Projectors-smart-choice-for-school

BenQ MS517 – پروژکتور مناسب برای کلاس درس با قیمت پایین

با توجه به قیمت خیره کننده MS517، روشنایی ۲۸۰۰ لومنی، پروژکتور DLP  بنکیو MS517 دستگاهی بسیار بصرفه محسوب می شود. این مدل در واقع از طراحی BenQ MW519 با قیمتی پایین تر بهره می برد. تفاوت اصلی آنها در رزولوشن اصلی کمتر است که ۸۰۰x600 پیکسل می باشد.

نتایج تست و اتصالات

در زمینه میزان روشنایی بنکیو MS517 با ثبت ۲۷۳۶ لومن به میزان تبلیغ شده که ۲۸۰۰ لومن می باشد تقریبا نزدیک شده بود. این رقم برای روشن ترین حالت پروژکتور می باشد و برای سایر حالت ها از ۱۱۰۷ تا ۲۰۷۶ متغیر می باشد. همچنین حالت اقتصادی ( Eco) روشنایی را به میزان ۲۱ درصد کاهش می دهد و در روشن ترین حالت به ۲۱۷۱ لومن می رساند.          این اعداد برای تصاویری با پس زمینه سفید نظیر اسناد ورد می باشند که از بیشتر پروژکتورهای DLP وضعیت بهتری را به نمایش می گذارد. برای صفحات رنگی، نظیر دسکتاپ ویندوز با یک پس زمینه تک رنگ، تصاویر تیره تر می شوند، زیرا روشنایی رنگ ها بسیار کمتر از روشنایی رنگ سفید می باشد.

میزان روشنایی رنگ ها ۶۸۶ لومن اندازه گیری شد که در روشن ترین حالت بدست آمد. در سایر حالت ها روشنایی از ۳۸۳ تا ۶۷۶ لومن متغیر بود. با توجه به توصیه های SMPTE روشنایی رنگ سفید به اندازه ای زیاد است که می توان یک تصویر با ابعاد ۲۲۶ اینچ را در یک سینما به نمایش در آورد و همچنینی روشنایی رنگ ها نیز به اندازه ی کافی برای نمایش یک تصویر با ابعاد ۱۱۳ اینچ مناسب خواهند بود.

میزان یکنواختی روشنایی در پروژکتور بنکیو MS517  پنجاه و دو درصد اندازه گرفته شد که در گوشه بالایی سمت راست کمی روشنایی کمتری را به نمایش می گذارد که در تصاویر با رنگ ثابت سفید به آسانی قابل تشخیص است، البته در تصاویری که دارای گرافیک و متن هستند نیز کاملا قابل دیدن هست. با این حال روشن ترین و تاریک ترین مناطق کاملا از هم جدا نیستند و داری تغییرات نسبتا یکنواخت و مناسبی هستند، بنابراین اکثر افراد در این زمینه مشکلی را نخواهند داشت.

اتصالات بکار گرفته شده در بنکیو MS517 همانند مدل MW519 می باشد. شاید تنها نقیصه عدم وجود پورت USB از نوع A برای خواندن فایل ها از فلش مموری باشد.

  • HDMI 1.4a
  • ۲ VGA IN (for RGB or component)
  • ۱ S-video
  • ۱ RCA composite
  • ۱ VGA OUT (monitor loop-through)
  • ۱ USB B (برای آپدیت فرمویر و تغییر صفحات توسط ریموت)
  • ۲ Stereo mini plug IN (جفت شده با ورودی های VGA)
  • ۱ Stereo mini plug OUT
  • ۱ RS-232 (برای کنترل خارجی)

benq-ms517-terminal-projector

محدودیت ها

بر اساس ادعای شرکت بنکیو MS517 قادر به بزرگنمایی اپتیکال ۱٫۱ برابری است، اما این بزرگنمایی تاثیر بسیار کمی بر روی ابعاد تصویر دارد و همچنین مشخص نیست که کدام رینگ برای فوکوس است و کدام برای بزرگنمایی، بدین ترتیب در زمینه قرار دادن پروژکتور با فاصله از پرده یا صفحه انعطاف پذیری مناسبی نخواهید داشت.

BenQ MS517 می تواند بطور مستقیم به پخش کننده بلو-ری و سایر دستگاه های ویدئویی برای پخش فایل های ۳D متصل شود اما کیفیت تصاویر در این حالت چندان عالی نیست. شطرنجی شدن رنگ ها، لرزش های شدید مربوط به تصاویر سه بعدی و همچنین ظاهر براق در مناطق تیره تر از جمله مشکلاتی است که در این مدل و همچنین MW519 دیده می شوند. تصاویر سه بعدی بطور قابل توجهی تیره تر از تصاویر دو بعدی در هر ابعادی می باشند. همچنین چون تصاویر سه بعدی تنها با عینک ۱۴۴ هرتزی DLP قابل استفاده هستند شما نمی توانید از عینک های ۱۲۰ هرتزی قدیمی استفاده کنید.

بلندگوی ۲ وات این پروژکتور بلندی صدای بسیار کمی دارد که متاسفانه این مشکل در MW519 نیز دیده می شد. حتی اگر در ۳۰ سانتی متری پروژکتور بنشینید نیز به سختی می توانید صدا را بشنوید!

 جمع بندی

مهمترین ویژگی های بنکیو MS517 قیمت کم و همچنین کیفیت تصویری است که در ازای این قیمت به شما ارائه می دهد. کیفیت تصاویر دیتای تقریبا عالی، کیفیت ویدئوهای قابل قبول، قابلیت حمل و عمر طولانی لامپ از جمله موارد مثبت این پروژکتور می باشند. اگر بخواهید بیشتر هزینه کنید می توانید مدلهای بهتری را تهیه کنید، اما پیدا کردن پروژکتوری در این سطح و با این رنج قیمتی واقعا مشکل است!

اما از نکات منفی این پروژکتور می توان به کیفیت پایین تصاویر سه بعدی و صدای بسیار ضعیف اشاره کرد. با این حال بنظر می رسد پشتیبانی از تصاویر سه بعدی در اکثر پروژکتورها با محدودیت و مشکل مواجه است و همچنین بلندی صدای کم نیز یکی از مشکلات اکثر پروژکتورهای ارزان قیمت محسوب می شود.

در مقایسه با بنکیو MW519، این پروژکتور دارای رزولوشن کمتری است که می تواند یک عامل منفی باشد، اما کیفیت تصاویر و ویدئوهای بهتر به همراه قیمت پایین تر این نقیصه را کاملا جبران می کند. اگر نیاز به یک پروژکتور ارزان قیمت با هزینه های نگهداری کم برای اتاق کنفرانس و یا کلاس درس خود هستید و روشنایی ۵۰۰ لومنی پروژکتورهای LED برای شما کافی نیست، بنکیو MS517  انتخاب مناسبی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

بلندگو ستونی

بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو نوع عمده تولید

بلندگوهای لاین اری

بلندگوهای لاین اری (Line Array) متشکل از مجموعه ای متصل از بلندگوهای عمدتا هم سایز و ذوزنقه ای شکل می باشد. سیستم لاین اری (Line

سیستم تصویری اتاق کنفرانس

سیستم تصویری در اتاق کنفرانس  به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می گیرد. در سیستم تصویری اتاق کنفرانس دستی (manual) دوربین های نصب شده

مطالب سیستم کنفرانس

دوربین کنفرانسی سونی

کمپانی‌های مختلفی در زمینه طراحی و راه‌اندازی تجهیزات کنفرانسی فعالیت دارند. شرکت سونی، برندی معروف و معتبر بوده که در عرضه تجهیزات صوتی و تصویری

معرفی سیستم ویدئو کنفرانس Polycom

در عصر حاضر شرکت­های مختلفی در زمینه طراحی و تولید سیستم­ های ویدئو کنفرانس فعال هستند. شرکت پلیکام یکی از پرچم­داران تولید سیستم ویدئو کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

مطالب ویدئو کنفرانس