جستجو
Close this search box.
اهمیت-نورپردازی-سالن-همایش

اهمیت نورپردازی در سالن همایش

امروزه به دلیل پیشرفت در تکنولوژی، سالن های کنفرانس و همایش از شکل سنتی خود خارج شده و به سمت سیستم دیجیتال و کنترل مرکزی روی آورده اند.در اتاق های کنفرانس هر مقدار نورپردازی از کیفیت بهتری برخوردار باشد افراد حاضر در سالن تصویر واضح در سخنران را مشاهده می کنند که باعث درک بیشتر مطالب می باشد.تیم مجرب صدرا کامپیوتر این آمادگی را دارد تا با ارائه مشاوره، تمام نیازهای شما را برای داشتن یک سالن مجهز تامین کند.

۱_نورپردازی سالن همایش

۲_اهمیت نورپردازی در سالن کنفرانس و همایش

۳_انواع نورپردازی در سالن کنفرانس

۴_نکاتی که در نورپردازی سالن کنفرانس باید توجه کرد

۵_سیستم کنترل نور در سالن همایش و کنفرانس

۶_سخن پایانی

نور پردازی سالن همایش

نورپردازی سالن های همایش باید به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. زیرا اکثر ادارات و سازمان ها از اتاق کنفرانس برای جلسات مدیران، کارمندان و یا ارائه سخنرانی برای مشتریان استفاده می کنند. نورکافی در سالن کنفرانس و همایش باید متناسب با نوع فعالیت آن باشد به طوری که افراد در زمان گوش دادن به سخنرانی ها و یا اجراهای مختلف، تصویر واضحی از سخنران را مشاهده کنند که باعث درک بهتر از مطالب می شود.

اهمیت نور پردازی در سالن کنفرانس و همایش

اهمیت نورپردازی در سالن کنفرانس

نورپردازی در تجهیز سالن همایش و کنفرانس می تواند اهمیت زیادی در زیبایی آن داشته باشد. نورپردازی سالن متناسب با فضای داخلی اتاق بر نحوه برگزاری جلسات تاثیر مثبت خواهد داشت و باعث می شود مطالب ارائه شده تاثیر بیشتری بر روی حضار داشته باشد.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

انواع نورپردازی سالن همایش

  • نورپردازی کل سالن همایش
  • نورپردازی سن سالن همایش

نورپردازی کل سالن همایش

در نورپردازی کل سالن همایش زمانی که لازم است تمرکز حضار روی تابلوها و بردها باشد، باید کلیه نورهای سالن همایش و کنفرانس روشن باشند. در این حالت از همه لامپ ها استفاده می کنیم.

نورپردازی سن سالن همایش

وقتی در کنفرانس ها ویدئو پروژکتور به کار می رود، روی سن به نور کمی احتیاج دارد. در این شرایط نورهای وال واشر خاموش خواهند بود و فقط ۲۵% از نورهای محیطی استفاده می شود. نورپردازی سن می تواند با استفاده از رنگ ها، زاویه ها، شدت نور، فضایی مناسب برای سخنرانی، اجرای موسیقی، داستان یا اجرای نمایش فراهم کند.

نکاتی که در نورپردازی سالن کنفرانس باید رعایت شود

  • هیچ نور مستقیمی نباید در زاویه لنز دوربین ها قرار بگیرد.
  • نورپردازی سالن و چراغ ها نباید در زیبایی سالن خللی وارد کند.
  • نورهای محیطی ورودی از پنجره ها باید تا حد ممکن توسط پرده های ضخیم کنترل شوند.
  • نور باید به گونه ای باشد که تصاویر، اشیاء و چهره سخنرانان داخل سالن به خوبی دیده شده و محیطی آرامش بخش برای حضار ایجاد گردد.
  • استفاده از با کیفیت ترین تجهیزات منابع نوری
  • پرتوهای نور نباید به شکل مستقیم به سمت چشم حضار تابیده شوند.

سیستم کنترل نور در سالن همایش و کنفرانس

سیستم کنترل نور در سالن

سیستم کنترل روشنایی، در تجهیزات سالن همایش و کنفرانس شبکه ای هوشمند می باشد که میزان روشنایی را کنترل می کند. در نورپردازی سالن کنفرانس، سیستم کنترل نور دارای دو کلید جداگانه می باشد که به وسیله آن می توان نور سالن را  برای ارائه موضوع به شیوه های متفاوت تنظیم نمود.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

روشنایی مناسب

اگر میزان نور خیلی کم باشد، می تواند در طول جلسه خواب آلودگی افراد را در پی داشته باشد. از طرف دیگر، اگر چراغ ها بیش از حد روشن باشند، باعث ایجاد حواس پرتی و بی قراری افراد می شود. برای یادداشت برداری، خواندن یا سایر فعالیت ها، میزان نور مناسب را نیز در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که افرادی که چشمانشان ضعیف است، ممکن است به روشنایی بیشتری نیاز داشته باشند. بنابراین برخی از تست های میزان روشنایی سالن را انجام دهید تا از روشنایی ایده آل سالن اطمینان حاصل کنید.

کنترل روشنایی

نورپردازی سالن کنفرانس را می توان با تهیه تعدادی سوئیچ  کنترل کرد. به این ترتیب می توانید برای قسمت های مختلف سالن و همچنین رسیدن به میزان نور دلخواه، با استفاده از این سوئیچ ها میزان روشنایی را تعیین کنید.

سخن پایانی

نورپردازی سالن همایش باید همواره در جهت تأمین نور کافی برای سالن باشد تا بتوان از آن بازدهی خوبی را انتظار داشت. نور و روشنایی اتاق کنفرانس یکی از روش‌های اثرگذار در جهت بهره وری و عملکرد خوب جلسات است که بایستی بسیار مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

ویدیو وال چیست

آیا تاکنون به سیستم های نمایشگر عظیم – مانند آنهایی که در اتاق های کنترل ، بورس ، اوراق بهادار و غیره موجود است –

نحوه راه اندازی ویدئو کنفرانس

خصوصیات راه اندازی ویدئو کنفرانس ،اگر بالاترین کیفیت را در جهان می خواهید ، به تجهیزات نیاز داربد که بتوانید با صرف هزینه های بسیار

معرفی سیستم کنفرانس چرمن

در سالن‌های کنفرانس پیوسته شاهد تبادل نظر میان مدیران و کارمندان و در نهایت تصمیم‌گیری‌های بسیار مهم هستیم. از این جهت طراحی و تجهیز سالن

معرفی بهترین دوربین‌ های live

دوربین live , یکی از ابزارهایی که این روزها در دنیا از آن استفاده می‌کنیم، دوربین‌های live هستند. با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانیم از

مطالب سیستم کنفرانس

دوربین کنفرانسی سونی

کمپانی‌های مختلفی در زمینه طراحی و راه‌اندازی تجهیزات کنفرانسی فعالیت دارند. شرکت سونی، برندی معروف و معتبر بوده که در عرضه تجهیزات صوتی و تصویری

کنترل دوربین ویدئو کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد و گسترش ارتباطات و برگزاری جلسات متنوع و متعدد، امروزه روابط کاری به ‌طرز چشمگیری

معرفی سیستم کنفرانس خارجی

در عصر حاضر به­ طور کلی همه چیز را می­توان وابسته به ارتباطات دانست. از طریق تلفن، پیام، نامه، ایمیل و… افراد در ارتباط با

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.