گارانتی و خدمات پس از فروش صدرا ایرانیان

هوشمندانه انتخاب کنید
فرم نظر سنجی و نظرات
تمامی نظرات ثبت خواهد شد
فرم رسیدگی به شکایات
تمامی شکایات پیگیری خواهد شد

برندهای صدرا ایرانیان

تمامی شرکت ها و سازمان ها از ارائه انواع خدمات، کالاها و اطلاعات به افراد جامعه یک هدف مشترک و نهایی دارند: رضایت مشتریان.اگر مشتریان از نحوه کار یک شرکت رضایت داشته باشند و محصولات و خدمات آن شرکت را برای رفع نیازهای خود انتخاب کنند، نتیجه آن به نفع هر دو طرف خواهد بود. به این ترتیب هم آن شرکت از فروش بالای محصولات و خدمات خود به سود مالی خوبی دست پیدا کرده و رشد می کند، هم مشتری حس خوشایندی بابت خرید کالا یا دریافت خدمات خوب دارد. شرکت صدرا ایرانیان در راستای سیاست های مشتری مداری خود؛ همواره سعی بر این دارد که با انتخاب محصولات خوب و ارائه خدمات خوب تر، رضایت مشتریان خود را برآورده کند. از این رو از شما همراهان همیشگی صدرا ایرانیان درخواست می کنیم که هر کدام از فرم های زیر را با دقت پر کرده و با کلیک بر روی گزینه  ارسال ، نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و اطمینان داشته باشید که کوچکترین نکات ارائه شده توسط شما از چشم کارشناسان ما پوشیده نخواهد ماند.

فرم نظر سنجی و نظرات:

باسلام، احترما به استحضار می رساند که این شرکت در راستای جلب رضایت مشتریان خود اقدام به نظر سنجی در مورد کمیت و کیفیت محموله های ارسالی خود می نماید. خواهشمند است در خصوص محموله دریافتی به هریک از سوالات زیر پاسخ فرمائید.

فرم رسیدگی به شکایات:

باسلام، احترما به استحضار می رساند که این شرکت در راستای جلب رضایت مشتریان خود اقدام به ثبت شکایات در مورد کمیت و کیفیت محموله های ارسالی و خدمات مختلف خود می نماید. خواهشمند است جهت پیگیری هرچه بهتر شکایات ، به هریک از سوالات زیر پاسخ فرمائید.