شرکت اپسون، بزرگترین شرکت از نظر تعداد فروش ویدئو پروژکتور در دنیا، امروز مدل EX5230 Pro خود را معرفی کرد، اولین ویدئو پروژکتور از سری EX اپسون که با روشنایی بالا برای سالن های کنفرانس بزرگ همراه با نور محیطی طراحی شده است. این ویدئو پروژکتور با قیمتی معادل ۵۹۹ دلار، دارای رزولوشن XGA بوده و خروجی روشنایی آن معادل ۳۵۰۰ لومن نور رنگی و ۳۵۰۰ لومن نور سفید بوده و مجموعه ای از امکانات سفارشی که انعطاف پذیری زیادی را در انتخاب محل نصب و راه اندازی آسان ایجاد می کنند را ارائه می نماید. برایان ساوارس، مدیر بخش محصولات اپسون می گوید: EX5230 Pro پرنور ترین ویدئو پروژکتور سری EX تاکنون می باشد، که برای ارسال یک تصویر شفاف در اتاق های کنفرانس بزرگ یا کلاس های آموزشی همراه با نور محیطی طراحی شده است. وی ادامه می دهد: با ارائه ی مجموعه ای از امکانات پیشرفته، شامل اتصال HDMI، وایرلس اختیاری و مجموعه ی نصب آسان اپسون، این پروژکتور امکان ارائه ی مطالب با جزئیات بالا را برای شما فراهم می کند.

نمای جلوی اپسون EX5230 PRO

پروژکتور اپسون EX5230 Pro تصاویری با کیفیت بالا، استفاده ی آسان و مجموعه ای از امکانات عالی برای استفاده در اتاق های بزرگ فراهم می کند. این ویدئو پروژکتور جدید همچنین با داشتن وزنی سبک امکان حمل و نقل آن نیز آسان می باشد و مجموعه ی نصب آسان اپسون را ارائه می کند که با کمک آن انعطاف پذیری زیادی را در انتخاب محل نصب و راه اندازی آسان بدست می آورید. این مجموعه شامل این امکانات است:

  • تنظیمات تصویر: کنترل و بزرگ نمایی آسان لنز، تنظیم خودکار زاویه عمودی و افقی، نوار کنترل افقی به منظور اصلاح بهتر تصویر که امکان داشتن تصویری مستطیلی از هر نوع زاویه ای را فراهم می کند.
  • USB: به طور آنی یک ویدئو یا فایل صوتی را از کامپیوتر ویندوز یا مکینتاش از طریق اتصال USB پخش کنید.
  • اتصال HDMI: صدا و ویدئوی با کیفیت فقط با یک کابل
  • کنترل سریع: با دکمه ی خاموش و روشن کردن آنی ویدئو پروژکتور می توانید کنترل کاملی بر مصرف برق آن داشته باشید، با فشار دادن دکمه ی خاموش کردن آنی سریعاً بدون نیاز به خنک شدن پروژکتور خاموش می شود، و با کمک دکمه ی A/V Mute Slide می توانید بدون نیاز به خاموش کردن پروژکتور در هنگام ارائه ی مطالب آن را متوقف کنید.

تمامی ویدئو پروژکتورهای اپسون مجهز به آخرین تکنولوژی ۳LCD سه چیپ می باشند تا بتوانند تصاویری شگفت انگیز با رنگ هایی طبیعی و جزئیات زیاد برای ارائه ی مطالب حرفه ای فراهم کنند. پروژکتورهای اپسون سه برابر رنگ های شفاف تر از سایر پروژکتور ها ارائه می کنند. این تکنولوژی همچنین یک موتور نوری با راندمان انرژی بالا ارائه می نماید که از نور لامپ به منظور تولید تصاویری با کیفیت استفاده می کند، و در مقایسه با تکنولوژی تک چیپ DLP، به طور میانگین ۳LCD به ۲۵ درصد برق کمتر به ازای هر لومن روشنایی نیاز دارد.

مشخصات روشنایی رنگ و عملکرد اپسون EX5230

مشخصات روشنایی رنگ جدید (که قرمز، سبز و آبی را محاسبه می کند) که توسط SID منتشر شده است به کاربران اجازه می دهد تا عملکرد رنگی پروژکتورها را به راحتی مقایسه کنند. با میزان مطالب با کیفیت بالای امروزی، افراد می توانند می توانند مطالب با کیفیت خوب را در محیط های با روشنایی بالا ارائه نمایند. برای داشتن یک تصویر واقعاً موثر و قوی، ویدئو پروژکتورها باید هم میزان روشنایی سفید و هم روشنایی رنگی بالایی را ارائه کنند. روشنایی رنگی بالا برای صفحات نمایش با اندازه ی بزرگ بسیار مهم است. بدون روشنایی رنگی کافی، تصویر ها کدر، مات و بدون جزئیات کافی خواهند بود، حتی در اتاق ها ی که روشنایی کمتری دارند.