نقد و بررسی پروژکتور کانن WX6000 شامل ۶ بخش است، صفحه ای که مشاهده میکنید بخش سوم آن است، برای مطالعه دیگر بخش میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش اول )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش دوم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش پنجم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش ششم )

راه اندازی و منوهای ویدئو پروژکتور کانن WX6000

هرچند طراحی آن به گونه ای  است که بیشتر برای نصب دائم در یک مکان خاص مناسب می باشد، امکانات پروژکتور کانن WX6000 مانند دو پیچ تنظیم ارتفاع در جلو، بزرگنمایی قوی، فوکوس و تغییر لنز، به شما اجازه می دهد تا آن را روی میز یا سقف نصب کنید. این میزان قابلیت تنظیم معمولاً استفاده از قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش تصویر راغیر ضروری می کند، ولی این ویدئو پروژکتور یک قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش تصویر دیجیتال را ارائه می کند که توسط آن می توانید کوچک ترین انحرافات تصویر را اصلاح نمایید.

منوی پروژکتور کانن WX6000

هنگامی که تصویر به صورت صحیح روی صفحه ی نمایش تنظیم شد، می توانید با استفاده از منو حالت تصویر دلخواه خود و تنظیمات اضافی تصویر را انتخاب نمایید، منو به خوبی طراحی شده و کار کردن با آن آسان است. پنج حالت تصویر موجود هستند (سه عدد از آن ها بر اساس نوع ورودی تغییر می کنند) که می توانید آن ها را انتخاب کنید و هر کدام از آن ها را می توانید با تغییر تنظیمات روشنایی، کنتراست، رنگ، سایه و وضوح بهینه سازی نمایید. کانن تعداد گزینه های تنظیمات تصویر را محدود نکرده است. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، تنظیمات دیگری برای کاربران ماهر وجود دارند، مانند تنظیم سطح خاکستری کامل RGB، مدیریت کامل رنگ (CMS) هم برای رنگ های اصلی و هم برای رنگ های جانبی، گامای قابل تنظیم و یک قابلیت منحصر به فرد که به کاربر اجازه می دهد تا تصویر را نه تنها بر اساس میزان نور محیطی، بلکه بر اساس نوع آن تنظیم کنید ( مثلا نور لامپ مهتابی یا نور خورشید )

ریموت کنترل پروژکتور ریموت کنترل کانن WX6000

رنگ ریموت کنترل کانن WX6000 مشکی بوده و دارای دکمه های خاکستری است (فقط رنگ دکمه ی روشن کردن پروژکتور سبز می باشد) و به خوبی طراحی شده است. دکمه های روشن کردن، Auto PC و دکمه های ورودی در بالای آن قرار دارند، که دکمه های جدا برای هر ورودی در زیر آن ها قرار گرفته است. زیر دکمه های ورودی دکمه های عادی منو و جهت یابی قرار دارند. در کنار آن ها دکمه ها تغییر لنز، بزرگنمایی و فوکوس را می بینید. دکمه های اضافی برای صفحه ی تست، قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش و نسبت ابعاد وجود دارند. در پایین کنترل چندین دکمه برای ورود به شبکه های اطلاعات، و همچنین دکمه هایی برای ولوم، بزرگنمایی دیجیتال، ثابت کردن تصویر، صفحه ی خالی و تغییر حالت تصویر قرار گرفته اند.

اگر پروژکتور در جایی نصب شده باشد که نور مادون قرمز کنترل از راه دور به آن نرسد، یا هنگام استفاده از پروژکتورهای متعدد، یک جک روی کنترل از راه دور وجود دارد که می توان آن را با سیم به پروژکتور متصل کرد.

دکمه ها نور پس زمینه ندارند، ولی این برای پروژکتورهای ارائه ی مطالب عادی می باشد. در کل، دکمه ها به خوبی روی ریموت کنترل و با فاصله ی مناسب از هم قرار گرفته اند تا از زدن دکمه های اشتباهی حتی در تاریکی جلوگیری شود.