برد الکترومغناطیس EMB2-82W


Specktron EMB2-82Wیک محصول در سری Intelligent  کمپانی اسپکترون می باشد که کاربران را با دنیای آموزش هوشمند آشنا می سازد. این محصول راهکار جدید و هیجان انگیزی برای تعامل با محتوا و نرم افزارهای مختلف در کلاس های درس و یا اتاق های کنفرانس ارائه کرده و همچنین توجه مخاطبین را نیز به خود جلب می کند. EMB2-82W کاربران را قادر می سازد تا کارهای متعددی را با استفاده از قلم های الکترونیکی به انجام برسانند که می توان به نوشتن، کشیدن و علامت گذاشتن اشاره کرد. این بُرد با نرم افزار Specktron تجهیز شده که از یک کتابخانه تصویری بسیار بزرگ بهره می برد تا فرایند یادگیری را تسهیل بخشد و همچنان مخاطبین را بطور کامل درگیر موضوع کند.

ویژگی های کلیدیِ اسپکترون EMB2-82W :

 • تک لمسی
 • سطح فولادی منحصر بفرد با قابلیت ضد تابش
 • نوار ابزار برای دسترسی به ابزارهای نرم افزار به صورت میانبُر
 • نرم افزار Intelligent Series – نرم افزار آموزشی که حاشیه نویسی کامل را ارائه می دهد
 • تکنولوژی الکترومغناطیسی

 برد هوشمند چیست ؟

بطور کلی بُردهای هوشمند در سخنرانی ها و کلاس های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند و این تکنولوژی به شما اجازه می دهد تا بر روی سطح آن بنویسید ، شکل بکشید ، از تصاویر پرینت بگیرید ، آنها را در کامپیوتر ذخیره کنید و یا در شبکه به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید تصاویر کامپیوتر را بر روی سطح وایت بورد بتابانید و سپس از طریق همین سطح و با لمس مستقیم یا بهره گیری از یک قلم مخصوص آن را کنترل کنید.

مزایای بُرد های هوشمند چیست ؟

بعلت اینکه بردهای هوشمند بسیار شبیه وایت بردهای معمولی هستند حتی معلمین و اساتید ناآشنا با تکنولوژی نیز می توانند از آنها استفاده کنند. این بُردها به گسترش استفاده از آموزش های الکترونیکی کمک می کنند زیرا به خوبی نشان می دهند چه جایگزین های مناسبی برای تخته های معمولی هستند. آنها کار را برای معلمین جهت ارائه محتوای مختلف با گستره ی وسیع در یک کلاس آموزشی آسان می کنند. به عنوان مثال نمایش یک عکس، سند ورد، نمودار تحلیلی و … را همزمان می توانند در اختیار داشته باشند. این تخته ها به اساتید اجازه می دهند تا موضوعات آموزشی مناسبی را با سرعت و خلاقیت بیشتری تولید کنند و همزمان در کلاس درس نمایش دهند. دانش آموزان با سرعت و کیفیت بهتری مطالب را فرا می گیرند. همچنین این امکان برای آنها فراهم می شود تا با یکدیگر به بحث بپردازند زیرا وقتشان بابت یادداشت برداری تلف نمی شود. ترکیب یکپارچه محیط آموزشی مجازی به همراه موضوعات مختلف آموزشی پتانسیل زیادی را برای به اشتراک گذاری منابع بوجود می آورد.

 این بردها چگونه کار میکنند ؟

استفاده از بردها جهت آموزش هوشمند معمولا نیاز به ۴ ابزار اصلی دارد :

 •  یک کامپیوتر
 •  یک پروژکتور
 •  نرم افزار مناسب
 • برد نمایش

 کامپیوتر به پروژکتور و بُرد متصل می شود. پروژکتور تصاویر کامپیوتر را بر روی تخته به نمایش در می آورد. تعامل با سطح پنل نمایش با کمک یک نرم افزار در کامپیوتری که از طریق اتصال سیمی یا بی سیم متصل است انجام می شود. در بعضی سیستم ها به جای پروژکتور از صفحات پلاسما استفاده می کنند که قیمت بسیار بالایی دارند و بنابراین در این سطح توصیه نمی شوند.

انواع مختلفی از تکنولوژی بردهای هوشمند وجود دارند :

پرده های مقاومتی

این بُردها از یک سطح نرم و انعطاف پذیر بهره می برند که از دو بخش مقاومتی که توسط یک فضای خالی کوچک جدا شده اند تشکیل می شود. با استفاده از انگشتان یا قلم های مخصوص می توان بر روی این صفحات نوشت یا کشید که با استفاده از نرم افزار مخصوصی می توان رنگ دلخواه قلم را نیز انتخاب کرد. حرکت قلم با توجه به توجه به فشاری که قلم به روی سطح وارد می کند ردیابی می شود. این نوع پرده ها به علت اینکه در برابر ضربه حساس هستند در سالهای اخیر کمتر استفاده میشوند .

بُردهای الکترومغناطیسی

این بردها مشابه وایت بوردهای سنتی هستند از این نظر که دارای سطحی سخت با قابلیت نوشتن و کشیدن با قلم های معمولی را دارند. برای ایجاد تعامل این تخته ها نیاز به قلم هایی با باطری داخلی دارند تا میدان مغناطیسی کوچک تشخیص داده شده توسط فریم بُرد یا شبکه ی سیم های آن که در زیر سطح سخت قرار گرفته است را ساطع کنند.

اسکنرهای لیزری

این وایت بوردها دارای یک سطح سخت مخصوص نوشتن هستند که از اسکنرهای لیزری واقع در گوشه های بالایی برای تشخیص حرکات قلم استفاده می کنند. برای تعامل با آنها نیاز به یک قلم مخصوص دارید که هر کدام از آنها دارای یک سر collar بازتابنده است که لیزر از آن برای ثبت رنگ و مکان استفاده می کند.

بردهای هوشمند امکان انجام عملیات زیادی را دارند از قبیل :

 • نوشتن بر روی برنامه ها برای مشخص کردن نکات مهم و حاشیه نویسیبُرد هوشمند
 • مشاهده و جابجایی در وب سایت ها به گونه ای که تمام کلاس شاهد آن باشند
 • ترویج کار گروهی با دعوت از دانش آموزان برای مشارکت و استفاده از بُرد و نوشتن نقطه نطراتشان بطور مستقیم بر روی آنها
 • همکاری گروهی در واژه پردازی بر روی اسناد، صفحات گسترده و پروژه های طراحی
 • اتصال به یک سیستم کنفرانس ویدیویی
 • امکان تعامل دانش آموزان و کارمندان با تخته بدون نیاز به کامپیوتر
 • ارائه ی تمام ویژگی های وایت بوردهای سنتی از قبیل نوشتن مستقیم بر روی تخته، هایلایت کردن، کشیدن اَشکال ( هندسی ) و پاک کردن اشتباهات به علاوه ی امکاناتی که ذخیره یا پرینت اطلاعات را به مراتب ساده تر می کند.
 • فراهم کردن یک صفحه کلید شناور بر روی نرم افزار برای وارد کردن متن یا اطلاعات تقریبا در هر نرم افزاری
 • ویرایش مستقیم بر روی صفحه و قابلیت ضبط تغییرات و موارد اضافه شده
 • فراهم کردن یک فلیپ چارت الکترونیکی شامل تمام متن ها و اشکال که به صورت فایل HTML ذخیره شده اند تا بعدا از طریق اینترنت  مورد استفاده قرار بگیرند و یا آرشیو شوند.
 • امکان ذخیره نکات برای دانش آموزانی که ارائه را از دست داده اند.
 • ارائه کارهای دانش آموزان به تعداد زیادی مخاطب
 • نمایش ویدیوهایی که مطالب دشوار را بصورت تصویری شرح می دهند
 • نمایش واقعی از یک برنامه آموزشی، از این نظر که دانش آموزان می توانند از انگشتان و دست های خود برای کشیدن و نوشتن به جای ماوس استفاده کنند. ( در بردهای با امکان تاچ )
 • ارائه محتوای آموزشی به شکلی بهتر برای دانش آموزانی که مشکات بینایی دارند و یا دانش آموزانی که نیازهای خاصی دارند، به عنوان مثال با استفاده از محتوای گرافیکی به جای مطالب صرفا متشکل از متن استفاده کنید.
 • ایجاد اشکال ، نکات و نقشه های مفهومی در همان زمانبندی کلاس ها که بعدها نیز می تواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد و یا به عنوان جزوات فوری برای درسی که داده شده در اختیار دانش آموزان قرار دهید.

 البته همه ی وایت بوردها از تمام ویژگی های بالا پشتیبانی نمی کنند.

 در خرید بُردهای هوشمند به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

دو فاکتور اصلی از نظر فنی وجود دارد که هنگام خرید بایستی به آن توجه کرد : رزولوشن تصویر و قابلیت ردیابی. رزولوشن بالا به تشخیص دست خط کمک می کند(۱۰۰۰ خط در اینچ نتایج فوق العاده عالی را در تشخیص دست خط ارائه می کند). سرعت ردیابی بالا به این معنی است که نوشتن و کشیدن اشکال تقریبا بصورت همزمان بر روی بُرد ظاهر می شوند.سرعت ردیابی ۲۰۰ اینچ بر ثانیه برای اکثر کاربردها کافی می باشد.

تاثیر آنها بر آینده ی سیستم های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها به چه شکل خواهد بود؟

 بُردهای هوشمند طیف گسترده ای از فرصت های یادگیری برای دانش آموزان و اساتید به وجود می آورند. مطالعات نشان می دهند که این وسایل اگر بطور مناسب و نوآورانه بکار گرفته شوند بسیار انگیزه بخش خواهند بود. این بُردها با ارائه محتوای آموزشی وسیع و مختلف با درگیر کردن دانش آموزان اثر بخشی آنها را افزایش می دهد. میزان نفوذ بُردهای هوشمند در سیستم های آموزشی اروپا و آمریکا نشانگر تاثیر مثبت آنها بر بازدهی دانش آموزان و دانشجویان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

فروش تجهیزات کنفرانس در مشهد

شاید تصور کنید که حتی در یک اتاق بزرگ و با چیدمان مناسب می‌توان جلسات و کنفراس‌ها را برگزار کرد؛ اما بدون شک باید بدانید

مطالب سیستم کنفرانس

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

بررسی سیستم کنفرانس رکسون

سیستم کنفرانس را می­توان مجموعه ­ای کامل از میکروفون کنفرانسی، آمپلی فایرها، بلندگوها، میکسرهای صدا، مانیتور های کنفرانسی، دوربین کنفرانسی و… دانست. این تجهیزات براساس

اسپیکرفون چیست ؟

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، افراد نسبت به قبل، زمان بیشتری را در خانه سپری می­کنند. همچنین اساتید، معلمان، مدیران

مطالب ویدئو کنفرانس