جستجو
Close this search box.
نحوه راه اندازی سیستم کنفرانس

نحوه راه اندازی ویدئو کنفرانس

خصوصیات راه اندازی ویدئو کنفرانس ،اگر بالاترین کیفیت را در جهان می خواهید ، به تجهیزات نیاز داربد که بتوانید با صرف هزینه های بسیار کم از پس آن برآیید. به طوری که اگر نور ویدئو شما خوب باشد باعث می شود صدای شما عالی به نظر برسد ، از جنبه های ویدئو کنفرانس این است که می تواند چیزهای زیادی در اختیار شما قرار گیرد. از خصوصیات ویدئو کنفرانس که می توان به آن اشاره کرد: نورپردازی و کیفیت صدا را عالی کنید که در ادامه به توضیحات آن می پردازیم.

راه اندازی ویدئو کنفرانس

با افزایش کار از راه دور و افزایش سهولت ارتباطات دیجیتال ، استفاده از کنفرانس ویدیویی برای مشاغل رو به افزایش است. و اینکه مشاغل کوچک ، می تواند یک گزینه عالی باشد  و  به شما در صرف هزینه ها و صرفه جویی آن کمک کند. کنفرانس ویدئویی به شما این قدرت را می دهد تا با مشتریان و هم تیمی های خود در سراسر کشور (یا حتی جهان) ارتباط برقرار کنید ، در حالی که شما می توانید بدون در نظر گرفتن در جلسه به صورت آنلاین برگزار کنید. یعنی تا زمانی که شما بهترین تنظیمات کنفرانس ویدئویی خانگی را داشته باشید که اطمینان حاصل کنید طرف مقابل همیشه می تواند شما را ببیند و بشنود.

ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئوکنفرانس یا video conferencing یک تکنولوژی  است که به شما این امکان را می  دهد که بدون در نظر گرفتن موقعیت، جلسات خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به جمع شدن در یک مکان یا اتاق برگزار کنید. این تکنولوژی بیشتر برای  کاربران تجاری، مدیران، دانشگاه ها، شرکت ها، اموزشگاه استفاده می شود.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

مشاغل کوچک به چه نوع راه اندازی کنفرانس ویدیویی نیاز دارند؟

هنگامی که شما یک شرکت تجاری کوچک را اداره می کنید و یک تیم از راه دور دارید ، تماس های ویدیویی برای شما حائز اهمیت می باشد . که کنفرانس ها شامل جلسه هفتگی ، استخدام مصاحبه ، تماس با مشتری  همه آنها به راحتی و کارآمد می تواند از طریق تماس کنفرانسی یا ویدئویی انجام می گیرد. و هنگامی که تمام روز تماس ویدئویی دارید ، مهم است که مطمئن شوید که آنها را به درستی انجام می دهید. سوالاتی که ذهن شما را درگیر می کند آیا زمینه خوبی دارید یا فضای کاری بی نظیری دارید؟ آیا می توانید در تجهیزات یا نرم افزار سرمایه گذاری کنید تا جلسات شما به بهترین شکل انجام شود؟ در حقیقت ، اگر بیشتر فقط از ویدیو برای تماس های داخلی استفاده می کنید ، لپ تاپ می تواند،  زمینه خوبی را برای برنامه کنفرانس ویدیویی مناسب امکان پذیر باشد تمام نیاز شما را براورده کند. از طرف دیگر ، اگر می خواهید از ویدیو برای تماس یا ارائه خدمات مشتری استفاده کنید ،ممکن است بخواهید در برخی از تجهیزات (نه چندان گران) سرمایه گذاری کنید. نوع تجهیزات مورد نیاز برای مشاغل های کوچک می تواند متفاوت باشد ، اما در اینجا موارد اصلی تنظیم کنفرانس ویدیویی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

راه اندازی ویدئو کنفرانس

مزایای ویدئو کنفرانس

در ادامه به توضیح برخی از مزایای ویدئو کنفرانس می پردازیم:

کیفیت فیلم

کیفیت فیلم توسط فناوری اطلاعات می تواند برای کنفرانس شما تاثیر زیادی بگذارد. به روزرسانی ویدئو خود با وب کم بهتر و به اندازه کافی آسان است ، یکی از مزیت های خوب آن این است که حتی اگر محیط حرفه ای یا حداقل مقداری نور را نداشته باشید ، تفاوت زیادی نخواهد داشت. به غیر از دوربین ، نرم افزار کنفرانس ویدیویی شما همچنین می تواند بر کیفیت فیلم شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، ابزارهای خاصی (مانند RingCentral Video) در تماس های شما ویدیوی HD را ارائه می دهد:

کیفیت صدا

صدا به وضوح برای انتقال پیام شما بسیار مهم است. شما می توانید در یک میکروفن کوچک USB سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید به وضوح می توانید شنیده شوید. باز هم ، محیط خود را فراموش نکنید – هنگام استفاده از هدفون یا خاموش کردن فن ها و بستن درب ، می تواند صداهای منحرف کننده و  آزار دهنده را حذف کنید.

راه اندازی ویدئو کنفرانس

نرم افزار و سایر ابزارها ویدئو کنفرانس

برای راه اندازی ویدئو کنفرانس، نرم افزار و سایر ابزارهای و همچنین تماس از طریق ویدئویی بسیار مهم و قابل اعتماد است، و باعث استفاده آسان، و امکان پخش ویدئوی با کیفیت می باشد.

دوری از منابع

وقتی برای یک ملاقات یا جلسه ای از محل کار یا منزل خود دور می شوید، منابع شما دیگر در دسترس نیست. اگر در صورت نیاز در جلسه لازم باشد یک فایل، قطعه، سند، گزارش یا غیره را ثبت کنید، امکان دسترسی به آن ها در خارج از محل کار مشکل می با شد. با استفاده از ویدئو کنفرانس می توانید به صورت آنلاین به تمامی اطلاعات خود دسترسی پید کنید.

امکان حضور همه شرکت کنندگان در یک زمان مشخص

در هنگام جلسه یا کنفرانس حضور به موقع تعدادی زیادی از شرکت کنندگان در زمان و مکان مشخص، کار سختی می باشد. با استفاده از سیستم های ویدئو کنفرانس می توانید به صورت آنلاین برای برقراری ارتباط زنده تصویری بین تمام نقاط جهان بدون رفت و آمدصورت بگیرد. اکثر سازمان ها، شرکت ها و دانشگاه ها در سراسر جهان مجهز به این تکنولوژی هستند و از آن در برقراری ارتباط استفاده می کنند.

پزشکی از راه دور

یکی از کاربردهای استفاده از ویدئو کنفرانس در علم پزشکی از راه دور است. به شما این امکان را می دهد که بتوانید به راحتی اطلاعات بیمار، عکس رادیولوژی و همچنین نتایج آزمایشات نوار قلب و کنترل تجهیزات پزشکی توسط پزشک از راه دور صورت بگیرد. از طریق ویدئو کنفرانس پزشکان می توانند بیماران خود را در هر نقطه جغرافیایی معاینه و درمان کنند.

لیست بررسی راه اندازی اتاق کنفرانس ویدیویی شما

در حالی که اکثر مشاغل کوچک، برای جلسات و کنفرانس های خود به تجهیزات گران قیمت احتیاج ندارند ، برخی از سناریوها وجود دارد که  ممکن است به کمی حرفه ای تر از آن احتیاج داشته باشید. ممکن است برخی از اعضای تیم را داشته باشید که همه آنها با وب کم روی لپ تاپ خود تنظیم شده اند ، در حالی که افراد دیگر که مشتری روبرو هستند اگر تمام روز با مشتریان VIP صحبت کنند ، ممکن است به تجهیزات پیشرفته ای نیاز داشته باشند. از آنجا که یک شرایط مناسب برای همه نیست ، ما چند ابزار گزینه را به اشتراک خواهیم گذاشت تا بتوانید بیشترین موارد استفاده را در مواردی که نیاز به جلسات ویدئویی دارید ، مشاهده کنید. در اینجا نحوه بهینه سازی برای بهترین کیفیت صدا ، کیفیت فیلم و ابزارهای فناوری برای هر یک از انواع مختلف تماس های ویدیویی و ضبط شده وجود دارد.

برای جلسات مجازی داخلی و روزمره

برای جلسات  روزانه، جستجوی تماس ویدیویی برای پاسخ به سوالات همکار یا اعلام حضور هفتگی تیم ، احتمالاً شما به لپ تاپ خود که دارای دوربین داخلی است ، نیاز دارید و به تحهیزات اضافی دیگر نیازی ندارید. با این اوصاف ، مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید (و دستورالعمل های جلسه مجازی که می توانید با تیم خود به اشتراک بگذارید) تا از بهترین تجربه تماس ممکن برای همه اطمینان حاصل کنید.

نحوه راه اندازی کنفرانس ویدیویی برای جلسات مجازی روزمره:

از پس زمینه های مناسب استفاده کنید

البته ، در حالت ایده آل ، همه افراد دارای یک دفتر کار خانگی هستند که دارای زمینه ای حرفه ای برای تماس های ویدیویی است ، اما همیشه اینطور نیست. سعی کنید پس زمینه خنثی را برای تماس ویدیویی خود پیدا کنید ، در بهترین حالت یک دیوار خالی و بدون پنجره ، درهای قابل مشاهده را در تماس ببندید و مطمئن شوید که هیچ به هم ریختگی در تصویر به وجود نمی آید.

به دوربین نگاه کنید

با یافتن یک زاویه مناسب برای دوربین خود ، بهترین تجربه فیلم را بهینه کنید. این روزها لپ تاپ ها دوربین های بسیار خوبی دارند ، اما در نهایت شما با کمترین زاویه flat  روبرو می شوید. در یک دنیای ایده آل ، شما دوربین را دقیقاً بالاتر از سطح چشم می خواهید ، به این معنی که باید یک وب کم خارجی تهیه کنید.

حذف نویز

جهت راه اندازی ویدئو کنفرانس ، مهمترین چیز حذف نویز پس زمینه است. این ممکن است فقط به معنای خاموش کردن فن یا حرکت به فضای دورتر از وسایل پر سر و صدا  شما باشد. در را ببندید و سعی کنید هر کس دیگری را در خانه از فضای کار خود دور نگه دارید. اگر محیط شما پر سر و صدا است ، سعی کنید در تماس خود، از هدفون استفاده کنید تا بتوانید حواس پرتی های زمینه پس زمینه را کاهش دهید و مطمئن شوید که کاملاً شنیده می شوید.

راه اندازی سیستم کنفرانس

ویدئو کنفرانس های مناسب را انتخاب کنید

برای ویدئو کنفرانس های مناسب  می توانید بیشتر با ابزارهای مشخص شده در لپ تاپ خود برای یک جلسه ویدیویی آماده شوید ، لازم به ذکر است. که برای تماس های ویدئو یی انتگرال با محیط کار از راه دور این امکان وجود دارد.

برای ملاقات با مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس

هنگامی که شروع به برگزاری جلسات فروش یا سایر جلسات مجازی با مشتری از طریق ویدئو امکان پذیر است ، وقت آن است که کمی حرفه ای سازی کنید. به هر حال ، یک تماس ویدیویی حرفه ای می تواند برای انجام فروش یا اطمینان از حفظ مشتری به ما کمک کند ، ارزش آن را دارد  که در آن سرمایه گذاری کنید.

نحوه آماده سازی برای تماس های ویدیویی با مشتریان:

 در یک وب کم سرمایه گذاری کنید

از جنبه ویدئویی، بهتر است یک وب کم خارجی را در نظر بگیرید تا از کیفیت فیلمبرداری حرفه ای تری برخوردار شوید.دوربین تعبیه شده در رایانه شما ممکن است به این خوبی نباشد، بنابراین ، اگر زیاد از تماس ویدیویی استفاده می کنید ، ارزش دارد که در یک گزینه بهتر برای ارائه ویدیوی با کیفیت بهتر سرمایه گذاری کنید. لزوماً یک غارت بزرگ نیست – شما می توانید گزینه های خوبی در حدود ۱-۳ میلیون تومان پیدا کنید. به عنوان یک امتیاز اضافی ، نیازی نیست که لپ تاپ خود را ارتقا دهید تا دوربین خود را در سطح چشم طبیعی قرار دهید

 نور خوبی داشته باشید

گام دیگری برای بهبود کیفیت ویدئو در تماس های مشتری مهم است روبرو بودن آن است؟ به فکر روشنایی بپردازید. سعی کنید چراغی را برای هدایت صورت خود پیدا کنید – می توانید یک چراغ مخصوص برای کار  خود خریداری کنید ، و همچنین می توانید چراغ میز کار خود را طوری تنظیم کنید که به سمت صورت خود، و  درست بالای وب کم خود قرار بگیرد.

نصب ویدئو کنفرانس

هدفون را در گوش خود  بگذارید

برای اینکه صدای خود را به سطح حرفه ای برسانید ، روی یک هدفون خوب سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید هیچ سر و صدایی از پس زمینه باعث پرت شدن حواس مشتری  شما نمی شود و اطمینان حاصل کنید که به وضوح شنیده می شوید. هدفون های داخل گوش یا هدفون از نظر بصری انتخاب ظریف تری هستند اما با این وجود کیفیت صوتی بهتری دارند.

یک سیستم عامل امن انتخاب کنید

وقتی درباره نیازهای خاص مشتری صحبت می کنید ، اطمینان از امنیت تماس ویدیویی خود داشنه باشید. از لحاظ مقررات، محرمانه بودن صنعت را در نظر بگیرید ، و یا فقط می خواهید با احتیاط رفتار کنید ، مشتریان از اینکه برای حریم خصوصی آنها ارزش قائل هستید قدردانی می کنند. به همین دلیل RingCentral فقط برای تماس های ویدیویی داخلی مناسب نیست – همچنین برای تماس های مشتری نیز گزینه مناسبی است. RingCentral با رمزگذاری پایان به پایان و توانایی کنترل امنیت جلسه با قفل کردن جلسه ، حذف اعضا یا افزودن رمز ، اطلاعات شما را ایمن نگه می دارد.

راه اندازی ویدئو کنفرانس

برای مصاحبه یا کنفرانس مجازی

اگر قرار است در یک کنفرانس مجازی (یا میزبان آن) مصاحبه کنید ، یا می خواهید بیشتر دیده شوید ، می خواهید بهترین کیفیت فیلم را داشته باشید که بر روی شرکت شما و روابط عمومی عالی برای شما باشد. چگونه بهترین مصاحبه ها یا ارائه های ویدیویی را داشته باشیم:

یک دوربین با کیفیت بگیرید

آیا می خواهید بهترین تصویر ویدیویی ممکن را داشته باشید؟ برای ضبط ویدیوی خود از یک دوربین واقعی استفاده کنید (بله ، ما در مورد غیر وب کم صحبت می کنیم) تا بهترین نتیجه را بگیرید. این یک گام بالاتر از سرمایه گذاری شما در وب کم خواهد بود ، اما اگر می خواهید جدی گرفته شوید و واقعاً حرفه ای به نظر می رسید ، باید بهترین تجهیزات کنفرانس ویدیویی را داشته باشید.

 ویدئو کنفرانس میکروفون

از میکروفون استفاده کنید

برای راه اندازی ویدئو کنفرانس در قسمت صوتی  ، می توانید خودتان را با یک میکروفون حرفه ای ارتقا دهید که برای داشتن بهترین صدا از دستگاهی که نزدیک شما است استفاده شود، همچنین می توانیدبهترین صدای میکروفن USB را داشته باشید. برای خرید میکروفون می توانید موارد ارزان قیمت را پیدا کنید که به پورت USB شما متصل می شوند یا اینکه به یک بی سیم بروید تا در کابل گرفتار نشوید. و به یاد داشته باشید ، اگر از RingCentral استفاده می کنید ، می توانید از سیستم عامل برای میزبانی کنفرانس استفاده کنید یا حتی فقط ارائه خود را ضبط کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

تجهیزات ویدئو کنفرانس

برای راه اندازی ویدئو کنفرانس نیاز به تجهیزات ویدئو کنفرانس داریم، زیرا این تجهیزات بسته به مکان دارد و از قسمت های مختلفی مانند: قیمت ها و قابلیت ها تقسیم می شود. در ادامه به چند مورد از این تجهیزات می پردازیم:

کامپیوتری برای تجهیزات اتاق کنفرانس

اگر به صورت تک نفره در جلسات ویدئو کنفرانس شرکت می‌کنید، تنها نیاز به یک وبکم مناسب و اینترنتی پرسرعت برای شرکت در ویدئو کنفرانس احتیاج دارید، شما حتی می‌توانید با استفاده از یک تلفن همراه مناسب تماس تصویری نیز در جلسات ویدئو کنفرانس شرکت کنید! اما برای راه اندازی ویدئو کنفرانس و حضور به صورت گروهی، نیاز به یک کامپیوتر قدرتمند، اینترنت پرسرعت و ترجیحاً کابلی دارید.

صفحه نمایش مناسب

در جلسات ویدئو کنفرانس باید حتما از صفحه نمایش بزرگ و مناسب استفاده کنیم.  تا افراد حاضر در جلسه بتوانند دید خوبی از هر طرفی داشته باشند. برخی از این تجهیزات مانند سیستم ویدئو کنفرانس لاجیتک  قابلیت فیلم برداری با کیفیت ۴K Ultra-HD را دارند که کیفیت خوبی را دارد.

استفاده از اینترنت پر سرعت

یکی دیگر از موارد مهم در راه اندازی ویدئو کنفرانس اینترنت پر سرعت است. با استفاده از اینترنت پر سرعت  ۱.۵ برابر سرعت لازم برای برقراری ارتباط و امکان هر گونه قطعی و یا کند و کاهش قیمت کیفیت تماس شما را از بین می برد.

سخن پایانی

با گسترش فناوری و اینترنت بسیاری از راهای ارتباطی تغییر کرده است. که سیستم های کنفرانس یکی دیگر از این تغییرات می باشد. در این مقاله سعی کردیم شما را با راه اندازی ویدئو کنفرانس و نحوه ی راه اندازی آن آشنا کنیم. تا در زمان خرید و استفاده از آن به مشکل مواجه نشوید. با ما در صدرا ایرانیان همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

بررسی مبدل تصویر ماجیکا U80

در گذشته متداول­ ترین نوع پورت ورودی و خروجی VGA بوده و این امکان را در اختیار کاربر قرار می­داد که بتواند رایانه خود را

مطالب سیستم کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

اسپیکرفون چیست ؟

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، افراد نسبت به قبل، زمان بیشتری را در خانه سپری می­کنند. همچنین اساتید، معلمان، مدیران

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.