خرید-سیستم-کنفرانس

راهنمای خرید سیستم کنفرانس

راهنمای خرید سیستم کنفرانس , در عصر حاضر، کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد در حال گسترش است و همین امر در افزایش ارتباطات و برگزاری جلسات متنوع و متعدد موثر واقع شده. این جلسات به‌ منظور بهبود عملکرد درون سازمانی و افزایش تعامل و تبادل بین سازمانی در جهت کسب منافع مختلف انجام می‌شود. برای دریافت نتیجه‌ای مطلوب از این جلسات، نیاز است قبل از برگزاری آن، زیرساخت‌های لازمه را فراهم کنید. وجود سیستم کنفرانس یکی از ضروریات در سالن‌ها و اتاق‌های کنفرانس است. در نبود این سیستم، برگزاری جلسه با مشکلات و چالش‌های مختلفی همراه است. برای دریافت راهنمای خرید سیستم کنفرانس در ادامه با ما همراه باشید.

سیستم کنفرانس چیست؟

سیستم کنفرانس شامل تجهیزاتی است که صدای شرکت کنندگان حاضر در جلسه را با وضوح بالا پخش می‌کند. این فرآیند ابتدایی‌ترین قابلیتی است که با خرید سیستم کنفرانس به‌دست می‌آید. در واقع سیستم کنفرانس دارای امکانات ویژه‌ دیگری نیز است که با در اختیار گذاشتن آن برای شرکت کنندگان سبب بهبود عملکرد جلسه می‌شود. این امکانات شامل سیستم رای‌گیری، مترجم همزمان، ضبط صوتی و تصویری جلسه، امکان حضور و غیاب، کنترل و نظارت بر جلسه توسط کنسول ریاست و چندین مورد دیگر است. شرکت‌های بسیار زیادی در زمینه تولید و عرضه سیستم کنفرانس فعالیت دارند و این به معنی وجود محصولات بسیار متنوع با تکنولوژی خاص وامکانات منحصربه‌فرد است؛ بنابراین باید ابتدا هدف از خرید سیستم کنفرانس را مشخص نمود و براساس نیازهای تعیین شده اقدام به انتخاب و خرید کرد. به همین جهت ابتدا بهتر است نیازهای خود را شناسایی کنید.

راهنمای خرید سیستم کنفرانس

راهنمای خرید سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس به‌ طور کلی به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم‌بندی می‌شود. مدل دیجیتال امکانات بسیار بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در بسیاری از جلسات بزرگ، نیاز به نظرخواهی، حضور و غیاب و ضبط جلسه است. برای بر طرف‌سازی این موارد باید کنسولی را انتخاب کنید که از تمامی این امکانات پشتیبانی کند. به‌هنگام خرید تجهیزات کنفرانس، باسیم یا وایرلس بودن آن نیز موضوع مهمی بوده که می‌تواند در انتخاب محصول موثر باشد. سازمان‌هایی که فعالیت بین‌المللی دارند، باید از موضوع ترجمه صحبت‌های سخنران و شرکت کنندگان برای سایرین غافل نشوند. این سازمان‌ها نیاز به سیستم ترجمه همزمان دارند. تعداد میکروفون، نوع میکروفون، وجود آمپلی‌فایر، تعداد بلندگوها و… از دیگر مواردی هستند که باید در هنگام خرید سیستم کنفرانس به آنها توجه داشت.

برند سیستم یکی از مهم‌ترین مواردی است که به هنگام خرید می‌تواند بسیار چالش‌ساز باشد. وجود برندهای مختلف محصولات با تکنولوژی‌های متفاوت، فرآیند انتخاب و خرید را کمی دشوار می‌کند. در این شرایط نیاز است از افراد متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید. برای دست‌یابی به این مهم می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان کامپیوتر صدرا استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی قرار گرفته شده در وب سایت کامپیوتر صدرا بهره‌مند شوید. به‌طور حتم این عمل سبب ایجاد خریدی رضایت بخش و مطمئن می‌شود.

نکات مهم به هنگام خرید تجهیزات کنفرانس

همانطور که بیان شد برای داشتن یک خرید سیستم کنفرانس رضایت بخش و آگاهانه، بهتر است که از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بگیرید. با طرح موارد زیر برای کارشناس می‌توانید سبب بهبود این امر شوید:

کاربرد سالن

کارشناس باید به‌طور دقیق و کامل از کاربردهای سالن کنفرانس شما آگاه باشد. آیا علاوه‌بر برگزاری جلسات مهم، از سالن کنفرانس استفاده‌های دیگری نظیر پخش فیلم، کلاس آموزشی، برگزاری جلسه عمومی و… می‌شود؟ هر کدام از این موارد امکانات منحصربه‌فرد خود را نیاز دارد؛ بنابراین پاسخ به این سوال می‌تواند تاحد بسیاری مشخص نماید به چه سیستم کنفرانس و با چه امکاناتی نیاز دارید.

تعداد شرکت کنندگان

تعداد افراد حاضر در جلسه تعیین کننده تعداد میکروفون‌ها است. هم‌چنین بهتر است بیشتر از حد نیاز برای موارد ضروری میکروفون خریداری کنید.

امکانات هر میکروفون

همان‌طور که بیان شد هر کنسول می‌تواند امکانات مختلفی را در اختیار کاربر قرار دهد؛ بنابراین باید به‌طور شفاف مشخص نمایید کاربردهای احتمالی از میکروفون در سالن کنفرانس چه چیزهایی خواهند بود.

نگهداری آرشیو

برخی از سازمان‌ها و ادارات، تمامی جلسات خود را در قالب فایل‌های صوتی یا تصویری ضبط و آرشیو می‌کنند؛ بنابراین سازمان‌هایی که مایل باشند جلسات را آرشیو کنند، باید از سیستمی استفاده کنند که قابلیت ضبط صدا و تصویر را نیز داشته باشد. تمامی این موارد از مهم‌ترین نکاتی است که توجه به آن سبب ایجاد خریدی آگاهانه و مطمئن می‌شود. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

تجهیزات کنفرانسی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »