جستجو
Close this search box.

مانیتور کنفرانس

مانیتور کنفرانس جهت برگزاری جلسات در یک سازمان و شرکت یک نیاز ضروری است. زیرا امروزه تجهیزات سالن کنفرانس برای انتقال داده ها، تبادل اطلاعات، برقراری ارتباطات تصویری، صوتی و نمایش تبدیل شده است. در سالن کنفرانس هر مجموعه بخش صوت و تصویر و ارتباط بین شرکت کنندگان اهمیت زیادی دارد. که یکی از مهمترین آن مانیتور اتاق کنفرانس می باشد که برای رفع نیاز های مختلف بسیار کاربردی است. در این مقاله می خواهیم بدانیم که مانیتور اتاق کنفرانس چیست و چه اهمیتی دارد با ما در صدرا ایرانیان همراه باشید.

نظام مهندسی
نظام مهندسی
پارس عسلویه
پارس عسلویه
صنایع شیر ایران
صنایع شیر ایران
راهداری تبریز
راهداری تبریز
سازمان تجاری ارس
سازمان تجاری ارس

مانیتور کنفرانس چیست؟

با استفاده از یک سیستم تصویری یا صوتی کنفرانس به راحتی می توانید صدا و تصویر شرکت کنندگان را با وضوح بالا پخش کنید. مانیتور اتاق کنفرانس هم یک نمونه از صفحه نمایش (مانیتور) است که در جلسات کنفرانس به آن نیاز داریم. مانیتورهای کنفرانس که برروی میز جلسات جهت نمایش دادن و گزارش ها که از طریق  ارتباط ویدئویی می باشد. برای انتخاب یک مانیتور کنفرانس باید به محیط سالن کنفرانس، کاربرد آن، کیفیت صوت و تصویر و…  توجه کنیم

بررسی و خرید مانیتور کنفرانس

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

انواع مانیتورهای کنفرانسی

مانیتورهای کنفرانسی به سه دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می باشد:

  1. مانیتور کنفرانسی ثابت
  2. مانیتور کنفرانسی لیفت یا آسانسوری
  3. مانیتور تاشو کنفرانس یا مانیتور کنفرانسی لپ تاپی

مانیتور کنفرانسی ثابت

مانیتورهای ثابت همان طور که از اسمش پیداست، مانیتورهای هستند که فقط در یک مکان خاص روی میز قرار می گیرند. و پایه آن برروی مانیتور فیکس می شود.

مانیتور کنفرانسی آسانسوری

مانیتورهای لیفت یا اسانسوری یک نمونه از مانیتورهایی هستند که درون میز طراحی شداند. با قابلیت که این مانیتور دارد می توانید آن را درون میز قرار دهید و این کار باعث می شود که فضای کار بیشتری را داشته باشید.  قرار گیری یک موتور متحرک در درون میز باعث می شود که بتوانید به آرامی، مانیتور کنفرانس را بالا و پایین کنید. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در بعضی از جلسات در شرکت ها و سازمان ها با شلوغ بودن میز خود مواجه شوید که این موضوع باعث کاهش کیفیت جلسه و کمیت آن می شود که از طریق مانیتورهای کنفرانس لیفت می توانید ظاهری زیبا به میز خود دهید.

 

مانیتور تاشو کنفرانس

مانیتور تاشو کنفرانسی صدرا مدل MC322  ،‌ این مانیتور کنفرانسی قابلیت نصب آسان را داراست و توسط پایه تاشو محکم آن می توانید به راحتی زاویه مانیتور را تغییر دهید یا به طور کامل جمع کنید تا فضای کمتری از میز را  اشغال کند . مانیتور  تاشو کنفرانسی صدرا به دلیل قابلیت نصب بر روی تمامی میز های کنفرانس و همانند مانیتور های آسانسوری نیازی به برش میز کنفرانس ندازند امروزه بیشتر مورد توجه تجهیز کنندگان سالن کنفرانس قرار گرفته است .

مشخصات مانیتور صدرا MC322 

این  مانیتور تاشو  دارای صفحه نمایش ۱۵.۸ اینچ LED است ، دارای کیفیت تصویر FULL HD ، کنتراست و دقت تصویر بالا  نیز می باشد. دارای بلندگو داخلی  ،‌هماهنگ با سیستم کنفرانس می باشد .

Hi-Fi

وضوح و شفافیت بیشتر نسبت به نسل گذشته

موارد مهم برای انتخاب بهترین نمایشگر ویدئو کنفرانس

هنگام انتخاب یک مانیتور سالن کنفرانس، ابتدا باید موارد مختلف کاربری و محیطی سازمان خود را در نظر بگیرید. عواملی مانند : اندازه و مساحت محیط، راحتی و توانایی مطلوب دیداری و شنیداری و تعداد شرکت­ کنندگان و کاربران مانیتور کنفرانس است. این مسئله باید توجه ما را به اندازه صفحه نمایش، کیفیت صدا در ارسال و دریافت و طراحی اگرونومیک و مواردی دیگر جلب کند.

اندازه سالن جلسات

برای انتخاب نمایشگر مناسب ، جهت برگزاری  ویدئو کنفرانس، اندازه سالن جلسات و ابعاد میز کنفرانس اهمیت دارد  و زاویه دید ویدئو پروژکتور  یا نمایشگر باید طوری باشد که همه افراد  حاضر در جلسه دید کافی را داشته باشند و در صورت نیاز علاوه بر نمایشگر های بزرگ از مانیتور های کنفرانس  رومیزی نیز برای افراد استفاده گردد. 

اندازه صفحه نمایش ویدئو کنفرانس

اندازه یک صفحه نمایش ویدئو کنفرانس استاندارد و مناسب به شما کمک می کند تا بتوانید درک آسانی از انتقال یا دریافت اطلاعات جلسه مانند برنامه اکسل یا پاورپونت که می خواهید در جلسه نمایش دهید را داشته باشید. این کار باعث راحتی شما و همچنین در مدیریت وقت و کارآمد جلسه بسیار تاثیر گذار است.

کیفیت صفحه مانیتور ویدئو کنفرانس

کیفیت و واضح بودن تصویر یکی از ویژگی های مهم مانیتورهای خوب و ایده آل است. صفحه نمایش ها دارای دو نوع Led یا Lcd هستند.  Lcd ها مانیتورهای کنفرانس هستند که دارای دولایه شیشه ای به صورت متقارن ساخته شده که کریستال مایع در یکی از لایه ها نگهداری می شود. Led ها نوع دیگری از Lcd هستند فقط با تفاوت اینکه منبع نوری که لازم است جهت تولید تصویر را فراهم می کند.

دوربین  کنفرانس

 قرار گرفتن دوربین مناسب در  اتاق کنفرانس از مواردی است که در هنگام خرید آن باید دقت کنیم. در بعضی از جلسات نیاز به ارتباط بین نفرات امکان پذیر نیست که یک دوربین با کیفیت می تواندارتباط افراد را آسان تر کند. بعضی اوقات شلوغ شدن میز و مشکلات هماهنگی تصویر بین دو دستگاه باعث می شود که در جلسات شما اختلال وارد کند.  به همین منظور هنگام خرید مانیتور کنفرانس باید به این مورد توجه داشته باشد که قابلیت هماهنگی با دیگر تجهیزات کنفرانس را داشته باشد.

صدای مانیتور کنفرانس

در هنگام برقراری جلسات، صدای با کیفیت به ارتقا تماس های ویدئویی شما کمک می کند. صدا از فاکتورهای مهم در جلسات کنفرانس است زیرا شما وقتی تصویر طرف مقابل را با کیفیت ببینید اما صدای آن بی کیفیت باشد به مشکل می خورید. باید توجه داشته باشید که حتما باید یک نمایشگر با بلندگوهای داخلی انتخاب کنید که یک سیستم جداگانه برای سالن داشته باشید اگر در سالن کنفرانس با یک پروژکتور HD تنظیم شود بهتر است.

 

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

 معایب ویدئو پروژکتور  در سالن  کنفرانس

 استفاده از مانیتورهای ویدئو کنفرانس در سالن معایبی هم دارند که به دلایل آن می پردازیم. استفاده از ویدئو پروژکتور درسالن کنفرانس به دلیل محدودیت های فیزیکی آن امکان نصب در محل مناسب و اندازه مطلوبی از تصویر که انتظار داریم وجود ندارد و این امر موجب اشراف تمامی حضار به صفحه نمایش می گردد. شرکت کنندگان برای داشتن دید بهتر نسبت به صفحه نمایش، باید صندلی خود را جابه جا کنند تا مانع دید دیگران نشود. ویدئو پروژکتور ها معمولا کیفیت تصویر مناسبی ندارند و جزئیات را به خوبی نمایش نمی دهند. بدین ترتیب استفاده از ویدئو پروژکتور به عنوان تنها منبع تصویری در سالن کنفرانس باعث خسته شدن حضار می کند.

سخن پایانی

برای برقراری یک تماس ویدئو کنفرانس با کیفیت نیازمند رعایت اصول و قواعد خاصی هستیم. همین طور که در مطالب بالا گفته شد کیفیت صفحه نمایش و نحوه ی قرار گیری آن در محیط به شما اطمینان را می دهند یک تماس ویدئو عالی داشته باشید که شما این چند موارد بالا را مد نظر قرار دهید بهترین انتخاب را انجام داده و در نهایت از انتخاب خود راضی باشید.

سوالات متداول در زمینه مانیتور کنفرانسی

مانیتور های کنفرانسی از نظر ظاهری به ۳ نوع مانیتور کنفرانس ثابت ، لیفت (آسانسوری) ، تاشو (لپ تاپی)

این مانیتور ها در مکان هایی مانند : سالن های کنفرانس، جلسات، همایش ، مراکز آموزشی و پژوهشی،  هتل ها مراکز اقامتی ، مجتمع مسکونی و منازل 

مانیتور های کنفرانسی قابلیت پنهان شدن  به صورت تاشو و لیفت را دارند تا پس از پایان اشتراک گذاری محتوا بتوان آن را جمع کرد تا مانع دید افراد نشود. همچنین این مانیتور ها نسبت به مانیتور های معمولی ظریف تر هستند و از نظر ظاهری برای سالن ها و اتاق جلسات مناسب تر  هستند.

بسته به اندازه سالن و میز کنفرانس مانیتور ها در ابعاد ۱۵ اینچ الی ۲۲ اینچ در سالن های کنفرانس استفاده می شود.

مانیتور ها تاشو تا ۹۰ درجه قابلیت چرخش دارند و مانیتور های لیفت قابلیت حرکت به سمت بالا و پایین را دارند.

مانیتور های کنفرانس معمولا دید مناسبی برای دو نفر را دارد و می توان برای هر دو نفر از یک مانیتور استفاده کرد.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.