مانیتور کنفرانس

معرفی و بررسی انواع مانیتورهای کنفرانس

مانیتور کنفرانس برای برگزاری جلسات در یک سازمان و شرکت یک نیاز ضروری است. زیرا امروزه تجهیزات سالن کنفرانس برای انتقال داده ها، تبادل اطلاعات، برقراری ارتباطات تصویری، صوتی و نمایش تبدیل شده است. در سالن کنفرانس هر مجموعه بخش صوت و تصویر و ارتباط بین شرکت کنندگان اهمیت زیادی دارد. که یکی از مهمترین آن مانیتور اتاق کنفرانس می باشد که برای رفع نیاز های مختلف بسیار کاربردی است. در این مقاله می خواهیم بدانیم که مانیتور اتاق کنفرانس چیست و چه اهمیتی دارد با ما در صدرا ایرانیان همراه باشید.

مانیتور کنفرانس چیست؟

با استفاده از یک سیستم تصویری یا صوتی کنفرانس به راحتی می توانید صدا و تصویر شرکت کنندگان را با وضوح بالا پخش کنید. مانیتور اتاق کنفرانس هم یک نمونه از صفحه نمایش (مانیتور) است که در جلسات کنفرانس به آن نیاز داریم. مانیتورهای کنفرانس که برروی میز جلسات جهت نمایش دادن و گزارش ها که از طریق  ارتباط ویدئویی می باشد. برای انتخاب یک مانیتور کنفرانس باید به محیط سالن کنفرانس، کاربرد آن، کیفیت صوت و تصویر و…  توجه کنیم.

انواع مانیتورهای کنفرانسی

مانیتورهای کنفرانسی به سه دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می باشد:

  • مانیتور کنفرانسی ثابت
  • مانیتور کنفرانسی لیفت یا آسانسوری
  • مانیتور تاشو کنفرانس یا مانیتور کنفرانسی لپ تاپی

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

مانیتور کنفرانسی ثابت

مانیتورهای ثابت همان طور که از اسمش پیداست، مانیتورهای هستند که فقط در یک مکان خاص روی میز قرار می گیرند. و پایه آن برروی مانیتور فیکس می شود.

مانیتور کنفرانسی لیفت یا آسانسوری

مانیتورهای لیفت یا اسانسوری یک نمونه از مانیتورهایی هستند که درون میز طراحی شداند. قابلیت که این مانیتور دارد می توانید آن را درون میز قرار دهید و این کار باعث می شود که فضای کار بیشتری را داشته باشید.  قرار گیری یک موتور متحرک در درون میز باعث می شود که بتوانید به آرامی، مانیتور کنفرانس را بالا و پایین کنید. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در بعضی از جلسات در شرکت ها و سازمان ها با شلوع بودن میز خود مواجه شوید که این موضوع باعث کاهش کیفیت جلسه و کمیت آن می شود که از طریق مانیتورهای کنفرانس لیفت می توانید ظاهری زیبا به میز خود دهید.

 

موارد مهم برای انتخاب بهترین مانیتور ویدئو کنفرانس

هنگام انتخاب یک مانیتور سالن کنفرانس، ابتدا باید موارد مختلف کاربری و محیطی سازمان خود را در نظر بگیرید. عواملی مانند : اندازه و مساحت محیط، راحتی و توانایی مطلوب دیداری و شنیداری و تعداد شرکت­ کنندگان و کاربران مانیتور کنفرانس است. این مسئله باید توجه ما را به اندازه صفحه نمایش، کیفیت صدا در ارسال و دریافت و طراحی اگرونومیک و مواردی دیگر جلب کند.

اندازه سالن

برای انتخاب مانیتور ویدئو کنفرانس، اندازه سالن به مکانی که می خواهیم  در آن سخنرانی کنیم بستگی دارد متقارن بودن و زاویه دید ویدئو پروژکتور باید طوری باشد که همه افراد ویدئو کنفرانس را به راحتی بینند و این موارد باید براساس استاندارد باشد .

اندازه صفحه نمایش ویدئو کنفرانس

اندازه یک صفحه نمایش ویدئو کنفرانس استاندارد و مناسب به شما کمک می کند تا بتوانید درک آسانی از انتقال یا دریافت اطلاعات جلسه مانند برنامه اکسل یا پاورپونت که می خواهید در جلسه نمایش دهید را داشته باشید. این کار باعث راحتی شما و همچنین در مدیریت وقت و کارآمد جلسه بسیار تاثیر گذار است.

کیفیت صفحه مانیتور ویدئو کنفرانس

کیفیت و واضح بودن تصویر یکی از ویژگی های مهم مانیتورهای خوب و ایده آل است. صفحه نمایش ها دارای دو نوع Led یا Lcd هستند.  Lcd ها مانیتورهای کنفرانس هستند که دارای دولایه شیشه ای به صورت متقارن ساخته شده که کریستال مایع در یکی از لایه ها نگهداری می شود. Led ها نوع دیگری از Lcd هستند فقط با تفاوت اینکه منبع نوری که لازم است جهت تولید تصویر را فراهم می کند.

دوربین  کنفرانس

قرار گرفتن دوربین مناسب در  مانیتور اتاق کنفرانس از مواردی است که در هنگام خرید آن باید دقت کنیم. در بعضی از جلسات نیاز به ارتباط بین نفرات امکان پذیر نیست که یک دوربین با کیفیت می تواندارتباط افراد را آسان تر کند. بعضی اوقات شلوغ شدن میز و مشکلات هماهنگی تصویر بین دو دستگاه باعث می شود که در جلسات شما اختلال وارد کند.

طراحی ارگونومیک ویدئو کنفرانس

شاید برای شما هم پیش بیاید که در هنگام جلسه با موارد مثل گردن درد و کمر درد مواجه شده اید. اگر مانیتور کنفرانس از طراحی خوب و ارگونومیک برخوردار نباشند، می تواند کیفیت برگزاری جلسات را پایین بیاورد. و این کار در طولانی مدت باعث ایجاد مشکلات و بیماری های چون گردن و ستون فقرات خواهد شد. یک مانیتور در سالن کنفرانس باید قابلیت چرخش و تنظیم ارتفاع برای وضعیت بدن را داشته باشد.

صدای مانیتور کنفرانس

در هنگام برقراری جلسات، صدای با کیفیت به ارتقا تماس های ویدئویی شما کمک می کند. صدا از فاکتورهای مهم در جلسات کنفرانس است زیرا شما وقتی تصویر طرف مقابل را با کیفیت ببینید اما صدای آن بی کیفیت باشد به مشکل می خورید. باید توجه داشته باشید که حتما باید یک نمایشگر با بلندگوهای داخلی انتخاب کنید که یک سیستم جداگانه برای سالن داشته باشید اگر در سالن کنفرانس با یک پروژکتور HD تنظیم شود بهتر است.

 

مزایای مانیتور کنفرانس

  • کاهش فاصله و فراهم کردن امکان حضور همزمان در چندین مکان مختلف
  • حذف خطرات و مشکلات ناشی از مسافرت های شغلی
  • صرفه جویی در وقت
  • صرفه جویی اقتصادی در هزینه ایاب و ذهاب

معایب مانیتورهای کنفرانس

استفاده از مانیتورهای ویدئو کنفرانس در سالن معایبی هم دارند که به دلایل آن می پردازیم. استفاده از ویدئو پروژکتور در سالن کنفرانس به دلیل محدودیت های فیزیکی آن امکان نصب در محل مناسب و اندازه مطلوبی از تصویر که انتظار داریم وجود ندارد و این امر موجب اشراف تمامی حضار به صفحه نمایش می گردد. شرکت کنندگان برای داشتن دید بهتر نسبت به صفحه نمایش، باید صندلی خود را جابه جا کنند تا مانع دید دیگران نشود. ویدئو پروژکتور ها معمولا کیفیت تصویر مناسبی ندارند و جزئیات را به خوبی نمایش نمی دهند. بدین ترتیب استفاده از ویدئو پروژکتور به عنوان تنها منبع تصویری در سالن کنفرانس باعث خسته شدن حضار می کند.

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

سخن پایانی

برای برقراری یک تماس ویدئو کنفرانس با کیفیت نیازمند رعایت اصول و قواعد خاصی هستیم. همین طور که در مطالب بالا گفته شد کیفیت صفحه نمایش و نحوه ی قرار گیری آن در محیط به شما اطمینان را می دهند یک تماس ویدئو عالی داشته باشید که شما این چند موارد بالا را مد نظر قرار دهید بهترین انتخاب را انجام داده و در نهایت از انتخاب خود راضی باشید.

سوالات متداول در زمینه مانیتور کنفرانسی

مانیتور های کنفرانسی از نظر ظاهری به ۳ نوع مانیتور کنفرانس ثابت ، لیفت (آسانسوری) ، تاشو (لپ تاپی)

این مانیتور ها در مکان هایی مانند : سالن های کنفرانس، جلسات، همایش ، مراکز آموزشی و پژوهشی،  هتل ها مراکز اقامتی ، مجتمع مسکونی و منازل 

مانیتور های کنفرانسی قابلیت پنهان شدن  به صورت تاشو و لیفت را دارند تا پس از پایان اشتراک گذاری محتوا بتوان آن را جمع کرد تا مانع دید افراد نشود. همچنین این مانیتور ها نسبت به مانیتور های معمولی ظریف تر هستند و از نظر ظاهری برای سالن ها و اتاق جلسات مناسب تر  هستند.

بسته به اندازه سالن و میز کنفرانس مانیتور ها در ابعاد ۱۵ اینچ الی ۲۲ اینچ در سالن های کنفرانس استفاده می شود.

مانیتور ها تاشو تا ۹۰ درجه قابلیت چرخش دارند و مانیتور های لیفت قابلیت حرکت به سمت بالا و پایین را دارند.

مانیتور های کنفرانس معمولا دید مناسبی برای دو نفر را دارد و می توان برای هر دو نفر از یک مانیتور استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

نورپردازی سالن کنفرانس

نورپردازی بر نحوه دیدن محیط اطراف ما تأثیر می گذارد و بر نحوه تفکر و احساس ما نیز تأثیر می گذارد. تغییرات یکپارچه در روشنایی

بلندگو ستونی

بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو نوع عمده تولید

تجهیز سالن همایش در مشهد

تجهیز سالن همایش در مشهد , همه ما احتمالا حداقل یک‌بار وارد همایش و یا سخنرانی‌ ای که در یک سالن برگزار بشود، شده‌ ایم.

مطالب سیستم کنفرانس

آشنایی با قیمت سیستم کنفرانس

موارد بسیاری را می‌توان نام برد که در بهبود کیفیت برگزاری جلسات، تاثیرگذار هستند. تجهیزات سالن کنفرانس مهم‌ترین موارد در بهبود کیفیت جلسات هستند؛ البته

معرفی سیستم کنفرانس LEM

سیستم کنفرانس LEM یکی از مهم‌ترین تجهیزات مربوط به هر سالن کنفرانسی است. این سیستم از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که میکروفون ریاست جلسه،

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان