میکروسکوپ دیجیتال Dino Lite AM4113ZT


برخی قابلیت های کلیدی میکروسکوپ دیجیتال Dino Lite AM4113ZT:

  • مدل AM4113ZT از کمپانی قدرتمندِ Dino-Lite میکروسکوپ دیجیتالی دستی است که رزولوشن ۱٫۳ مگاپیکسل دارد. این میکروسکوپ قابلیت خنثی کردن بازتاب نور را دارد. اجسامی مانند فلز و پلاستیک با بازتاب شدید نور تصویر خوبی ارائه نمی دهند، اما این مدل میکروسکوپ مشکل انعکاس نور را رفع کرده است.
  • این میکروسکوپ ها در علم پزشکی و به خصوص در تشخیص بیماری های پوستی کاربرد زیادی دارند. چرا که لایه های پوستی در آنها به راحتی قابل نمایش است.

یک میکروسکوپ دیجیتالی دستگاهی است که از یک دوربین دیجیتال تشکیل شده و به یک کامپیوتر متصل است. اکثر میکروسکوپ های دیجیتالی از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل می شوند. زمانی که میکروسکوپ به کامپیوتر متصل می شود تصاویری که از طریق چشمی میکروسکوپ دیده می شوند بر روی مانیتور کامپیوتر قابل مشاهده، ذخیره و حتی پرینت کردن هستند.

میکروسکوپ های دیجیتالی برای اهداف آموزشی کاربرد زیادی دارند. بسیاری از دانش آموزان می توانند نمونه ها را از طریق کامیپوتر ببینند. این باعث می شود با صرف زمانی کوتاه تمام دانش آموزان بطور یکسان از میکروسکوپ استفاده کرده باشند. این تصاویر توسط کامیپوتر قابل ذخیره شدن هستند و بنابراین بعدها نیز قابل استفاده خواهند بود و بنابراین برای مدارس بسیار مناسب محسوب می شود.

پوست سر

 

طی چند سال گذشته میکروسکوپ های دیجیتال از یک محصول ناشناخته تبدیل به یکی از کاربردی ترین ابزارهای مورد استفاده در صنعت، نهادهای آموزشی و حتی سرگرمی تبدیل شده است . مزایای بی شمارِ میکروسکوپ های دیجیتال نسبت به نمونه های سنتیِ آن عاملی شده است که این جایگزینی به سرعت رخ دهد .  بطوریکه میکروسکوپ های قدیمی را به سختی میتوان در بازار تهیه کرد !

میکروسکوپ دیجیتالی AM4113ZT Dino-Lite Pro USB همانند AM4113T، همان کیفیت بالای ۱،۳ مگا پیکسل برای تصویر برداری و اندازه گیری دارد اما علاوه بر آن قابلیت قطبش را هم دارد. خاصیت قطبش به کاربر این اجازه را می دهد که مقدار نور تابشی و بازتابیده شده از اشیاء صیقلی و بازتابنده را هنگام نگاه به سطح آنها کاهش دهد. این خاصیت می تواند هنگام مشاهده اشیا فلزی، اتصالات لحیم کاری و یا هنگام مشاهده اشیاء از شیشه بسیار مفید باشد تنظیمات قابلیت قطبش توسط چرخش اهرم مخصوص آن انجام میشود که به کاربر این اجازه را می دهد تا به بررسی اشیاء با سطوح مختلف تابش بپردازد.

 نرم افزار DinoCapture عرضه شده برای ویندوز (DinoXcope برای MAC O / S 10.4 و بالاتر) که همراه با محصول ارائه می شود، کاربر را  قادر می سازد که به صورت لحظه ای و در حال تماشای اجسام از آنها فیلم بگیرد. هنگامی که یک عکس گرفته می شود با استفاده از همین نرم افزار می توان روی آن ویرایش های گرافیکی انجام داد یا حتی متن ( به عنوان یادداشت ) اضافه کرد .

قدرت گرفته از USB 2

اتصال راحت با پورت USB ، ضبط صدا و ویدئو با سیستم های کامپیوتری خانگی

۱٫۳ مگا پیکسل رزولوشن تصویر

شما می توانید تصاویر را با رنگ های دقیق و جزئیات بسیار حتی در نور کم و با بالاترین رزلوشن در تصاویر زنده و یا تصاویر ضبط شده داشته باشید.

تا ۲۰۰ برابر بزرگ نمایی

یونولیت

در حالت عادی بزرگنمایی ۲۰ تا ۵۰ برابر را میتوان با این میکروسکوپ تجربه کرد که با نزدیک کردن به سوژه مورد نظر این مقدار تا ۲۰۰ برابر افزایش می یابد .

نور مناسب

دارای منبع نورِ داخلی برای بکار بردن در موارد اختیاری ( مانند کم بودن نور محیط و … )

قطب بندی قابل تنظیم

قابل استفاده برای خنثی کردن نورهای منعکس شده از مواد بازتابنده از قبیل فلزات، پلاستیک ها، و یا شیشه و قابل استفاده در درمان بیماریهای پوستی برای مشاهده لایه های زیرین پوست .

ابزارهای حرفه ای اندازه گیری

استفاده از ابزار اندازه گیری حرفه ایی  که قابلیت کالیبراسیون را دارند برای اطمینان از دقت و صحت اندازه .

 

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »