سیستم-صوتی-سالن-جلسلت

آشنایی با سیستم صوتی سالن جلسات

عواملی مانند گسترش شرکت‌ها، افزایش پست‌ها و پیچیدگی فعالیت کارمندان، مدیران سازمان‌ها را ناگزیر به برگزاری جلسات مختلف به منظور بهبود عملکرد کارکنان، ایجاد همفکری در حل مشکلات، تبادل نظر با سایر سازمان‌ها و مواردی از این دست کرده است. برای این منظور نیاز به سالنی برای برگزاری جلسات و تهیه تجهیزات است. سیستم صوت سالن جلسات را می‌توان اصلی‌ترین جزء در سالن کنفرانس دانست. این سیستم در محقق شدن اهداف مدیریت از برگزاری جلسات، بسیار مؤثر است. در این مطلب قصد معرفی سیستم صوتی سالن جلسات را داریم.

سیستم صوتی سالن جلسات

افراد به ‌منظور تبادل نظر و همفکری در جلسات شرکت می‌کنند؛ بنابراین باید سالن به سیستمی برای صحبت کردن و پخش صدا به شکلی شفاف و رسا مجهز باشد. از طرفی هنگامی که تعداد افراد حاضر در جلسه افزایش می‌یابد، کنترل جلسه با دشواری‌هایی همراه است؛ این‌جاست که وجود یک سیستم نظارتی نیز می‌تواند بسیار کارآمد و مناسب باشد. تمامی این موارد را می‌توان در یک سیستم صوتی مناسب جای داد. حال آن‌که در برخی از جلسات نیاز به نظرخواهی و رأی‌گیری است و انجام این فرآیند به صورت دیجیتالی سبب افزایش سرعت رأی‌گیری و دریافت نتیجه بدون خطا است. سیستم صوت سالن جلسات شامل میکروفون، بلندگو، آمپلی‌فایر و منبع تغذیه است. هرکدام از این موارد در انواع مختلف و با امکانات متفاوت تولید می‌شود. سیستم صوت باید براساس نیاز سازمان و جلسه تهیه شود؛ البته بهتر است همیشه پیش‌بینی‌های لازم را در هنگام خرید داشته باشید تا بعدها با مشکل یا کمبود تجهیزات مواجه نشوید.

میکروفون

کیفیت صدای پخش شده از بلندگوها، ارتباط مستقیمی با میکروفون دارد؛ بنابراین برای داشتن صدایی شفاف در جلسه وجود میکروفون با کیفیت الزامی است. این کنسول در دو نوع آنالوگ و دیجیتال وجود دارد. مدل آنالوگ آن تنها برای استفاده سخنران و پخش صدا استفاده می‌شود؛ اما نسخه دیجیتال دارای امکاناتی بیشتر است که راحتی کاربر و بهبود عملکرد جلسه را به دنبال دارد. میکرفون کنفرانس از لحاظ رابط کاربری در دو نوع شرکت‌کننده و ریاست تولید می‌شود که نسخه ریاست جلسه امکانات بیشتری نسبت‌ به شرکت‌کننده دارد.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

بلندگو

میکروفون‌های تعبیه شده بر روی میزهای جلسه دارای بلندگوهای داخلی هستند؛ اما گاهی این بلندگوها برطرف‌کننده نیاز جلسه نبوده و لازم است از لوازم صوت جانبی استفاده شود. این بلندگوها براساس بزرگی و کوچکی سالن جلسات تعیین می‌شود. هم‌چنین محل نصب آن نیز در میزان شفاف و رسا بودن صدای پخش شده مؤثر است.

آمپلی‌فایر

در سالن‌های بزرگ برای تقویت صدای خروجی از باندها باید از آمپلی‌فایر استفاده کرد. این دستگاه با تقویت صدای میکرفون‌ها سبب افزایش کیفیت صدای پخش شده از بلندگوها می‌شود.

منبع تغذیه

این دستگاه در دو مدل دیجیتال و آنالوگ موجود است. نسخه آنالوگ آن تنها وظیفه تغذیه میکروفون‌ها را برعهده دارد؛ اما در نسخه دیجیتال، منبع تغذیه توانایی پذیرش برنامه‌های مختلف و اجرای آن‌ها را دارد. این برنامه‌ها را هم به‌صورت دستی و هم از طریق نرم افزار می‌توان برای منبع تغذیه طرح‌ریزی کرد. به‌طور کلی می‌توان گفت منبع تغذیه در حکم مغز و قلب سیستم صوتی است.

سیستم-صوتی-سالن-جلسات

انواع میکروفون کنفرانس

اصلی‌ترین عضو سیستم صوت در سالن جلسات، میکروفون کنفرانسی است. این ابزار به دو شکل بی‌سیم و رومیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میکروفون بی‌سیم

این میکروفون‌ها مبتنی بر فناوری wifi عمل می‌کنند. سیگنال صدای سخنران از میکروفون به دستگاه مرکزی منتقل شده و برای پخش از بلندگوها آماده می‌شود.

میکروفون رومیزی

پرکاربردترین نوع میکروفون در سالن برگزاری جلسات، میکروفون رومیزی گردن غازی است. این میکروفون‌ها براساس فناوری به‌کار رفته در آن، دارای امکانات و ویژگی‌های مختلفی است. کلید قطع و وصل صدا، وجود بلندگو داخلی، صفحه نمایش، امکان حضور و غیاب، وجود انواع پورت و… از قابلیت‌های تعبیه شده بر روی این میکرفون‌ها است.

انتخاب مناسب سیستم صوتی سالن جلسات

هدف از تجهیز سالن جلسات، استانداردسازی و ایجاد راحتی در برگزاری جلسات است؛ بنابراین باید سیستمی را انتخاب کرد که تمامی نیازهای یک جلسه را برآورده ساخته و در نهایت رضایت شرکت کنندگان و ریاست جلسه را به همراه داشته باشد. برای داشتن انتخابی هوشمند و آگاهانه می‌توانید از مشاوره رایگان کامپیوتر صدرا استفاده نمایید. برای تماس با کارشناسان ما و اطلاع از مشخصات و قیمت دستگاه مناسب و کاربردی برای فضای شما، از طریق شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

بلندگوهای لاین اری

بلندگوهای لاین اری (Line Array) متشکل از مجموعه ای متصل از بلندگوهای عمدتا هم سایز و ذوزنقه ای شکل می باشد. سیستم لاین اری (Line

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس ، با شیوع ویروس کرونا در سال ­های اخیر، افراد با جایگاه­ های شغلی و اجتماعی مختلف درگیر نوع تازه ­ای

نحوه راه اندازی ویدئو کنفرانس

خصوصیات راه اندازی ویدئو کنفرانس ،اگر بالاترین کیفیت را در جهان می خواهید ، به تجهیزات نیاز داربد که بتوانید با صرف هزینه های بسیار

معرفی سوئیچ hdmi کنترلدار

 معرفی سوئیچ hdmi کنترلدار , ممکن است این اتفاق برای شما هم پیش آمده باشد که برای استفاده از درگاه hdmi نمایشگر خود با مشکلات

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس خارجی

در عصر حاضر به­ طور کلی همه چیز را می­توان وابسته به ارتباطات دانست. از طریق تلفن، پیام، نامه، ایمیل و… افراد در ارتباط با

مطالب ویدئو کنفرانس