قیمت-تجهیزات-صوتی-کنفرانس

همه‌چیز درباره قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

برای داشتن بیشترین بهره‌وری از برگزاری یک جلسه، استفاده از تجهیزات صوتی در سالن جلسه ضروری است. از این‌ رو باید از قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و انواع آن مطلع بود. این موضوع مهم در هنگام خرید این تجهیزات می‌تواند کمک شایانی کند. بسته‌ به نوع سالن، ظرفیت آن، بودجه سازمان، نوع کاربری سالن و… با طیف گسترده‌ای از انواع تجهیزات صوتی اتاق کنفرانس مواجه هستیم. به‌ طور کلی اصلی‌ترین پارامتر برای تعیین قیمت تجهیزات صوتی اتاق کنفرانس، کیفیت آن است. قبل از پرداختن به موضوع قیمت تجیهزات صوت سالن کنفرانس، بهتر است آشنایی مختصری با سیستم صوتی کنفرانس داشته باشیم.

سیستم صوتی کنفرانس

برای خرید سیستم صوتی سالن کنفرانس و آشنایی با مدل سیستم مورد نیاز، بهتر است با انواع سیستم صوتی کنفرانس آشنایی داشته باشید. با داشتن این اطلاعات می‌توانید بهترین محصول که هم نیاز سالن را بر طرف سازد و هم قیمت مناسبی داشته باشد را انتخاب کنید. به ‌طور کلی سیستم صوت کنفرانس را می‌توان همان میکروفون رومیزی و متعلقات جانبی آن دانست.

میکروفون‌های رومیزی با توجه فناوری به‌کار رفته در آن، آنالوگ یا دیجیتال، دارای طیف گسترده‌ای هستند و بر همین اساس دسته‌بندی و قیمت‌گذاری می‌شوند. در نسخه دیجیتال آن، امکانات بیشتری مانند رأی‌گیری، حضور و غیاب، ترجمه و… وجود دارد. در این مدل، امکان استفاده از سیستم ضبط صوتی و تصویری به‌ وسیله دوربین‌های کنفرانس وجود دارد؛ این دوربین‌ها هم به ‌شکل خودکار عمل کرده و هم به ‌کمک منبع تغذیه برنامه‌ریزی هدایت می‌شوند. از نسخه آنالوگ تنها برای با کیفیت بودن صدای سخنران در سالن کنفرانس می‌توان استفاده کرد.

عوامل مؤثر بر قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

قیمت-سیستم-صوتی-کنفرانسی

همان‌طور که بیان شد، کیفیت اصلی‌ترین عامل برای تعیین قیمت تجهیزات صوتی کنفرانس است. هم‌چنین امکانات موجود در میکروفون و منبع تغذیه آن می‌تواند سبب تنوع قیمتی آن شود؛ بنابراین برای تعیین و بودجه‌بندی قیمت سیستم صوتی کنفرانس، ابتدا باید نیازهای اتاق کنفرانس را شناسایی کرد. این نیازها صورت مسئله‌ای است که باید متناسب با آن پاسخ را یافت. همیشه پاسخ مناسب، انتخاب بهترین و آخرین مدل یک سیستم صوت نیست، بلکه نیاز سالن و چگونگی رفع آن تعیین کننده است. پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن بهترین قیمت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از تجربه چندین ساله کامپیوتر صدرا در زمینه عرضه تجهیزات صوتی سالن کنفرانس با مناسب‌ترین قیمت، استفاده کنید.

نکات طلایی برای خرید سیستم کنفرانس با بهترین قیمت

  • به هنگام انتخاب و خرید تجهیزات صوتی سالن کنفرانس، باید تمامی اجزا از لحاظ کیفیت با یکدیگر متناسب باشند. به‌ عنوان مثال افراد بهترین میکروفون را خریداری کرده، اما در انتخاب بلندگو بی‌توجه بوده و باندی بی‌کیفیت را خریداری می‌کنند؛ این امر در کیفیت کلی سیستم صوتی کنفرانس اثر منفی دارد و خرید میکروفون باکیفیت را نیز بی‌تاثیر می‌کند. دقت داشته باشید در یک زنجیره الکترونیک، بی‌کیفیتی حتی یک عضو، بر کیفیت کل زنجیره اثرگذار است.
  • سیستم انتخابی قابلیت حذف نویز و تق‌تق کردن و حذف برگشت صدا و جلوگیری از سوت کشیدن را داشته باشد.
  • در صورت گسترش فعالیت و افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در جلسه، سیستم صوت قابلیت افزایش کنسول میکروفون را داشته باشد.
  • عرض میز کنفرانس با طول میکروفون گردن غازی رومیزی تناسب داشته باشد. این امر بر کیفیت پخش صدای سخنران تاثیرگذار است.
  • در صورت نیاز، جلسه، قابلیت رأی‌گیری، ترجمه، حضور و غیاب و… را داشته باشد.
  • در برخی موارد شرایط ایجاب می‌کند دو نفر از یونیت میکروفون استفاده کنند. در این شرایط کیفیت میکروفون باید در حدی باشد که بدون ایجاد اخلال در عملکرد، بتوان از آن استفاده کرد.

خرید اقتصادی

موضوع قیمت برای برخی از سازمان‌ها بیشتر از کیفیت و کارایی اهمیت دارد. این سازمان‌ها تنها به‌ دنبال رفع نیاز اولیه اتاق کنفرانس بوده و خواهان امکانات و قابلیت‌های بیشتر نیستند. راه‌کارهای مختلفی برای دست‌یابی به این مهم وجود دارد.

  • خرید ساده‌ترین میکروفون آنالوگ برای پخش صدای سخنران
  • استفاده هم‌زمان دو نفر از یک یونیت میکروفون
  • استفاده از ساده‌ترین منبع تغذیه
  • خریداری سیستم‌های استوک

تمامی این مطالب تنها برای افزایش اطلاعات در خصوص خریدی مطمئن و آگاهانه است و در نهایت این شما بوده که انتخاب کننده نوع سیستم و امکانات آن هستید. مطلع‌سازی کارشناس فروش از نیازهای سازمان و سایر فاکتورهای بیان شده در این مقاله می‌تواند در رسیدن به بهترین محصول با مناسب‌ترین قیمت، کمک شایانی کند. برای راهنمایی بهتر می‌توانید از کارشناسان فروش کامپیوتر صدرا مشاوره بگیرید.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »