جستجو
Close this search box.
میکروفن-سخنران

میکروفون سخنرانی

میکروفون دستی ، میکروفون سخنرانی چیست؟

میکروفون دستی یا میکروفون سخنرانی به گونه ای طراحی شده اند که در دست نگه داشته می شوند ، اما می توان آنها را بر روی پایه میکروفون قرار داد در حالی که کسی آواز می خواند ، سخنرانی می کند ، گیتار می نوازد و غیره به مقدار کافی تکنیک میکروفون نیاز دارد. نکته ای که اغلب هنگامی که کسی برای اولین بار از میکروفون دستی استفاده می کند اتفاق می افتد ، این است که هنگامی که بلندگوها صدای خود را تقویت می کنند ، از بلندگوهای محلی شروع به شنیدن می کنند ، آن را کمی ناراحت کننده می دانند و سپس شروع به کشیدن میکروفون از آن می کنند خودشان در این مرحله سطح صدا را افزایش می دهد تا شخص دیگر بتواند دوباره خودش را بشنود که یک بار دیگر منجر به کشیدن میکروفون می شود. اگر این چرخه بارها و بارها تکرار شود ، می توانید یک حلقه بازخورد دریافت کنید – آن صدای تیز سوراخ کننده که در یک سیستم صوتی دریافت می کنید. همچنین اگر میکروفون را به چپ و راست در مقابل صورت خود حرکت دهید ، صدا توسط میکروفون به درستی بلند نمی شود. بنابراین به درجه بالایی از تکنیک میکروفون نیاز دارد.

میکروفن دستی سیمی چیست؟

میکروفون های سیمی صدا را به سیگنال صوتی الکتریکی تبدیل می کنند که از طریق کابل به سیستم صوتی ارسال می شود. میکروفون سیمی به معنای راه اندازی بدون دردسر است ، اما طول کابلی که میکروفون به آن متصل است محدود می شود.

میکروفن دستی بی سیم چیست؟

میکروفون های بی سیم صدا را به سیگنال های رادیویی تبدیل می کنند که از فرستنده به گیرنده ارسال می شود و سپس آن را به سیستم صوتی می فرستد. میکروفون بی سیم انعطاف پذیری و تحرک بیشتری را به شما می دهد ، اما هزینه آن معمولاً بیشتر از سیم کشی است.

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

میکروفون سخنرانی بی سیم

میکروفونی است که بدون کابل فیزیکی به تجهیزات ضبط صدا و تقویت کننده‌ها به صورت مستقیم وصل می‌شود و با آن در ارتباط است. یکی از پرکاربردترین آنها میکروفن های یقه ای یا هاچ اف ها هستند. اجزای اصلی سیستم میکروفون بی سیم عبارتند از: میکروفون ، فرستنده ، گیرنده.

میکروفون های بی سیم در سبک های مختلفی ارائه می شوند که هرکدام هدف خاصی دارند. با این وجود رایج ترین آن میکروفن دستی است. برای کار کردن میکروفون سخنرانی بی سیم ، فرستنده ها باید سیگنال صوتی را ارسال کنند تا به عنوان صدای زنده خارج شود. با این وجود میکروفون های بی سیم دستی به فرستنده جداگانه ای احتیاج ندارند زیرا دستگاه داخلی در آن وجود دارد. وهمچنین فرستنده گیرنده جزء اصلی مورد نیاز در سیستم میکروفون بی سیم است. گیرنده ها دستگاه های الکترونیکی هستند که سیگنال رادیویی را از فرستنده دریافت کرده و آن را به صدای زنده تبدیل می کنند که از طریق سیستم صوتی می شنوید. آنها یا گیرنده های تک یا چند کاناله هستند ، این امر به تعداد همزمان میکروفن بی سیم شما بستگی دارد.

میکروفون دستی

قرار گیری میکروفون سخنرانی :

 محکم میکروفن را در یک دست نگه دارید تا از دست زدن بیش از حد جلوگیری کنید.  صدا اغلب از طریق لمس ، خم شدن و لرزش میکروفون گاهی اوقات منتقل می شود. بیش از حد آنها را اداره کنید. اگر میکروفن در دست است ، آن را ثابت نگه دارید. اگر دست خود را روی میکروفون یا کمانچه بالا و پایین بکشید ، شنوندگان شما صداهای بسیار آزار دهنده ای را می شنوند.

چگونه میکروفون خوبی انتخاب کنم؟

پاسخ فرکانس میکروفن به دامنه فرکانس هایی از پایین تا زیاد که میکروفن دارد ، تنظیم می شود. به این محدوده با کمترین و بالاترین فرکانس های خود ، که در هرتز اندازه گیری می شود ، اشاره می شود. میکروفونی با دامنه پاسخ فرکانسی حدود ۸۰ هرتز تا ۱۵ کیلوهرتز انتخاب خوبی برای میکروفون صوتی است.

چهار نوع میکروفون کدامند؟

میکروفون دستی

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

توجه داشته باشید که از چه میکروفونی استفاده می کنید. شما باید در مورد ویژگی های آن بدانید :

  • قبل از مصاحبه مطمئن شوید که صوت را چک کرده اید. خود و میکروفون را قرار دهید و دقیقاً همانطور که قصد مصاحبه را دارید صحبت کنید.
  • اگر میکروفن دارای کلید روشن / خاموش است ، آن را تحت نظر داشته باشید. اگر میکروفن از طریق باتری کار می کند ، مطمئن شوید که پس از پایان کار آن را خاموش می کنید.
  • میکروفن را محکم نگه دارید. به یاد داشته باشید که میکروفون هرگونه نویز را دریافت می کند ، بنابراین مراقب باشید که دست خود را روی محفظه میکروفون حرکت ندهید و میکروفن را به جایی نکشید.
  • اگر در معرض باد هستید ، سعی کنید به میکروفن سرپناهی بدهید.
  • میکروفن را با فاصله و زاویه ثابت دهان (یا نگه دارید. حدود ۱۵-۲۰ سانتی متر از دهان باید خوب باشد.
  • توجه داشته باشید که نوازندگان مجموعه خاصی از قوانین را برای فاصله میکروفن تنظیم می کنند. اکثر خوانندگان موسیقی آن را تقریباً نزدیک دهان خود نگه می دارند.
  • همیشه میکروفن را به سمت شخصی که صحبت می کند هدایت کنید. برای هدایت سوژه های خود می توانید از اشاره گر میکروفون نیز استفاده کنید. وقتی آن را به سمت خودتان نشان می دهید ، صحبت می کنید. وقتی آن را به سمت موضوع نشانه می گیرید ، می گویید حالا نوبت شماست که صحبت کنید.
  • بسته به روشهای مختلفی که برای ضبط فیلم و مصاحبه انجام می دهید ، ممکن است انواع مختلفی از میکروفون مورد نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

آشنایی با دوربین ویدئو کنفرانس

برقراری جلسات کاری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در هر سازمانی در نظر گرفته می‌شود. به‌طور معمول افراد ترجیح می‌دهند برای مذاکرات مهم از

معرفی انواع مانیتور _ مانیتور ریاست

هر سالن کنفرانس برای پخش صوت و تصویر و ارتباط بین شر‌کت کنندگان، نیاز به تجهیزاتی مخصوص دارد. مانیتور یک نمونه از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین

بهترین وب کم برای اتاق کنفرانس

ویدئو کنفرانس جزء آن دسته از تجهیزاتی است که به برقراری ارتباط زنده صوتی و تصویری بین نقاط مختلف جهان کمک می‌کند. درواقع ویدئو کنفرانس

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم ویدئو کنفرانس Polycom

در عصر حاضر شرکت­های مختلفی در زمینه طراحی و تولید سیستم­ های ویدئو کنفرانس فعال هستند. شرکت پلیکام یکی از پرچم­داران تولید سیستم ویدئو کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.