جستجو
Close this search box.
برنامه-های-ویدئو-کنفرانس

۶ برنامه برتر ویدئو کنفرانس در سال ۲۰۲۰

بهترین برنامه ویدئو کنفرانس ، معرفی نرم افزار ویدئو کنفرانس رایگان ،  برنامه ویدئو کنفرانس برای کامپیوتر ، اندروید ، ios  , … ما به عنوان یک تیم کاملا از راه دور، شرکت صدرا کامپیوتر به کنفرانس های ویدئویی متکی است تا جلسات تیمی را برگزار کند، ایده ها را به اشتراک بگذارد و با یکدیگر همکاری کنند. ما بسیاری از برنامه های تماس های ویدئویی را آزمایش کرده ایم و از یک تماس با کیفیت پایین بیش از حد رنج می بریم. و بنابراین، پس از در نظر گرفتن تقریبا دوازده برنامه کنفرانس ویدئویی است، در نهایت ما به بررسی برترین ها میپردازیم .

چه چیزی باعث برتری برنامه های ویدیو کنفرانس میشود؟

نرم افزار ویدئو کنفرانس ویدئویی با کیفیت بالا کارهایی بیش از نشان دادن چهره خود به دنیا دارد. چه بخواهید با همکار خود گپ سریع بزنید و چه ارائه اطلاعات ، یک راه حل خوب برای کنفرانس ویدیویی ایجاد یک جلسه یا برقراری تماس   ، اشتراک گذاری آن با دیگران و افزودن افراد بیشتر را آسان می کند. ویژگی هایی که بهترین برنامه ویدئو کنفرانس باید ارائه دهد که به شما امکان می دهد تماس تصویری برقرار کنید مانند اشتراک صفحه ، حاشیه نویسی یا  چت زنده. این ویژگی ها برای ایجاد جلسات مجازی شما به اندازه حضور شخصی کلیدی هستند ، بنابراین ما فقط برنامه هایی را پشتیبانی می کنیم که از این عملکردها پشتیبانی می کنند. و گرچه تعریف آن کمی دشوارتر است ، اما یک برنامه ویدئو کنفرانس رایگان باید قابل اعتماد باشد

بهترین برنامه ویدئو کنفرانس

۱.Zoom بهترین برنامه ویدئو کنفرانس

اگر به دنبال بهترین برنامه ویدئو کنفرانس هستید ، احتمالاً قبلاً نام اپلیکیشن زوم را شنیده اید. این یکی از محبوب ترین برنامه های تماس گروهی است – و دلیل خوبی هم دارد. در بیشتر موارد ، زوم فقط کار می کند. پس از نصب برنامه زوم (روی رایانه یا تلفن) ، می توانید تماس های ویدیویی رایگان بدون محدودیت زمانی و تماس های گروهی با حداکثر ۱۰۰ نفر تنها امکان برقراری ارتباط رایگان به مدت ۴۰ دقیقه را فراهم می‌کند. همچنین باید گفت در نسخه رایگان این نرم افزار تعداد کاربران محدود به سه نفر است. از ویژگی‌های برنامه زوم می‌توان به ضبط MP4 جلسات، امکان استفاده از تخته سفید مجازی، به اشتراک گذاری صفحه نمایش، چت خصوصی و گروهی اشاره کرد.

امکانات نرم افزار زوم 

این نرم افزار حتی به شما امکان می دهد تماس ها را از قبل برنامه ریزی کنید ، در هر زمان با هر یک از مخاطبین خود گپ بزنید یا به سخت افزار کنفرانس اتاق متصل شوید. در مجموع ، این یک برنامه ویدیویی تیمی تقریباً عالی است. و برای شفافیت کامل ، این موردی است که ما بیشتر در شرکت صدرا از آن استفاده می کنیم. زوم می تواند کارهای پیش از جلسه و پیگیری را از بین ببرند. وقتی کسی قرار ملاقات را رزرو می کند می توانید به طور خودکار تماس های زوم را به تقویم خود اضافه کنید یا کنفرانس های ویدیویی را برنامه ریزی کنید

Google-meet

۲.Google Meet (وب ، اندروید ، ios)

شاید بهترین ویژگی Google Meet ادغام عمیق آن با سایر برنامه های Google باشد. هر زمان جلسه ای را در Google Calendar ایجاد می کنید ، پیوند Meet دریافت خواهید کرد که شما و شرکت کنندگان در جلسه می توانید برای عضویت فوری در تماس کلیک کنید. و هنگامی که در وسط یک تماس هستید ، می توانید بدون ترک تماس خود ، فایلهایی را از Google Drive و Apps پیدا کرده و در چت به اشتراک بگذارید. حتی می توانید مستقیماً از صندوق ورودی Gmail خود تماس بگیرید.

نحوه کار با نرم افزار ویدئو کنفرانس گروهی :

با این حال این برنامه می تواند با تماس های گروهی بزرگ مقابله کند. طبق تجربه ما ، اگر اتصال اینترنت شما کند باشد ، تماس ها را به زیبایی برخی از برنامه های دیگر (مانند بزرگنمایی) کاهش نمی دهد. اما یک راه حل وجود دارد: شما می توانید انتخاب کنید که حداکثر ۱۰۰۰۰۰ شرکت کننده از طریق حالت فقط مشاهده به آن بپیوندند. این حالت فیلم شرکت کنندگان را نمایش نمی دهد ، بنابراین آنها فقط هر کسی را که تماس را هدایت می کند می بینند و می شنوند.  اگرچه این یک کنفرانس ویدئویی واقعی نیست ، اما از آنجایی که توانایی آنها را برای سرکوفت زدن محدود می کند ، اگر فقط یک یا دو نفر را برای ارائه به یک گروه بزرگ – مثلاً در کلاس آموزش از راه دور مبتنی بر سخنرانی – انتخاب کنید ، گزینه مناسبی است. و این ویژگی باعث شده است در لیست بهترین برنامه ویدئو کنفرانس قرار بگیرد. کسب‌وکارها، مدارس، و دیگر سازمان‌ها می‌توانند از ویژگی‌های پیشرفته بهره‌مند شوند، ازجمله جلسه‌ هایی با حداکثر ۲۵۰ شرکت‌کننده داخلی یا خارجی و جاری‌سازی زنده برای حداکثر ۱۰۰٬۰۰۰ بیننده در داخل دامنه.

۳.join.me (وب / اندروید / ایفون / مک )

نرم افزار join.me توسط تیم LogMeIn ایجاد شده و با توجه به ساختار ساده‌ای که دارد، کار با آن حتی برای افرادی که دانش محدودی در زمینه استفاده از نرم افزارها داشته باشند، نیز بسیار ساده خواهد بود. این نرم افزار امکان به اشتراک گذاری صفحه و استفاده از تخته سفید مجازی را برای کاربران فراهم کرده و در بیش از ۴۰ کشور می‌توان از آن استفاده کرد. نکته قابل توجه درباره نرم افزار  join.me آن است که این نرم افزار با Google Calendar و Outlook ادغام می‌شود و از همین جهت می‌توان به آسانی نسبت به سازماندهی جلسات کمک کرد اگر استفاده از برنامه دسک تاپ را انتخاب کرده اید ، می توانید صفحه را به اشتراک بگذارید و حاشیه نویسی کنید. و در تلفن همراه ، حتی می توانید صفحه یا اسناد خاص خود را بر روی تلفن خود به اشتراک بگذارید ، بنابراین می توانید در حین حرکت به صورت تیمی همکاری کنید.

بهترین برنامه ویدئو کنفرانس برای تخته سفید مجازی

کسب‌وکار قوی با ارتباطات قوی آغاز می‌گردد. نوآوری، بهره‌وری و پیشرفت به ارتباطات پایدار با گروه، شرکای تجاری و مشتریان بستگی دارد. قبل از عصر ارتباط از طریق تکنولوژی، جلسات شخصی و حضوری وسیله‌ای بودند برای توسعه‌ی روابط کاری اما برای گروه‌هایی که از هم فاصله دارند (ریموتی) و شرکای پراکنده‌ی امروز، جلسات شخصی و حضوری همیشه میسر نیست.

در اینجا به بررسی نرم افزار ویدئو کنفرانس رایگان سیسکو وبکس میپردازیم

ویژگی برجسته واقعی تخته سفید مجازی Webex است. پس از شروع تماس ، می توانید صفحه خود را به عنوان یک فضای سفید خالی به اشتراک بگذارید – و سپس از طیف گسترده ای از ابزارهای طراحی ، متن و اشکال هندسی برای همکاری استفاده کنید. حتی می توانید “صفحات” تخته سفید جداگانه ایجاد کرده و آنها را یک باره مشاهده کنید یا از طریق آنها به عنوان عکسهای کوچک رد شوید. بهترین قسمت این است که همه می توانند به طور همزمان از تخته سفید استفاده کنند.

اگر فقط یک کنفرانس ویدیویی عادی می خواهید ، می توانید آن را نیز انجام دهید. و اگر تیم شما به یک روش آسان برای برقراری ارتباط بین جلسات نیاز دارد ، نرم افزار ویدئو کنفرانس رایگان  Webex Teams  گزینه خوبی است.

با اتصال Webex به دیگر برنامه های خود ، آسان است که جلسات خود را به راحتی اجرا کنید. می توانید جلسات برنامه ریزی شده Webex را به طور خودکار به تقویم خود اضافه کنید ، یا هنگام شروع جلسه ای یادآوری در برنامه گپ مورد علاقه خود دریافت کنید.

ویژگی های برجسته بهترین برنامه ویدئو کنفرانس :

  • وارد شدن و یا برگزاری جلسات، رویدادها و یا کلاس‌های آموزشی
  • ‏ وصل شدن مستقیم به جلسه با وارد کردن تاریخ در برنامه
  • ‏ تنظیم و تقسیم‌بندی ضبط جلسات از طریق برنامه
  • ‏ اشتراک‌گذاری صفحه نمایش

 

cisco_webex

 الزامات نرم افزار ویدئو کنفرانس اندروید :

مزایای سیسکو وبکس

شخص می‌تواند با به‌اشتراک‌گذاری یکپارچه‌ی محتوا، ویدیو و صدا، همه و همه در یک جلسه، به تصمیم‌گیری‌ها سرعت ببخشد.

می‌توان حین مدیریت پروژه‌ها، اطلاعات و ایده‌ها را با گروه‌هایی از هرجای دنیا به اشتراک گذاشت.

با برگزاری جلسات در اتاق شخصی و سفارشی سازی شده خودِ فرد که همیشه در دسترس است، کاربر می‌تواند میزان آسودگی و راحتی را بیافزاید.

اشتراک گذاری صفحه نمایش

فرد می‌تواند محتوا یا تمام صفحه نمایش خود را به صورت Real Time با حضار به اشتراک بگذارد. حضار می‌توانند کنترل را در دست بگیرند و محتوا به اشتراک بگذارند یا در مورد محتوای فرد حاشیه‌نویسی انجام دهند. در ادامه، فرد می‌تواند صفحه نمایش خود را از دستگاه‌های Android و محتوای خود را از iPhone یا iPad خود به اشتراک گذارد. با استفاده از قابلیت به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها در IBM Connections Cloud و مشارکت جمعی که برای سازمان‌ها طراحی‌شده است، سازمان‌ها می‌توانند نیروی کار سریع‌تر، هوشمندتر و متصل‌تری از این طریق داشته باشند

بهترین برنامه ویدئو کنفرانس برای تماس از طریق برنامه ویدیو کنفرانس

بهترین برنامه ویدئو کنفرانس

اسلک (مک/ویندوز/وب)

اسلک slack یک چت روم برای کل شرکت است. اسلک slack تیم کاری، به چند کانال کوچک تقسیم می شود تا اعضای گروه با هم در آنها حرف بزنند و مسایل و علایقشان را در میان بگذارند.

به عبارت دیگر اسلک  یک محیط  و پلتفورم برای اعضای تیم و افرادی است که در گروه کار می کنند و از این طریق می توانند با یک دیگر در تعامل باشند. تعامل و ارتباطی که در راستای سریع تر کردن و ساده تر کردن مسیر های رسیدن به اهداف تیمی است. 

بررسی کاربرد هایی و برخی ویژگی های اسلک 

امروز ، Slack یکی از محبوب ترین برنامه های چت تیمی است و چت های آن فقط فراتر از متن و تصاویر است. اسلاک در ژوئن ۲۰۱۶ تماس صوتی ۱ به ۱ را به دسک تاپ و برنامه های تلفن همراه خود اضافه کرد ، شش ماه بعد با اضافه کردن ویدیو به آن تماس ها ، این کار را دنبال کرد.

نحوه کار با نرم افزار ویدئو کنفرانس رایگان اسلک 

برای تماس با یک همکار در اسلک، فقط یک کانال یا پیام مستقیم را باز کنید و روی نماد تلفن کلیک کنید – Slack تماس را از پنجره جدید شروع می کند و یک اعلان به گپ اضافه می کند. تماس ها کمی بیشتر شبیه یک تماس تلفنی معمولی با اضافه شدن ویدیو هستند (برای روشن کردن ویدیو فقط روی نماد ویدیو ضربه بزنید).

 حداکثر ۱۵ نفر می توانند به تماس بپیوندند ، اما شما فقط می توانید از طریق برنامه دسک تاپ و نه از طریق تلفن تماس تلفنی برقرار کنید. همچنین می توانید صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید – و شما و هم تیمی هایتان می توانید آن را حاشیه نویسی کنید – اگرچه گزینه اختصاصی تخته سفید وجود ندارد.

تنظیمات محدود تماس ویدیویی (و اینکه کیفیت فیلم به سرعت با بیش از چند نفر در تماس کاهش می یابد) تماس های اسلک را برای مکالمه سریع فقط با یک یا دو نفر دیگر بهتر می کند. این ویژگی باعث شده است در لیست بهترین برنامه ویدئو کنفرانس قرار بگیرد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

فروش تجهیزات کنفرانس در مشهد

شاید تصور کنید که حتی در یک اتاق بزرگ و با چیدمان مناسب می‌توان جلسات و کنفراس‌ها را برگزار کرد؛ اما بدون شک باید بدانید

اسپلیتر ۸ پورت HDMI

اسپلیتر ۸ پورت HDMI ، اسپلیترها یکی از کاربردی ­ترین تجهیزات کامپیوتری و دیجیتال شناخته می­شوند. این دستگاه­ ها در انواع مختلفی به بازار عرضه

معرفی ویدئو کنفرانس لاجیتک گروپ

معرفی ویدئو کنفرانس لاجیتک گروپ ، در عصر کنونی وجود سالن یا اتاق کنفرانس در هر سازمانی الزامی است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

آشنایی با سیستم کنفرانس دیجیتال

سیستم کنفرانس دیجیتال مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون

معرفی سیستم کنفرانس C&D

در سال‌های اخیر به‌دلیل پیشرفت کسب و کار‌ها و گسترش سازمان‌ها، استفاده از سیستم کنفرانس در سازمان‌های خصوصی افزایش یافته و شیوع بیماری کووید-۱۹ این

معرفی برند های سیستم کنفرانس ایرانی

تجهیزات اصلی کنفرانس شامل سه بخش تصویری، صوتی و روشنایی می‌شود. یک نمونه از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس برای برگزاری جلسات

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.