نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی

نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی

نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی یکی از دغدغه ­های اصلی افراد در این روزها است. با گسترش استفادۀ روزافزون افراد از شبکه­ های اجتماعی، بسیاری از مشاغل گوناگون در این حوزه شکل گرفت. یکی از مرسوم ­ترین منبع درآمد برای افرادی که در این شبکه­ ها مخاطبین بیشتری دارند، انجام تبلیغات و یا تولید محتواهای ویدئویی است. به همین دلیل است که داشتن استودیو خانگی، نه تنها برای افرادی که کارشان خوانندگی و تولید موسیقی است، بلکه برای افرادی که در شبکه ­های اجتماعی فعالیت دارند نیز حائز اهمیت است. از طرفی؛ در سال­های اخیر خصوصاً با گسترش ویروس کرونا، بسیاری از خدمات نظیر آموزش در حوزه ­های مختلف، به صورت مجازی و یا در قالب ویدئو در اختیار کاربران قرار می­گیرد. مدرسان حوزه­ های تخصصی، یکی دیگر از افرادی هستند که برای ضبط مطالب خود گاهی نیازمند استودیوهای خانگی هستند. در این مقاله قدم به قدم نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی را بررسی می­کنیم.

نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی

همان­طور که گفته شد، افراد با اهداف مختلف نیازمند استودیو خانگی هستند. به همین دلیل پیش از شروع، بهتر است با افراد متخصص در این حوزه مشورت کنید تا اتاقی متناسب با نیازهای موجود ایجاد کنید. از طرفی، نیازسنجی به شما کمک می­کند تا میزان بودجه­ ای که صرف این کار می­کنید، هدر نرود. در ادامه برای تبدیل اتاق به استودیو خانگی ۶ گام مهم را بررسی می­کنیم.

انتخاب فضای مناسب

اولین اقدام برای تبدیل اتاق به استودیو خانگی ، انتخاب اتاق مناسب است. نکات مختلفی برای داشتن انتخاب مناسب نقش دارند. باید توجه داشته باشید اتاقی که انتخاب می­کنید به اندازۀ کافی بزرگ باشد. انتخاب اتاق کوچک در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات مختلفی می­شود. به عنوان مثال ممکن است در ادامۀ مسیر نیاز به داشتن تیم داشته باشید، در این صورت اتاق کوچک مناسب تعداد افراد بیشتر نخواهد بود.

نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سر و صدا و یا Noise

یکی از مهم­ترین مؤلفه ­های یک اتاق مناسب برای استودیو خانگی بودن، دور بودن آن از انواع سر و صداها و نداشتن منابعی که ایجاد کننده نویز هستند، است؛ بنابراین دقت داشته باشید که همسایه­ ها، خیابان اصلی و ماشین ­ها، طبیعت و صدای پرندگان، کانال کولر و… تمامی این عوامل می­توانند روی نتیجۀ کار شما تأثیر منفی بگذارند.

انتخاب کفپوش در تاثیر گذاری نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی

 توجه به جزئیات، در داشتن استودیو خانگی باکیفیت به شما کمک قابل توجهی می­کند. اتاق استودیو با کفپوش ­های سخت مانند بتن، کاشی و یا چوب سخت بهتر از اتاقی است که فرش شده باشد؛ زیرا استودیوها معمولاً ترافیک زیادی دارند و فرش به سرعت فرسوده می­شود. علاوه ­بر این، فرش فرکانس‌های بالا را جذب می‌کند، اما فرکانس‌های پایین را جذب نمی‌کند که بر آکوستیک اتاق تأثیر منفی می‌گذارد. موضوع دیگری که باید مراقب آن بود، صدای زیاد پا و رفت و آمد است، به خصوص در طبقات بالا. در صورت امکان، یک اتاق در طبقۀ پایین انتخاب کنید.

آکوستیک ضعیف

آکوستیک Acoustics به معنای کیفیت و خصوصیاتی مانند پخش، انتقال و بازتاب صوت در یک اتاق است. برای داشتن یک استودیو خانگی که شبیه به استودیوهای حرفه ­ای باشد، بهتر است اتاقی را انتخاب کنید که دارای سقف ­های بلند با دیوارهای نامتقارن و سطوح نامنظم باشد. واقعیت این است که بدون حل مشکل آکوستیک، ضبط خوب عملاً غیرممکن است و بسیاری از مبتدیان یا از روی ناآگاهی یا کمبود بودجه آن را نادیده می­گیرند.

تبدیل اتاق به استودیو خانگی

آماده ­سازی اتاق

برای نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی، بعد از انتخاب اتاق، باید تمامی وسایلی که مورد نیاز یک استودیو نیست را از آن خارج کنید. به عنوان مثال؛ شما نمی ­توانید اتاق خواب خود را به عنوان یک استودیو در نظر بگیرید.

تبدیل اتاق به استودیو خانگی

استودیوهای حرفه ­ای دارای چندین اتاق مختلف هستند اما شما مجبور هستید که تمام وسایل مورد نیاز خود را در یک اتاق بگذارید. برای این کار نیاز به تقسیم ­بندی­ های مختلفی دارید با آزمون و خطا به چینش مناسب دست پیدا خواهید کرد. به طور کلی، یک ایدۀ کلی وجود دارد و آن هم این است که دو ناحیه بخش­بندی کنید؛ در یک طرف یک میز برای تهیه کنندگان و یک منطقه ضبط برای نوازنده و یا خواننده­ ها. بعد از آماده ­سازی اتاق و یا استودیو خانگی خود، شما نیازمند وسایل مختلفی مانند کامپیوتر، DAW (نرم‌افزار ضبط و تولید موزیک)، کارت صدا، میکروفون و پایه، هدفون، کابل صدا، هارد، تجهیزات آکوستیک و… هستید. برای نحوه تبدیل اتاق به استودیو خانگی و یا خرید این تجهیزات می ­تواند با جست و جو در سایت صدرا ایرانیان و یا مراجعۀ حضوری به شعب، بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

بلندگو ستونی

بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو نوع عمده تولید

سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd

امروز قصد داریم یکی از انواع سوئیچ hdmi که سوئیچ ۱ به ۳ hdmi مدل full hd است را به شما معرفی کنیم و درباره

مطالب سیستم کنفرانس

آشنایی با قیمت سیستم کنفرانس

موارد بسیاری را می‌توان نام برد که در بهبود کیفیت برگزاری جلسات، تاثیرگذار هستند. تجهیزات سالن کنفرانس مهم‌ترین موارد در بهبود کیفیت جلسات هستند؛ البته

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

آشنایی با دوربین کنفرانس مجازی

اتاق­ ها یا سالن­ های کنفرانس برای برگزای جلسات مجازی نیاز به تجهیزات مختلفی دارند. یک نمونه از مهم­ترین تجهیزات مورد استفاده در کنفرانس مجازی،

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.