جستجو
Close this search box.
تجهیزات-سالن-همایش

تجهیز سالن همایش در مشهد

تجهیز سالن همایش در مشهد , همه ما احتمالا حداقل یک‌بار وارد همایش و یا سخنرانی‌ ای که در یک سالن برگزار بشود، شده‌ ایم. قرار دادن سالن همایش و آمفی تئاتر در دانشگاه‌ ها، سازمان‌ها، ادارات و … در کنار سالن کنفرانس امری است که معمولا اتفاق می‌افتد. برای اینکه بتوان میزبان تعداد بیشتری از مهمانان نسبت به اعضای سالن کنفرانس باشیم، ساخت سالن همایش با هدف ارائه خدمات مطلوب به تعداد بالاتری از مهمانان، ضروری است. با توجه به مهمان‌پذیر بودن و جمعیت بالای شهر مشهد، تجهیز سالن همایش در مشهد به عنوان مکانی برای میزبانی انواع همایش‌ها، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اینکه در بدو ورود، نگاه مهمان به طور اجمالی به چه چیزی جلب می‌شود، از پایه‌ای‌ترین نکات در ساختن سالن همایش است. بدیهی است که طراحی سالن اعم از چینش صندلی‌ها، ارتفاع سکوی سخنرانی، نوع نورپردازی، پله‌ای بودن و شیب سالن، طرح خاص سقف سالن و… چیز‌هایی است که اگر قاعده‌مند اجرا شده باشند، باعث توجه و احساس رضایت در مهمان می‌شود. کامپیوتر صدرا قصد دارد با ذکر نکاتی که در ساخت سالن همایش ضروری است، با شما همراه باشد. همچنین جهت مشاوره رایگان در زمینه ساخت ، طراحی ، تجهیز سالن کنفرانس به صورت صفر تا صد با شماره ۰۵۱-۳۷۰۲۴ تماس بگیرید.

ورودی سالن همایش

قسمت مهمی از مراسمات که اغلب نادیده گرفته می‌شود پیش و پس از انجام همایش است. طراحی ورودی سالن باید به شکلی باشد که ورود و خروج به آسانی صورت بگیرد و تشریفات پیش از مراسم مانند پذیرایی از حضار بدون کوچک‌ترین تجمعی انجام شود. در فضای ورودی سالن همایش می‌توان برنامه‌های مختلف مراسم، اطلاعات لازمه، برنامه‌های آینده و… را برای مهمانان به صورت بنر و یا تخته اطلاعات شرح داد.

تجهیز سالن همایش در مشهد

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سالن انتظار

ممکن است مهمانی منتظر فردی برای شرکت در همایش باشد و یا بخواهد مابین برنامه‌ها استراحت کوتاهی داشته باشد. سالن انتظار فضایی است که جهت تجمع مهمانان پیش از شروع مراسم و پس از آن باید تعبیه شده باشد. این فضا باید نسبت مستقیمی با تعداد صندلی‌های سالن همایش داشته باشد. حتی می‌توان با آراستن و توجه به این بخش اهداف فرهنگی، سیاسی و یا تجاری را با مهمانان به اشتراک گذاشت و نقطه‌گذاری‌هایی از آنچه همایش قصد دارد به پرداخت آن بپردازد، در این فضا قرار داد.

شکل صندلی‌های در تجهیز سالن همایش در مشهد

با توجه به زمان طولانی مدت اکثر همایش‌ها و اجرای آیتم‌های متنوع در آن‌ها، قرار دادن صندلی برای نشستن مهمانان از اهمیت زیادی برخوردار است. صندلی‌های سالن همایش که گاها با عنوان مبلمان سالن همایش شناخته می‌شوند، دارای فاکتور‌های مشترکی هستند. این صندلی‌ها در وهله اول باید راحت باشند تا احساس خستگی تماشاگر را به حداقل میزان خود برساند. طراحی صندلی باید مطابق بدن انسان صورت بگیرد. ارتفاع پشتی صندلی باید طوری باشد که کاملا شانه تماشاچی بزرگسال را بپوشاند.

کف صندلی باید از فوم فشرده و استاندارد پوشانده شده باشد و پارچه‌ای که روی آن را می‌پوشاند، به سادگی قابل تمیز شدن باشد. صندلی و فوم آن باید خوش ساخت و با دوام باشد تا بتوان سال‌ها بدون مشکل از آن‌ها استفاده کرد. صندلی‌ها باید روی زمین ثابت باشند. تعداد صندلی‌ها بسته به اندازه سالن قابل تغییر است؛ اما به غیر از این فاکتور‌های مشترک دو نوع چیدمان به نام های چند ردیفِ و قاره‌ای وجود دارد.

ابعاد و نسبت صندلی با نقطه دید تماشاگر

یکی دیگر از مسائل مهم در ارتباط با دید تماشاگران، اختلاف ارتفاع صندلی‌ها است. در هنگام کف سازی سالن باید شیبی را رعایت کرد که باعث دید هر چه بهتر تماشاگران شود. ارتفاع ردیف صندلی‌ها ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر است. فاصله ردیف‌ها نسبت به هم به دو عامل بستگی دارد: اندازه خود صندلی و حداقل فاصله جهت عبور و مرور افراد. این فاصله در همه ردیف‌ها باید یکسان باشد. حداقل فاصله مورد نیاز برای عبور افراد از بین ردیف‌ها ۴۰ سانتی متر تعیین شده است. این اندازه در صورت عبور افراد از پهلو و پشت به تماشاگر نشسته معین شده است.

البته چنانچه کفی صندلی‌ها قابل تا شدن نباشد، باید فاصله بین ردیف‌ها ۶۰ سانتی متر باشد. از همه این‌ها که بگذریم باز هم ابعاد خود صندلی از اهمیت خاص خودش برخوردار است. به طوری که عرض و طول صندلی نسبت زیادی با میزان راحتی شخص دارد. عمق کفی در حدود ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر و عرض صندلی در حدود ۴۰ تا ۴۵ سانتی متر می‌باید باشد. عرض دسته صندلی حدودا ۶ سانتی متر و ارتفاع دسته از سطح زمین ۶۰ الی ۶۵ سانتی متر باید باشد.

تجهیز سالن همایش مشهد

نورپردازی در تجهیز سالن همایش در مشهد

اگر تماشاگر در هنگام گوش دادن به محتوای ارائه شده، تصویر واضحی از محیط و اجرای همایش داشته باشد، درک واضح تر و بهتری از آن خواهد داشت. رعایت کنتراست و ظرافت‌های لازمه، سالن را جهت تابش ایده‌آل ترین مقدار نور یاری می‌کند. در یک همایش استاندارد باید روشن نگه داشتن صندلی‌ها به شکل مناسب صورت بگیرد. استفاده از لامپ‌های تایید شده و امتحان پس داده در این راستا و تجهیز کردن سالن با آن‌‌ها بهترین راهکاری است که می‌توان از آن نام برد.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

آکوستیک بودن در تجهیز سالن همایش در مشهد

ممکن است سالن همایش در یک مکان شلوغ مانند دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و یا مال‌ها باشد و سر و صدا‌های اطراف کیفیت صدای برنامه‌ها را تحت تاثیر خودش قرار دهد. به همین جهت باید بدانیم تمام تجهیزات سالن مخصوصا تجهیزات سیستم صوتی در تحقق این امر نقش دارند. سیستم صوتی باید به نحوی انتخاب و جانمایی شود که پخش صدا به صورت یک‌دست در تمامی قسمت‌های سالن توزیع شود. با در نظر گرفتن ابعاد سالن، متریال کار شده در دکور، کاربری آن، نوع احتیاج به سیستم صوتی تغییر می‌کند. همچنین صدا‌های درون خود سالن مانند صدای فن و یا گرمایش باید به حداقل میزان خود برسند.

فضا‌های خدماتی پشت سن

ارائه محتوای کاربردی و مناسب، احتیاج به اجرای درست برنامه‌ها چه در جلوی صحنه و چه در پشت صحنه دارد. پشت صحنه اغلب فضایی است که اگر از آشفتگی‌های معمول آن کاسته شود، می‌توان از آن به عنوان فضایی مطلوب جهت تخصیص خرده کار‌های همایش استفاده شود. تعبیه اتاق‌های کوچکی جهت انجام فعالیت هایی مانند گریم، تعویض لباس، تنظیم نور و صدا، استراحت و… در بهبود هر چه بیشتر عملکرد مجریان همایش نقش بسزایی را قائل می‌شود. هدف از برگزاری هر همایش ارائه مطالبی است که یا در جهت افزایش آگاهی مخاطب است و یا اهداف تجاری را برای کار خود پیش می‌گیرد. اطمینان از اینکه مهمان ما از لحظه ورود به سالن احساس راحتی دارد و توجه خود را در اختیار ما می‌گذارد، عواملی را شامل می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها شرایط سالن همایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

بلندگو ستونی

بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو نوع عمده تولید

دوربین کنفرانسی سونی

کمپانی‌های مختلفی در زمینه طراحی و راه‌اندازی تجهیزات کنفرانسی فعالیت دارند. شرکت سونی، برندی معروف و معتبر بوده که در عرضه تجهیزات صوتی و تصویری

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

مطالب سیستم کنفرانس

بهترین وب کم برای اتاق کنفرانس

بهترین وب کم اتاق کنفرانس ویدئو کنفرانس جزء آن دسته از تجهیزاتی است که به برقراری ارتباط زنده صوتی و تصویری بین نقاط مختلف جهان

معرفی سیستم کنفرانس LEM

سیستم کنفرانس LEM یکی از مهم‌ترین تجهیزات مربوط به هر سالن کنفرانسی است. این سیستم از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که میکروفون ریاست جلسه،

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.