جستجو
Close this search box.
hi

بلندگوهای لاین اری

بلندگوهای لاین اری (Line Array) متشکل از مجموعه ای متصل از بلندگوهای عمدتا هم سایز و ذوزنقه ای شکل می باشد. سیستم لاین اری (Line Array) با آرایشی خاص و به صورت خطی (عمودی) به یکدیگر متصل می شوند. بلندگو لاین اری که از تعدادی عنصر بلندگو به طور کلی یکسان ساخته شده است که به صورت خطی سوار شده و به صورت فازی تغذیه می شوند تا منبع صوتی نزدیک به خط ایجاد کند.  فاصله بلندگوهای مجاور به اندازه کافی نزدیک است که آنها به طور سازنده با یکدیگر تداخل می کنند تا امواج صوتی را نسبت به بلندگوهای سنتی بوق تر ، و با یک الگوی خروجی صدا به طور مساوی تر توزیع کنند .

بلندگو های لاین اری ، مانند سیستم Shure Vocal Master 1967 که دارای ستون بلندگو VA300-S بود ، یک رادیاتور “بسیار جهت دار ، با دامنه وسیع ، رادیاتور” (مطابق با کتابچه راهنمای شور) در ابتدا مورد استفاده قرار نگرفت ، اما آنها طی چند دهه گذشته به طور مداوم در برنامه های بزرگ تقویت صدا که در آن دستیابی به پوشش متعادل یک چالش قابل توجه است محبوبیت پیدا کرد. این یک سری بلندگوها است که همان دامنه فرکانس را پوشش می دهد و بالای هم قرار گرفته است.

نکته مهم بلندگو های لاین اری  این است که بلندگوها با زاویه عمودی کمی متفاوت، روبرو هستند و به آنها امکان می دهد عمق میدان بیشتری نسبت به یک بلندگوی PA را پوشش دهند.
تأثیر این است که افراد صداهای مشابه را در ردیف های عقب ، میانی یا جلوی محل برگزاری تجربه می کنند و تجربه بهتری را برای همه افراد در محل ارائه می دهند. اگر در فضاهای بزرگتر کار می کنید و به میزان قابل توجهی SPL (سطح فشار صدا) و وضوح نیاز دارید ، این یکی از گزینه هایی است که قطعاً باید در نظر بگیرید.

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

مزایای سیستم صوتی لاین اری

  1. این سیستم ها جزو جدیدترین سیستم های پخش صدا در دنیا محسوب می‌شوند.
  2. در این سیستم های صوتی معمولاً از بلندگو هایی هم سایز استفاده می شود تا بتوانند صدای یکسان را تولید نمایند.
  3. از این بلندگو ها معمولا در محیط های بزرگ با وسعت زیاد مانند سالن های همایش و آمفی تئاتر و … استفاده می کنند.
  4. این بلندگو ها معمولا به صورت عمودی طراحی و نصب می شود.
  5. در این سیستم ها صدا به صورت یکنواخت در محیط پخش می شود، در نتیجه کسانی که در صف اول، میانی و صفر آخر هستند، صدا را با یک کیفیت دریافت می کنند.
 

بهترین بلندگوهای آرایه خط کدام است؟

  • بلندگوی آرایه فعال دو طرفه QSC KLA12 12 اینچ. …
  • سیستم بلندگو آرایه ای ۱۲ اینچ JBL VRX932LA-1. …
  • بلندگو آرایه ای با خط ۱۲ اینچ JBL VRX932LAP. …
  • منبع صدای منفعل کواکسیال K-Array KX12 / بلندگوی خطی. …
  • ساب ووفر JBL VLA-C125S Dual 15 “Line Array
 

بلندگو های لاین اری چگونه کار می کنند؟

قانون مربع معکوس

قانون مربع معکوس به ما می گوید که SPL هر بار ۶ برابر دسی بل کاهش می یابد که فاصله از یک منبع نقطه صدا در یک میدان از شدت آزاد (به معنای بدون مرز) دو برابر می شود. این رفتاری است که به طور معمول با بلندگوها عادت کرده ایم ، اگرچه تفاوت های ظریف زیادی در آن وجود دارد.

قانون مربع معکوس فرض می کند گوینده در حال پرتویی همه جانبه است. بجز در فرکانسهای بسیار کم ، این مورد به ندرت اتفاق می افتد. اما با افزایش فاصله ، حتی یک بلندگوی معمولاً جهت دار (به عنوان مثال ، پراکندگی ۹۰ درجه افقی با پراکندگی عمودی ۹۰ درجه) با توجه به نحوه اجرای قانون مربع معکوس مانند یک منبع نقطه واقعی (یعنی چند جهته) عمل می کند.

بلندگو های لاین اری به عنوان منبع خط شناخته می شود و عمل می کند .

بنابراین هر بار که فاصله دو برابر شود ، ۶ دسی بل در سطح پایین نمی آید. از نظر تئوری ، این میزان فقط در هر دو برابر ۳ برابر کاهش می یابد ، با این حال ، تأثیر کلی بلندگوهای دارای پراکندگی منبع خط این است که شما می توانید صدای بیشتری را در پشت سالن یا فضای بیرونی قرار دهید ، بدون اینکه به سطح خروجی بالا در جلو بلندگوی خانه نیاز داشته باشید که با PA تنها نیاز دارید بلندگوهایی با الگوهای پراکندگی گسترده تر که به بلندگوهای منبع نقطه واقعی نزدیکتر هستند.

گرچه بلندگو های لاین اری می توانند در حل مشکلات فضاهای خاص مفید باشند ، اما محدودیت های پیچیده ای دارند. بلندگو های لاین اری به یک روش دقیق مکانیکی و الکترونیکی نیاز دارد. به دلیل فعل و انفعالات پیچیده ، همه چیز مهم است – زاویه دقیق هر کابینت ، نقاط کراس اوور دقیق ، تاخیرهای جداگانه درایور ، و حتی گاهی اوقات تنظیمات فیلتر برای رسیدن به بهترین عملکرد باید دقیق باشد.

سوالی دارید؟ مشاوره تخصصی دریافت کنید.

بلندگوی لاین اری در حرم

طراحی

بلندگوی لاین اری با قالب بزرگ برای مکان های بزرگ یا جشنواره های بیرونی طراحی شده اند. این جعبه ها معمولاً شامل چندین درایو فشرده سازی با فرکانس بالا به صورت عمودی و چند درایور میان رده و پایین هستند که به طور متقارن در اطراف درایور فشرده سازی قرار گرفته اند. قطر درایور فرکانس پایین معمولاً ۱۵ یا ۱۸ اینچ است.

فرکانس

سیستم های صوتی لاین اری فقط در فرکانس های پایین و متوسط ​​به عنوان منابع خط عمل می کنند. برای فرکانس های بالا ، برای دستیابی به ویژگی های جهت متناسب با پایین و متوسط ​​، باید از روش دیگری استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

قیمت میکروفن میز کنفرانسی

برخورداری از فناوری‌های جدید و به‌روز کنفرانسی و ارتباطی، یکی از لازمه‌های هر مجموعه یا سازمان پیشرو برای دستیابی به هدف‌های مهم آن مجموعه است.

آشنایی با وبکم

واژه وبکم یا وب کم ترکیبی از وب و دوربین ویدئویی است. هدف از یک وبکم ، پخش ویدئو در وب نیست بلکه معمولا دوربین‌های

مطالب سیستم کنفرانس

سیستم صوتی در مراکز مذهبی

سیستم صوتی مساجد و مراکز مذهبی این مراک برای اجرای مراسم های اعیاد و ایام عزاداری نیاز به یک سیستم صوتی مناسب با قدرت بالا

آشنایی با سیستم صوتی سالن جلسات

عواملی مانند گسترش شرکت‌ها، افزایش پست‌ها و پیچیدگی فعالیت کارمندان، مدیران سازمان‌ها را ناگزیر به برگزاری جلسات مختلف به منظور بهبود عملکرد کارکنان، ایجاد همفکری

نحوه ویدئو کنفرانس اسکایپ

با گسترش ارتباطات بین سازمان ­ها، استفاده از شیوه­ های قدیمی برای برقراری ارتباط، دیگر پاسخگوی نیاز این سازمان­ ها نیست. این سازمان­ها برای ایجاد

آشنایی با سیستم کنفرانس دیجیتال

سیستم کنفرانس دیجیتال مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

کمتر از دو دقیقه تماس می گیریم.

جهت برقراری ارتباط لطفا نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.