سیستم کنفرانس

تجهیزات سیستم کنفرانس به طور کلی به سه بخش تجهیزات صوتی، تصویری و نورپردازی تقسیم می شوند که شامل کنسول کنفرانس ( میکروفن کنفرانس )، منبع تغذیه و کابل های ارتباطی است. به عنوان اصلی ترین عنصر از تجهیزات صوتی سالن نسبت به سایر ادوات از اهمیت بالاتری برخوردار است استفاده از تکنولوژی های نوین کنفرانسی و ارتباطی از الزامات هر سازمان پیشرو برای رسیدن به اهداف عالی آن سازمان است. برای آشنایی با قیمت سیستم کنفرانس، دستگاه های سیستم کنفرانس و خرید سیستم کنفرانس ادامه مطلب را دنبال کنید.

درخواست مشاوره یا استعلام قیمت

توضیح کوتاهی از سیستم کنفرانس

سالن های کنفرانس یا جلسات همواره شاهد تبادل نظر بین مدیران و افراد سازمان ها و شرکت ها جهت اخذ تصمیمات مهم می باشند. از این رو طراحی و پیاده سازی سالن کنفرانس به بهترین شکل و با استفاده از با کیفیت ترین تجهیزات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افزایش کارایی و بهینه سازی امور در عین صرفه جویی در زمان و هزینه ها، حداقل دستاورد این نوع امکانات است. بکارگیری دوربین های مخصوص سالن کنفرانس (Auto tracking) ، سیستم های رای گیری و ترجمه همزمان، اتصال و یکپارچه سازی به دستگاه های ویدئو کنفرانس و … باعث شده یک سیستم کنفرانس نوین مجموعه ای از امکاناتی باشد که یک سالن جلسه حرفه ای به آن نیاز دارد.

مهم ترین کاربرد سیستم کنفرانس

در نگاه اول شاید این طور به نظر آید که کاربرد این سیستم تنها دریافت، تقویت و بازپخش صدای سخنرانان است. این مورد را می توان کاربرد اصلی سیستم دانست ولی تنها کاربرد آن نمی باشد. دیگر کاربردهای سیستم های کنفرانس مدیریت و نظم بخشیدن به جلسات است. به این شکل که ریاست جلسه می تواند با امکاناتی که سیستم به ایشان داده است بر سخنرانی نفرات حاضر مدیریت داشته باشد. با استفاده از این اختیارات رئیس می تواند از تداخل سخنان نفرات به وسیله اعمال نظارت به وسیله این قابلیت جلوگیری نموده و بدین ترتیب روند جلسه را مدیریت نماید.

سیستم کنفرانس

سیستم رای گیری

تصویر برداری

ترجمه همزمان

تماس تصویری

ضبط صدا

مدیریت جلسه

دیگر کاربردهای سیستم کنفرانس

از دیگر قابلیت ها می توان به تعریف ترتیب یا صف برای افراد متقاضی سخنرانی توسط مدیر جلسه اشاره نمود. با استفاده از دستگاه های کنفرانس امکان مستند سازی جلسات مهیا می گردد. به این صورت که با ترکیب آن با سیستم ضبط تصویر می توان علاوه بر صدا ، تصویر جلسات برگزار شده را نیز برای استفاده های آتی برداشت و ذخیره نمود. برخی نمونه های تجهیزات قابلیت هایی همچون رای گیری و ترجمه همزمان را نیز برای کاربران مهیا می سازند. این قابلیت ها جلسات را از شکل سنتی خود خارج و به روندی مدرن و سطح بالا تبدیل می نمایند.

سیستم کنفرانس صوتی با سیم یا بی‌ سیم؟

سیستم کنفرانس از نظر ارتباط میکروفون ها به دو دسته باسیم و بی‌سیم تقسیم می‌شود. در مدل باسیم یونیت‌ها به صورت یک زنجیره به هم متصل شده و سپس به کنسول مرکزی وصل می‌شوند. اما در مدل بی‌سیم هیچ ارتباط سیمی وجود ندارد . اگر چه مدل کنفرانس بی‌سیم موضوع کابل کشی را منتفی می کند اما مواقعی تداخل فرکانسی در محیط سالن و اطراف آن باعث دردسرهایی برای تجهیزات اتاق کنفرانس می‌شود. البته به دلیل استفاده میکروفون کنفرانس بی‌سیم از باتری، می‌بایست موضوع شارژ را در نظر گرفت. با این اوصاف، در مقابل مزایا هر کدام را بیان می کنیم تا برای خرید سیستم کنفرانس تصمیم بهتری اتخاذ کنید.

