sony_vpl-vw1100

پروژکتور ۴K و سه بعدی سونی ( VW1100ES )

در این نوشته میخوایم در مورد ویدئو پروژکتور جدید سونی یعنی VW1100ES صحبت کنیم. پیش از هرچیز باید بگم رزولوشن ۴K که سونی به طور انحصاری آن را گسترش میدهد روز به روز ما را شگفت زده تر میکند. این بار نیز با این پروژکتور سه بعدی شاهد نوآوری های خیره کننده از طرف سونی بودیم.

 در هر حال، برای خرید یک سینما پروژکتور واقعی (که سونی یک از یه تولید کننده های اصلی آن در دنیاست)، سونی  VPL-VW1100ES بهترین پروژکتور سینمای خانگی در دنیا هست که می توانم به شما معرفی کنم. ساختار پیکسل فوق العاده و حداکثر وضوح که به شما اجازه می دهد وقتی بیشتر در تصویر غرق می شوید جزئیات بیشتری را هم بتوانید ببینید.

این واقعیت را باید قبول کرد که به دلیل عدم وجود رقیب در بازار، سونی تنها دو نوع پروژکتور طراحی شده برای سینمای خانگی با استفاده از رزولوشن ۴K واقعی را ارائه می دهد و این موضوع یعنی بی رقیب بودن گاهی اوقات باعث درجا زدن در بکارگیری ایده های ناب و جدید در پروژکتور های میشود اما در مورد سونی تا الان اینطور نبوده. VPL-VW1100ES جایگزین VW1000ES می شود که سال گذشته در نمایشگاه های مختلف غوغایی به پا کرده بود. و سونی همچنان در بازار پروژکتور های با رزولوشن های بالا پیشتاز است. قابلیت های VW1100ES نسبت به یک سال پیش واقعا بالاتر رفته.

البته باید به سونی قول پارسال خود در مورد تلاش برای ارتقای کیفی ویدئو پروژکتور VW1000ES را در مورد ۴K یادآوری کرد. سونی اکنون یک بسته ی ارتقاء برای VW1000ES به قیمت ۲۵۰۰ دلار پیشنهاد می کند، بنابراین همان گونه که معلوم می شود کسانی که پروژکتور VW1000ES را زودتر خریداری کردند چیزی در حدود ۵۰۰ دلار صرفه جویی می کنند. سونی همچنین یک سرور ۴K، و یک تبلت سونی برای کنترل پروژکتور و مطالب آن به مبلغ ۱۰۰۰ دلار ارائه می دهد که مجموع قیمت آن را به ۲۸۹۹۹ دلار می رساند. بنظر من اگر کسی توانایی خرید کل این مجموعه را داشته باشد مسلما باید خود را از لیست دریافت کنندگان یارانه حذف کند !

سونی اکنون عینک RF سبکتری را برای پروژکتور سینمای خانگی VPL-VW1100ES ارائه کرده است. این فوق العاده است. اگر چه عینک های سال گذشته نیز خوب بودند ولی در صورت استفاده طولانی از آن آزار دهنده می شدند. وقتی عینکهای پارسال را استفاده می کردم احساس میکردم اندازه سرم بزرگ تر شده !

با رسیدن به بحث های جدی تر بیایید در مورد سرور و FMP-X1 سونی صحبت کنیم. این سرور بنا به گفته ی آن ها با سرویس نامحدود ویدئویی ۴K  آن ها کار خواهد کرد. بله آن ها مطالب ۴K را در اختیار دارندگان VW1000 قرار خواهند داد. در واقع سونی در چندین جبهه فعالیت می کند. در حالیکه بلوری ۴K هنوز وجود ندارد، سونی در حال حاضر کدگذاری مخصوصی را بر روی دیسک های ۲K (1080p) سونی پیکچرز انجام می دهد تا VW1100Es بتواند تصویر را به حالت ۴K اصلی خود بازگرداند. آن دیسک های بلوری نشان “Mastered in 4K” را بر روی خود خواهند داشت. شبیه ۴K اصلی نمیشود ولی خیلی نزدیک خواهد بود.

ویدئو پروژکتور سه بعدی سونی VPL-VW1100ES به خوبی روشن و شفاف است که ۲۰۰۰ لومن را تولید میکند، به این معنی که نور به اندازه ی کافی برای اداره کردن یک سینمای خانگی خیلی بزرگ و اتاق های نمایش وجود خواهد داشت. پس از کالیبره شدن ما همان ۱۲۰۰ لومنی که پروژکتور قدیمی ایجاد می کرد را انتظار خواهیم داشت. این مقدار به راحتی برای یک صفحه ی نمایش ۱۵۰ اینچ کافی است.

در نهایت با قبول کرد، ویدئو پروژکتور VW1100ES نوع ارتقا یافته ی VW1000ES است. این به سونی زمان مورد نیاز برای همکاری برای تدوین استانداردهای جدید را داده است، که به نظر من سونی بیشتر از هر شرکت دیگری برای رسیدن به آن تلاش می کند. این یک پروژکتور فوق العاده است که شما را غرق کرده و نور و رنگهای عالی آن چشمانتان را خیره خواهد کرد. آن مدت زمانی که پروژکتور قدیمی این خانواده در اختیارم بود را بسیار دوست داشتم، سونی VW1100ES بیشتر از نظر امکانات و توانایی های داخلی ارتقا داده شده است، ولی عینک های جدید و بقیه ی پیشرفت های کوچک نیز وجود دارند، به علاوه ی سرویس محتوای ۴K آن ها.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »