سیستم-کنفرانس-تصویری

معرفی سیستم کنفرانس تصویری

سیستم کنفرانس متشکل از یک منبع تغذیه، واحد شرکت‌کننده، واحد ریاست جلسه، دوربین کنفرانس (در صورتی که سیستم دیجیتال باشد) و سایر تجیهزات ارتباطی دیگر است. با توجه به چگونگی ارتباط بین کنسول و منبع تغذیه، سیستم کنفرانس را می‌توان به دو دسته سیمی و وایرلس تقسیم کرد. هم‌چنین سیستم کنفرانس را از لحاظ نوع ورودی به دو دسته صوتی و تصویری تقسیم می‌شود. سیستم کنفرانس تصویری شامل دوربین‌های کنفرانس و مانیتور است. جهت آشنایی بیشتر با سیستم تصویر کنفرانس با کامپیوتر صدرا همراه باشید.

سیستم کنفرانس تصویری

برای تجهیز استاندارد و کارآمد سالن کنفرانس، نیاز به تجهیزات کامل کنفرانس است. این تجهیزات جهت بهبود روند جلسات و افزایش کارآمدی آن به‌کار گرفته می‌شود. به ‌طور کلی نبود این تجهیزات سبب کاهش راندمان جلسه و ایجاد بی‌نظمی و مشکلاتی از این دست می‌شود. سیستم کنفرانس تصویری، یک نمونه از تجهیزات مهم و کارآمد در سالن کنفرانس است که با امکانات منحصر به ‌فردی که دارد سبب بهبود عملکرد و نتایج بهتر جلسه می‌شود. فعالیت سیستم تصویری کنفرانس را می‌توان به دو صورت دستی و خودکار انجام داد.

معرفی سیستم کنفرانس تصویری

 

سیستم  کنفرانس دستی

در مدل دستی سیستم تصویری، دوربین نصب شده در سالن توسط یک اپراتور و با استفاده از صفحه کلید کنترل مدیریت می‌شود. این روش ممکن است کمی با چالش همراه باشد. مشکلاتی مانند عمل نکردن صفحه کلید کنترل، نصب نامناسب دوربین، ضعف اپراتور در مدیریت و مواردی از این دست سبب می‌شود تا این امر با دشواری‌هایی همراه بوده و نتیجه آن رضایت‌بخش نباشد.

 

سیستم  کنفرانس خودکار

برای بهره‌بری از این سیستم باید از دوربین‌های موتورایز و مخصوص سالن کنفرانس استفاده کرد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سیستم عدم نیاز به وجود اپراتور است و این به معنی کاهش خطاهای انسانی در کنترل و مدیریت بی‌نقص هوش مصنوعی است. چگونگی عملکرد سیستم دوربین خودکار به این شکل است که با روشن شدن هر میکروفون شرکت‌کننده در سالن کنفرانس، دوربین به‌ منظور تصویربرداری به سمت موقعیت فرد حرکت می‌کند. از آن‌جایی که کنترل میکروفون‌های حاضر در جلسه بر عهده ریاست جلسه است، این طور می‌توان گفت که رییس می‌تواند به ‌طور غیرمستقیم دوربین را کنترل نماید.

مزیت‌های سیستم کنفرانس تصویری

به ‌طور کلی دوربین کاربردهای بسیار زیادی در کنفرانس‌ها، جلسات و همایش‌ها دارد. بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از این سیستم، از جلسات و کنفرانس‌های خود تصویربرداری کرده و آرشیو آن را در وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارند. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که این جلسات آموزشی بوده و عمل اشتراک گذاری از حالت اختیاری به اجباری تبدیل می‌شود؛ بنابراین کیفیت دوربین و ضبط آن بسیار حائز اهمیت است. این مورد مهم‌ترین مزیت شناخته شده برای سیستم تصویری کنفرانس است. بهترین راه برای داشتن تصویری با کیفیت که بتوان از آن برای آرشیو و اشتراک‌گذاری استفاده کرد، بهره‌مندی از تجهیزات تصویربرداری حرفه‌ای است. این موارد شامل تجهیزات ضبط و دوربین تصویربرداری است.

سیستم کنفرانس تصویری

برای ضبط صدا در سالن کنفرانس، دستگاهی وجود دارد اما سیستمی موجود نیست که فقط تصویر را ضبط کند و ضبط آن باید هم‌زمان با صدا باشد. از این ‌رو کیفیت صدا و تصویر باید در یک سطح باشد و ضعف هر کدام در نتیجه نهایی اثر منفی دارد؛ در نتیجه در هنگام خرید سیستم تصویری کنفرانس باید ابزار ضبط صدا متناسب با آن را از لحاظ کیفیت و کارایی انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب سیستم کنفرانس

برای انتخاب یک سیستم تصویربرداری مناسب در سالن کنفرانس، باید عوامل مختلفی را مدنظر داشته باشید. عواملی مانند فاصله سوژه تا دوربین، میزان میدان دید دوربین، میزان نور سالن برای تصویربرداری، میزان اهمیت کیفیت تصویر و مواردی از این دست در انتخاب سیستم تصویر کنفرانس مؤثر است. برای انجام خرید محصولات استاندارد و آگاهانه، باید به مراکز و نمایندگی‌های معتبر و متخصص در این زمینه مراجعه کنید. شرکت کامپیوتر صدرا، با همراهی کادری مجرب از کارشناسان فروش می‌تواند در تحقق این امر به شما کمک کنند.

چگونگی نصب و انتخاب محل آن برای دوربین‌های کنفرانسی، یکی دیگر از موارد حائز اهمیت برای افزایش کارایی سیستم تصویر کنفرانس است. این مهم باید توسط کارشناسان مربوطه انجام شود. کامپیوتر صدرا، پیشرو در عرصه فروش انواع تجهیزات سالن کنفرانس بوده و با دارا بودن متخصصین در زمینه نصب این تجهیزات می‌تواند بهترین انتخاب برای سازمان‌ها و ادارات دولتی و خصوصی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس حاصل کنید.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »