در خرید دیتا پروژکتور کارکرده به چه مواردی باید توجه کرد؟

در خرید دیتا پروژکتور کارکرده به چه مواردی باید توجه کرد؟(نکات کلیدی)

خرید دیتا پروژکتور کارکرده مشهد در حال حاضر بسیار مرسوم و معمول است. دیتا پروژکتور دستگاهی است که به وسیله لنز و پردازش‌های انجام شده بر روی تصاویر ورودی از کامپیوتر، دوربین، تلویزیون و … اقدام به بزرگ نمایی آن‌ها می‌کند. میزان این بزرگ نمایی به نوع لنز و همچنین قدرت دستگاه بستگی دارد. در ادامه این مطلب با صدرا کامپیوتر همراه باشید.

دیتا پروژکتور چگونه اختراع شد؟

داستان خلق دیتا پروژکتور داستان جالبی است. فردی به نام فرانسیس جنکینز توانست با نمایش تصاویر پشت سر هم، این وسیله را برای اولین بار اختراع کند. هر چند این دستگاه بعدها توسط حامی مالی فرانسیس جنکینز گرفته شد و به شرکتی بزرگ که صاحب سالن‌های تئاتر بود فروخته گردید. این دستگاه در ابتدا ادیسون ویتاسکوپ نامیده شد و دلیل این نامگذاری، مشهور بودن نام ادیسون بود نه چیز دیگری.

تفاوت دیتا پروژکتور و ویدئو پروژکتور:

شاید یکی از ابتدایی‌ترین سوالات در مورد دیتا پروژکتور‌ها سوال در مورد تفاوت دیتا پروژکتور و ویدئو پروژکتور باشد. در برخی موارد یک فروشنده از نام دیتا پروژکتور استفاده می‌کند و فروشنده دیگری از نام ویدئو پروژکتور.

تفاوت ویدئو پروژکتور و دیتا پروژکتور

تفاوت در استفاده از این نام‌ها چیست؟

نام ویدئو پروژکتور زمانی برای این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گرفت که از آن تنها برای نمایش ویدئو استفاده می‌شد. اما در حال حاضر استفاده از این دستگاه تنها برای نمایش ویدئو نیست و با آن می‌توان تصاویر، فایل متنی، عکس‌های پزشکی، فایل‌های پاور‌پوینت و کلی موارد دیگر را به نمایش گذاشت از این رو با نمایش فایل‌های مختلف، نام دیتا به جای ویدئو در اول کلمه پروژکتور قرار گرفت. کلمه دیتا در زبان انگلیسی به معنی اطلاعات یا داده است. پس با این توضیح مشخص شد که ویدئو پروژکتور‌ها همان دیتا پروژکتور‌ها هستند که در قدیم از این نام برای آن‌ها استفاده می‌کردند. همان طور که گفتیم در حال حاضر دیتا پروژکتورها از مرز نمایش ویدئو گذشته‌اند و می‌توانند انواع فرمت‌های مختلف را به نمایش بگذارند.

اگر در کنار خرید دیتا پروژکتور قصد خرید ویدئو پروژکتور استوک نیز دارید به این مطلب سر بزنید.

در صورت نیاز به دیتا پروژکتور کار کرده با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۵۱۳۷۰۲۴

مواردی که در هنگام خرید دیتاپروژکتور کارکرده باید به آن توجه کرد:

اگر به فکر خرید دیتا پروژکتور کارکرده افتاده‌اید لازم است قبل از خرید به مواردی توجه کنید تا خرید بهتری داشته باشید.

در زیر موارد مهم برای خرید دیتا پروژکتور کارکرده آمده است:

کنترل از راه دور پروژکتور

کاربر به وسیله این قابلیت این امکان را پیدا می‌کند که از راه دور دیتا پروژکتور را کنترل نماید. این مورد زمانی از اهمیت بیشتری برخوردار است که دیتا پروژکتور در فضای بالاتری نصب شده باشد و امکان دسترسی به کلید‌های آن به صورت مستقیم وجود نداشته باشد.

میزان کارکرد لامپ دیتا پروژکتور

یکی از گران قیمت‌ترین قطعات دیتا پروژکتور‌ها، لامپ آن‌ است. معمولا یکی از دلایل فروش دیتا پروژکتور‌ کارکرده، خرابی لامپ آن است. در برخی موارد قیمت لامپ دیتا پروژکتور، بسیار بالا است و خرید یا تعویض یک لامپ جدید به هیچ وجه به صرفه نخواهد بود.

پس باید در هنگام خرید یک دیتا پروژکتور کارکرده به میزان عمر مفید باقی مانده لامپ دیتا پروژکتور توجه داشته باشید. از علائم خرابی لامپ دیتا پروژکتور می‌توان به کم شدن نور، تاری در نمایش تصویر و همچنین سیاه شدن اطراف لامپ اشاره کرد که عمر مفید یک لامپ دیتا پروژکتور استوک به نحوه استفاده فرد از دیتا پروژکتور بستگی دارد اما به طور کلی عمر مفید آن حدود ۲۰۰۰ ساعت است.

در صورت نیاز به دیتا پروژکتور کارکرده مشهد  با کارشناسان ما تماس بگیرید ۳۷۰۲۴-۰۵۱

میزان بزرگ نمایی تصویر

مورد دیگری که باید هنگام خرید دیتا پروژکتور کارکرده به آن توجه داشت، میزان بزرگ نمایی تصویر است. اگر نیاز به بزرگ نمایی بالایی دارید باید دیتا پروژکتوری را انتخاب کنید که دارای لنز مناسب شما باشد که به دلیل جا‌به‌جایی مداوم درجه لنز توسط کاربر، حتما باید از صحت کارکرد آن مطمئن شوید.

وزن دیتا پروژکتور کار کرده

اگر قرار است دیتا پروژکتور را در فضای با ارتفاع زیاد استفاده کنید، وزن آن باید کم باشد. فاکتور وزن به خصوص در پروژکتور‌های پرتابل از اهمیت بالاتری برخوردار است. در صورتی که نیازی به دیتا پروژکتور پرتابل نداربد، وزن دیتا پروژکتور برای شما از درجه اهمیت کمتری برخوردار خواهد بود.

در صورت نیاز به دیتا پروژکتور کار کرده مشهد  با کارشناسان ما تماس بگیرید ۳۷۰۲۴-۰۵۱

شدت روشنایی دیتا پروژکتور کارکرده

هرچه میزان نور خروجی از دیتا پروژکتور بیشتر باشد، آن دیتا پروژکتور میزان ساعت کمتری مورد استفاده قرار گرفته است. نور کم در دیتا پروژکتور نشان دهنده به پایان رسیدن عمر مفید لامپ دستگاه خواهد بود.

شدت روشنایی دیتا پروژکتور کارکرده

رزولوشن دیتا پروژکتور کارکرده

اگر دیتا پروژکتوری که قصد خرید آن را دارید رزولوشن مورد نیاز شما را نداشته باشد، در آینده‌ای نزدیک به مشکل رو‌به‌رو خواهید شد.  رزولوشن در تعریف ساده، به تعداد پیکسل‌های مورد استفاده برای خلق تصویر توسط دیتا پروژکتور گفته می‌شود. هر چه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد، رزولوشن دیتا پروژکتور بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر رزولوشن دیتا پروژکتور ۱۰۲۴ در ۷۶۸ باشد، یعنی ۱۰۲۴ پیکسل در افق و ۷۶۸ پیکسل در عمود به نمایش گذاشته خواهند شد. برای نمایش بهتر تصاویر توسط دیتا پروژکتور لازم است که رزولوشن کامپیوتر و دیتا پروژکتور به یک اندازه باشد.

در صورت نیاز به دیتا پروژکتور کارکرده مشهد  با کارشناسان ما تماس بگیرید ۳۷۰۲۴-۰۵۱

ورودی و خروجی‌های دیتا پروژکتور

هنگام خرید یک دیتا پروژکتور کار کرده نیاز است که از ورودی و خروجی‌های این دستگاه اطلاع کامل داشته باشید. توجه به ورودی و خروجی دیتا پروژکتور می‌تواند از مهم‌ترین اقدامات لازم برای خرید یک دیتا پروژکتور کارکرده باشد.

پورت VGA

پورت VGA از ماندگارترین پورت‌های موجود بر روی دیتا پروژکتور‌ها است و از آن به صورت گسترده استفاده می‌شود. با توجه به روند مورد استفاده قرار گرفتن این پورت، امکان حذف آن از روی دیتا پروژکتور به زودی محیا نخواهد بود. پس نیاز است در هنگام خرید یک دیتا پروژکتور کارکرده به وجود این پورت توجه داشته باشید.

پورت HDMI

یکی از رابط‌ های پرطرفدار این روز‌ها، پورت HDMI است. این پورت در اکثر کامپوتر‌ها وجود دارد. پس در صورت عدم وجود این پورت بر روی کامپیوتر می‌توانید با تبدیل‌های موجود در بازار آن‌ را تبدیل به این پورت کنید.  نیاز است که در هنگام خرید دیتا پروژکتور کارکرده به وجود یا عدم وجود پورت HDMI توجه داشته باشید.

پورت یو اس بی (USB)

یکی از جدید‌ترین پورت‌های که بر روی دیتا پروژکتور‌ها قرار گرفته است پورت یو اس بی است. این پورت قابلیت اتصال مستقیم به دوربین، کامپیوتر، فلش و … را برای دیتا پروژکتور محیا می‌کند. اگر با موارد نام برده شده سروکار دارید حتما به داشتن این پورت توجه داشته باشید.

نکات مهم در خرید دیتا پروژکتور استوک یا دست دوم:

خرید دیتا پروژکتور کارکرده مناسب افرادی است که می خواهند بهترین کیفیت رو با بهترین قیمت داشته باشند و می خواهند از این دستگاه  چه در خانه و چه در کلاس درس یا حتی در اتاق جلسات یا هر جایی دیگه استفاده کنند. اما بعضی افراد حاضر به خرید دستگاه کارکرده یا دست دوم نیستند چون تنها مزیت یک دستگاه خوب و آکبند را گارانتی آن می دانند. خب پس اگر شما تنها مزیت دستگاه آکبند رو گارانتی می دانید پس در این مورد به مشکل بر نمیخورید چون این دستگاه های دست دوم و کارکرده هم شامل گارانتی هستند. اما ممکن یک سوالی اینجا مطرح شود که اگر این دستگاه ها گارانتیشون تموم شود و نیاز به قطعه داشته باشن چی؟ در جواب این موضوع بهتر است بگوییم که تا چند سال بعد از فروش، نه تنها این دستگاه ها بلکه هر دستگاه ویدئو پروژکتور دیگه ای چه آکبند و چه دست دوم را بخواهید، صدرا کامپیوتر می تواند قطعات آن دستگاه را برای شما تامین کند.  پس از این بابت هم هیچ گونه نگرانی نباید داشته باشید زیرا این دستگاه های استوک یا کارکرده یا دست دوم توسط متخصصین این کار بررسی و خریداری می شود. پس شما می توانید با آرامش خیال و آسودگی هرچه تمام تر این دستگاه ها را از تیم صدرا کامپیوتر بخرید و از دیدن یک تصویر فوق العاده لذت ببرید.

در صورت نیاز به دیتا پروژکتور دسته دوم یا استوک مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید ۳۷۰۲۴-۰۵۱

مطالب تجهیزات کنفرانس

میکسر تصویری دیجیتال

میکسر دیجیتال یا میکسر تصویر دیجیتال این تجهیزات به طور کلی به دسته های آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. با پیشرفت تکنولوژی و وضوح

معرفی سیستم کنفرانس تلویک

در عصر کنونی، شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی به مکانی مشخص برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌های خود نیاز دارند. برای پاسخ به این نیاز، اقدام

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

بلندگو ستونی

بلندگوهای ستونی، بلندگوهایی مستطیل شکل‌اند که اغلب بر روی دیوار، ستون و یا گاهی روی سقف نصب می‌شوند. بلندگو ستونی در دو نوع عمده تولید

مطالب سیستم کنفرانس

کنترل دوربین ویدئو کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره افراد و گسترش ارتباطات و برگزاری جلسات متنوع و متعدد، امروزه روابط کاری به ‌طرز چشمگیری

معرفی برند های سیستم کنفرانس ایرانی

تجهیزات اصلی کنفرانس شامل سه بخش تصویری، صوتی و روشنایی می‌شود. یک نمونه از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس برای برگزاری جلسات

اسپیکرفون چیست ؟

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، افراد نسبت به قبل، زمان بیشتری را در خانه سپری می­کنند. همچنین اساتید، معلمان، مدیران

معرفی سیستم صوتی کنفرانس

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در جهان امروز، تقریباً برای انجام هر فعالیتی، استفاده از ابزارهای تکنولوژیک لازم است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات یکی

معرفی سیستم کنفرانس اروپایی

یکی از نیاز‌های اساسی سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس بوده که به دو شکل دیجیتال و آنالوگ موجود است. از سیستم آنالوگ تنها می‌توان برای پخش

مطالب ویدئو کنفرانس

صدرا ایرانیان