خرید-ویدئو-کنفرانس

خرید ویدئو کنفرانس با کارایی و قیمت مناسب

ویدئو کنفرانس ها به منظور برقراری ارتباط زنده تصویری و صوتی بین نقاط مختلف جغرافیایی مورد استفاده قرار میگیرند. در این ارتباط افراد میتوانند مدارک و اسنادی در قالب تصاویر، فایلهای ویدئویی و مواردی از این قبیل را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا، استفاده از ویدوئو کنفرانس بسیار رواج یافته است. ویدئو کنفرانس های به طور کلی به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم میشوند. در این مقاله در خصوص خرید ویدئو کنفرانس سخت افزاری توضیح خواهیم داد.

خرید ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس های سخت افزاری مناسب سالن ها و اتاق های کنفرانس هستند. به طور معمول افرادی که میخواهند به وسیله گوشی همراه، رایانه شخصی و تبلت در یک ویدئو کنفرانس شرکت کنند، بهتر است از نمونه نرم افزاری آن استفاده نمایند. در هنگام خرید ویدئو کنفرانس و برای داشتن خریدی هوشمندانه باید به چند مورد توجه ویژهای داشت. دستگاههای ویدئو کنفرانس دارای قیمتهای مختلف و در برخی از موارد بسیار گران هستند؛ بنابراین باید به طور شفاف و واضح بدانید که قصد خرید چه نوع ویدئو کنفرانسی، برای چه سالنی و با چه ویژگیهایی را دارید. بهتر است قبل از انتخاب دستگاه ویدئو کنفرانس به سوالات زیر پاسخ دهید.
ابعاد سالن و اتاقی که دستگاه ویدئو کنفرانس در آن نصب میشود، چه مقدار است؟
بهطور معمول چند نفر قصد استفاده از ویدئو کنفرانس را دارند؟
هدف از ویدئو کنفرانس چیست؟
با پاسخ دادن به این سوالات و در میان گذاشتن آن با کارشناس فروش میتوانید خرید هوشمندانه را تجربه کنید. شرکت کامپیوتر صدرا، پیشرو در زمینه عرضه انواع دستگاه ها و تجهیزات ویدئو کنفرانس بوده و تمامی محصولات ارائه شده توسط این شرکت، اصلی بوده و دارای ضمانتنامه هستند. در برخی از موارد، شرکتهای سودجو به منظور کسب سود بیشتر اقدام به وارد کردن دستگاههای استوک و فروش آن به عنوان دستگاهی نو میکنند. برای جلوگیری از این موارد، فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنید.

خرید ویدئو کنفرانس

عوامل موثر در تعیین قیمت ویدئو کنفرانس

یکی از عوامل مورد توجه برای خرید دستگاه ویدئو کنفرانس سخت افزاری، ابعاد سالن یا اتاق کنفرانس است. تعداد افرادی که قصد شرکت در ویدئو کنفرانس را دارند، در انتخاب مدل و ویژگیهای دستگاه آن موثر هستند؛ بنابراین باید براساس ظرفیت موجود سالن و نیازهای خود، اقدام به انتخاب و خرید ویدیو کنفرانس کنید. مورد بعدی توجه به ویژگیها و امکانات ویدئو کنفرانس است. ذخیره سازی، کیفیت تصاویر ارسالی و دریافتی، سیستم رایگیری، سیستم کنترل کنفرانس توسط ریاست، کیفیت صدا و مواردی از این قبیل از ویژگیهای منحصربه فرد هر دستگاهی است. براساس نیاز خود باید مشخص نمایید که دستگاه انتخابی دارای کدام ویژگی باشد. چگونگی نصب و راه اندازی دستگاه ویدئو کنفرانس نیز میتواند در تعیین قیمت آن تاثیرگذار باشد. برخی از دستگاههای پیشرفته باید توسط تکنسین نصب و راه اندازی شوند؛ اما در مدلهای ساده تر این مورد توسط افراد دیگر نیز امکان‌پذیر است. دقت داشته باشید که نصب و راهاندازی دستگاه می‌تواند برای شما هزینه‌بر باشد؛ بنابراین توجه به این موضوع میتواند در انتخاب موثر باشد.

آشنایی کامل با برندهای دستگاه ویدئو کنفرانس

در هنگام خرید دستگاه ویدئو کنفرانس باید با توجه به بودجه خود، دستگاههای موجود را با یکدیگر مقایسه کنید. برخی از دستگاههای ویدئو کنفرانس مانند Cisco و Polycom دارای محدودیت نرم افزاری هستند. برای استفاده از سیستم های نام برده شده باید از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید و بیشتر این نرم افزارها باید خریداری شوند؛ اما برخی دیگر از سیستم های ویدئو کنفرانس نظیر لاجیتک، محدودیتی در این زمینه ندارند و با بیشتر نرم‌افزارهای موجود سازگاری دارند. بدین ترتیب در هنگام خرید باید نسبتبه برند و محدودیتها و مزیتهای آن آشنایی و آگاهی داشته باشید. بهطور کلی سیستمهای ویدئو کنفرانس قطعات مصرفی نداشته و میتوانند سالیان سال نیازهای شما را برطرف کنند؛ اما وجود گارانتی و قطعات یدکی آن بسیار مهم است. به دلیل وجود تحریمهای موجود، ممکن است تهیه قطعات یدکی برخی از برندها با چالش همراه باشد. وجود سیستم ویدئو کنفرانس برای هر سازمانی الزامی است. این سیستم در تبادل ارتباطات، کاهش هزینه های رفت و آمد و اتلاف وقت، بسیار موثر است؛ اما موضوع خریداری دستگاه ویدئو کنفرانس بهدلیل گران بودن آن بسیار حائز اهمیت است. باید سیستمی را انتخاب نمایید که علاوهبر برطرفسازی نیازهای شما، قیمت مناسبی داشته باشد. برای دستیابی به این امر باید از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید. برای برقراری ارتباط با کارشناسان فروش کامپیوتر صدرا میتوانید با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس حاصل کنید.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »