جستجو
Close this search box.
قیمت-دستگاه-ویدئو-کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس جهت استفاده‌های شخصی یا استفاده‌های عمومی‌تر وجود دارند. برای پیدا کردن بهترین نرم‌افزار ویدئو کنفرانس با توجه به نیازهای شغل مورد نظر، لازم است انواع دستگاه‌های ویدئو کنفرانس که در بازار وجود دارند را بشناسید. ویدئو کنفرانس و سیستم وبینار، همچنین مثل خیلی از ابزارهای آموزش آنلاین، نرم‌افزاری برای برگزاری دوره‌های آموزش اینترنتی و آموزش از مسیر دور است. این روزها درس دادن اینترنتی، کلاس اینترنتی و سامانه وبینار، از مهم‌ترین ابزارهای سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی هستند.

از ابزارهایی که در برگزاری جلسه‌های آنلاین و نیز آموزش آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس اشاره کرد. هم‌اکنون ویدئو کنفرانس کاربرد فراوانی در برگزاری جلسه‌های اینترنتی آموزشی و نیز جلسه‌های اینترنتی کمپانی‌ها مثل استخدام ویدئو کنفرانس دارد. وب کنفرانس هم چون باعث پایین آمدن هزینه‌ها می‌شود، برای بسیاری از افراد مورد توجه است.

انواع ویدئو کنفرانس کدامند؟

کارفرماها برای گزینش و خریداری یک ویدئو کنفرانس از میان نمونه‌های مختلف آن، لازم است متغیرهای فراوانی از خدمات بک-اند گرفته تا نقاط پایان مختلف را مورد بررسی قرار دهند. برای انجام این کار، کارفرما لازم است اطلاعاتی درباره اصول پشت فناوری آن مانند انواع نقاط پایانی که ویدئو کنفرانس می‌تواند داشته باشد و خدمات بک-اند آن به‌دست آورد. نقاط پایان، تجربه کاربری را به‌وجود می‌آورند؛ در حالی که خدمات بک-اند رابطه میان نقاط پایان و مدیریت مرکزی تجهیزات ویدئو کنفرانس را به‌وجود می‌آورند. حالا می‌خواهیم شما را با انواع ویدئو کنفرانس، اول بر پایۀ نقاط پایانی و بعد بر پایۀ خدمات بک-اند آشنا کنیم.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

ویدئو کنفرانس‌های بر پایۀ نقاط پایان

  • سیستم ویدئو کنفرانس دسکتاپ

  • سیستم ویدئو کنفرانس اجرایی

  • نرم‌افزارهای ویدئوی گوشی تلفن

  • سیستم ویدئو کنفرانسtelepresence

  • سیستم ویدئو کنفرانس اتاقی

  • MCU یا واحدهای کنترل چند منظوره سخت‌افزاری

ویدئو کنفرانس‌های بر پایۀ خدمات بک-اند

  • ویدئو کنفرانس با سرویس‌های بک-اند اضافی

  • ویدئو کنفرانس با سرویس‌های مدیریتی

  • ویدئو کنفرانس با اتاق‌های جلسه مجازی ابری

  • ویدئو کنفرانس با اپلیکیشن MCUs

سیستم ویدئو کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس یکی از عوامل مهم در خرید این دستگاه است. البته قیمت همیشه یکی از عوامل مهم برای خرید یک محصول یا دریافت یک خدمت برای بسیاری از افراد است. اما برای اینکه بتوانید محصول یا خدمتی را با قیمت مناسب همراه با کیفیت مطلوب دریافت کنید، باید اطلاعات لازم را درباره محصول و همچنین نیاز خود به آن محصول به‌دست آورید. حالا قصد داریم عواملی که روی قیمت ویدئو کنفرانس تاثیر می‌گذارند را بررسی کنیم.

عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

قیمت این دستگاه کنفرانس به موارد گوناگونی مانند ابعاد مکان (محیط)، انواع ویژگی‌ها و همچنین تجهیزات جانبی مانند ویدئو پروژکتور، تلوزیون، سیستم کنفرانس صوتی موجود در محل و … وابسته است و این عوامل روی قیمت تاثیر می‌گذارند. به‌‌خاطر وضعیت مالی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، خیلی از مجموعه‌ها و کمپانی‌های خصوصی در پی تکنولوژی‌های ‌روز در جهان برای پایین آوردن هزینه‌های مجموعه‌شان هستند. در این میان، تکنولوژی ویدئو کنفرانس، از طریق یک ارتباط ویدئویی دو سمته، موجب راحتی و حذف مسافرت‌های غیرضروری می‌شود.

تکنولوژی ویدئو کنفرانس هم‌اکنون توانسته است با بهترین کیفیت تصویری موجود (Full HD, Ultra HD)، تصاویر اشخاص و محتوای موردنظر جلسه آن‌ها را با کمترین پهنای باند انتقال دهد. ولی هدف اصلی همۀ متخصصان تکنولوژی که عهده‌دار وظیفه مهم بررسی فنی راهکار ارتباطی و اعلام نیاز در شرکت خود هستند، گزینش بهترین راه‌کار با کمترین قیمت ممکن است. هزینه‌های راه‌انداختن و قیمت ویدئو کنفرانس‌ها، به موارد زیادی وابسته است. اگر کسی یا کسانی نیازمند استفاده از ویدئو کنفرانس نرم‌افزاری باشند، در مقایسه با ویدئو کنفرانس سخت‌افزاری مبالغ پایین‌تری را باید بپردازند. در رابطه با قیمت ویدئو کنفرانس‌های سخت‌افزاری، عواملی مانند نوع دستگاه، امکانات و خصوصیات خاص هر محصول، که مثلا می‌توانیم آرشیوسازی مطلب‌ها یا امکان زیاد کردن تعداد میکروفن‌ها و موردهای این‌چنینی را نام ببریم، تاثیرگذار هستند. همچنین دستگاه‌هایی که قابلیت پشتیبانی از ارتباط چند نقطه‌ای یا multi-point را دارند، در مقایسه با ویدئو کنفرانس‌هایی که MCU داخلی ندارند، قیمت بیشتری دارند.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

تاثیر قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس در تصمیم‌گیری برای خرید

با توجه به توسعه فناوری و علاقه مشاغل برای به‌کارگیری تجهیزات روز دنیا، قیمت این دستگاه در تصمیم‌گیری برای خرید، تاثیرگذار است ولی آنچه مهم است وجود مدل‌های مختلف این دستگاه با رنج قیمت متفاوت این فناوری است که سازمان‌ها و شرکت‌ها با هر بودجه‌ای می‌توانند این دستگاه را فراهم کنند. برای اطلاع از دستگاه ویدئو کنفرانس متناسب با نیاز خود می‌توانید با کارشناسان  صدرا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

آشنایی با وبکم

واژه وبکم یا وب کم ترکیبی از وب و دوربین ویدئویی است. هدف از یک وبکم ، پخش ویدئو در وب نیست بلکه معمولا دوربین‌های

معرفی انواع اسپیلتر

پیشرفت تکنولوژی سبب ایجاد سخت افزارهای مختلفی برای سهولت در انجام کارها و بهبود کیفیت فعالیت­ ها شده است. یک نمونه از این سخت افزارها

مطالب سیستم کنفرانس

آشنایی با سیستم کنفرانس دیجیتال

سیستم کنفرانس دیجیتال مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون

میکروفون ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس‌ها با هدف افزایش ارتباطات و کاهش هزینه‌های رفت و آمد و جابه‌جایی ایجاد شدند. به کمک این ابزار دیگر برای شرکت در یک

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.