ویدئو-کنفرانس

چگونه ویدئو کنفرانس برگزار کنیم؟

برگزاری ویدئو کنفرانس دیگر یک امر عجیب نیست ، این موضوع برای بسیاری از مشاغل امروز در سراسر جهان مفید است. تماس های ویدیویی کارآفرینان و سایر متخصصان را قادر می سازد تا به راحتی در خانه کار کنند و با همکاران ، مشتری ها و مدیران به صورت چهره به چهره ملاقات و ارتباط برقرار کنند. مطالعات نشان داده اند بیش از ۶۰٪ از مدیران موافق هستند که تماس هایی که بر بستر ویدئو کنفرانس گرفته می شوند روابط محکمی بین مشارکت کنندگان ایجاد می کند و در مقایسه با تماس های کنفرانس صوتی منجر به برقراری ارتباطات بهتری می شود. این موضوع نشان دهنده اهمیت و کاربرد بسیار موثر ویدیو کنفرانس است. 

در هرجایی از جهان هستید ، یک تماس ویدیو کنفرانس به شما این امکان را می دهد یک جلسه تجاری قابل قبول داشته باشید ، و به شما در بهبود ارتباطات تجارتی کمک می کند. فناوری ویدئو کنفرانس ، نیاز به سفر برای جلسات تجاری را کاهش می دهد و به صاحبان مشاغل کوچک این امکان را می دهد تا به طور مؤثرتری همکاری کنند و از جلساتی که نمی توانند در آنها حضور یابند ، استفاده کنند. برای برگزاری ویدئو کنفرانس سه عامل مهم باید حتما در نظر گرفته شود که در زیر عنوان شده اند.

چگونه ویدئو کنفرانس برگزار کنید

سه عامل مهم برای برگزاری ویدئو کنفرانس :

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

آمادگی ها و نکات فردی در ویدیو کنفرانس

مزایای برگزاری ویدئو کنفرانس

انتخاب یک بستر ویدئو کنفرانس برای جایگزین صوتی یک اقدام هوشمندانه با چندین مزیت است. در مقایسه با تماس صوتی که در آن فقط صداها شنیده می شود، یک تماس تصویری به هر یک از شرکت کنندگان امکان می دهد چهره به چهره ملاقات کرده و با یکدیگر آشنا شوند. دقیقاً مانند یک جلسه تجاری فیزیکی اما در یک فضای مجازی. یک بستر ویدیو کنفرانس این امکان را به شرکت کنندگان می دهد که زبان ، ظاهر و محیط اطراف بدن یکدیگر را مشاهده کنند. از این طریق یک تأثیر عالی بر افرادی که می خواهند به کار شما اهمیت دهند ایجاد می کند.

پیوستن در دقایق اولیه

این که آیا شما تازه وارد هستید یا یک مجری یا شرکت کننده در تماس ویدیویی ، ایده خوبی است که در ابتدای ترین لحظات وارد تماس تصویری خود شوید. حداقل ۱۰ دقیقه قبل از شروع تماس، خودتان را آماده کنید. زیرا مشکلات فنی می تواند برای همه ی ما اتفاق بیفتد. پیوستن به موقع به شما این امکان را می دهد قبل از موعد تجهیزات ویدئو کنفرانس  خود را آزمایش کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز آماده است.

بررسی محیط در هنگام برگزاری ویدئو کنفرانس

جایی که می خواهید کنفرانس ویدیویی را برگزار کنید ، می تواند تاثیری برای شرکت کنندگان ایجاد کند.  محیط های درهم و آشفته از هدف اصلی تماس می کاهد و ممکن است باعث شود شرکت کنندگان تصور کنند که شما بی نظم و آماده نیستید. سعی کنید حواس پرتی را به حداقل برسانید.  چیزی که به نفع شما خواهد بود، داشتن مدارک و جوایز شرکتی است که در پس زمینه بر روی دیوار نصب شده اند. تا می توانید اعتماد به نفس شرکت کنندگان را جلب کنید و جلوه ای از کار خود را نمایش دهید.

 

ویدیو کنفرانس

برای ویدئو کنفرانس لباس مناسب بپوشید

این اشتباه معمول است که فکر کنید آنچه که شما در یک کنفرانس ویدیویی می پوشید مهم نیست.  باید مطمئن شوید که در دوربین حضور خوبی دارید و مرتب هستید. آنچه می پوشید تا حد زیادی به نوع تماس شما و شرکت کنندگان بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر تماس کنفرانسی شما برای یک کار تجاری است و با سرمایه گذاران بالقوه تماس ویدیویی دارید. باید همانطور که به صورت حضوری با آنها ملاقات کنید، لباس بپوشید.

برای برگزاری ویدئو کنفرانس هر آنچه لازم دارید آماده کنید

درباره همه مواردی که می خواهید راجب آن ها صحبت کنید فکر کنید. آیا آماری برای اشتراک گذاری دارید؟  یا شاید گزارش هایی در مورد مخارج و فروش داشته باشید یا یادداشت هایی برای بررسی داشته باشید. مسلما نمی خواهید برای پیدا کردن آنچه مورد نیاز هستید ، تماس را به صورت نیمه کاره قطع کنید و همه را معطل نگه دارید. اگر اطلاعات در رایانه یا لپ تاپ شما ذخیره شده است ، ایده خوبی است که اسناد را در پس زمینه باز نگه دارید یا حداقل در یک پوشه با دسترسی آسان روی دسک تاپ خود ذخیره کنید که در صورت لزوم بتوانید سریع به آنها دسترسی پیدا کنید.

برگزاری ویدئو کنفرانس

تجهیزات لازم برای ویدیو کنفرانس

دوربین ویدئو کنفرانس

دوربین‌ ویدیو کنفرانس ابزاری است که به منظور استفاده در جلسات کنفرانس ویدیویی و تماس های تصویری مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به تعریف ویدئو کنفرانس، وجود یک دوربین در چنین بستری برای برقراری ارتباط تصویری الزامی است. به کمک دوربین ویدئو کنفرانس افراد مختلف در مکان‌های مختلف این فرصت را دارند که با یکدیگر به صورت مستقیم در ارتباط باشند. دوربین‌ های ویدئو کنفرانس علاوه بر نمایش تصاویر از قابلیت‌های ویژه‌ دیگری نیز برخوردار هستند. و این دوربین‌ها بسته به نیاز های مختلف مدل‌های متفاوتی دارند.

میکروفون ویدئو کنفرانس

میکروفون‌ های ویدئو کنفرانس از لحاظ کارایی، انواع مختلفی دارند. میکروفون کنفرانسی بی‌سیم، سیم‌دار، یقه‌ای و  رومیزی از متداول‌ترین موارد آن ها است. هر کدام از این نوع دارای کاربردهای خاصی می باشند و در شرایط مختلفی استفاده می‌شوند. عواملی نظیر شرایط محیطی اتاق کنفرانس، تعداد صندلی ها، اندازه میز و کاربرد میکروفون، تاثیر زیادی در انتخاب میکروفون کنفرانسی از میان انواع آن دارد.

مانیتور کنفرانس یا نمایشگر

چه در حال ایده گرفتن از صحبت های دیگران باشید و چه در حال تجزیه و تحلیل گزارش ها، در دسترس بودن نمایشگری مناسب برای نمایش افراد از طریق ویدئو کنفرانس بسیار مهم است. هنگام انتخاب صفحه نمایش مناسب برای کنفرانس ویدئویی، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. اندازه اتاق کنفرانس شما، تعداد نفرات حاضر، کیفیت نور و بودجه شما همگی نقش مهمی در انتخاب صفحه نمایش دارند. قاعده کلی این است: هر چه اتاق بزرگتر ، نمایشگر نیز باید بزرگتر باشد.

اسپیکرفون

از دیگر تجهیزات مورد استفاده در بستر ویدئو کنفرانس می‌توان به اسپیکرفون کنفرانسی اشاره کرد. امکانات و قابلیت‌های کاربردی در کنار سهولت در استفاده از این دستگاه باعث می‌شود تا شما با راحتی هر چه بیشتر نسبت به برگزاری ویدیو کنفرانس اقدام کنید. شما قادرید تا با سایر دستگاه‌های خود مانند کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی و تبلت به این دستگاه متصل شده و حتی تا فاصله چهار متری به راحتی مکالمه خود را ادامه دهید. این تجهیزات بستر ویدئو کنفرانس از طریق درگاه USB یا به واسطه اتصال بلوتوث به سایر دستگاه‌ها متصل می‌شود. از دیگر ویژگی‌های آن نیز می‌توان به امکان اتصال اسپیکر یا هندزفری و هدست از طریق درگاه ورودی و خروجی تعبیه شده در آن اشاره کرد.

برنامه های لازم برای ویدیو کنفرانس

نرم‌افزار، یکی از عوامل برگزاری ویدئو کنفرانس است. این برنامه را می‌توان بر روی رایانه، گوشی همراه یا تبلت نصب کرد. در نرم‌افزار فضایی مجازی ایجاد می‌شود که افراد در آن به برگزاری جلسه مجازی می‌پردازند. اطلاعات از طریق دوربین و میکروفون رومیزی دریافت و منتقل می‌شوند. نرم‌افزارهای مختلفی برای ایجاد ویدئو کنفرانس وجود دارند. اسکایپ، itshello، زوم و lifesize در لیست محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس قرار دارند. در آخر این نکته را بخاطر بسپارید که نرم افزاری که برای بستر ویدئو کنفرانس استفاده می کنید می تواند کیفیت و میزان موفقیت شما را بهبود ببخشد یا از بین ببرد. اگر قصد دارید از تماس های ویدیو کنفرانس به عنوان وسیله ارتباطات تجاری استفاده کنید، صرف هزینه برای یک نرم افزار کنفرانس ویدیویی درجه یک منطقی است. این امر با فراهم آوردن تمام ویژگی های مورد نیاز شما جهت برقراری تماس، به تسهیل یک رابطه کاری قوی کمک می کند. چندین برنامه وجود دارد که می توانید برای تماس های ویدیو کنفرانس از آنها استفاده کنید. همچنین طیف گسترده ای از گزینه های رایگان نیز وجود دارد. که بسته به ویژگی های مختلفی که شما به آن نیاز دارید به خوبی کار می کنند. همچنین می تواند ایده خوبی باشد که قبل از برگزاری ویدیو کنفرانس با سایر شرکت کنندگان در تماس باشید. تا به آنها بگویید از کدام نرم افزار می خواهید استفاده کنید.

برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس

سوالات متداول در مورد ویدیو کنفرانس

کنفرانس ویدیویی یک ارتباط زنده و بصری بین دو یا چند نفر از طریق اینترنت است که یک ملاقات حضوری را شبیه‌ سازی می‌ کند. کنفرانس ویدیویی مهم است زیرا به افرادی که قادر به حضور در یک جلسه نیستند این امکان را می دهد تا به صورت تصویری در جریان جلسه باشند.

۱- ارتباطات را بهبود می بخشد، ۲- به ایجاد روابط کمک می کند، ۳- در هزینه ها صرفه جویی می کند، ۴- باعث صرفه جویی در زمان می شود، ۵- کارایی را بهبود می بخشد، ۶- بهره وری را افزایش می دهد، ۷- برنامه ریزی جلسات را آسان تر می کند، ۸- سوابق منسجم و دقیق ایجاد می کند

ویدئو کنفرانس را می توان برای جلسات ، وبینارها، نمایش محصولات، مصاحبه های شغلی و موارد دیگر استفاده کرد. هدف اصلی از کنفرانس ویدیویی کمک به افراد بدون در نظر گرفتن مکانی است که در آن قرار دارند تا با هم به راحتی ارتباط برقرار کنند.

همانطور که گفته شده برای برگزاری ویدیو کنفرانس به تجهیزاتی از قبیل دوربین کنفرانس یا وب کم کنفرانس، میکروفون کنفرانس و یک نمایشگر نیاز داریم. در صورتی که در جلسات شما افراد زیادی حضور دارند ممکن تجهیزات دیگری هم لازم به استفاده باشد.

برای اجرا ویدیو کنفرانس باید در ابتدا فضا و محیط خود را نظم ببخشید که هزینه ای ندارد! در ادامه باید یک بستر برای ویدیو کنفرانس خود انتخاب کنید که گزینه های رایگان، البته محدود موجود است. تنها هزینه ی شما بابت تجهیزات ویدیو کنفرانس است. که باتوجه به تعداد شرکت کنندگان متفاوت است.

بله. شرکت صدرا ایرانیان در جهت بومی سازی این تجهیزات و کاهش هزینه های مصرف کننده اقدام به تولید تجهیزات ویدیو کنفرانس ایرانی با برند صدرا کرده است. جهت دریافت قیمت ها با شماره ۳۷۰۲۴۴۴۴- ۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

شرکت صدرا ایرانیان با استفاده از دانش جوان های ایرانی اقدام به تولید وبکم کنفرانس ایرانی و دوربین کنفرانس ایرانی کرده است. بهترین گزینه برای جلسات ویدپو کنفرانس  شما بدون شک دوربین صدرا مدل SC40 و SW30 می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd

امروز قصد داریم یکی از انواع سوئیچ hdmi که سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd است را به شما معرفی کنیم و درباره

قیمت میکروفن میز کنفرانسی

برخورداری از فناوری‌های جدید و به‌روز کنفرانسی و ارتباطی، یکی از لازمه‌های هر مجموعه یا سازمان پیشرو برای دستیابی به هدف‌های مهم آن مجموعه است.

نحوه راه اندازی ویدئو کنفرانس

خصوصیات راه اندازی ویدئو کنفرانس ،اگر بالاترین کیفیت را در جهان می خواهید ، به تجهیزات نیاز داربد که بتوانید با صرف هزینه های بسیار

مطالب سیستم کنفرانس

سیستم تصویر برداری اتوترکینگ

برخی از دوربین های پیشرفته اتوترکینگ می توانند عملکرد ردیابی خودکار در محیط های شما انجام دهند  ، بنابراین معمولاً دوربین اتوترکینگ “هوشمند” نامیده می

دوربین کنفرانسی سونی

کمپانی‌های مختلفی در زمینه طراحی و راه‌اندازی تجهیزات کنفرانسی فعالیت دارند. شرکت سونی، برندی معروف و معتبر بوده که در عرضه تجهیزات صوتی و تصویری

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالن های کنفرانس و

معرفی سیستم کنفرانس C&D

در سال‌های اخیر به‌دلیل پیشرفت کسب و کار‌ها و گسترش سازمان‌ها، استفاده از سیستم کنفرانس در سازمان‌های خصوصی افزایش یافته و شیوع بیماری کووید-۱۹ این

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.