نصب ویدئو پروژکتور به سقف

برای نصب ویدئو پروژکتور به سقف ابتدا باید اندازه تصویری که لازم داریم را مشخص کنیم. مثلا یک تصویر ۷۰ اینچ که برای مدارس مناسب است ابعادی در حدود ۱٫۱ در ۱٫۴ متر دارد. بعد از اینکه جای تصویر را روی دیوار مشخص کردیم باید به مدل ویدئو پروژکتور نگاه کنیم که از چه فاصله ای قابلیت نمایش ۷۰ اینچ را دارد ؟
اکثر ویدئو پروژکتور های آموزشی از فاصله حدود ۳ متر تصویری به اندازه ۷۰ اینچ را نمایش میدهند. پس با فاصله ای در حدود سه متر از دیوار باید ویدئو پروژکتور را به سقف متصل کرد. برای اتصال ویدئو پروژکتور به سقف باید از پایه های مخصوص به اینکار استفاده کرد. همه پروژکتور ها در پنل پشتی جای پیچ دارند.
پایه های مخصوص اتصال پروژکتور به سقف از دو طرف امکان پیچ شدن دارند. از یک طرف به دیوار و از طرف دیگر به پروژکتور. در تصاویر زیر نمونه اتصال پروژکتور به سقف به وسیله پایه را مشاهده میکنید.
همانطور که در تصویر مشخص است اکثر پایه ها امکان تنظیم ارتفاع نیز دارند.

mount-video-projector-ceiling-2

mount-video-projector-ceiling-1

mount-video-projector-ceiling-3

لازم به ذکر است چون برای اتصال ویدئو پروژکتور باید آن را برعکس کنید تصویر نمایش داده شده رو پرده نمایش یا برد نیز برعکس است. برای حل این مشکل مطلب زیر را مطالعه کنید :

 چگونه تصویر ویدئو پروژکتور را برعکس کنیم ؟

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »