معرفی-دوربین-live

معرفی بهترین دوربین‌های live

دوربین live ، یکی از ابزارهایی که این روزها در دنیا از آن استفاده می‌کنیم، دوربین‌های live هستند. با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانیم از یک نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر، ارتباط تصویری برقرار کنیم. امروز در کامپیوتر صدرا می‌خواهیم به معرفی بهترین دوربین‌های live بپردازیم. دوربین‌های live که با استفاده از آن‌ها می‌توان ارتباط تصویری برقرار کرد شامل دوربین‌های کنفرانسی، وب کم‌ها و… هستند.

دوربین‌های کنفرانس و وب کم‌ها و معرفی بهترین دوربین‌های live

همان‌طور که مستحضر هستید، دوربین‌های سالن کنفرانس از انواع زیادی برخوردار هستند و بدیهی است که هر یک از این دوربین‌ها باکیفیت مخصوص و برای استفاده‌های به خصوصی ساخته شده‌اند. پیش از بیان هر مطلبی، باید بدانید که دوربین‌های کنفرانس نوعی وب کم هستند که در ویدئو کنفرانس‌ها به کار برده می‌شوند. این نوع دوربین‌ها در انواع مصرفی و حرفه‌ای در بازار ساخته و عرضه می‌شوند.

دوربین کنفرانس یا دوربین live چیست؟

دوربین‌های مناسب کنفرانس ویدئویی، ابزارهای ویژه‌ای می‌باشند که برای به کار بردن در جلسه‌های ویدئو کنفرانس ساخته شده‌اند. همان‌طور که گفتیم این دوربین‌ها در دو دستۀ اصلی شامل دوربین‌های حرفه‌ای و مصرفی طراحی و ساخته شده‌اند. پس می‌توانیم بگوییم کیفیت این دوربین دارای اهمیت خیلی زیادی است؛ به دلیل اینکه دوربین سالن کنفرانس همۀ رویدادها مانند بحث و گفتگو میان افراد مختلف را ثبت و ضبط می‌کند. طی چند سال گذشته، به کارگیری دوربین‌های کنفرانس در جلسه‌ها و نشست‌های رسمی و خبری بیشتر شده است. به خاطر گسترش تکنولوژی و فناوری، کیفیت و به اصطلاح رزولوشن دوربین، به میزان HD و Full HD رسیده است. این رزولوشن بالای دوربین باعث شده شفافیت تصویر و کیفیت صدا به میزان بالایی برسد.

ویژگی‌های دوربین live و معرفی بهترین دوربین‌های live

پیش از اینکه به معرفی بهترین دوربین‌های live بپردازیم، درباره ویژگی‌های دوربین‌های کنفرانس و تفاوت دوربین‌های کنفرانسی و وب کم‌ها صحبت می‌کنیم.

بهترین دوربین‌های live

آموزش از راه دور

این روزها ویدئو کنفرانس‌ها نقش با اهمیت و چشمگیری را در زندگی افراد ایفا می‌کنند. برگزاری ویدئو کنفرانس در حوزه‌های مختلف کاری به خصوص در تجارت و بیزینس، کاربرد زیادی دارد. یکی از اصلی‌ترین مزایای برگزاری ویدئو کنفرانس این است که افراد قادر هستند از هر جای ایران و یا دنیا و در هر مکانی با هم در تماس باشند. داشتن دوربین‌های کنفرانس می‌تواند کار شما را خیلی آسان و آسوده بکند. در حال حاضر که ویروس کرونا در زندگی همۀ مردم دنیا محدودیت‌هایی ایجاد کرده است، با کمک این دوربین قادر هستید کارهای مرتبط با شغل خود را در سلامت انجام دهید.

امکان PTZ

یکی از ویژگی‌هایی که دوربین‌های کنفرانس دارند، امکان PTZ است. دوربین با استفاده از این امکان قادر است همۀ نقاط سالن کنفرانس و افراد حاضر در جلسه را نشان بدهد. یک ویژگی دیگری که این دوربین دارد، کنترل از راه دور هست، این امکان باعث می‌شود شما جهت نشان دادن نفرات مختلف، احتیاجی به عوض کردن مکان خود نداشته باشید. شما می‌توانید در جایی که قرار دارید، دوربین را به هر نقطه‌ای که دوست دارید ببرید. پس دیگر در طول برگزاری جلسه، نگران نقطه دید دوربین نباشید؛ چون که می‌توانید خیلی راحت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن همان‌طور که در جای خودتان نشسته‌اید، نقطه دید دوربین را تغییر داده و در نقطه‌ای که می‌خواهید تنظیم کنید.

تفاوت دوربین‌های کنفرانس با وب کم‌ها

در بخش قبلی، به ویژگی‌های دوربین live پرداختیم. اگر ویژگی‌های دوربین را با دقت مطالعه کنید، به آسانی می‌توانید به فرق‌های میان دوربین و وب کم پی ببرید. همان‌گونه که مستحضر هستید، وب کم‌ها دوربین‌هایی هستند که در ابعاد کوچک و باکیفیت‌های متفاوت در بازار ساخته و عرضه می‌گردند. همچنین می‌توانیم بگوییم وبکم‌ها به صورت معمول بر روی سیستم نصب می‌گردند. یکی از فرق‌های اصلی که وب کم‌ها با دوربین‌های کنفرانس دارند، ثابت بودن آن‌ها است؛ یعنی نقطه‌ای خاص را نشان می‌دهند. ولی دوربین‌های کنفرانسی، متحرک هستند و امکان چرخاندن دوربین به اطراف را دارند. یکی از تفاوت‌های دیگر این دو، این است که وب کم امکان منتقل کردن فایل‌ها و سایر تغییرات در میان حاضرین در جلسه را ندارد. ولی دوربین کنفرانس این امکان را دارد تا هر نوع فایلی را در میان حاضرین در جلسه به اشتراک بگذارد. به عبارتی ساده‌تر می‌توانیم بگوییم که وب کم قادر است به شکل زنده ارتباط چندین فرد را برقرار کند، ولی دوربین کنفرانس از قابلیت‌های فراتر از این‌ها برخوردار است. به بیانی دیگر می‌توانیم بگوییم که این دوربین‌ها نمونۀ توسعه پیدا کرده و ارتقا یافته وب کم است، بنابراین نمی‌توانیم این دو را در یک راستا قرار دهیم.

معرفی بهترین دوربین‌های live

شاید از خودتان بپرسید بهترین دوربین تصویر برداری زنده چه دوربینی است. حالا می‌خواهیم به معرفی بهترین دوربین‌های زنده بپردازیم.

دوربین‌های live

۱- دوربین کنفرانس ایرانی تنواو مدل Group

ویژگی‌های محصول:

  • برخورداری از سنسور CMOS 1/ 2.8
  • اسپیکرفون دارد
  • دو میکروفون دارد

دوربین کنفرانسی تنواو (Tenveo) یا تنویو با رایج‌ترین برنامه یا نرم‌افزار IM و نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس مثل  Polycom، Microsoft Lync، CISCO WebEx، Zoom و Skype ورژن Bussines سازگاری دارد. شما به راحتی قادر هستید با گروه خود در هر مکان یک کنفرانس ویدئویی داشته باشید و مشتریان خودتان را باکیفیت تصویر Full Hd راهنمایی کنید. برند تنواو دارای دستگاه‌هایی باکیفیت بسیار زیاد و قیمت خیلی مطلوب است. اگر می‌خواهید بدون هیچ چالشی با تمام مخاطبان خود در تماس باشید، با استفاده از دوربین کنفرانسی جدید تنواو، هیچ چیزی نمی‌تواند مانع شما بشود!

۲- دوربین کنفرانس کاتو مدل Kato KT-HD40RK

ویژگی‌های دوربین live :

  • دارای سنسور تصویر ۴K, 8Megapixel
  • دارای لنز با بزرگنمایی ۱۲ برابر تا بزرگنمایی دیجیتال ۲۰ برابر
  • برخورداری از حالت Night برای گرفتن تصاویر با وضوح، در تاریکی

این دوربین live با خروجی HDMI – USB3.0 از یک سنسور تصویر ۴K هشت مگاپیکسلی برخوردار است. این دوربین چرخشی به لنزی با بزرگنمایی ۱۲ برابر تا بزرگنمایی دیجیتال ۲۰ برابر تجهیز گردیده است و این امکان را برای شما به وجود می‌آورد تا بتوانید فعالیت‌ها را در هر محیط باکیفیت خیلی خوب از نزدیک مشاهده کنید. تکنولوژی جدید در دوربین کنفرانس کاتو مدل Kato KT-HD40RK، سایه‌های به وجود آمده و نورهای برجسته را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رساند. زمانی که هوا برای گرفتن تصاویر عادی بسیار تاریک شده، این دوربین حالت Night را برای گرفتن تصاویر با وضوح در حالت تک رنگ مورد استفاده قرار می‌دهد. این دوربین امکان پشتیبانی از ورودی صوتی را دارد، شما را توانا می‌سازد صدا را در سیگنال ویدئویی ضبط و جداسازی کنید.

۳- وب کم تنواو مدل VA200PRO

یکی دیگر از دوربین‌هایی که در معرفی بهترین دوربین‌های live ، می‌خواهیم از آن نام ببریم، وب کم تنواو مدل VA200PRO است.

ویژگی‌های محصول:

  • برخورداری از کیفیت تصویر ۴K UHD / HD1080p
  • دارای زاویه دید ۱۶۵ درجه
  • می‌توان به راحتی آن را نصب و راه‌اندازی کرد.
مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »