مانیتور-سالن-کنفرانس

معرفی انواع مانیتور _ مانیتور ریاست

هر سالن کنفرانس برای پخش صوت و تصویر و ارتباط بین شر‌کت کنندگان، نیاز به تجهیزاتی مخصوص دارد. مانیتور یک نمونه از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین این تجهیزات در سالن‌های کنفرانس است. این ابزار باید براساس نیاز سالن و برخی موارد دیگر انتخاب و تهیه شود. از این‌رو شرکت‌های تولیدی تجهیزات کنفرانس، اقدام به تولید مانیتورهای مختلف با کاربری‌های گوناگون کرده‌اند. در سالن کنفرانس تجهیزات مورد استفاده ریاست با سایر شرکت کنندگان متفاوت است. برای آشنایی بیشتر با مانیتور ریاست کنفرانس با کامپیوتر صدرا همراه باشید.

مانیتور سالن کنفرانس چیست؟

مانیتورینگ به‌معنای نمایش انواع اطلاعات و داده‌ها برروی صفحه نمایش (مانیتور) است. براساس این تعریف می‌توان گفت که مانیتور سالن کنفرانس یک صفحه نمایش مناسب بوده که در فضای سالن کنفرانس یا بر روی میز جلسه نصب می‌شود.  با کمک این صفحه نمایش می‌توان داده‌ها و گزارشات را ارائه و اقدام به برگزاری ویدئو کنفرانس گروهی کرد. به کمک مانیتورها می‌توان جلسه را مدیریت کرده و نتایج رضایت‌بخشی از آن به دست آورد؛ بنابراین وجود آن الزامی بوده و می‌تواند تاثیر زیادی بر روند جلسه داشته باشد. برای تجهیز کردن سالن کنفرانس به مانیتور باید به برخی موارد دقت داشت. محل نصب، فضای سالن کنفرانس، اندازه میز کنفرانس، تعداد کاربران و نوع کاربری مانیتور از مهم‌ترین مواردی است که باید در زمان خرید به آن دقت داشته باشید.

محل نصب مانیتور ریاست کنفرانس

برای بهره‌مندی بیشتر از مانیتور کنفرانس باید آن را در مناسب‌ترین مکان نصب کنید؛ البته که کاربردهای آن نیز با توجه به محل نصب و چگونگی نصب آن متفاوت است. به‌عنوان مثال مانیتور ریاست کنفرانس، به‌طور حتم باید در مقابل رییس جلسه نصب شود و محل آن از پیش تعیین شده است. دقت داشته باشید که فرآیند نصب مانیتور باید توسط افراد متخصص و فنی انجام پذیرد.

بررسی-انواع-مانیتور-کنفرانسی

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

فضای سالن کنفرانس

فضای سالن نیز در چگونگی انتخاب و خرید مانیتور بسیار موثر است. در سالن‌های بزرگ شاید وجود یک مانیتور بزرگ برای همه برطرف کننده نیاز جلسه نبوده و لازم باشد از چند مانیتور در نقاط مختلف سالن استفاده شود. در برخی شرایط به‌علت کوچک بودن فضای سالن مانیتور ریاست کنفرانس با سایر شرکت کنندگان مشترک است.

اندازه میز کنفرانس

اندازه و شکل ظاهری میز کنفرانس می‌تواند در خرید و انتخاب مانیتور کنفرانس موثر واقع شود. همان‌طور که بیان شد در بسیاری از موارد مانیتور کاربران از مانیتور ریاست متفاوت است و این موضوع به محل قرارگیری رییس در میز جلسه مرتبط است. در برخی از موارد شکل ظاهری میز جلسه به‌گونه ای است که هرچند نفر از یک مانیتور می‌توانند استفاده کنند.

تعداد کاربران

برای انتخاب مانیتور کنفرانس باید به تعداد کاربران حاضر در جلسه نیز توجه داشت. در برخی از موارد و در جلسات مهم نیاز است که هر شخص در جلسه یک مانیتور در مقابل خود داشته باشد و در حالت‌های معمولی نیز دو نفر هم‌زمان نیز می‌توانند از یک مانیتور بهره‌مند شوند.

نوع کاربری مانیتور

مهم‌ترین موضوع در انتخاب مانیتور نوع کاربری آن است. در تمام سالن‌های کنفرانس، تجهیزات مورد استفاده ریاست با سایرین متفاوت است. این تفاوت از این بابت است که ریاست وظیفه کنترل و نظارت بر جلسه را برعهده دارد و باید امکانات و تجهیزاتی برای این مدیریت در اختیار داشته باشد. مانیتور رییس کنفرانس نیز از این قاعده جدا نیست و باید امکانات بیشتری را نسبت‌به سایرین در اختیار رییس جلسه قرار دهد. بنا بر این توضیحات باید در هنگام خرید مانیتور، فروشنده را از نیاز خود برای نوع کاربری مانیتور مطلع کنید تا خریدی هوشمندانه داشته باشید.

بررسی-انواع-مانیتور-کنفرانسی

 

نکات مهم برای خرید مانیتور ریاست کنفرانس

در مطالب قبل به وضوح در خصوص عوامل موثر در خصوص انتخاب و خرید مانیتور توصیح دادیم؛ اما توجه به برخی نکات نیز می‌تواند این مهم‌ را با نتیجه بهتری همراه سازد.

  • توجه به سایز و ابعاد مانیتور
  • اطلاع از کیفیت تصویر و رزولوشن مانیتور
  • توجه به فناوری به‌کار رفته در آن
  • اطلاع از کیفیت صدا

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

توجه به این موارد نیز در هنگام خرید می‌تواند سبب ایجاد خریدی مطمئن و آگاهانه شود. برای اطلاع از قیمت انواع مانیتورهای ریاست کنفرانس و سایر شرکت کنندگان می‌توانید با کارشناسان فروش کامپیوتر صدرا تماس حاصل کنید. هم‌چنین در وب‌سایت کامپیوتر صدرا، قیمت تمامی تجهیزات صوتی و تصویری نیز قرار دارد. با ثبت سفارش خود به‌صورت آنلاین می‌توانید از خدمات ویژه و تخفیفات شگفت‌انگیز این فروشگاه آنلاین بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی تجهیزات ویدئو کنفرانس

امروزه استفاده از تجهیزات یا دستگاه ویدئو کنفرانس تنها راه حل برگزاری جلسات از راه دور همراه با صرفه جویی در هزینه ها و زمان

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

معرفی سیستم ویدئو کنفرانس Polycom

در عصر حاضر شرکت­های مختلفی در زمینه طراحی و تولید سیستم­ های ویدئو کنفرانس فعال هستند. شرکت پلیکام یکی از پرچم­داران تولید سیستم ویدئو کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالن های کنفرانس و

سیستم تصویر برداری اتوترکینگ

برخی از دوربین های پیشرفته اتوترکینگ می توانند عملکرد ردیابی خودکار در محیط های شما انجام دهند  ، بنابراین معمولاً دوربین اتوترکینگ “هوشمند” نامیده می

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان