جستجو
Close this search box.
وبینار

برگزاری وبینار

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟ وبینار (ترکیبی از کلمات “وب” و “سمینار”) یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین با استفاده از نرم افزار webinar است. این جلسات که اغلب مربوط به تجارت است ، می تواند برای به اشتراک گذاشتن دانش ، ایده ها و به روزرسانی ها با افراد در سراسر جهان استفاده شود. وبینارها همچنین می توانند برای ایجاد و پرورش روابط ، ایجاد اقتدار پیرامون یک برند یا نشان دادن یک محصول ، به کار گرفته شوند.

میزبانی از یک رویداد آنلاین بسیار متفاوت از میزبانی یک رویداد فیزیکی است. در حالی که اجاره محل برگزاری و استخدام یک شرکت پذیرایی ضروری نیست ، برنامه ریزی و میزبانی وب وبینار آنلاین شما آسانتر از آنچه گفته می شود است. در عین حال ، مزایای میزبانی وبینار تقریبا بی حد و مرز است. مهم نیست که در چه صنفی قرار دارید.

در بیشتر موارد ، وبینار ها مربوط به تجارت هستند و از آنها به عنوان یک تاکتیک برای ایجاد اقتدار یا ایجاد روابط استفاده می شود. وبینار ها همچنین می توانند در داخل کشور برای جلسات تیم مورد استفاده قرار گیرند ، به خصوص اگر با یک تیم بین المللی و از راه دور کار کنید.

برگزاری وبینار در ارتباط با مخاطبان خود مزایای زیر را ارائه می دهد:

  • تعامل از طریق چت زنده بین میزبان و شرکت کنندگان. این امر نه تنها به میزبان های Webinar اجازه می دهد تا با مخاطبان خود رابطه برقرار کنند ، بلکه وبینار را نیز بر اساس بازخورد دریافتی بهبود می بخشد.
  • توانایی مخاطبان شما برای پرسیدن سوالات و شرکت در نظرسنجی ها ، که روش دیگری برای نگه داشتن مخاطب در طول وبینار است.
  • وبینار ها را می توان ضبط کرد و بعداً به عنوان محصولات دیجیتالی مانند کارگاهها و جلسات آموزش مجدداً مورد استفاده مجدد قرار داد.
  • به دلیل عدم محدود بودن فضای فیزیکی ، برگزاری وبینار ها می تواند تعداد زیادی از شرکت کنندگان را در خود جای دهند.

آیا وبینار ها زنده هستند ، پاسخ شما در اینجا آمده است. دو نوع وبینار متفاوت وجود دارد:

  • برگزاری وبینار زنده در زمان واقعی اتفاق می افتند و باعث تعامل بسیار بیشتری می شوند زیرا مخاطب می تواند در هر زمان سؤالاتی بپرسد و پاسخی بدست آورد.
  • برگزاری وبینار های از پیش ضبط شده قبلاً صورت گرفته است و معمولاً به صورت پخش مجدد ارائه می شود. این بدان معناست که مخاطبان نمی توانند در یک گفتگوی زنده شرکت کنند و همچنین نمی توانند به سؤالات خود پاسخ دهند. با یک وبینار از پیش ضبط شده.
وبینار

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

نحوه استفاده از وبینار ها در تجارت شما در سال ۲۰۲۰

بیایید در مورد روش های مختلف استفاده از آنها در تجارت شما بحث کنیم. لیستی از کاربردهای رایج برای وبینار ها آورده شده است:

۱. از وبینار به عنوان یک ابزار بازاریابی و فروش استفاده کنید :

در بیشتر موارد ، وبینارها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی تجاری یا برند استفاده می شوند. وبینار فقط برای شرکت ها و شرکت های بزرگ محفوظ نیست. آنها می توانند با موفقیت توسط مشاغل کوچک استفاده شوند. در این حالت ، درخواست ثبت نام برای Webinar به شما امکان می دهد پیام های دریافتی خود را به میزان قابل توجهی رشد دهید. در پایان می توانید محصول و خدمات خود را به مخاطبان علاقه مند ارائه دهید و بعداً از آنها پیگیری کنید.

۲. محتوای رایگان به عنوان استراتژی :

در حالی که در آخر وبینار ها معمولاً شاهد نتیجه مثبت هستیم ، برای صاحبان مشاغل معمول نیست که در یک وبینار بدون قلم حاضر شوند. در این حالت ، اما تنها چیزی که از شرکت کنندگان لازم است در وبینار با آدرس ایمیل آنهاست. هنگامی که با افراد در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کردید ، می توانید همچنان مشارکت خود را ادامه داده و  روابط را حتی بیشتر پرورش دهید.

۳. جلسه پرسش و پاسخ زنده :

راه دیگر برای استفاده از وبینارها اجرای یک جلسه پرسش و پاسخ زنده است که در آن به سؤالات مخاطبان خود در مورد محصولات یا خدمات خود پاسخ می دهید. این نوع وبینار با صاحبان مشاغل مبتنی بر محصول ، چه محصول دیجیتالی و چه فیزیکی ، به خوبی کار می کند. از این نوع وبینار به عنوان فرصتی استفاده کنید تا مشتریان خود را از یک مرحله آزمایشی به یک ردیف پولی منتقل کنید و میزان نگهداشت خود را بالا نگه دارید.

۴. وبینار های آموزشی زنده:

اگر یک تیم از راه دور دارید ، یک وبینار راهی عالی برای آموزش آنها بر روی یک نرم افزار جدید است ، آنها را از طریق روش های استاندارد در شرکت خود آگاه سازید ، آنها را در مورد آخرین تغییرات و سایر موارد به روز کنید. از آنجا که وبینارها قابل ضبط هستند ، دیگر اعضای تیم آن را گم نمی کنند ، زیرا می توانید ضبط یک وبینار را برای آنها ارسال کنید.

۵. مصاحبه های تعاملی :

همچنین می توانید از وبینارها برای انجام مصاحبه های زنده و تعاملی که مخاطبان در آن شرکت می کنند استفاده کنید.

۶. پردازنده و آموزش مشتری

اگر یک شرکت نرم افزاری هستید ، می توانید از  از وبینارها برای پردازندش و آموزش مشتریان خود استفاده کنید. این اتفاق می تواند به صورت زنده و همچنین در قالب یک وبینار از پیش ضبط شده رخ دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا سردرگمی و ناامیدی را که ناشی از یادگیری نرم افزار جدید است را کاهش دهید و این باعث می شود سرعت چیرگی شما افزایش یابد. وبینارها یادگیری نرم افزار جدید و تنظیم آن را آسانتر می کنند. در عوض ، هنگامی که مشتریان شما بدانند که چگونه از آن استفاده کنند ، آنها تمایل بیشتری به ماندن دارند.

وبینار

نحوه برگزاری وبینار در سال ۲۰۲۰

برای میزبانی وبینار ، مواردی وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیرید. بیایید عمیق تر در زیر به آنها بپردازیم:

۱. ساختار وبینار

اکثر وبینارها معمولاً بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه زمان دارند و میزبان با ارائه یک موضوع خاص ، یک جلسه پرسش و پاسخ با مخاطبان برگزار می کند. ابتدا باید مبحثی را برای وبینار خود مطرح کنید. موضوع شما باید مورد توجه مخاطبان شما باشد.اگر قصد دارید از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی یا فروش استفاده کنید ، موضوع باید به شغل شما مربوط باشد. هنگامی که می دانید موضوع شما چیست ، باید آنرا ترسیم کنید و سپس با استفاده از برنامه ای مانند پاورپوینت یا اسلایدها  آن ها را ایجاد کنید.

۲. الزامات فنی

وقتی بحث فنی می شود ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید ، بسترهای نرم افزاری وبینار : یکی از اولین انتخاباتی که باید انجام دهید ، بستر وبینار شماست. بسته به بودجه شما ، هیچ کمبودی برای سیستم عامل های وبینار وجود ندارد ، از رایگان تا پرداختی .

تقریباً تمامی سیستم عامل های پرداخت شده از ویژگی های تعاملی مانند چت زنده ، نظرسنجی ، امکان به اشتراک گذاری صفحه نمایش و وب کم و سایر موارد استفاده می کنند. آنها همچنین امکان ضبط وبینار و تنظیم برنامه پخش خودکار را ارائه می دهند. قیمت به تعداد شرکت کنندگانی که به صورت زنده ظاهر می شوند بستگی دارد. برخی از محبوب ترین برنامه ها عبارتند از WebinarJam ، Webinar Ninja ، Demio و غیره است.

اگر بودجه دارید ، می توانید از YouTube Live برای برگزاری Webinar به صورت رایگان استفاده کنید. برای این کار ، ابتدا باید یک کانال YouTube ایجاد کنید. نکته منفی استفاده از YouTube Live این است که شما نمی توانید پخش خودکار وبینار ضبط شده را تنظیم کنید. اما می توانید ضبط را از کانال YouTube خود بارگیری کرده و مجدداً مورد استفاده قرار دهید.

دوربین

به یک دوربین نیز نیاز دارید تا مخاطبان بتوانند شما را ببینند. این به شما امکان می دهد تا با آنها رابطه بهتری برقرار کنید. اگر چیز دیگری ندارید از وب کم خود استفاده کنید ، اما به خاطر داشته باشید که کنترل زیادی روی وب کم داخلی خود ندارید.

اگر می توانید یک وب کم USB حرفه ای خریداری کنید یا حتی می توانید از دوربین فیلمبرداری حرفه ای استفاده کنید. گزینه های دوم کنترل بیشتری بر موقعیت دوربین شما می دهد. از آنها می توان با نرم افزاری استفاده کرد که جلوه های اضافی را اضافه می کند یا به شما امکان می دهد جزئیاتی از قبیل روشنایی ، کنتراست و موارد دیگر را تنظیم کنید.

میکروفون

قطعه بعدی تجهیزات مورد نیاز شما یک میکروفون است. انتخاب دوباره به بودجه شما و همچنین ترجیح شخصی بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که کیفیت صدای بهتری نسبت به میکروفون داخلی به دست خواهید آورد.

اتصال اینترنت

در آخر اینکه ، اتصال اینترنت شما در کیفیت وبینار شما نقش دارد. در حالت ایده آل ، سرعت بارگیری شما باید حداقل ۴ مگابیت در ثانیه و سرعت مطلوب ۱۵ مگابیت در ثانیه باشد. سرعت اینترنت خود را با ابزاری مانند SpeedTest.net تست کنید.

۳. چگونه به یک وبینار بپیوندید

نحوه ورود مخاطبان شما به Webinar بستگی به بستر انتخابی شما دارد. برخی از آنها شرکت کنندگان را ملزم می سازند ابتدا یک برنامه کوچک را بارگیری کنند و جزئیات ثبت نام خود را وارد کنند. برخی از سیستم عامل ها به یک لینک ویژه نیاز دارند که قبل از شروع وبینار به آنها ایمیل می شود. در برخی نرم افزار ها ، مخاطبان شما با شماره گیری یک شماره تلفن خاص ، امکان تماس و حضور در آن را دارند.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

تجارت خود را با وبینارها بهبود بخشید

مهم نیست که چه نوع شغلی را اداره می کنید ، می توانید مزایای بسیار خوبی از برگزاری وبینار متوجه شوید. اکنون که ما به این سؤال پاسخ دادیم ، “وبینار چیست و چگونه کار می کند” ، شما آماده هستید که وبینار خود را ایجاد کنید. با نکاتی که در این مقاله و بقیه سری های وبینار ما وجود دارد ، در هیچ زمان واهی تبدیل به یک متخصص وبینار نخواهید شد. برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود ، ایجاد تخصص خود و رسیدن به اهداف تجاری خود از وبینارها در شغل خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی شرکت Aten

معرفی شرکت Aten ، امروزه تجهیزات سخت افزاری مربوط به سیستم ­های مختلف، بیشترین کاربرد را دارند؛ به­ طوری که استفاده از آن­ها را می­توان

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

تجهیز سالن همایش در مشهد

تجهیز سالن همایش در مشهد , همه ما احتمالا حداقل یک‌بار وارد همایش و یا سخنرانی‌ ای که در یک سالن برگزار بشود، شده‌ ایم.

مطالب سیستم کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

آشنایی با قیمت سیستم کنفرانس

موارد بسیاری را می‌توان نام برد که در بهبود کیفیت برگزاری جلسات، تاثیرگذار هستند. تجهیزات سالن کنفرانس مهم‌ترین موارد در بهبود کیفیت جلسات هستند؛ البته

معرفی سیستم کنفرانس تصویری

سیستم کنفرانس متشکل از یک منبع تغذیه، واحد شرکت‌کننده، واحد ریاست جلسه، دوربین کنفرانس (در صورتی که سیستم دیجیتال باشد) و سایر تجیهزات ارتباطی دیگر

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.