مزایا سیستم کنفرانس سیمی

مزایا سیستم کنفرانس بی سیم

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

سیستم کنفرانس

قیمت سیستم کنفرانس به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت تجهیزات سیستم کنفرانس یکی از مهمترین پارامترهای تعیین کننده قیمت سیستم صوتی اتاق کنفرانس است. همچنین امکانات موجود در مدل‌های مختلف، موجب تنوع قیمت سیستم صوتی اتاق کنفرانس می گردد. بنابراین برای تعیین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس، ابتدا باید نیازهای کاربری سالن را مشخص کرد. الزاماً استفاده از آخرین مدل‌های تجهیزات سالن کنفرانس مهم نیست بلکه کدام تجهیزات نیازهای یک سالن را برطرف می کنند بسیار مهمتر و تعیین کننده هستند. لذا برای جلوگیری از اتلاف بودجه، بهتر است که به نکات زیر که بر اساس تجربه بیش از یک دهه کار با انواع تجهیزات اتاق کنفرانس‌ بدست آمده، توجه کنید.

خرید سیستم کنفرانس

میکروفون کنفرانس

میکروفن کنفرانس به طور عمومی از یک پایه که دکمه ها، اسپیکر و نمایشگر (بسته به مدل) روی آن تعبیه شده تشکیل می شود. اسپیکر روی میکروفن در سالن هایی که فاقد سیستم صوتی هستند صدای سخنران را جهت سایر حضار پخش می نمایند. نمایشگر نیز به منظور نمایش اطلاعاتی همچون ساعت، تاریخ، مدت زمان گذشته و باقیمانده از سخنرانی و مواردی از این دست روی بعضی از مدل ها تعبیه می شوند. میکروفن های گردن غازی به منظور پاسخگویی به نیاز متفاوت کاربران در طول های مختلف طراحی و ساخته می شوند.
دستگاه سیستم کنفرانس

دوربین ویدئو کنفرانس

تصویربرداری سالن کنفرانس به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. در سیستم دستی اپراتور به وسیله ی کیبورد دوربین را کنترل می کند و قاب تصویر را بر روی صورت فرد در حال صحبت پشت میکروفون قرار می دهد. در سیستم های اتوماتیک یا همان اتوترک (Auto Track) این اتفاق به صورت خودکار توسط خود دوربین انجام می شود و دیگر نیازی به اپراتور ندارد. یعنی هر میکروفون‌ای که فعال می شود دوربین از منبع صوتی فرمان را دریافت کرده و به صورت اتوماتیک سمت فرد پشت میکروفون حرکت کرده و فرایند تصویربرداری را انجام میدهد .

دستگاه کنفرانس

تجهیزات جانبی سیستم کنفرانس

اقلام متفاوتی از قبیل پنل رومیزی، مانیتور کنفرانس رومیزی و حتی ویدئو پروژکتور را جز تجهیزات و دستگاه های جانبی سیستم و اتاق کنفرانس باید دانست. اقلام دیگر از جمله اسپلیترها وظیفه مدیریت تصاویر را بر عهده دارند. سوئیچ تصویر نیز وظیفه کنترل و اولویت بندی پخش تصاویر به صورت اتوماتیک یا دستی را در سالن کنفرانس بر عهده دارد. سوئیچ های شبکه، کابل های شبکه، کابل های برق، بلندگو های دکوراتیو، پاور میکسر، بلندگو و ضبط کننده تصویر و … همگی جز این تجهیزات محسوب می شوند.

طراحی و پیاده سازی سیستم کنفرانس

پایگاه تحلیل گران فناوری های نوین صدرا ایرانیان با تکیه بر دانش فنی و با استفاده از صنایع داخلی کشور نسبت به راه اندازی خط تولید  تجهیزات و دستگاه های سیستم کنفرانس از جمله مانیتور کنفرانسی تاشو، دوربین ویدئو کنفرانس ، اسپیکرفون ، میکروفن نموده است. همچنین  در زمینه ارائه خدمات جهت طراحی و پیاده سازی تجهیزات کنفرانس ایرانی  جهت سازمان و ارگان های مختلف اقدام نموده است. در صورتی که برای خرید سیستم های کنفرانس و بطور کلی تجهیز سالن کنفرانس نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت آشنایی با نمونه کارهای شرکت در زمینه سالن های کنفرانس کلیک کنید .

تجهیزات سیستم کنفرانس