جستجو
Close this search box.
آشنایی-با-آموزش-مجازی

آشنایی با آموزش مجازی کنفرانس

آموزش مجازی، نوعی از آموزش است که در هر مکان و زمانی قابل اجرا بوده و محدودیت‌های جغرافیایی مشکلی برای آن ایجاد نمی‌کند. این امر با لوازم دیجیتال مانند لپ‌تاپ، تلفن همراه، تبلت، رایانه و تجهیزات کنفرانسی امکان‌پذیر است. آموزش مجازی به صورت ویدئو کنفرانس بوده و بر روی اینترنت برای سایرین قرار می‌گیرد. در ادامه این مطلب از کامپیوتر صدرا با نحوه اجرای آموزش مجازی کنفرانس آشنا خواهیم شد.

آموزش مجازی کنفرانس

پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر و ورود آن به سیستم آموزشی سبب شده تا روش‌های نوین آموزشی ایجاد شوند. این روش آموزشی به افراد در کاهش هزینه‌ها مختلف و صرفه‌جویی در زمان کمک می‌کند. بسیاری از سازمان‌ها برای آموزش نیروهای تازه وارد خود و بهبود مهارت‌های سایر نیروهای خود در دیگر شعب از آموزش مجازی کنفرانس استفاده می‌کنند. این افراد بدون ترک محل کار و یا در خانه در این آموزش مجازی شرکت کرده و مدارک معتبر آنلاین نیز دریافت می‌کنند.

معایب و مزایای آموزش مجازی

برای آموزش مجازی معایب و مزایای مختلفی را می‌توان نام برد. به‌طور کلی مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است.

اشنایی-با-دوربین فضای -مجازی

مزایای آموزش مجازی

با انجام آموزش مجازی، هم سخنران و هم حضار می‌توانند در زمان خود صرفه‌جویی کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای آموزش مجازی کاهش هزینه‌ها و صرفه اقتصادی آن است. آموزش سنتی و حضوری هم برای فرد برگزار کننده و هم برای شرکت کننده بسیار هزینه‌بر است. ‌هم‌چنین برای محیط زیست بسیار مفید است؛ زیرا سبب کاهش آلودگی در اثر کاهش تردد شده و در آموزش مجازی از کاغذ، قلم و لوازم آموزشی کمتر استفاده می‌شود. انعطاف‌پذیری در آموزش مجازی باعث ایجاد رغبت و اشتیاق در افراد شده و نتیجه این امر بهبود کارایی و عملکرد است. در آموزش مجازی کنفرانس، امکان ضبط صدا و تصویر به‌وسیله تجهیزات کنفرانسی وجود دارد و سخنران یا شرکت کننده در صورت لزوم می‌توانند از آن استفاده کنند.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

معایب آموزش مجازی

برخی تصور می‌کنند آموزش مجازی، برطرف کننده نیازهای آموزشی نیست. می‌توان گفت که آموزش مجازی، به آموزش تئوری بسنده کرده و به‌صورت عملی و فیزیکی نمی‌تواند به شرکت کنندگان موضوعی را آموزش دهد. این مشکل را می‌توان بزرگ‌ترین عیب اموزش مجازی کنفرانس دانست.

انواع آموزش مجازی سازمان‌ها

برای آموزش مجازی انواع مختلفی را می‌توان نام برد. آموزش پرسنل، آموزش واسطه‌ها، آموزش تطبیقی و آموزش مشتری از انواع آن است؛ سایر مواردی که برای انواع آموزش مجازی بیان می‌شود، زیرمجموعه این ۴ مورد است.

آموزش پرسنل

هر سازمانی پس از جذب نیروهای تازه وارد، وظیفه دارد برای آشنایی با روال کار، مواردی را به آن‌ها آموزش دهد. به خصوص برای کارکنان سازمان‌هایی که در حال حاضر فعالیتشان را به صورت دورکاری انجام می‌دهند به‌دلیل وجود مزیت‌های فراوان، این عمل به‌صورت مجازی و در قالب کنفرانس انجام می‌پذیرد. و خرید وبکم جهت فعالیت ها امری ضروری شده است.

آشنایی با فضای کنفرانس مجازی

آموزش واسطه‌ها

در هر سازمانی واسطه‌های مختلفی در انجام امور وجود دارند. فروش، خدمات، پشتیبانی و… از مهم‌ترین این واسطه‌ها هستند. باید برای بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری این افراد، کلاس‌ها و جلسات آموزشی متنوعی را برگزار کرد. این امر محدودیت‌ها و هزینه‌های زیادی را در بر دارد؛ اما با استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس و به شکل آنلاین، انجام آن آسان می‌شود.

آموزش تطبیقی

در این آموزش افراد به‌طور کامل با وظایف و حیطه کاری خود آشنای شده و قوانین وضع شده توسط مدیریت منابع انسانی و مشکلات ایجاد شده در آن مطرح می‌شود. این جلسات آنلاین برای شرکت‌های بزرگ الزامی و سودمند است.

آموزش مشتری

بسیاری بر این باور هستند که آموزش مشتری به‌هیچ عنوان مفید و به‌صرفه نیست؛ اما زمانی که صحبت از آشنایی با محصول و ارائه خدمات می‌شود، این آموزش الزامی و مفید است. این آموزش‌ها در وفاداری مشتری به محصول و برند بسیار موثر است.

تجهیزات مورد نیاز برای آموزش مجازی

برای برگزاری جلسه آموزش مجازی کنفرانس می‌توان از تجهیزات ویدئو کنفرانس‌ها استفاده کرد. استفاده از این تجهیزات کاربردی با ارائه خدمات ویژه در افزایش بهره‌وری آموزش مجازی بسیار موثر است. برای خرید این تجهیزات باید به برخی موارد مهم توجه داشته باشید. تجهیزاتی مانند دستگاه ویدیو کنفرانس، وبکم، میکروفون و … به شما در برگزاری جلسات آموزشی با کیفیت کمک می‌کنند. برای اطلاع از چگونگی خرید و راهنمای انتخاب تجهیزات ویدیو کنفرانس می‌توانید از سایر مقالات ارزنده کامپیوتر صدرا استفاده کنید. اگر قصد دارید جلسات آموزشی را به صورت مجازی برگزار کنید و به دنبال بهترین تجهیزات مورد نیاز برای آموزش مجازی کنفرانس هستید با کارشناسان فروش  صدرا در تماس باشید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

آشنایی با وبکم

واژه وبکم یا وب کم ترکیبی از وب و دوربین ویدئویی است. هدف از یک وبکم ، پخش ویدئو در وب نیست بلکه معمولا دوربین‌های

مطالب سیستم کنفرانس

آشنایی با دوربین کنفرانس مجازی

اتاق­ ها یا سالن­ های کنفرانس برای برگزای جلسات مجازی نیاز به تجهیزات مختلفی دارند. یک نمونه از مهم­ترین تجهیزات مورد استفاده در کنفرانس مجازی،

معرفی سیستم ویدئو کنفرانس Polycom

در عصر حاضر شرکت­های مختلفی در زمینه طراحی و تولید سیستم­ های ویدئو کنفرانس فعال هستند. شرکت پلیکام یکی از پرچم­داران تولید سیستم ویدئو کنفرانس

سیستم ترجمه همزمان (تورگاید)

تجهیزات ترجمه و مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله تجهیزات کنفرانسی می باشد که بعنوان سیستم ترجمه همزمان در سالن های کنفرانس و

اسپیکرفون چیست ؟

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، افراد نسبت به قبل، زمان بیشتری را در خانه سپری می­کنند. همچنین اساتید، معلمان، مدیران

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.