پروژکتور هیبریدی hybrid

ویدئو پروژکتور های لیزری Hybrid ( بخش دوم )

ویدئو پروژکتور هیبریدی از نظر مصرف انرژی بسیار به صرفه تر هستند، به گونه ای که به ازای هر وات برق مصرفی، دو برابر لومن روشنایی در مقایسه با پروژکتور های لامپی تولید می نمایند. قابلیت های دیگری نیز وجود دارند که صرفه جویی در مصرف انرژی را افزایش می دهند.

به عنوان مثال، عدم وجود لامپ به این معناست که پروژکتور را به طور آنی می توان خاموش و روشن کرد. کاربر های پروژکتور های لامپی به وقفه هایی برای گرم شدن و سرد شدن پروژکتور هنگام روشن و خاموش کردن آن نیاز دارند مصرف برق آن ها را بیشتر می کند. از سویی دیگر، یک ویدئو پروژکتور هیبریدی، بدون نیاز به این وقفه های می تواند به صورت آنی خاموش و روشن شود.

کنترل مصرف برق هوشمند

یک ویدئو پروژکتور هیبریدی از کنترل مصرف برق هوشمند نیز استفاده می کند. این بدین معناست که پروژکتور ها به طور هوشمندانه ای میزان برق تخصیص یافته به منبع نور پردازی را کنترل می نماید. به عنوان مثال، هنگام تماشای فیلم ها تاریک تر، میزان برق کمتری مورد نیاز خواهد بود. در حالی که یک لامپ ۲۰۰ واتی بدون توجه به نوع تصویر ارسالی  همیشه در هنگام روشن بودن ۲۰۰ وات برق مصرف خواهد کرد. با گذشت زمان، این قابلیت پروژکتور های هیبریدی باعث کاهش چشمگیری در مصرف برق و هزینه های آن خواهد شد.

بدون جیوه

کاهش مصرف انرژی تنها بخشی از دوستدار محیط زیست بودن تکنولوژی هیبریدی می باشد. عدم وجود جیوه در ترکیب این پروژکتور از وارد شدن این ماده ی سمی به طبیعت جلوگیری می نماید.

بدون لامپ

عدم وجود لامپ بدین معنی می باشد که دیگر نیازی به صرف هزینه و وقت زیاد برای خرید و تعویض آن وجود نخواهد داشت. در برخی موارد، پروژکتور ها ممکن است به دلیل نیاز به تعویض لامپ تا چند مدت بدون استفاده باقی بمانند. با وجود تکنولوژی بدون نیاز به لامپ SSI، چنین اتفاقاتی رخ نخواهند داد. تکنولوژی SSI راهکار بسیار قابل اطمینان تری را به کاربران ارائه می نماید.

عدم کاهش تدریجی روشنایی

در حالی که تمامی منابع نوری با گذشت زمان به تدریج روشنایی خود را از دست می دهند، نور لیزر یک پروژکتور هیبریدی روشنایی خود را بسیار بهتر از لامپ در طول زمان حفظ می کند. به جای کاهش گسترده ی تصاعدی، روشنایی یک پروژکتور هیبریدی با سرعت بسیار آرام تری کاهش می یابد.

کاهش گرما

پروژکتور های هیبریدی گرمای کمتری نیز تولید می کنند. یک لیزر نهایتا ۳۰ درجه ی سلسیوس گرما تولید می کند، و این در حالی است که یک لامپ می تواند تا ۶۰ درجه نیز گرما تولید نماید. تولید گرمای کمتر به معنی سرعت پایین تر فن می باشد که به کم سر و صدا بودن پروژکتور کمک شایانی می کند.

گرمای کمتر، مصرف برق کمتر و عدم وجود لامپ باعث می شوند تا هزینه های کلی نگهداری یک لامپ هیبریدی بسیار کمتر از پروژکتور های لامپی باشد. عدم و جود لامپ و قطعات متحرک موجب ارائه ی محصولی می شوند که ثبات و پایداری آن بیشتر بوده و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارد.

نتیجه گیری

برای افرادی که به دنبال آخرین تکنولوژی پروجکشن همراه با هزینه های کمتر و بدون کاهش کیفیت، روشنایی و کنتراست می باشند، یک ویدئو پروژکتور هیبریدی لیزر/ال ای دی انتخابی ایده آل  می باشد. هزینه های کلی نگهداری ویدئو پروژکتور ها بسیار پایین می باشد که آن ها را به یک سرمایه گذاری هوشمند و طولانی مدت تبدیل می کند. با داشتن چنین ویدئو پروژکتوری، در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کرده و از تصاویر با کیفیت فوق العاده ی آن که در طول زمان کیفیت خود را به خوبی حفظ می کنند لذت خواهید برد.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »