جستجو
Close this search box.
نحوه-اجرای-وبینار

وب کنفرانس و وبینار و نحوه اجرای آن

کنفرانس وب و وبینار چیست؟ کنفرانس وب به کاربران خود این امکان را می دهد تا جلسات زنده ، کنفرانس ، ارائه و آموزش را با اینترنت به عنوان واسطه برگزار کنند. با استفاده از این سرویس می توانید ارتباطات نقطه به نقطه یا ارتباطات چند مرحله ای را از یک فرستنده به بسیاری از گیرنده ها داشته باشید.

تعریف وب کنفرانس :

مطابق تعریفی که توسط کمبریج دیکشنری ارائه شده است ، کنفرانس وب سیستمی است که توسط آن بسیاری از کاربران رایانه می توانند همزمان با استفاده از وب کم ها از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ایده اصلی این بستر ارتباطی ، جابجایی داده هایی مانند پیام های متنی ، تماس صوتی یا تصویری یا گپ در سراسر مکان های جغرافیایی است.

کنفرانس وب یا وبینار چیست؟

وب کنفرانس ، کنفرانس صوتی و تصویری را امکان پذیر می کند. پشتیبانی از نوشتن برروی صفحه نمایش ، رای گیری ، مدیریت کنفرانس ، تخته های سفید مشترک برخی از سیستم عامل هایی هستند که از آن استفاده می شوند. هدف اصلی برگزاری وب کنفرانس می تواند جلسات تجاری ، سمینارها ، سخنرانی ها و آموزش های آنلاین و حتی ارائه پشتیبانی مستقیم به مشتریان از طریق بستر اینترنت باشد.

چگونه وب کنفرانس کار می کند؟

در مورد وب کنفرانس و نحوه کار آن ساده است. شرکت ها می توانند تصمیم بگیرند که نرم افزار کنفرانس را خریداری کنند یا جلسات را خودشان انجام دهند یا یک سرویس میزبانی خریداری کنند مانند اسکایپ و ادوب کانکت. در صورت انتخاب خدمات میزبانی ، آنها فضای نرم افزار و سرور را برای انجام جلسات در اختیار شما قرار می دهند. در هر دو روش شما باید فضای کافی و پهنای باند سرور مناسبی داشته باشید تا عملکرد را بطور مؤثر انجام دهید.

وب کنفرانس برای چه مواردی استفاده می شود؟

اگر در مورد برنامه های وب کنفرانس یا وبینار در اینترنت جستجو کنید ، گزینه های بیشماری در دسترس شما خواهد بود. گپ و پیام رسانی فوری رایج ترین شکل بحث گروهی می باشند. سطوح مختلفی از وب کم ها برای به اشتراک گذاشتن اسناد به صورت آنلاین وجود دارد. برخی از آنها از سیستم مبتنی بر رایانه و اینترنت استفاده می کنند در حالی که برخی از آنها از سیستم تلفنی مبتنی بر توزیع محتوای صوتی استفاده می کنند.اسکایپ و ادوبه کانکت یک میزبان محبوب هستند که می توانید با صدها شرکت کننده ارتباط برقرار کنید و تجارت و کنفرانس خود را تقویت کنید. به عنوان یکی از ابتکاری ترین سیستم عامل ها برای ویدیو کنفرانس ابری ،  اسکایپ و ادوبه کانکت فراهم می کند که دارای ویژگی های بسیار زیاد مانند پخش فیلم به صورت HD و صوتی ، تخته سفید ، به اشتراک گذاری محتوا ، پلت فرم چت و کنترل و مدیریت وب کنفرانس و وبینار و ضبط و پخش و غیره می باشند.

وب کنفرانس

اکنون یک وب کنفرانس اجازه می دهد تا شرکت کنندگان از طریق وب و اینترنت باهم متصل شوند. برای برقراری تماس به یک اتاق جلسات مجازی و یک اینترنت پرسرعت نیاز دارید. جلسه ای از این نوع می تواند ده ها شرکت کننده را در خود جای دهد. شرکت ها معمولاً این روش را ترجیح می دهند زیرا در هزینه سفر و زمان صرفه جویی می شود. و آنها فقط باید هزینه جلسات سایت را بپردازند.با پیشرفت فناوری ، امکان ایجاد فضایی مجازی برای شرکتها فراهم شده است که راه ارتباطی را آسان می کند. این یک نیاز مهم است زیرا زمان و پول چیزی است که به مقدار زیادی در دسترس نیست. ارتباط برقرار کردن با مردم نیز آسان تر شده است و شرکت کنندگان می توانند از هر کجا و در هر زمان و در سراسر جهان باهم ارتباط برقرار کنند. مشاغل بزرگ و کوچک وب کنفرانس و وبینار را انتخاب کنید زیرا می توانید هر جلسه را سریعتر از هر روش کنفرانس دیگری راه اندازی کنند. با برقراری ارتباط بهتر می توانید مشکلات را راحتی برطرف کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

تفاوت بین وبینار و وب کنفرانس چیست؟

در دنیای همکاری های آنلاین ، ابزارهای مختلفی را برای ترتیب جلسات آنلاین وجود دارد. اگر برخی از نرم افزارهای توسعه یافته مانند اسکایپ و ادوبه کانکت را انتخاب می کنید ، می توانید برخی از ویژگیهای بهبود یافته را برای ترتیب جلسات در زمان واقعی دریافت کنید. از آنجا که انواع مختلف ابزار برای همکاری های آنلاین در دسترس است ، پیدا کردن تفاوت بین انواع مختلف مانند وبینار و وب کنفرانس برای مبتدیان دشوار می شود. مردم فکر می کنند که این دو مفهوم یکسان هستند و فقط در برنامه ها و ویژگی ها تفاوت دارند. اما در واقعیت ، این دو با هم متفاوت هستند. در ادامه با تفاوت بین وبینار و وب کنفرانس آشنا می شوید.

وبینار چیست؟

Webinar  نوعی وب کنفرانس است . وبینار سخنرانی ، ارائه ، کارگاه یا سمینار است که از طریق ابزارهای همکاری آنلاین ترتیب داده می شود. این همراه با برخی از عناصر تعاملی محدود برای دریافت و بحث در مورد برخی از موضوعات در زمان واقعی است که یک محیط آموزشی دوستانه و سالم را ارائه می دهد.

وبینار در مقابل وب کنفرانس ، چه تفاوت هایی وجود دارد؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، وبینار نوعی وب کنفرانس است. هنگامی که وب کنفرانس ، ارتباطات ویدیویی و صوتی را در بین مکانهای مختلف از راه دور برای ترتیب دادن جلسه ، سخنرانی و آموزش از طریق ابزارهای آنلاین ارائه می دهد ، وبینار دارای ماهیت محدود کننده است.

وب کنفرانس تعاملی تر است

وب کنفرانس دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته است. وب کنفرانس از نظر ماهیت تعامل بیشتری دارد. در کنفرانس وب ، به شرکت کنندگان اجازه داده می شود دسک تاپ ، صفحه و برنامه ها را با سهولت به اشتراک بگذارند. شما ضبط جلسات ، جمع کردن و محدود کردن کاربران و تخته های سفید هوشمند را خواهید داشت که نمی توانید از وبینارها این انتظار را داشته باشید. وبینارها چندان تعاملی نیست .

وبـینارها گـروه گرا هستند

از آنجا که وبینارها برای اهداف خاص مانند ارائه ها و سمینارها ترتیب داده می شوند ، بیشتر به گروه های بزرگ با شرکت کنندگان متمرکز القاء می شوند. اینها تعاملی نیستند. آنها روی تعامل متمرکز نیستند. آنها ممکن است چندین گروه را درگیر کنند ، اما بسیاری از آنها می توانند از طریق ثبت نام در وبینارها شرکت کنند بدون اینکه توانایی تعامل داشته باشند. در وبینارها هیچ ویژگی توسعه یافته ای مانند اشتراک کنترل ، کنترل از راه دور ، اشتراک اسناد و اشتراک گذاری از راه دور وجود ندارد.

انتقال یک طرفه

وبینارها به عنوان انتقال اطلاعات به صورت یک طرفه در نظر گرفته می شوند ، وب کنفرانس از نظر ماهیت انعطاف پذیرتر است. در وب کنفرانس  همه شرکت کنندگان مجاز خواهد بود نظرات خود را به اشتراک بگذارند. در وبینار ، سخنران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و قدرت کنترل جلسات را دارد. همه شرکت کنندگان می توانند این اطلاعات را از طریق رایانه خود از طریق شناسه خاص و ثبت نام  در اختیار داشته باشند. وب کنفرانس هاکاملاً متفاوت هستند. وبینار مانند وب کنفرانس از طریق نرم افزار اطلاعات و تصاویر را انتقال می دهند. همه شرکت کنندگان می توانند سؤالات را از طریق گفتگوی متنی در زمان واقعی بپرسند و می توانند پاسخی بدست آورند ، و فقط برای برخی از افراد مجاز به برقراری ارتباط از طریق گپ تصویری و صوتی هستند.

ابزارهای وب کنفرانس از نظر ماهیت بسیار همکاری و تعامل دارند. کنفرانس وب معمولاً گروه کوچکتر از شرکت کنندگان را درگیر می کند. اما وبینارها همکاری کمتری دارند ، اما با گروه بزرگی از مخاطبان درگیر هستند. این ها طبیعتاً آموزنده تر هستند. تفاوت عمده این دو نوع در این است که وبینارها شامل یک ارتباط دو طرفه نیست و فقط این هدف وب کنفرانس است. هر دوی اینها ویژگیهای متمایز دارند. قبل از انتخاب هر یک از آنها ، ابتدا باید خواسته های خود را درک کنید. شما باید بدانید چه نوع از ابزارهای همکاری را می خواهید و کدام یک می تواند امکانات بیشتری برای رسیدن به نتیجه نهایی به شما ارائه دهد.

وب کنفرانس و ویبنار در میز شما یا در دفتر شما :

بسیاری از لپ تاپ های مدرن دارای بلندگوهای داخلی ، میکروفون و دوربین هستند. در بسیاری موارد ، این ممکن است برای شروع کافی باشد. با این وجود ، ممکن است بخواهید برخی از این مؤلفه ها را به روز کنید. با داشتن هدفون ، می توانید میزان صدا را زیاد کنید. همچنین برای جلسات تعاملی می توانید می توانید میکروفون خود را بدون اینکه کیفیت صدا جلسات کاهش یابد ، بدون صدا نگه دارید. بسیاری از هدفون با میکروفون داخلی ارائه می شود.

هدفون :

هدفون های جدید معمولاً از اتصالات USB استفاده می کنند در حالی که برخی هدفون از کابل های صوتی ۳٫۵ میلی متری استفاده می کنند. هدفون بی سیم از اتصال بلوتوث استفاده می کنند. هدفون کوچک است و چندان در فیلمبرداری خود جلب توجه نمی کند. افراد مدل ها و سبک های مختلفی را دوست دارند ، شما چیزی را که می خواهید بیاد بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در نظر بگیرید.

میکروفون :

به طور معمول ، دیگر نیازی به خرید میکروفون برای استفاده در میز خود نخواهید داشت ، زیرا می توانید از رایانه ، هدفون یا دوربین خود استفاده کنید. اگر ضبط زیادی انجام می دهید ، و ممکن است یک میکروفون Podcasting با کیفیت عالی نیاز داشته باشید. این میکروفون ها معمولاً دارای یک پایه هستند و از طریق USB متصل می شوند.

دوربین :

برای افراد ممکن است ، دوربین داخلی لپ تاپ درست کار کند. اگر دوربین داخلی ندارید و کیفیت بهتری می خواهید می توانید یک دوربین خارجی بخرید. این دوربین ها معمولاً در بالای مانیتور شما قرار می گیرند و از طریق USB متصل می شوند. مانند وب کم های لاجیتک و مایکروسافت.

بلندگوها :

بلندگوهای خارجی ممکن است مفید باشند. گزینه های بسیاری زیادی وجود دارد ، آنچه شما نیاز دارید بستگی به تعداد افراد در اتاق کنفرانس شما دارد. ممکن است یک بلندگو که معمولاً به رایانه رومیزی متصبل می کنید کافی باشد ، اما ممکن است به چیزی نیاز داشته باشید که صدای بیشتری را فراهم کند.

میکروفون :

به عنوان یک قاعده کلی ، اگر به میکروفون نزدیک تر باشید صدای بهتری می گیرید. هرچه مردم از میکروفن دورتر شوند ، کیفیت صدا کاهش می یابد ، و صدای توخالی به نظر می رسد ، مثل اینکه در یک غار هستید. یک میکروفون خارجی و بدون جهت با این کار کمک می کند.

بهترین وبکم ها برای وب کنفرانس و وبینار

بهترین وب کم ها حیاتی ترین ابزار تجارت نیستند. در این روز ها آنها برای همه حتی خانواده ها نیز بسیار مهم شده اند. در جامعه کنونی بیشتر افراد در خانه مشغول به کار هستند و نیاز به ارتباط با عزیزان از راه دور دارند. فراتر از تماس های تجاری و کنفرانس های ویدئویی با مشتریان و همکاران ، بهترین وب کم ها راه حلهای خوبی برای تولید محتوای YouTube ، ارتباط با دوستان و خانواده و ارتباط مستقیم با دنیای کلی می دهند.  در حالی که لپ تاپ ها یا رایانه های همه به وب کم های مناسب و داخلی مجهز هستند ، برای داشتن کیفیت مطلوب تر کاربران باید جداگانه آن ها را خریداری کنند.

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

وب کنفرانس

این روزها وب کم ها با تعداد زیادی از افراد در خانه کار می کنند. نه تنها یافتن بهترین محصولات موجود در آن ها دشوار نیست ، بلکه نمی خواهید پول زیادی را برای چیزی صرف کنید که فقط برای مدتی استفاده می کنید. برای وب کم ارزان ، ما به سراغ Logitech C270 می رویم. علی رغم رزولوشن ۷۲۰p خود ، که صادقانه به اندازه کافی برای وب کنفرانس و ویدیو کنفرانس و ارتباط با دوستان و خانواده در Zoom و سایر برنامه ها مناسب است.

وب کنفرانس

این جذاب ترین یا بهترین وب کم نیست ، اما LifeCam واقعاً طراحی نشده است که جذاب باشد. در عوض ، این وب کم برای ویدیو کنفرانس های یا وب کنفرانس های تجاری ارائه شده است . ضبط ۱۰۸۰p ، تماس ویدیویی زنده ۷۲۰p و میکروفون های قوی از مزایای این وب کم است.

وب کنفرانس

لنوو را ممکن است برای لپ تاپ ها بهتر بشناسید ، اما از حضور این برند در وبکم ها باید باخبر شوید. وب کم لنوو ۵۰۰ FHD با توجه به ویژگی های آن ، در واقع خیلی باهوش اما کم هزینه نیست. این شامل یک لنز با زاویه دید ۷۵ درجه ، پانل و قابلیت کج شدن تا ۳۶۰ درجه ، یک ویژگی تشخیص چهره برای ورود به سیستم عامل Windows Hello و یک حریم خصوصی است.

وب کنفرانس

انتخاب برتر ما برای بهترین وب کم است. وقتی در ویدیو کنفرانس ، وب کنفرانس با همکاران و دوستان و پخش مستقیم  هستید ، Logitech StreamCam پشت شما را دارد. این وب کم ممتاز با کیفیت ۱۰۸۰p دارای ابزارهای بسیاری برای ارائه نیازهای شما در ایجاد محتوا است. از جمله تمرکز خودکار ، قرار گیری هوشمند ، ردیابی صورت ، نرخ فریم تا ۶۰ فریم در ثانیه ، توانی عکس گرفتن و فیلم برداری در ۹ فرمت مختلف از توانایی های این وب کم است. حتی می توانید آن را بر روی سه پایه سوار کنید و از USB Type-C برای سرعت انتقال سریع و کارآمد فیلم استفاده کنید.

وب کنفرانس

Microsoft LifeCam Studio یکی از بهترین وب کم های موجود در بازار است.  دارای ضبط ۱۰۸۰p و مکالمه ویدیویی زنده ۷۲۰p است. ۳۶۰ درجه می چرخد ، و می تواند روی یک سه پایه با فوکوس خودکار نصب شود. میکروفونها صدای شفافی را ارائه می دهد ، و سیستم TrueColor مایکروسافت نور را به صورت پویا تغییر می دهد تا شما را به خوبی روشن نگه دارد و این یک انتخاب عالی برای ویدیو کنفرانس های و وب کنفرانس های تجاری می باشد.

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

وب کنفرانس

Logitech G922 Pro Stream از طراحی مشابه درجه یک با مدل قبلی C920 برخوردار است ، اما این بار مخصوص گیمرها  است. C922 هنوز هم از کیفیت عالی ، کیفیت ۱۰۸۰p برخوردار است ، بسیار مناسب برای میزبانی ویدیو کنفرانس و تصحیح نور خودکار آن باعث شده است که یک دوربین شگفت انگیز برای محیط های تاریک باشد. همچنین از حذف پس زمینه پشتیبانی می کند و  استفاده آن در YouTubers ایده آل می کند.

وب کنفرانس

C930e ادعا می کند که هنوز پیشرفته ترین وب کم HD Logitech است ، بنابراین جای تعجب ندارد که این یکی از گران ترین پیشنهادات Logitech نیز می باشد. اما ، بر خلاف وب کم های سنتی ، که به رایانه شخصی متکی هستند ، این وبکم واحد ویدیو خود را رمزگذاری می کند. زمینه دید گسترده و ۹۰ درجه به این معنی است که برای ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس تجاری و ارائه مناسب است. و البته ، برای PC و Mac دارای گواهی اسکایپ است

3 پاسخ

  1. بسیار خوب بود ، ایا راه اندازی وب کنفرانس برای گفتگو های جمعی مناسب است یانه؟ برای تعداد ۱۵ الی۲۰ نفره

    1. باسلام و وقت بخیر
      برای کنفرانس های ویدیویی و جمعی با تعداد بالا توصیه می کنیم ، از بستر ویدیو کنفرانس و دوربین های با کیفیت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

تجهیز سالن همایش در مشهد

تجهیز سالن همایش در مشهد , همه ما احتمالا حداقل یک‌بار وارد همایش و یا سخنرانی‌ ای که در یک سالن برگزار بشود، شده‌ ایم.

معرفی سیستم کنفرانس D&D

در عصر کنونی برای ساخت یک سالن کنفرانس با فناوری روز دنیا نیاز به تجهیزات مختلفی است. مهم‌ترین تحهیزات شامل سیستم کنفرانس بوده که به

سیستم تصویری اتاق کنفرانس

سیستم تصویری در اتاق کنفرانس  به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می گیرد. در سیستم تصویری اتاق کنفرانس دستی (manual) دوربین های نصب شده

مطالب سیستم کنفرانس

بررسی سیستم کنفرانس رکسون

سیستم کنفرانس را می­توان مجموعه ­ای کامل از میکروفون کنفرانسی، آمپلی فایرها، بلندگوها، میکسرهای صدا، مانیتور های کنفرانسی، دوربین کنفرانسی و… دانست. این تجهیزات براساس

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.