بلندگو سالن کنفرانس ، با کاربرد تکنولوژی در تمام زمینه ها، در زمینه کنفرانس و سالن های کنفرانس هم انتظار می رود برای بهتر و باکیفیت بودن سمینار و کنفرانس از تجهیزات مناسب و مدرن استفاده شود. از آنجا که در سالن های کنفرانس بیشتر جلسات و سمینارهای مهم و باکیفیت انجام می شود و مدیران عالی رتبه و افراد خاصی شرکت می کنند پس بهتر است تجهیزات صوتی سالن کنفرانس در شأن افراد شرکت کننده و سخنران و … باشد. در این صورت بهتر است برای تجهیزات صوتی سالن کنفرانس از قبلیل بلندگو سالن کنفرانس یا بلندگو سالنی با تکنولوژی امروزی استفاده کرد که کیفیت برگزاری جلسات نیز افزایش یابد.

نکاتی که باید در مورد تجهیزات صوتی سالن کنفرانس بدانید

برگزاری جلسات در سالن های کنفرانس انجام می شود و از آنجا که افراد مهمی در جلسه ها شرکت دارند بهتر است کیفیت تمام عوامل موثر در جلسه به بهترین نحو باشد. یکی از مهم ترین اجزاء سالن کنفرانس سیستم صوتی آن است که تاثیر بسزایی بر کیفیت و کارایی جلسات دارد و بهتر است به درستی به آن رسیدگی شود. تجهیزات صوت سالن کنفرانس باعث کارایی بیشتر جلسات می شوند و برای این کارایی ویژگی هایی را به همراه دارند؛ مثلاً باعث پخش شدن یکنواخت صدا در سالن می شوند. مدیر جلسه می تواند سخنرانان را مدیریت کرده و سایر میکروفون ها را طی جلسه قطع کند. این تجهیزات می توانند صدا را طی جلسه باکیفیت بالا ضبط کنند.

بلندگوی سالن کنفرانس یا بلندگو سالنی نیز از ویژگی های یک سیستم صوت اتاق کنفرانس می باشد که صدا را واضح می رساند ولی از آنجا که یک بلندگو ، سیستم صوتی با کیفیتی را به تنهایی نمی تواند ایجاد و راه اندازی کند نیاز است از سایر تجهیزات صوتی جانبی مانند میکسر صدا ، تقویت کننده صدا در کنار این قطعه مهم استفاده کرد. سیستم احراز هویت هم در بعضی از انواع سیستم صوت سالن کنفرانس باعث می شود فقط کسانی که کارت هوشمند دارند بتوانند از میکروفون های حاضر در سالن کنفرانس استفاده کنند و سایر افراد قادر به استفاده از میکروفون کنفرانسی برای سخنرانی نداشته باشند. تجهیزات صوتی سالن کنفرانس به دلیل اینکه اهمیت بسیار ویژه ای در رساندن صوت با کیفیت دارند باید قطعاتی با کیفیت و با اصالت باشند تا جلسات شما را بدون هیچ کم و کاستی برگزار کنند.

برخی از برندهای مورد استفاده ما

پاناسونیک در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
ان ای سی در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
هوراند در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
صامع در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
یاماها در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
پرو در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
چیرمن در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
ویژن در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
بهرینگر در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
سنی در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
بوش در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
اپسن در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
جی تی اس در تجهیز سالن کنفرانس و همایش
داینا در تجهیز سالن کنفرانس و همایش

بلندگو سالن کنفرانس و اهمیت آن

در سیستم صوت سالن کنفرانس باوجود اینکه سعی می شود تقریباً تمام مواردی که برای برگزاری یک جلسه لازم است ، با کیفیت و رسایی صدای عالی باشد و جلسه شما را به طور کامل پشتیبانی کند که در طول جلسه هیچ کمبودی از این جهت حس نشود ولی باز هم ممکن است برای بعضی جلسات و سخنرانی ها برای افزایش میزان صدا به بلندگو سالن کنفرانس یا بلندگو سالنی اضافه بر سیستم صوتی سالن کنفرانس نیاز باشد، از این رو در اکثر سالن های کنفرانس از بلندگوی سالنی استفاده می شود تا بلندگوهای سقفی و ستونی که باعث می شود صدای سخنران با ولوم بیشتر و کیفیت عالی پخش شود. پس بهتر است برای سالن های کنفرانس به وجود بلندگو سالنی مجزا دقت کنید.

بلندگو سالن کنفرانس

نکته مهم که باید به یاد داشته باشید!

بلندگو سالن کنفرانس یا بلندگو سالنی معمولا در چهار طرف سالن کنفرانس یا اتاق شما نصب می شوند تا صدا را به بهترین نحو در تمامی محیط و اتاق پخش نمایند. با توجه به فضا شما و اندازه سالن کنفرانس شما ، تعداد بلندگو سالن کنفرانس و نوع بلندگو سالنی و همچنین بلندگو مورد نیاز برای اتاق صوت شما متفاوت می باشد. در صورتی که نیاز به استفاده از چندین بلندگو سالن کنفرانس با توان اهمی متفاوتی دارید ، قبل از تهیه حتما با مشاوران تیم صدرا مشورت نمایید تا بهترین گزینه برای شما انتخاب نماییم.

بلندگو سالن کنفرانس

تخصصی تر به موضوع بلندگو بپردازیم!

می دانیم وقتی می خواهید دوستان یا شرکا و حاضرین در سالن کنفرانس خود را تحت تأثیر قرار دهید ، داشتن بلندگو های سالن کنفرانس غول پیکر در چهار طرف اتاق و سالن نظر همه را به خود جلب می کند ، اما واقعاً چه بلندگوهایی و به چه اندازه ای و قدرتی برای ما لازم هستند؟  آیا شما به بلندگو سالنی بسیار بزرگی احتیاج دارید ، و آیا آنها ارزش آن را دارند؟ آری. بله آنها به هر قیمتی هستند … هرچه بزرگتر بهتر! بلندگو سالن کنفرانس غول پیکر که حدود ۸ متر از شما قرار گرفته اند و ۱۰۵dB صدا ایجاد می کنند می توانند به راحتی برای گوش همه ی حاضرین اذیت های ایجاد کنند!  حتی به گونه ای که آنها با فریاد از اتاق فرار کنند!

در واقع شاید بسیار بزرگ بودن بلندگو سالن کنفرانس نظر شما را جلب کند و این فکر در ذهن خود پرورش دهید که این بلندگو غول آسا نیاز شما و سالن کنفرانس شما را براورد می سازد. شما همچنین نیاز به صدایی بسیار بلند در یک سالن کنفرانس ندارید و یک صدا بسیار کم اما با کیفیت بالا نیاز شما در یک سالن کنفرانس می باشد.

بلندگو سالن کنفرانس

ابعاد اتاق و موقعیت قرار گیری بلندگو سالن کنفرانس

می خواهیم  یک بار دیگر این را بگویم ، بنابراین توجه کنید ، باید طرز فکر شما در مورد بلندگوها سالن کنفرانس تغییر کند: اندازه بلندگو سالن کنفرانس ارتباطی با کیفیت ندارد. در فیلم جنگ ستارگان: بازگشت جدی ، یودا می گوید ، “اندازه مهم نیست! این اصل در مورد بلندگوها نیز صدق می کند و باید همیشه این اصل را در نظر گرفت.

شاید شما با این اصل که بلندگو سالن کنفرانس بزرگ به معنی قوی بودن آن نیست اما این را در نظر بگیرید: طیف کاملی از صدا را می توان با استفاده از ساب ووفر مناسب و دارای کالیبره به دست آورد. بنابراین آیا بلندگو سالن کنفرانس اصلی شما می توانند تا ۵۰ هرتز یا ۲۰ هرتز پخش کنند . اما در مورد خروجی صدا چه چیزی مهم تر است؟ بلندگو سالن کنفرانس بزرگتر به دلیل درایور بیشتر و انتقال قدرت اضافی ، تمایل به خروجی صدا بیشتری دارند.

هنگامی که بلندگو سالن کنفرانس خود را انتخاب می کنید ، مشخصاتی که مربوط به حساسیت بلندگو کنفرانسی به شما می دهد ، بررسی کنید. این عددی خواهد بود که نشان می دهد هنگام تغذیه ۱ وات نیرو و اندازه گیری از فاصله ۱ متر ، چقدر توان تولید صوت را دارد. هرچه بلندگو سالن کنفرانس حساسیت بیشتری داشته باشد ، قدرت تقویت کننده کمتری برای تولید حجم صدا نیاز دارد. بلندگو با درجه حساسیت ۸۵dB SPL به قدرت تقویت کننده بسیار بیشتری نسبت به دستگاه دارای امتیاز ۹۴ dB SPL احتیاج دارد. نکته اصلی این است که شما می خواهید این موضوع را در هنگام جفت شدن بلندگوها با تجهیزات صوت کنفرانس یا تجهیزات صوت که قصد تهیه آن را دارید باید هماهنگ باشد.

بلندگو سالن کنفرانس

شناسایی بهترین بلندگو سالنی و بلندگو سالن کنفرانس

قبل از خرید بلندگوها ، جستجوی خود را بر اساس آنچه که می خواهید برای آنها تعریف کنید – تعدادی نکات را باید همواره شما بررسی کنید و مهم ترین موضوعی که اهمیت دارد اندازه اتاق و سالن شما است. آیا یک فضای بسته دارید؟ آیا یک اتاق بزرگ و دارید؟ یا به دنبال یک سیستم  بی سیم برای اتاق یا سالن هستید؟ اینها همه عواملی هستند که باید در هنگام خرید  بلندگو سالنی و بلندگو سالن کنفرانس خود مدنظر داشته باشید. اگر فقط به دنبال بلندگویی برای گوش دادن به موسیقی در سالن خود هستید ، یک جفت بلندگو استریو ممکن است نیاز شما را براورد سازد – و حتی ممکن است برای تماشای ویدئو هم کافی باشد. اگر کمی صدای حرفه ای تری  می خواهید ، یک ساب ووفر کوچک ممکن است نیاز باشد. و اگر به دنبال چیزی هستید که باعث شود احساس کنید در یک سینما نشسته اید و صدای صاف و نرمی در سالن کنفرانس خود می خواهید ، یک سیستم کامل صوت می تواند نیاز شما را براورد سازد- اما قیمت آن بسیار افزایش پیدا می کند! بلندگوها با گرفتن سیگنال های الکتریکی تولید شده توسط یک تقویت کننده یا همان آمپلی فایر و تبدیل آن به امواج صوتی با استفاده از درایور داخلی ، صدا تولید می کنند.

بلندگو سالن کنفرانس

بلندگو سالنی اکتیو

اگر با بلندگو سالنی یا بلندگو سالن کنفرانس فعال یا اکتیو آشنایی ندارید ، نکته مهمی که باید بدانید این است که در این بلندگو ها تقویت کننده صدا در همان فضای داخلی بلندگو قرار داده شده. نکته مثبت این امر این است که تمام آنچه شما نیاز دارید در یک بلندگو سالنی دارید و این موضوع شما را از تهیه یک میکسر ، پخش کننده موسیقی مجزا راحت می کند. این سری از بلندگو ها سریعتر و آسان تر راه اندازی می شوند ، اما همیشه در هنگام طراحی سیستم های پیچیده صوت در سالن ها کنفرانس و سالن های بزرگ بهترین گزینه نیستند.

بلندگو سالنی پسیو

بلندگوهای غیرفعال یا پسیو نیاز به آمپلی فایرهای مجزا و گاهی اوقات تقاطع نیز نیاز دارند. برای بیشتر باند های سالن های کوچک و متوسط ​​، سیستم های بلندگو غیرفعال ممکن است ساده ترین گزینه برای سیستم صوتی نباشد. اما ، برای سیستم های صوت بزرگتر و پیچیده تر ، جدا کردن اجزای سیستم صوت شما می تواند سود بزرگی باشد. به دلیل نیاز قدرت زیاد سیستم های صوت بزرگ ، استفاده از آمپلی فایر جداگانه مانع از داغ شدن بلندگوهای شما تحت فشار زیاد می باشد. از آنجا که بلندگوهای غیرفعال شامل آمپر قدرت نیستند ، میزان وات آنها نشانه ای از قدرتمند بودن آنها نیست. مقدار RMS را مقدار توان مداوم بلندگو تعریف می کنند ، بنابراین ، اگر شما یک بلندگو با حداکثر ۵۰ وات RMS و  ۱۵۰ وات داشته باشید ، می تواند ۵۰ وات قدرت مداوم را تا ۱۵۰ وات تحمل کند.

انواع اتصالات بلندگو

این قسمت جایی است که شما مجبور نیستید تصمیمات سختی بگیرید. به طور معمول ، انتخاب شما از اتصالات کابل با توجه به انواع اتصال در بلندگوهای شما تعیین می شود. وقتی خروجی میکسر را به چندین کراس اوور وصل می کنید ، سپس آن ها را به تقویت کننده های  و سپس آن ها را به بلندگوها وصل می کنید ، به احتمال زیاد حداقل از دو نوع اتصال دهنده کابل مختلف استفاده خواهید کرد.

TS

XLR

TRS

speakON

TS مخفف “Tip-Sleeve” است و به نوع خاصی از اتصال ۱/۴ اشاره دارد که برای عملکرد ۲-رسانا و نامتعادل تنظیم شده است. عموماً نوک محل استفاده از سیگنال در نظر گرفته می شود ، در حالی که کناره های آن جایی است که زمینبه آن وصل شده است.

XLR یک اتصال ۳ حلقه ای دایره ای است که دارای پین های مثبت ، منفی و زمین است. اینها معمولاً برای انتقال سیگنالهای متعادل  به میکسرها یا سیگنالهای سطح خط به بلندگوهای دارای توان استفاده می شوند.

TRS مخفف “Tip-Ring-Sleeve” است. این اصطلاح اتصالات متعادل ۱/۴ ″ (یا ۱/۸) را توصیف می کند. اگر می خواهید بدانید که چه مدلی هستند ، یک پلاگین TRS در انتهای بیشتر سیم های هدفون پیدا می شود. اتصالات TRS در هر جایی که نیاز به دو هادی به علاوه یک زمین (سپر) داشته باشید مورد استفاده قرار می گیرد.

speakON نوعی اتصال دهنده چند پینی است که معمولاً در بلندگوها و آمپلی فایرها با رتبه بندی وات بالا یافت می شود. کانکتورهای speakON اتصال بسیار قابل اطمینان ای را ارائه می دهند و می توانند از قدرت بسیار بالایی برخوردار باشند و بسیار بادوام هستند.

مطالب مرتبط

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر سطح برد: سرامیکی با قابلیت نوشتن با ماژیک بُرد هوشمند VanTek بر مبنای تکنولوژی پیشرفته الکترومغناطیسی

بیشتر بدانید »

لیست تجهیزات اتاق بحران

اتاق بحران یکی از مهم­ترین بخش ­های هر کارخانه، شرکت و یا سازمان محسوب می­شود. به همین دلیل است که در تهیه و خرید لیست تجهیزات اتاق بحران، باید نهایت دقت را داشت. به دلیل اهمیت این موضوع، در این

بیشتر بدانید »

بهترین میکروفون استودیویی

تنوع میکروفون‌های استودیویی موجود در بازار باعث سردرگمی برخی از کاربران شده است؛ چراکه گزینه‌های زیادی در این حوزه موجود هستند که اگرچه در برخی از ویژگی‌ها مشابه یکدیگرند، اما در بسیاری از موارد تفاوت‌های زیادی با هم دارند. این

بیشتر بدانید »

تجهیزات اتاق کنترل

اتاق مانیتورینگ یا همان اتاق کنترل، محلی است که در آن تصاویر تمامی دوربین‌های مداربسته ساختمان جمع آوری می‌شوند. این اتاق مجهز به چندین مانیتور بزرگ و کوچک و سیستم تهویه و سرمایش و گرمایش است. همچنین برق اضطراری برای

بیشتر بدانید »

نحوه طراحی اتاق کنترل

اتاق کنترل محلی است که عوامل بسیاری را در یک مجموعه کامل ادغام کرده و با هدف افزایش ایمنی و کارایی، اقدام به توانمندسازی اپراتورها می‌نماید و بهترین مکان برای پاسخ به موقعیت‌های غیرعادی در حداقل زمان محسوب می‌شود. نحوه

بیشتر بدانید »

معرفی میکروفون کنفرانس صامع

میکروفون کنفرانسی  جزء اصلی، در مجموعه تجهیزات کنفرانسی است که از یک منبع تغذیه استفاده می‌کند. بر اساس ساختار این محصول شما می­توانید صدا را در بهترین حالت ممکن پخش کنید و از جلسات خود آرشیو صوتی تهیه نمایید. میکروفون­

بیشتر بدانید »

نیاز به مشاوره دارید! همین حالا تماس بگیرید.

قیمت سیستم صوت و تجهیزات صوتی

برای خرید تجهیزات صوت سالن کنفرانس و اینکه شخص بداند چه اطلاعاتی مناسب ترین گزینه برای سیستم صوتی سالن است و بتواند بهترین گزینه ها را انتخاب کند، بهتر است ابتدا با انواع میکروفون و سیستم صوت سالن کنفرانس آشنایی داشته باشد و اطلاعاتی در مورد قابلیت های مختلف آنها بفهمد. پس از آگاهی در زمینه ی سیستم صوتی سالن کنفرانس ، می تواند با توجه به نیاز سالن کنفرانس موردنظر بهترین مورد خرید میکروفون کنفرانس را انتخاب کند. برای قیمت میکروفون سالن کنفرانس و بلندگو سالن کنفرانس گستره قیمت زیادی وجود دارد که بستگی به موارد زیادی دارد.

اگر سیستم صوتی آنالوگ را انتخاب کنید مطمئنا با توجه به اینکه بسیاری از قابلیت ها را ندارد قیمت کمتری هم نسبت به قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس از جمله میکروفون دیجیتال سالن کنفرانس دارد. اضافه شدن هرکدام از قابلیت ها باعث افزایش در قیمت میکروفون سالن کنفرانس می شود. در خرید میکروفون کنفرانس و بلندگو سالنی کاملاً دقت کنید که با توجه به افراد مهمی که برای سخنرانی ها حضور می یابند بهترین گزینه را انتخاب کنید که تمام نیازهایتان را رفع کند و البته به این نکته نیز توجه کنید که قیمت میکروفون سالن کنفرانس با ویژگی های آن همخوانی داشته باشد.