جستجو
Close this search box.
امکانات لازم برای تجهیز سالن همایش

تجهیز سالن همایش خود را به افرادی متخصص بسپارید

تجهیز سالن همایش از مهم‌ترین موارد برای داشتن یک سالن همایش عالی است.اگر تا به حال به فکر تجهیزات سالن همایش افتاده باشید، ا حتمالا با سوالاتی از قبیل سالن همایش به چه صورتی باید تجهیز شود؟  صدا در سالن همایش چقدر تاثیر دارد؟ عوامل موثر در تجهیز کردن سالن همایش کدامند؟ رو به رو شده‌اید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات جالب را درباره تجهیز سالن همایش برایتان باز‌گو کنیم.

سیستم کنفرانس چیست؟

اگر جزو  آن دسته از افرادی هستید که با تجهیزات سالن کنفرانس آشنایی ندارید،  احتمالا برای شما این سوال پیش ‌می‌آید که سیستم کنفرانس چیست؟  سیستم کنفرانس که در ایران به آن سیستم صوت کنفرانس هم گفته می‌شود، یک دستگاه انتقال صوت است که از چندین میکروفون و اسپیکر تشکیل شده است.

دلایل تجهیز سالن همایش

اگر در یک مجموعه و یا شرکت کوچکی کار می‌کنید  که به ندرت در آن سخنرانی و همایشی برگزار می‌شود، شاید از دید شما تجهیز کردن سالن همایش کاری بیهوده و هزینه اضافی به نظر بیاید. اما اگر شما در شرکتی کار می‌کنید که روزانه جلسات و سخنرانی‌های متعددی در شرکت برگزار می‌شود، احتمالا از دلایل تجهیز بودن سالن همایش باخبر هستید. داشتن سالن همایش مجهز به وسایل مناسب، نوید دهنده یک ارتباط خوب کاری با مشتریان خواهد بود. مشتریان و مدعوینی که در سالن همایش ما حضور پیدا می‌کنند حتما تجهیزات و امکانات سالن را بررسی خواهند کرد.  وجود یک نقص فنی کوچک در تجهیزات سالن می‌تواند منجر به عدم اطمینان مشتری و همچنین عدم روابط کاری درست بین شما و مشتریانتان شود. اگر شما یک سیستم کارآمد و مناسب در سالن خود داشته باشید به راحتی می‌توانید جلسه را مدیریت کنید. می‌توان زمان مشخصی برای صحبت به هر نفر داد و هر کس به وسیله میکروفنی که مقابلش قرار دارد صحبت کند.

نکاتی که در مورد تجهیز سالن همایش که باید بدانید

آشنایی با تجهیز سالن همایش

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

نیازسنجی قبل از تجهیز سالن همایش

در اولین قدم برای تجهیز کردن سالن همایش باید بدانید که از سال همایش چه انتظاراتی دارید و قرار است شرکت فنی تجهیز کننده سالن، برای شما چه امکاناتی را در سالن پیاده سازی کند؟ سیستم صوتی مد نظر شما باید به چه صورتی باشد؟ کیفیت صدا در سالن همایش در چه حدی باشد؟ صندلی حضار از چه کیفیتی ساخته شده باشند؟ سیستم نمایش سالن به چه صورت باید باشد؟ این‌ها سوالاتی است که باید قبل از بستن قرارداد با یک شرکت تجهیز کننده از خود بپرسید آگاهی از این موارد هم به شما و هم به شرکت تجهیز کننده کمک می‌کند تا کار را به صورت حرفه‌ای تر و اصولی‌تر پیش ببرید. این که تجهیزات سالن کنفرانس شما به چه امکاناتی نیاز دارد بیشتر به انتظارات، گنجایش و کارکرد سالن شما بستگی دارد. پس پیشنهاد می‌شود قبل از هرگونه اقدام برای تجهیز از نیاز خود توسط یک کارشناس با خبر شوید.

 مشاوره قبل از خرید وسایل مورد نیاز برای سالن همایش

نیاز است قبل از این که تجهیزات مورد نیاز سالن را تهیه کنید با شرکت یا فردی که قبلا در مورد تجهیزات سالن همایش اطلاعات دارد همفکری کنید.  اگر چنین فردی را پیدا نکردید می‌توانید به شرکت‌های تجهیز کننده سالن همایش مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید در زمینه تجهیز سالن همایش به شما اطلاعات لازم و کافی را بدهند. امروزه تعداد شرکت‌های تولید کننده تجهیزات و وسایل سالن همایش بسیار‌ هستند. آشنایی با این شرکت‌ها و محصولات تولیدی توسط آن‌ها شما را در انتخاب بهتر و اصولی کمک خواهد کرد. هرچه با شرکت و محصولات مختلف آن آشنا باشید،  امکان انتخاب بهتر و مناسب‌تری برایتان فراهم می‌شود.

تاثیر صدا در سالن کنفرانس  به چه میزان است؟

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های سالن همایش سیستم صوتی است. از زمان استفاده انسان‌ها ازصدا برای برقراری ارتباط، سالیان سال می‌گذرد.  در گذشته نه چندان دور فقط رساندن صدا به مخاطب کافی بود اما در حال حاضر رسیدن صدا به مخاطب لازم است ولی کافی نیست. صدایی که به گوش مخاطب می‌رسد باید از درجه بلندی مناسبی برخوردار باشد. همچنین این صدا باید به صورت واضح و رسا به گوش مخاطب برسد به صورتی که مخاطب در تحلیل و فهم آن به مشکلی بر‌نخورد. سیستم‌های صوتی باید به صورت اصولی در جای خود قرار گرفته شوند. مقدار صدای پخش شده نباید برای گوش مخاطب آزار دهنده باشد.  در سالن‌های همایش حرفه‌ای از سیستم‌های نویز‌گیر، برای رفع نویز یا آکوستیک کردن محیط استفاده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با سیستم های صوتی تجهیز سالن کنفرانس اینجا کلیک کنید.

وسایل مورد نیاز برای تجهیز سالن همایش

میکروفون سالن کنفرانس

وسایل لازم درتجهیز سالن همایش

سیستم صوتی به وسیله میکروفن صدای ایجاد شده را دریافت می‌کند و طی فرآیندی این صدا را به امواج الکتریکی تبدیل می‌کند.  میکروفن‌ها را می‌توان به میکروفن‌های نواری، خازنی و دینامیک تقسیم بندی کرد.

آمپلی فایر سالن کنفرانس

سیستم تقویت صدا باید بتواند صدا را با فرکانس‌های ۳۰ تا ۱۲۰۰۰ هرتز تولید کند.  آمپلی فایر مناسب باید بتواند تعادل مناسب بین پایه و هارمونی داشته باشد.  همچنین این آمپلی فایر باید بتواند بین صدای بلند و زمزمه تفاوت قائل شده و صدای تولیدی بدون هیچگونه پژواک به گوش مخاطب برسد.

بلندگو (اسپیکر) سالن کنفرانس

صدا پس از طی فرآیند انتقال از میکروفن و تقویت توسط آمپلی فایر باید توسط اسپیکر پخش شود.  اسپیکر‌ها سیگنال‌های الکتریکی تولید شده را به امواج صوتی تبدیل می‌کند.

تاثیر تصویر در سالن همایش

یکی دیگر از مواردی که باید در تجهیز سالن به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم، سیستم تصویری سالن همایش است.  استفاده از سیستم تصویری قوی و مناسب سالن می‌تواند بینندگان را از خطا‌های ایجاد شده به دلیل عدم وضوح تصویر دور کند.

تجهیز سالن توسط گروه تخصصی و فنی

تجهیز سالن همایش کار پیچیده و فنی است. استفاده از شرکت‌ها و افراد کارآزموده در تجهیز سالن کنفرانس می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد. که کار تجهیز به صورت عالی و به‌دور از هرگونه اشتباه انجام می‌شود. صدرا کامپیوتر یکی از شرکت هاییست  که بصورت تخصصی تجهیز سالن های همایش وکنفرانس را انجام میدهد. برای انتخاب یک گروه یا شرکت برای تجهیز سالن، در ابتدا باید نمونه کار‌های قبلی آن شرکت را بررسی کنید. بدیهی است شرکتی که نمونه کار حرفه‌ای در تجهیز سالن کنفرانس ندارد نمی‌تواند کار شما را به خوبی پیش ببرد.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

چرا نباید از محصولات فاقد نمایندگی استفاده کنیم؟

بدون شک یک سیستم صوتی مناسب و کارآمد باید چندین سال مورد استفاده قرار گیرد. داشتن نمایندگی‌های متعدد شرکتی که محصول را تولید می‌کند این اطمینان را به شما می‌دهد که در صورت خرابی بدون هیچ گونه دغدغه‌ای آن محصول را در کمترین زمان ممکن تعمیر کرده و صحیح و سالم در سالن خود آماده به کار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

میکروفون اتاق کنفرانس

در بسیاری از شرکت­ها و سازمان­ها وجود حداقل یک اتاق کنفرانس بسیار ضروری است. برگزاری جلسات مهم درون سازمانی و برون سازمانی برای اشتراک و

معرفی سیستم کنفرانس C&D

در سال‌های اخیر به‌دلیل پیشرفت کسب و کار‌ها و گسترش سازمان‌ها، استفاده از سیستم کنفرانس در سازمان‌های خصوصی افزایش یافته و شیوع بیماری کووید-۱۹ این

مطالب سیستم کنفرانس

اسپیکرفون چیست ؟

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، افراد نسبت به قبل، زمان بیشتری را در خانه سپری می­کنند. همچنین اساتید، معلمان، مدیران

معرفی سیستم کنفرانس خارجی

در عصر حاضر به­ طور کلی همه چیز را می­توان وابسته به ارتباطات دانست. از طریق تلفن، پیام، نامه، ایمیل و… افراد در ارتباط با

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

معرفی سیستم کنفرانس چینی

یکی از مهم­ترین تجهیزات در سالن­ های اجتماعات ، سیستم صوت کنفرانس است؛ بدین ترتیب باید سیستم صوت را متناسب با سالن یا اتاق کنفرانس

آشنایی با دوربین کنفرانس مجازی

اتاق­ ها یا سالن­ های کنفرانس برای برگزای جلسات مجازی نیاز به تجهیزات مختلفی دارند. یک نمونه از مهم­ترین تجهیزات مورد استفاده در کنفرانس مجازی،

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.