جستجو
Close this search box.
صندلی سالن کنفرانس

نکاتی که هنگام خرید صندلی سالن همایش باید بدانیم

صندلی سالن همایش باید زیبا، راحت و استاندارد باشد که منجر به جلب رضایتمندی مهمانان در طول همایش شود. یکی از موارد مهمی که در زمان انتخاب صندلی همایش و صندلی کنفرانس باید به آن توجه داشت٬ راحتی میهمانان است. زیرا صندلی ها نباید خیلی نرم باشد که افراد داخل آنها لم بدهند و خواب آلود شوند و از طرفی دیگر نباید خیلی هم خشک باشد تا فرد احساس ناراحتی کند.

۱-مقدمه

۲- سالن همایش چیست؟

۳- صندلی سال همایش

۴- انواع ترکیب چیدمان استاندارد صندلی سالن همایش و کنفرانس

۵- ویژگی صندلی سالن همایش

۶-نکاتی که در خرید صندلی سالن همایش باید دقت کنیم

۷-سخن پایانی

مقدمه

صندلی در زیبا سازی سالن همایش یا کنفرانس تاثیر به سزایی دارد که می تواند رضایت تماشاچیان را جلب کند. صندلی های این سالن باید زیبا، بادوام و استاندارد باشند که نشستن روی آنها راحت و براساس ارگونومی بدن ساخته شوند. در هنگام خرید صندلی سالن همایش٬ باید به مواردی زیر توجه کنید:

 • طراحی ارگونومی صندلی
 • پایه‌های صندلی
 • دسته صندلی
 •  روکش پارچه

یکی از مهم ترین تجهیز سالن همایش٬ صندلی های مورد استفاده در آن می باشد. صندلی سالن همایش با صندلی‌های معمولی بسیار متفاوت است. به دلیل استفاده طولانی از این صندلی‌ها، باید به گونه‌ای طراحی شوند تا موجب رنجش افراد نشود. جهت آشنایی بیشتر با نوع صندلی سالن همایش با این مقاله از سایت صدرا کامپیوتر همراه باشید.

سالن همایش چیست؟

سالن همایش

امروزه مراکز دولتی و سازمانها و شرکتهای خصوصی برای برگزاری جلسات نیاز به یک مکانی مثل سالن و یا اتاق دارند. زمانی که تعداد کمی شرکت کننده داشتند صدا به صدا براحتی میرسید ولی بدلیل افزایش و بوجود آمدن فواصل بین نفرات این عمل به سختی انجام می گردد، بنابراین سازمانها به فکر ابزاری افتادند که سهولت در کار آنها باشد تا بتوانند از سیستم کنفرانس و تجهیزات وابسته به آن استفاده کنند. با داشتن این ابزارها جلسات بدون هیچگونه محدودیت در تعداد نفرات برگزار گردید و سالن ها را از فرم سنتی به فرم امروزی همراه با تکنولوژی روز بوجود آورد.

صندلی سالن همایش

صندلی همایش

مهمترین تزیینات سالن همایش چیدن میز و صندلی است که علاوه بر زیبایی با کلیت دکوراسیون و راحتی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. صندلی های این سالن باید حتما زیبا، بادوام و استاندارد باشد که نشستن بر روی آنها راحت و براساس ارگونومی بدن ساخته شوند. مواردی که برای صندلی در سالن کنفرانس باید رعایت کنیم این است که صندلی ها نباید خیلی نرم باشد که افراد داخل آنها لم بدهند و خواب آلود شوند و از طرفی دیگر نباید خیلی هم خشک باشد تا فرد احساس ناراحتی کند.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

انواع ترکیب چیدمان استاندارد صندلی سالن همایش و کنفرانس

ترکیب چیدمان استاندارد صندلی در سالن های همایش، کنفرانس، آمفی تئاتر، سینما به دو صورت شکل می گیرد:

 • چیدمان چند راهه

 • چیدمان قاره‌ای

 • چیدمان چند راهه

چیدمان چند راهه

صندلی‌ها در سالن های کنفرانس، همایش و… به ترتیب اندازه، فاصله ردیف و راه‌های خروجی سالن چیده می شوند. در واقع، در یک آرایش چند راهرو حداکثر ۱۴ تا ۱۶ صندلی در هر ردیف با دسترسی به راهرو در هر دو انتهای ردیف‌ها وجود دارد.

 • چیدمان قاره ای صندلی

چیدمان قاره ای

در این نوع چیدمان تمام صندلی‌ها در یک بخش مرکزی سالن قرار می‌گیرند و حداکثر تعداد صندلی‌ها در هر ردیف می‌تواند از حد تعیین شده در یک چیدمان نیز فراتر رود. برای جبران طول بیشتر ردیف‌های مجاز به: فاصله ردیف گسترده‌تر، راهروهای گسترده‌تر و درب‌های خروجی استراتژیک نیاز است. برای چیدمان قاره‌ای باید دقت، برنامه ریزی و اجرا باشد تا بتوانیم در همان فضا طبق استاندارد صندلی‌های بیشتری را جای دهیم.

ویژگی صندلی سالن همایش

 •  کیفیت صندلی و مواد اولیه

صندلی سالن همایش اغلب باید از جنس فوم سرد تزریقی باشد که معمولا برای قسمت های پشتی و کفی صندلی استفاده می شوند و روی آنها با یک پارچه مرغوب و باکیفیت ساخته شود.

کیفیت این مواد بر روی راحتی و دوام صندلی‌ها تأثیر مستقیم دارد. به دلیل استفاده زیاد از این صندلی‌ها، نباید از راحتی و استحکام آنها کاسته شود. باید فوم‌های باکیفیت استفاده شود زیرا صندلی‌ها به مرور زمان دچار تورفتگی و از دست دادن فرم نشیمن می شود.

 •  نمای پشتی و کفی صندلی کنفرانس

برای تولید نمای پشتی و کفی صندلی از نوعی پلاستیک فشرده به نام ABS استفاده می‌شود که در برابر ضربه و خط و خش مقاوم است. البته در بعضی مدل‌ها می‌توان از MDF و چوب برای این نماها استفاده کرد.

 •  دسته صندلی

دسته‌های صندلی سالن همایش و کنفرانس از انتگرال ضد خش و ضد خط که نوعی پلاستیک فشرده می‌باشد، تولید می‌شود. در برخی مدل‌ها نیز از چوب راش و توسکای سمباده شده و رنگ شده برای ساخت دسته صندلی‌ها استفاده می‌شود.

 •  پایه‌های صندلی سالن همایش

در تولید پایه‌های صندلی از پروفیل سنگین استفاده می‌شود و این پروفیل‌ها در برابر وزن بالا و ضربه نیز مقاوم هستند. رنگ استفاده شده بر روی این پایه‌ها از نوع رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای است و این پوشش رنگی عمر بسیار بالایی دارد.

جوش های پایه‌های صندلی از نوع جوش CO2 هستند. مکانیزم استفاده شده در این نوع صندلی‌ها از نوع وزنی، تعادلی است و این مکانیزم باعث برگشت منظم و درست صندلی به حالت تاشو خود می‌شود که با گذشت زمان خاصیت خود را از دست نمی دهد.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

نکاتی که در خرید صندلی سالن همایش باید دقت کنیم

خرید صندلی

 • یکی از نکات مهم در خرید صندلی٬ باید دقت کنیم جنس فومی آن است. که باید از نوع فوم سرد باشد زیرا ماندگاری و دوام فوم سرد از فوم گرم بیشتر است. فوم گرم٬ پس از مدتی حجمش کمتر میشود و نشست پیدا میکند و منجر به جدا شدن چرم و پارچه  میشود و نه تنها ظاهر نامناسبی را به وجود می آورد بلکه از عمر صندلی کم می شود.
 • چرم و پارچه صندلی باید غیر قابل نفوذ باشد که در صورت ریختن نوشیدنی و شکلات و غیره مشکل خاصی پیش نیاید و به راحتی تمیز شود.
 • صندلی کنفرانس باید قابلیت تاشدن داشته باشد و باید به گونه ای باشند که در هنگام باز و بسته شدن هیچ صدایی را تولید نکنند و با استفاده از مکانیزم جهش با کمک نیروی جاذبه به آرامی تغییر حالت دهند و باعث ناراحتی افرادی که در صندلی کنار نشسته اند نشود.
 • در طراحی صندلی ها راحتی و استحکام اهمیت فراوانی دارند اما باید بحث زیبایی شناختی هم حائز اهمیت است. صندلی ها باید با دکور محیط همخوانی داشته باشند و به زیبایی آن اضافه نماید، بنابراین استحکام و راحتی و سایر مسائل فنی و مهندسی در طراحی مهم می باشند اما جذابیت و زیبایی کار هم باید حفظ گردد.

سخن پایانی

همان طور که در مطالب بالا گفته شد در خرید صندلی سالن همایش باید صندلی را انتخاب کنیم که از فوم های مناسب و ترجیحا سرد استفاده شده باشد که متناسب با انحنای بدن باشد٬ ارتفاع پشتی صندلی باید به نحوی باشد که تا شانه حضار را کامل بپوشاند٬ و ماندگاری بالا داشته باشد تا سالهای زیادی بتواند دوام بیاورد.

 اگر صندلی سالن همایش دارای کیفیت مناسب نباشد، ریسک سالن بسیار بالا می رود.مثلا اگر چند عدد از صندلی های سالن دچار ایراد و اشکال شود، متاسفانه نمای کلی سالن به هم میخورد و صندلی دچار شلختگی و آشفتگی میشود، به همین دلیل خرید صندلی سالن همایش و صندلی آمفی تئاتر حائز اهمیت تر از خرید صندلی اداری میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

قیمت میکروفن میز کنفرانسی

برخورداری از فناوری‌های جدید و به‌روز کنفرانسی و ارتباطی، یکی از لازمه‌های هر مجموعه یا سازمان پیشرو برای دستیابی به هدف‌های مهم آن مجموعه است.

معرفی سیستم کنفرانس چرمن

در سالن‌های کنفرانس پیوسته شاهد تبادل نظر میان مدیران و کارمندان و در نهایت تصمیم‌گیری‌های بسیار مهم هستیم. از این جهت طراحی و تجهیز سالن

تجهیز سالن همایش در مشهد

تجهیز سالن همایش در مشهد , همه ما احتمالا حداقل یک‌بار وارد همایش و یا سخنرانی‌ ای که در یک سالن برگزار بشود، شده‌ ایم.

ویدئو کنفرانس LifeSize چیست؟

ویدئو کنفرانس LifeSize چیست؟، شرکت‌های بسیار زیادی در عرصه طراحی و تولید دوربین های کنفرانس فعال هستند. شرکت LifeSize، یکی از بزرگ‌ترین و برترین این

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

آشنایی با دوربین کنفرانس مجازی

اتاق­ ها یا سالن­ های کنفرانس برای برگزای جلسات مجازی نیاز به تجهیزات مختلفی دارند. یک نمونه از مهم­ترین تجهیزات مورد استفاده در کنفرانس مجازی،

معرفی برند های سیستم کنفرانس ایرانی

تجهیزات اصلی کنفرانس شامل سه بخش تصویری، صوتی و روشنایی می‌شود. یک نمونه از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس برای برگزاری جلسات

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.