برد هوشمند ونتک em83

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83:

 • سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ
 • تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک
 • وزن برد: ۲۵کیلوگرم
 • رابط کاربری: قلم مخصوص برد
 • تعداد کاربر: ۲ کاربر
 • سطح برد: سرامیکی با قابلیت نوشتن با ماژیک

بُرد هوشمند VanTek بر مبنای تکنولوژی پیشرفته الکترومغناطیسی طراحی شده واز استانداردها و تکنولوژی های روز دنیا بهره می برد . این بُرد از مزایای حرفه ای بودن، تعمیر ساده و یادگیری آسان برخوردار است. این موارد به شما کمک می کنند تا از کلاس ها یا جلسات خلاقانه تر لذت ببرید.

برد مگنت ونتک

قابل اطمینان : 

با بهره گیری از تکنولوژی الکترومغناطیسی بُردِ هوشمند ونتک کالیبراسیون دقیق و منحصر بفردی را ارائه می کند که توانایی تشخیص دست خطتان را بدون توجه به سرعت نوشتن شما دارد.بکارگیری استانداردهای نظام های آموزشی آمریکا در این بُردها منجر به دوام و اطمینان بالای این تخته شده است.

آسان و کاربردی :

شما می توانید کامپیوتر را بطور مستقیم بر روی وایت بورد کنترل کنید و یا با استفاده از قلم الکترونیکی مخصوص با قابلیت دابل کلیک به سادگی بنویسید. در هر دو سمت این تخته در مجموع ۱۸ دکمه میانبر تعبیه شده که بیشترین کاربرد و استفاده را خواهند داشت و بعضی از آنها نیز قابل سفارشی کردن هستند.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

برد هوشمند چیست ؟

بطور کلی بُردهای هوشمند در سخنرانی ها و کلاس های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند و این تکنولوژی به شما اجازه می دهد تا بر روی سطح آن بنویسید ، شکل بکشید ، از تصاویر پرینت بگیرید ، آنها را در کامپیوتر ذخیره کنید و یا در شبکه به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید تصاویر کامپیوتر را بر روی سطح وایت بورد بتابانید و سپس از طریق همین سطح و با لمس مستقیم یا بهره گیری از یک قلم مخصوص آن را کنترل کنید.

مزایای برد هوشمند

علت اینکه بردهای هوشمند بسیار شبیه وایت بردهای معمولی هستند حتی معلمین و اساتید ناآشنا با تکنولوژی نیز می توانند از آنها استفاده کنند.

این بُردها به گسترش استفاده از آموزش های الکترونیکی کمک می کنند زیرا به خوبی نشان می دهند چه جایگزین های مناسبی برای تخته های معمولی هستند.

آنها کار را برای معلمین جهت ارائه محتوای مختلف با گستره ی وسیع در یک کلاس آموزشی آسان می کنند. به عنوان مثال نمایش یک عکس، سند ورد، نمودار تحلیلی و … را همزمان می توانند در اختیار داشته باشند.

این تخته ها به اساتید اجازه می دهند تا موضوعات آموزشی مناسبی را با سرعت و خلاقیت بیشتری تولید کنند و همزمان در کلاس درس نمایش دهند.

دانش آموزان با سرعت و کیفیت بهتری مطالب را فرا می گیرند. همچنین این امکان برای آنها فراهم می شود تا با یکدیگر به بحث بپردازند زیرا وقتشان بابت یادداشت برداری تلف نمی شود.

ترکیب یکپارچه محیط آموزشی مجازی به همراه موضوعات مختلف آموزشی پتانسیل زیادی را برای به اشتراک گذاری منابع بوجود می آورد.

این بردها چگونه کار میکنند ؟

استفاده از بردها جهت آموزش هوشمند معمولا نیاز به ۴ ابزار اصلی دارد :

 •  یک کامپیوتر
 •  یک پروژکتور
 •  نرم افزار مناسب
 • برد نمایش

 کامپیوتر به پروژکتور و بُرد متصل می شود. پروژکتور تصاویر کامپیوتر را بر روی تخته به نمایش در می آورد. تعامل با سطح پنل نمایش با کمک یک نرم افزار در کامپیوتری که از طریق اتصال سیمی یا بی سیم متصل است انجام می شود.

در بعضی سیستم ها به جای پروژکتور از صفحات پلاسما استفاده می کنند که قیمت بسیار بالایی دارند و بنابراین در این سطح توصیه نمی شوند.

انواع مختلفی از تکنولوژی بردهای هوشمند وجود دارند :

پرده های مقاومتی

این بُردها از یک سطح نرم و انعطاف پذیر بهره می برند که از دو بخش مقاومتی که توسط یک فضای خالی کوچک جدا شده اند تشکیل می شود. 

با استفاده از انگشتان یا قلم های مخصوص می توان بر روی این صفحات نوشت یا کشید که با استفاده از نرم افزار مخصوصی می توان رنگ دلخواه قلم را نیز انتخاب کرد. حرکت قلم با توجه به توجه به فشاری که قلم به روی سطح وارد می کند ردیابی می شود. این نوع پرده ها به علت اینکه در برابر ضربه حساس هستند در سالهای اخیر کمتر استفاده میشوند .

بُردهای الکترومغناطیسی

این بردها مشابه وایت بوردهای سنتی هستند از این نظر که دارای سطحی سخت با قابلیت نوشتن و کشیدن با قلم های معمولی را دارند. برای ایجاد تعامل این تخته ها نیاز به قلم هایی با باطری داخلی دارند تا میدان مغناطیسی کوچک تشخیص داده شده توسط فریم بُرد یا شبکه ی سیم های آن که در زیر سطح سخت قرار گرفته است را ساطع کنند.

اسکنرهای لیزری

این وایت بوردها دارای یک سطح سخت مخصوص نوشتن هستند که از اسکنرهای لیزری واقع در گوشه های بالایی برای تشخیص حرکات قلم استفاده می کنند. برای تعامل با آنها نیاز به یک قلم مخصوص دارید که هر کدام از آنها دارای یک سر collar بازتابنده است که لیزر از آن برای ثبت رنگ و مکان استفاده می کند.

بردهای هوشمند امکان انجام عملیات زیادی را دارند از قبیل :

 • نوشتن بر روی برنامه ها برای مشخص کردن نکات مهم و حاشیه نویسی
 • مشاهده و جابجایی در وب سایت ها به گونه ای که تمام کلاس شاهد آن باشند
 • ترویج کار گروهی با دعوت از دانش آموزان برای مشارکت و استفاده از بُرد و نوشتن نقطه نطراتشان بطور مستقیم بر روی آنها
 • همکاری گروهی در واژه پردازی بر روی اسناد، صفحات گسترده و پروژه های طراحی
 • اتصال به یک سیستم کنفرانس ویدیویی
 • امکان تعامل دانش آموزان و کارمندان با تخته بدون نیاز به کامپیوتر
 • ارائه ی تمام ویژگی های وایت بوردهای سنتی از قبیل نوشتن مستقیم بر روی تخته، هایلایت کردن، کشیدن اَشکال ( هندسی ) و پاک کردن اشتباهات به علاوه ی امکاناتی که ذخیره یا پرینت اطلاعات را به مراتب ساده تر می کند.
 • فراهم کردن یک صفحه کلید شناور بر روی نرم افزار برای وارد کردن متن یا اطلاعات تقریبا در هر نرم افزاری
 • ویرایش مستقیم بر روی صفحه و قابلیت ضبط تغییرات و موارد اضافه شده
 • فراهم کردن یک فلیپ چارت الکترونیکی شامل تمام متن ها و اشکال که به صورت فایل HTML ذخیره شده اند تا بعدا از طریق اینترنت  مورد استفاده قرار بگیرند و یا آرشیو شوند.
 • امکان ذخیره نکات برای دانش آموزانی که ارائه را از دست داده اند.
 • ارائه کارهای دانش آموزان به تعداد زیادی مخاطب
 • نمایش ویدیوهایی که مطالب دشوار را بصورت تصویری شرح می دهند
 • نمایش واقعی از یک برنامه آموزشی، از این نظر که دانش آموزان می توانند از انگشتان و دست های خود برای کشیدن و نوشتن به جای ماوس استفاده کنند. ( در بردهای با امکان تاچ )
 • ارائه محتوای آموزشی به شکلی بهتر برای دانش آموزانی که مشکات بینایی دارند و یا دانش آموزانی که نیازهای خاصی دارند، به عنوان مثال با استفاده از محتوای گرافیکی به جای مطالب صرفا متشکل از متن استفاده کنید.
 • ایجاد اشکال ، نکات و نقشه های مفهومی در همان زمانبندی کلاس ها که بعدها نیز می تواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد و یا به عنوان جزوات فوری برای درسی که داده شده در اختیار دانش آموزان قرار دهید.

 البته همه ی وایت بوردها از تمام ویژگی های بالا پشتیبانی نمی کنند.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

سوالی دارید؟ مشاوره دریافت کنید.

در خرید بُردهای هوشمند به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

دو فاکتور اصلی از نظر فنی وجود دارد که هنگام خرید بایستی به آن توجه کرد : رزولوشن تصویر و قابلیت ردیابی. رزولوشن بالا به تشخیص دست خط کمک می کند(۱۰۰۰ خط در اینچ نتایج فوق العاده عالی را در تشخیص دست خط ارائه می کند). سرعت ردیابی بالا به این معنی است که نوشتن و کشیدن اشکال تقریبا بصورت همزمان بر روی بُرد ظاهر می شوند.سرعت ردیابی ۲۰۰ اینچ بر ثانیه برای اکثر کاربردها کافی می باشد.

تاثیر آنها بر آینده ی سیستم های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها به چه شکل خواهد بود؟

 بُردهای هوشمند طیف گسترده ای از فرصت های یادگیری برای دانش آموزان و اساتید به وجود می آورند. مطالعات نشان می دهند که این وسایل اگر بطور مناسب و نوآورانه بکار گرفته شوند بسیار انگیزه بخش خواهند بود. این بُردها با ارائه محتوای آموزشی وسیع و مختلف با درگیر کردن دانش آموزان اثر بخشی آنها را افزایش می دهد. میزان نفوذ بُردهای هوشمند در سیستم های آموزشی اروپا و آمریکا نشانگر تاثیر مثبت آنها بر بازدهی دانش آموزان و دانشجویان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی سوئیچ hdmi کنترلدار

 معرفی سوئیچ hdmi کنترلدار , ممکن است این اتفاق برای شما هم پیش آمده باشد که برای استفاده از درگاه hdmi نمایشگر خود با مشکلات

میکسر تصویری دیجیتال

میکسر دیجیتال یا میکسر تصویر دیجیتال این تجهیزات به طور کلی به دسته های آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. با پیشرفت تکنولوژی و وضوح

آشنایی با سیستم کنفرانس دیجیتال

سیستم کنفرانس دیجیتال مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون

نورپردازی سالن کنفرانس

نورپردازی بر نحوه دیدن محیط اطراف ما تأثیر می گذارد و بر نحوه تفکر و احساس ما نیز تأثیر می گذارد. تغییرات یکپارچه در روشنایی

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس تصویری

سیستم کنفرانس متشکل از یک منبع تغذیه، واحد شرکت‌کننده، واحد ریاست جلسه، دوربین کنفرانس (در صورتی که سیستم دیجیتال باشد) و سایر تجیهزات ارتباطی دیگر

کنترل دوربین ویدئو کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد و گسترش ارتباطات و برگزاری جلسات متنوع و متعدد، امروزه روابط کاری به ‌طرز چشمگیری

دوربین کنفرانسی سونی

کمپانی‌های مختلفی در زمینه طراحی و راه‌اندازی تجهیزات کنفرانسی فعالیت دارند. شرکت سونی، برندی معروف و معتبر بوده که در عرضه تجهیزات صوتی و تصویری

آشنایی با سیستم کنفرانس دیجیتال

سیستم کنفرانس دیجیتال مجموعه ای از تجهیزات کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی ، بلندگو سالنی ، آمپلی فایرها ، میکسرهای صوت و …می باشند که بدون

مطالب ویدئو کنفرانس