نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش دوم )

این نقد و بررسی شامل سه بخش میباشد. در حال حاضر بخش دوم آنرا مشاهده میکنید، از طریق لینک های زیر میتوانید بخش های دیگر را مطالعه کنید :

نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش اول )

نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش سوم )

در بخش دوم نقد و بررسی سونی FH35 به ارزیابی بیشتر بعضی نقاط قوت این ویدئو پروژکتور میپردازیم. از آن جمله میتوان به کیفیت تصویر، قابلیت پخش تصاویر پزشکی، بزرگنمایی تصویر و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

کیفیت تصویر قابل قبول : کیفیت ویدئو ها در تست های من کمی پایین تر از آن چه که از یک پروژکتور سینمای خانگی انتظار دارید بود، ولی برای یک دیتا پروژکتور ویدئوها کیفیتی بهتر از حالت معمولی دارد. مقدار متوسطی پارازیت در تصویر مشاهده کردم، ولی پروژکتور رنگ پوست و جزئیات سایه ها  را به خوبی نمایش می داد، و مشکلات تصویر دیگری نداشت. در کل، کیفیت تصویر برای تماشای یک فیلم کامل به اندازه ی کافی خوب می باشد، ولی بهترین کیفیت ممکن را به شما ارائه نمی کند.

نمایش تصاویر پزشکی : تنظیمات گامای پروژکتور سونی VPL-FH35 دارای گزینه ای برای تصویربرداری پزشکی است که از تابع نمایش استاندارد سطح خاکستری (GSDF) برای تصویر برداری دیجیتال و ارتباطات پزشکی (DICOM) پیروی می کند. سونی می گوید که این حالت برای آموزش و به عنوان یک مرجع مناسب می باشد، و نباید برای تشخیص پزشکی استفاده شود. هرچند، این حالت پتانسیل خوبی برای ازائه ی مطالب پزشکی یا نیازهای آموزشی دارد.

استاندارد بزرگنمایی لنز، همراه با امکان انتخاب چند لنز : سونی VPL-FH35 همراه با قابلیت بزرگنمایی ۱٫۶ برابری عرضه می شود، که به شما انعطاف پذیری بسیاری برای این که پروژکتور را در چه فاصله ای از صفحه ی نمایش قرار دهید می دهد. برای یک تصویر ۹۳ اینچی که من برای تست استفاده کردم، به عنوان مثال، فاصله ی محاسبه شده چیزی بین ۲۷۰ سانتی متر تا ۴۳۰ سانتی متر می باشد. من این فاصله را با تنظیم پهنای کامل (بزرگنمایی حداکثری) به میزان ۲۷۰ سانتی متر محاسبه کردم، که برای لنزهای جداگانه فاصله ی مناسبی می باشد.

تغییر لنز برای نصب آسان:  با وجود قابلیت تغییر لنز افقی و عمودی، پروژکتور VPL-FH35 هنگام نصب، انعطاف پذیری زیادی را برای قرار دادن پروژکتور در سمت راست یا چپ خط مرکزی یا پایین یا بالای صفحه ی نمایش به شما  می دهد.

میزان تغییر لنز افقی به مقدار ۳۲% عرض سمت چپ یا راست  قسمت مرکزی صفحه ی نمایش می باشد. این میزان تغییر عمودی را ۶۰% به سمت بالا و ۰% به سمت پایین می باشد، که البته در صورت نصب پروژکتور روی سقف این اعداد برعکس می شوند.

این بدین معنی می باشد که زمانی که لنز در پایین ترین حالت عمودی خود قرار دارد، خط مرکزی لنز مرکز تصویر ارسال شده را قطع خواهد کرد. از آن جا، تصویر فقط می تواند به سمت بالا تغییر کند. در صورتی که پروژکتور روی سقف شود که پروژکتور وارونه خواهد شد، تصویر از آن نقطه فقط به سمت پایین می تواند تغییر کند.

در هر حالت، تغییر افقی ادعا شده با محاسبات من مطابقت داشت، و من در مورد تغییر عمودی عددی متفاوت را از آن چه که ادعا شده بود به دست آوردم.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی