آشنایی با طراحی سالن کنفرانس

همانطور که می دانید طراحی سالن کنفرانس برای مشاغل بزرگ و کوچک که منجر به ساخت سالن کنفرانس می شود بسیار مهم است. برای همه موارد از جلسات هیئت مدیره گرفته تا برگزاری مهمانی حتی تولد استفاده می شود! طراحی اتاق کنفرانس باید به گوته‌ای باشد شود که انواع و اقسام اجتماعات را در خود جای دهد. به همین دلیل، با در نظر گرفتن عواملی مانند فناوری ، ظرفیت سالن ، ساختار شرکت و موارد دیگر باید به طراحی سالن کنفرانس و زیر ساخت سالن کنفرانس توجه زیادی شود. اگر وقت آن رسیده باشد که سالن کنفرانس ساخته شود ، ایده های بسیار خوبی برای کمک به موسسات و سازمان ها در ایجاد طرحی زیبا ارائه شده است تا هرکسی را بتواند به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

سالن کنفرانس یا اتاق کنفرانس مکانی است که گروهی از افراد با یکدیگر موضوعی را شروع به گفتگو و بحث می نمایند. تا تصمیماتی مهمی بگیرند که اگر به خوبی برنامه ریزی نشود ، تأثیر عمده ای را به همراه خواهد داشت.  بنابراین طراحی اتاق کنفرانس یا طراحی سالن کنفرانس و ساخت سالن کنفرانس و اجتماعات باید شامل مواردی باشد که ذهنیت کاملاً شفافی را برای افراد سخنران به ارمغان می آورد. و به آنها کمک کند تا بدون هیچ گونه حواس پرتی بتوانند نظر خود را راجب به موضوع مورد بحث ارائه دهند. بگذارید برخی از تکنیک های معماری که در طراحی سالن کنفرانس استفاده می شود ، به شما  ارائه دهیم.

ساخت سالن کنفرانس
طراحی اتاق کنفرانس
طراحی سالن کنفرانس

ساخت سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس

انواع میز کنفرانس

انواع صندلی کنفرانس

رابطه طراحی سالن کنفرانس و صندلی کنفرانس

چه در خانه کار کنید و چه یک دفتر جداگانه ، یک صندلی اداری با کیفیت بالا یکی از مهم ترین موضوعات برای محل کار شما است. اگرچه برخی از صندلی های کنفرانس هزینه بالایی دارند ، اما یک صندلی کنفرانس مناسب با ارائه مزایای بی شماری ، هزینه های شما را جبران می کند. عاقلانه است که هنگام خرید صندلی کنفرانسی برای سالن کنفرانس خود صندلی انتخاب کنید که بیشترین مقدار راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد. مهمترین فایده یک صندلی کنفرانسی خوب در سالن کنفرانس شما متحده سلامتی شما و راحتی شما هنگام برگذاری جلسه است. گزارشی وجود دارد که می گوید ، حدود ۵۰ درصد از کل افراد شاغل از درد کمر خود شکایت دارند و این دومین دلیل شایع مراجعه به پزشک است. دلیل شیوع کمردرد وضعیت نادرست نشستن در حین کار یا جلسات است. صندلی کنفرانس با ویژگی های ارگونومیک و پشتیبانی مناسب از کمر می تواند با پشتیبانی از وضعیت صحیح نشستن در طول جلسه از خستگی کمر حاضرین جلوگیری کند.
صندلی کنفرانسی
صندلی سالن کنفرانس

صندلی کنفرانسی را بهتر بشناسید!

سرانجام ، موضوع پرستیژ یک از مسایلی می باشد که باید برای انتخاب صندلی کنفرانس خود در نظر بگیرید. اگر یک مدیر اجرایی هستید یا در یک دفتر شخصی کار می کنید که با افراد مختلف ملاقات می کنید ، باید یک صندلی کنفرانسی داشته باشید که وضعیت شما را منعکس کند. یک صندلی ارزان قیمت این تصور را ایجاد می کند که تجارت شما رونق ندارد و بودجه لازم برای گرفتن یک صندلی خوب را ندارید. از طرف دیگر ، یک صندلی کنفرانس با سطح بالا به تحت تاثیر قرار دادن افراد کمک خواهد کرد و باعث می شود که آنها احتمالاً پیشنهادهای تجاری و سایر پیشنهادات شما را بپذیرند.

اتاق کنفرانس چیزی بیش از طرح رنگ و سبک طراحی نیازمند است. این امر همچنین در مورد راحتی و دوام هم صدق می کند. در اصل ، بهترین صندلی های اتاق کنفرانس به همان اندازه که به نظر می رسند زیبا می باشند باید راحتی هم داشته باشند. آنها به همان اندازه که از در دکوراسیون و طراحی سالن کنفرانس شما مورد استفاده قرار می گیرند باید نیاز حاضرین را رعایت کنند تا مورد استقبال قرار گیرند. به این دلیل است که ، وقتی همکاران ، مشتری ها و کارمندان شما در اتاق کنفرانس شما می نشینند ، شما می خواهید که آنها متمرکز شوند ، در مقابل حواس پرتی در برابر ایجاد جلسه مفید قرار می گیرد – و صندلی کنفرانس روی همه این عناصر تأثیر می گذارد. باور کنید یا نه ، مبلمان اتاق کنفرانس یا صندلی سالن کنفرانس که شما انتخاب می کنید نقش مهمی در چگونگی اجرای جلسات ، چگونگی کارآمد بودن جلسات بر روی افراد و سایر موارد دارد.

مطالب مرتبط

چطور یک صندلی کنفرانس متناسب با میز کنفرانس خود انتخاب کنیم؟ چه ویژگی هایی را باید در صندلی اتاق کنفرانس و صندلی سالن کنفرانس جستجو کرد؟ برای کمک به پاسخگویی به این سؤالات ، در اینجا چگونگی انتخاب بهترین صندلی اتاق کنفرانس مدرن را برای شما گرد آورده ایم:

آیا صندلی کنفرانس قابل تنظیم است؟

یک مؤلفه بزرگ در ارگونومی قابل تنظیم بودن است. شما صندلی کنفرانسی می خواهید که قابل تنظیم باشد که متناسب با انواع و اندازه های مختلف بدن متناسب باشد. این امر در یک اتاق کنفرانس بسیار مهم است که افراد زیادی وارد و خارج می شوند و به دنبال مکانی برای نشستن هستند. صندلی هایی پیدا کنید که دارای ارتفاع قابل تنظیم باشدن و متناسب با افراد مختلف باشند.

چه مدل صندلی کنفرانس راحت تر است؟

حتماً از قبل می دانید که صندلی های ارگونومیک می توانند در کار افراد در دفتر تحول ایجاد کنند. با این حال ، آیا شما هم می دانید که این شامل سالن های کنفرانس است؟ از آنجا که صندلی کنفرانس ارگونومیک راحتی را افزایش می دهند ، باعث استقرار وضعیت مناسب و کاهش درد و درد می شود و می توانند به افراد کمک کنند تا در جلسات و ارائه های طولانی مدت متمرکز شوند.

چه صندلی کنفرانس خوب به نظر می رسد؟

 زیبایی شناسی تنها عامل تعیین کننده در خرید صندلی های کنفرانسی نیست ، بلکه موضوع راحتی و آرگونومیک بودن صندلی کنفرانس باید عامل اصلی و تعیین کننده باشد. شما صندلی هایی می خواهید که متناسب با سبک اداری و طراحی سالن کنفرانس شما باشد.

صندلی کنفرانس چقد دوام می آورد؟

در حالی که مواد با کیفیت ممکن است مقرون به صرفه تر باشد و نیاز به هزینه ی زیادی هم داشته باشند اما نیازی به تعویض آنها در هر چند سال آینده دیگر نیست. وقتی گزینه های خرید را جستجو می کنید ، به دنبال جنسی باشید که تمیز کردن آنها آسان باشد و به مدت طولانی دوام  داشته باشد و هم راحت و هم جذاب باشد.

لوگو صدرا

خدمات الهام بخش طراحی داخلی صدرا ایرانیان این امکان را به شما می دهد تا مدرن ترین طراحی اتاق کنفرانس را با بهترین قیمت انجام دهید. این امر نه تنها به شما و اعضای شما لمس معاصر را ارائه می دهد ، بلکه به شما این امکان را می دهد تا جلسات شرکت خود را با سبکی عالی ترتیب دهید. این به این دلیل است که ما دانش عمیقی در مورد طراحی اتاق کنفرانس و طراحی سالن همایش و جلسات داریم تا حداکثر کارایی را با حداقل هزینه ارائه دهیم بدون اینکه از ظاهر هنری کاسته کنیم. خدمات طراحی اتاق کنفرانس ما قطعاً جذابیت و پختگی را به اتاق جلسات وکنفرانس شما می بخشد.

در این صورت باید یک میز کنفرانس مدرن و شیک را انتخاب کنید. موضوع اصلی وجود دارد که سبک کلی و ظاهر اتاق کنفرانس شما کاملاً به میز کنفرانس شما بستگی دارد. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که میز کنفرانس بر اساس آن اندازه گیری می شود ، از جمله اندازه اتاق کنفرانس ، شکل میز کنفرانس ، قیمت میز کنفرانسی. میزهای کنفرانس بسیار متنوع بوده که انتخاب آن برای سالن کنفرانس شما بسیار سخت می شود. طراحی میز همایش یا میز کنفرانس  بر پایه مواردی مختلف می باشد. پس از انتخاب طرح ، مرحله بعدی انتخاب رنگ است. می توانید یک میز کنفرانس را با رنگ تیره یا یک میز شیشه ای انتخاب کنید. اگر اتاق کنفرانس شما به اندازه کافی بزرگ نباشد ، ما ترجیح می دهم میز کنفرانس با رنگ روشن را انتخاب کنید. می توانید با مراجعه حضوری به صدرا ایرانیان موارد محتلف میز همایش یا میز کنفرانس را مورد بررسی قرار دهید. تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارد ، بنابراین شما در یافتن میز کنفرانس خود برای شرکت خود مشکلی نخواهید داشت.

به دنبال ایجاد یک اتاق کنفرانس جدید هستید؟

هنگام برگزاری کنفرانس خود ، گزینه های زیادی راجع به انواع سالن ها کنفرانس وجود دارد. برخی از این سالن ها برای یادگیری یا بجث و گفتگو شاید مناسب نباشند در حالی که برخی دیگر از سالن های کنفرانس با تجهیزات صوت مناسب و طراحی سالن کنفرانس مناسب برای بحث گروهی و تعامل عالی هستند.بیایید به شش نوع از رایج ترین دیزاین ها و چیدمان میز کنفرانس سالن های کنفرانس نگاهی بیندازیم و در مورد مناسب بودن آنها برای نیازهای کنفرانس خود صحبت کنیم.

میز کنفرانس

سالن کنفرانس با یک سبک کلاسیک!

 راه اندازی یک اتاق کنفرانس به سبک اتاق هیئت مدیره بسیار مرسوم می باشد. این یک سبک کلاسیک از اتاق جلسه است که شما در فیلم ها و محیط های بی شماری دیده اید ، جایی که مدیران ارشد در یک میز مرکزی برای بحث در مورد مسائل مهم جمع می شوند. این میز کنفرانس یک میز مستطیل یا بیضی در مرکز است که صندلی های کنفرانس در اطراف آن قرار دارند. این میز کنفرانس اغلب برای جلسات متمرکز یا ویدیو کنفرانس ها استفاده می شود. شبک اتاق جلسات کم جمعیت با به عبارت دیگر سالن کنفرانس ساده معمولاً می تواند حداکثر ۲۵ نفر را در خود جای دهند.

بهترین نتیجه: اگر جلسات کوتاه و شلوغی نمی خواهید در سالن کنفرانس خود دایر نمایید این سبک طراحی سالن کنفرانس و میز کنفرانس برای بحث گروهی در سالن شما مناسب است. همچنین اگر کنفرانس شما جلسات کارگاهی دارد که به یک گروه متوسط از افراد در حال بحث و گفتگو هستند بستگی دارد ، ممکن است این سبک میز کنفرانس برای اتاق کنفرانس بسیار ارزشمند باشد.

میز اتاق کنفرانس
میز کنفرانسی

یک میز مربع شکل چگونه است؟

همچنین ممکن است به عنوان U بسته شناخته شود ، که معمولا میز کنفرانس شما دارای چهار چوب می باشد. آنچه این سبک اتاق جلسات یا میز کنفرانس را از یک اتاق هیئت مدیره متمایز می کند فضای خالی وسط آن است که به شخص امکان می دهد برای تسهیل مباحث یا ارائه مفهومی به حاضرین در سالن کنفرانس ، بین چهار میز سالن کنفرانس حرکت کند. این سبک میز کنفرانس یا ساخت سالن کنفرانس برای یک گروه کمتر از ۲۰ نفر ایده آل و مناسب است.

بهترین نتیجه: تعامل بین اعضای شرکت کننده در جلسه شما بهترین خروجی رو در انتهای جلسه شما به ارمغان می آورد. مجری مرکزی یا مجری کارگاه می تواند آزادانه بین میز کنفرانس حرکت کند و مشاوره دهد و پیشرفت هر تیم را بررسی کند و به آنها کمک کند.

میز کنفرانس
میز سالن کنفرانس

چینش مرسوم U شکل

این اتاق کنفرانس به شکل زیبایی چینده می شود و در این سالن کنفرانس از میز کنفرانسی u شکل استفاده می شود. همچنین از این میز کنفرانس در جلسات ویدیو کنفرانس هم استفاده می شود و این میز کنفرانس u شکل یک میز کنفرانسی مرسوم است که در طراحی بیشتر سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با استفاده از این میز کنفرانس u شکل می توانید به راحتی صندلی کنفرانس یا صندلی سالن کنفرانس خود را انتخاب کنید .و به راحتی این صندلی کنفرانس را چینش نمایید. این سبک چیدمان از میز کنفرانسی u شکل می تواند به راحتی ۲۵ نفر را در اطراف خود جای دهد.

بهترین نتیجه: این یک سبک اتاق کنفرانس بسیار متنوع است. این میز کنفرانس می تواند برای ارائه یک جلسه بسیار بر انرژی مورد استفاده قرار گیرد که بر اساس میز کنفرانس شما باید چندین بلندگو سالنی در بشت افراد نصب گردد. در عین حال ، شرکت کنندگان در صورت یادداشت گرفتن و در تعامل با یکدیگر آزاد هستند.

میز سالن کنفرانس

نیازی به گفتن نیست که امروزه همه شرکت ها به طراحی سالن کنفرانس نیاز دارند که هرچه بیشتر از فناوری نوین در محیط آن به کار رفته باشد. در سطح سالن باید درگاه های تلفن و داده قرار داشته باشد و افراد را قادر به متصل شدن به خطوط داده یا شارژ دستگاه های مختلف تلفن همراه کنند. درکنار آن ها، به جای تخته وایت برد و تخته پاک کن از یک تابلوی هوشمند که باعث می شود اطلاعات قرار داده شده روی برد در پرونده های دیجیتال ذخیره شود بهره جوئید. هم چنین در طراحی سالن کنفرانس اطمینان حاصل کنید که با نصب مواد جاذب صدا در سقف ، دیوارها و کف سر و صدایی از خارج سالن شنیده نمی شود.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکت ها هنگام طراحی سالن کنفرانس مرتکب می شوند ، نادیده گرفتن حداکثر ظرفیت است. هنگامی که این اتفاق رخ دهد. نتیجه معمولاً تعداد مبلمان زیادی است که  در سالن قرار می گیرد و افراد برای رفت و آمد اجبارا باید از میان صندلی ها به صورت چرخشی عبور کنند. بنابراین ، همیشه از حداکثر ظرفیت سالن اطلاع داشته باشید. به یاد داشته باشیم که طراحی اتاق کنفرانس خوب شامل یک گروه به عنوان طراح و مجری سالن کنفرانس، گروهی دیگر برای انواع صندلی کنفرانس و صندلی کنفرانس، ایجاد زیر ساخت سالن کنفرانس، طراح داخلی سالن کنفرانس و ساخت و نصب انواع میز سالن کنفرانس، انواع صندلی سالن کنفرانس می شود.

طراحی سالن کنفرانس

همچنان همگام شما هستیم

شـرکت صـدرا ایـرانیان با استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در تجهیز و ساخت سالن همایش و کنفرانس همواره در تلاش بوده هـم قـدم فـناوری های جدید و مدرن باشد. در صـورتی کـه با مراجـعه به مطالب درج شده در این صفحه همچنان سوالات متفاوتی در ذهن شما می باشد کـه جـواب مـحکمی بـرای آن ها پیدا نکرده اید حـتـما درخـواسـت مـا را قـبول کرده و در اولـین فـرصت با ما تماس بگیرید تا توانسته باشیم نیاز شما در خصوص طراحی اتاق کنفرانس را به بهترین نحو رفع نماییم.

سیستم در سالن کنفرانس
تجهیزات در سیستم کنفرانس