میکروفون-ویدئو-کنفرانس

میکروفون ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس‌ها با هدف افزایش ارتباطات و کاهش هزینه‌های رفت و آمد و جابه‌جایی ایجاد شدند. به کمک این ابزار دیگر برای شرکت در یک جلسه نیازی به حضور فیزیکی در یک زمان و مکان مشخصی نیست. برای افزایش بهره‌وری و عملکرد ویدئو کنفرانس‌ها، استفاده از تجهیزات آن بسیار حائز اهمیت است. میکروفون یک نمونه از تجهیزات ویدئو کنفرانس بوده که در ارسال صدایی واضح و شفاف بسیار کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر با میکروفون ویدئو کنفرانس در ادامه با وب‌سایت کامپیوتر صدرا همراه باشید.

میکروفون ویدئو کنفرانس

میکروفون ابزاری است که به واسطه آن، صدا به پالس‌های الکتریکی تبدیل می‌شود. این پالس‌ها برای دستگاه‌های الکترونیکی قابل فهم هستند. میکروفون به واسطه یک بلوری صداهای موجود در محیط را دریافت و آن‌ها را تبدیل به پالس می‌کند. میکروفون‌ها در انواع مختلفی موجود هستند. یکی نمونه از انواع آن، میکروفون ویدئو کنفرانس است.
نحوه عملکرد میکروفون ویدیو کنفرانس مانند سایر میکروفون‌ها بوده و صدا را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کند. برای آن‌ که ویدیو کنفرانسی استاندارد و مطلوب داشته باشید، باید از میکروفونی با کیفیت استفاده کنید. به‌دلیل آن که در کنفرانس‌های تجاری و جلسات سازمانی، به‌طور معمول معاملات و تبادل نظرات بسیار مهمی در حال شکل‌گیری است، موضوع کیفیت میکروفون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. صدای سخنران باید به‌طور کامل شفاف و واضح باشد؛ در غیر این صورت سبب ایجاد بی‌نظمی در کنفرانس شده و ممکن است جلسه به کلی به هم بریزد.

انواع-میکروفون-کنفرانسی

انواع میکروفون ویدیو کنفرانس با توجه به محیط کنفرانس

میکروفون‌های ویدئو کنفرانس از لحاظ کارایی، انواع مختلفی دارند. میکروفون کنفرانسی بی‌سیم، سیم‌دار، یقه‌ای، رومیزی و سقفی از متداول‌ترین موارد آن است. هر کدام از این انواع دارای کاربردهای خاصی بوده و در شرایط مختلفی استفاده می‌شود. عواملی نظیر شرایط محیطی اتاق کنفرانس، تعداد صندلیها، اندازه میز و کاربرد میکروفون، تاثیر زیادی در انتخاب میکروفون کنفرانسی از میان انواع آن دارد.

شرایط محیطی اتاق کنفرانس

اندازه اتاق کنفرانس یکی از مهمترین عوامل در انتخاب میکروفون کنفرانسی است. در اتاقهای کنفرانسی کوچک، استفاده از میکروفون بیسیم فقط صرف هزینه اضافی است. بهتر است در اتاق های کوچک از میکروفون سقفی استفاده نمایید. در اتاق های کنفرانسی بزرگ که به طور معمول جلسات بسیار مهم در آن برگزار میشود؛ باید برای افراد از میکروفون بیسیم گردن غاز استفاده شود.

میکروفون-.ویدئو-کنفرانس

اندازه فضای اتاق و چیدمان صندلی‌ها

فاکتور بعدی برای انتخاب میکروفون تعداد صندلیها و چیدمان آن است. انتخاب و نصب میکروفون باید به شکلی باشد که تمامی افراد حاضر در اتاق بتوانند برای تبادل نظر خود با سایرین در ویدئو کنفرانس شرکت کنند.

اندازه میز

شکل و اندازه میز نیز میتواند در انتخاب میکروفون موثر باشد. به عنوان مثال در میزهای مستطیلی شکل با اندازه متوسط، وجود یک میکروفون سقفی کافی است.

کاربرد میکروفون

مهمترین بخش انتخاب یک میکروفون، کاربرد آن است. ممکن است فردی که وظیفه مدیریت و کنترل ویدئو کنفرانس را بر عهده دارد، نیاز به میکروفون یقه ای داشته باشد و سایر شرکت کنندگان از میکروفون رومیزی استفاده نمایند.

اهمیت کیفیت ویدئو کنفرانس

یک ویدئو کنفرانس خوب باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. بخش مهمی از این استاندارها، تجهیزات آن است. تصور کنید در حال مذاکره در یک ویدئو کنفرانس مهم هستید و صدا به طور مداوم قطع و وصل میشود. این مشکل میتوان روند جلسه و مذاکره را به طور کامل مختل کند. بنابراین برای سازمانها و افرادی که از ویدئو کنفرانس ها برای تجارت و کسب منافع مهم استفاده میکنند، در زمان خرید تجهیزات ویدئو کنفرانس، اولویت باید با توجه به کاربرد و رفع نیاز باشد و موضوع قیمت در مراحل بعدی بررسی شود. این مطلب به این معنا نیست که بدون هیچ آگاهی و تحقیقی اقدام به خرید کنید؛ بلکه فقط برای نشان دادن اهمیت کیفیت تجهیزات ویدئو کنفرانس است.
میکروفون ها در ویدئو کنفرانس نقش کلیدی را ایفا میکنند؛ زیرا واضح و شفاف بودن صدا یکی از مهمترین فاکتورها برای داشتن یک ویدئو کنفرانس استاندارد و عالی است. برای داشتن یک جلسه کنفرانس با بازدهی بهینه باید در هنگام خرید دقت داشته باشید که میکروفون را براساس فاکتورهای اعلام شده انتخاب کنید. کامپیوتر صدرا، پیشرو در زمینه ارائه انواع تجهیزات ویدئو کنفرانسی بوده و در سوابق درخشان خود، تجهیز بسیاری از مکانهای عمومی و مهم شهرستان مشهد و سایر شهرستانها را بر عهده داشته است. علاوه بر فروش محصولات ویدئو کنفرانس، ارائه مشاوره توسط کارشناسان خبره در این زمینه، از دیگر خدمات ارزشمند این شرکت است.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »