جستجو
Close this search box.
معرفی-بلندگو-هوشمند

بلندگو هوشمند

بلندگوی هوشمند چیست ؟

بلندگوی هوشمند یک دستگاه پخش صوتی بی سیم و هوشمند است که از چندین نوع اتصال برای عملکردهای اضافی استفاده می کند. بلندگوهای هوشمند دارای ویژگی های ویژه ای برای افزایش سهولت استفاده ، اتصال به انواع مختلفی از منابع صوتی و ارائه قابلیت های اضافی هستند. بلندگو هوشمند با صفحه لمسی به عنوان نمایشگر هوشمند شناخته می شود. این یک دستگاه بلوتوث هوشمند است که رابط کاربری مکالمه را با صفحه های نمایشگر ادغام می کند تا تعامل صوتی را با تصاویر و فیلم تقویت کند. آنها توسط یکی از دستیارهای صوتی رایج تأمین می شوند و کنترل هایی را برای دستگاه های خانگی هوشمند ارائه می دهند.  اولین نمایشگرهای هوشمند در سال ۲۰۱۷ توسط آمازون (Amazon Echo Show، Amazon Echo Spot) معرفی شد. طبق مطالعه ای که توسط مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا در مارس ۲۰۲۰ منتشر شد ، شش شرکت بزرگ توسعه فناوری ، آمازون ، اپل ، گوگل ، یاندکس ، IBM و مایکروسافت ، کلمات بیشتری را که سیاه پوستان  تا  سفیدپوستان  خوانده بودن را آزمایش کردند.

هدف اصلی بلندگوی هوشمند :

هدف اصلی بلندگو هوشمند تحویل بی سیم محتوای صوتی از کتابخانه رسانه ای کاربر بود که ممکن است در سیستم عامل های مختلف باشد یا از سرویس های موسیقی آنلاین. بلندگوهای هوشمند مانند هر نوع کالای دیگر الکترونیکی از لحاظ ویژگی ، طراحی و کیفیت بسیار متفاوت هستند.

قابلیت های بلندگوی هوشمند :

برخی از بلندگوهای هوشمند از دستیارهای دیجیتال فعال شده با صدا بهره می برند و می توانند به عنوان مرکز اتوماسیون خانگی فعالیت کنند. این دستگاه ها اغلب بخشی از مجموعه محصولات موجود یک شرکت هستند. به عنوان مثال می توان به Google Home و Amazon Echo اشاره کرد. به طور معمول ، بلندگوهای هوشمند شامل Wi-Fi و اتصال بلوتوث هستند. محصولات ساده تر از جعبه های بوم باکس دارای Wi-Fi گرفته تا بلندگوهای هوشمند RGB LED قابل تنظیم هستند که می توانند از طریق یک وسیله مانند تلفن همراه برای پخش صدای استریوی انتقال داده شده مورد استفاده قرار گیرند. همانند بسیاری از دستگاه های هوشمند ، امنیت و حریم خصوصی اسپیکرهای هوشمند ، به ویژه در مورد بلندگوهایی که از میکروفون برای تشخیص صدا استفاده می کنند ، وجود دارد.

مزایا و کاربرد اسپیکر هوشمند :

با استفاده از یک دستیار مجازی ، بلندگو هوشمند قادر به پاسخگویی به سوالات ، تنظیم زمان سنج ، یادآوری و زنگ هشدار و همچنین کنترل سایر دستگاه های هوشمند در خانه شما هستند. اگر این کافی نباشد ، آنها ایستگاه رادیویی ، لیست پخش یا پادکست مورد علاقه شما را نیز اجرا خواهند کرد ، دقیقاً مانند آنچه که می خواهید بلندگوی استاندارد شما انجام دهد. دستیارهای هوشمند ، که مغز فناوری صوتی در بلندگوهای هوشمند و تلفن های هوشمند مانند دستیار گوگل ، سیری اپل ، آمازون الکسا و پورتال فیس بوک هستند ، همیشه در حال شنیدن مکالمات شما هستند ، به عبارتی زمانی که به آنها صحبت می کنید ، اسپیکر هوشمند شما شروع به ضبط و انتقال این اطلاعات را به سرور خود می کنند.

اسپیکر هوشمند و ارتباط آن با هکرها !

از آنجا که اسپیکرهای هوشمند و سایر دستگاه های همیشه روشن اغلب به عنوان مرکز شبکه ای از تجهیزات عمل می کنند ، می توانند ورود آسان برای هکرها و سایر مجرمان را فراهم کنند. حتی اگر شبکه خانگی شما در غیر این صورت امن باشد ، یک نقطه ضعف در امنیت بلندگوی هوشمند می تواند تمام دستگاه های دیگر شما را در معرض خطر قرار دهد.

تعریف دیگر بلندگوی هوشمند :

بلندگوی هوشمند نوعی بلندگو و دستگاه فرمان صوتی با یک دستیار مجازی مجتمع است که اقدامات تعاملی و فعال سازی قسمت های مختلف را را با کمک یک از پیش تعیین شده ارائه می دهد. برخی از بلندگوهای هوشمند همچنین می توانند مانند یک دستگاه هوشمند عمل کنند که از Wi-Fi ، بلوتوث و سایر استانداردهای پروتکل برای گسترش استفاده فراتر از پخش صدا مانند کنترل دستگاه های اتوماسیون خانگی استفاده می کند. این می تواند شامل ویژگی هایی از جمله سازگاری در تعدادی از سرویس ها و سیستم عامل ها ، اتصال نظیر از طریق شبکه ها ، دستیاران مجازی و سایر موارد باشد ، اما محدود به آنها نیست. هر یک از آنها می توانند رابط و ویژگی های داخلی خود را داشته باشند که معمولاً از طریق برنامه یا نرم افزار اتوماسیون خانگی راه اندازی یا کنترل می شوند.

میکروفون داخلی اسپیکر هوشمند و نگرانی های آن :

میکروفون داخلی در اسپیکر هوشمند به طور مداوم در حال گوش دادن به ویژه و به دنبال آن یک دستور است. با این حال ، این میکروفون هایی که به طور مداوم گوش می دهند ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی کاربران را نیز افزایش می دهد. این موارد شامل موارد ضبط شده ، نحوه استفاده از داده ها ، نحوه محافظت از آنها و استفاده از آنها برای تبلیغات تهاجمی است. بعلاوه ، تجزیه و تحلیل آمازون Alexa Echo Dots نشان داد که ۳۰ تا ۳۸ درصد از ضبط های صوتی جعلی مکالمات انسانی بوده است ، که نشان می دهد این دستگاه ها پس از تشخیص کلمات ، صدا های خارجی را ضبط می کنند. نگرانی های شدیدی وجود دارد که میکروفون اسپیکر هوشمند کاندیدایی مناسب برای شنود تلفن هستند. در سال ۲۰۱۷ ، محقق امنیتی بریتانیایی مارک بارنز نشان داد که Echos قبل از ۲۰۱۷ پین هایی را نشان می دهد که امکان بوت شدن سیستم عامل را به خطر می اندازد.

امکانات دیگر اسپیکر هوشمند :

اخیراً کاربران تعامل با دستیارهای صوتی را از طریق تعامل با تلفن را آغاز کرده اند. از طریق تلفن ، اکثر دستیارهای صوتی این گزینه را دارند که بدون اینکه با یک دکمه فیزیکی ( مثلاً سیری با فشار طولانی دکمه صفحه اصلی) درگیر شوند فقط با استفاده از یک کلمه ویژه درگیر شوند. در حالی که این تمایز با محدود کردن زمان روشن بودن میکروفن ، باعث افزایش نگرانی حریم خصوصی می شود ، اما کاربران احساس می کنند که با فشار دادن یک دکمه ابتدا تعامل صوتی از بین می رود. این معامله فقط به دستیارهای صوتی اختصاص ندارد. با ورود هرچه بیشتر دستگاه ها به اینترنت ، بین راحتی و حریم خصوصی نگرانی های نیز به وجود می آید!

بهترین بلندگوهای هوشمند ۲۰۲۰

بهترین بلندگو های هوشمند ۲۰۲۰ برخی از چند منظوره ترین دستگاه هایی هستند که می توانید در اختیار داشته باشید. به همین دلیل است : آنها به ما کمک می کنند تا دستگاه های خانه هوشمند خود را کنترل کنیم ، موسیقی پخش کنیم و با دستیارهای صوتی آماده پاسخ خود نسبت به پیش پا افتاده ترین ، واضح ترین یا گیج کننده ترین سوالات خود پاسخ دریافت کنیم.

۱- Sonos One

بهترین بلندگو هوشمند موجود در بازار ، اولین بلندگوی هوشمند Sonos یک دستگاه کاملاً عالی ، با ویژگی و صدای عالی است که بهترین های اکوسیستم الکسا و دستیار Google را بهمراه خود دارد.

۲- Amazon Echo (2020)

یک بازنگری کامل در اسپیکر هوشمند پرچمدار آمازون ، نگاه آینده نگرانه و صدای تطبیقی ​​بهبود یافته.

۳- Apple HomePod

صدای عالی طراحی زیبا. Apple HomePod سرانجام در اوایل سال ۲۰۱۸ وارد نبرد بلندگوی هوشمند شد و هنوز هم در سال ۲۰۲۰ موج می زند. مزیت آشکار Apple HomePod نسبت به دستگاه اکو یا Google Home این است که با سایر محصولات اپل شما بسیار خوب کار خواهد کرد. بنابراین اگر از طرفداران سرسخت اپل هستید ، HomePod ممکن است شما را بیشتر شگفت زده کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

میکسر تصویری دیجیتال

میکسر دیجیتال یا میکسر تصویر دیجیتال این تجهیزات به طور کلی به دسته های آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. با پیشرفت تکنولوژی و وضوح

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس LEM

سیستم کنفرانس LEM یکی از مهم‌ترین تجهیزات مربوط به هر سالن کنفرانسی است. این سیستم از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که میکروفون ریاست جلسه،

معرفی سیستم کنفرانس خارجی

در عصر حاضر به­ طور کلی همه چیز را می­توان وابسته به ارتباطات دانست. از طریق تلفن، پیام، نامه، ایمیل و… افراد در ارتباط با

راهنمای خرید سیستم کنفرانس

راهنمای خرید سیستم کنفرانس , در عصر حاضر، کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد در حال گسترش است و همین امر در افزایش ارتباطات و

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.