پروژکتور سونی VPL-FHZ55

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور لیزری سونی VPL-FHZ55

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور VPL-FHZ55 این ویدئو پروژکتور لیزری سونی، امسال یکی از مورد بحث ترین پروژکتورها در نمایشگاه های مختلف تکنولوژی بود. سونی رنگ های فوق العاده ای را از یک موتور لیزری با طول عمر بالا تولید می کند.

 بررسی کلی پروژکتور سونی VPL-FHZ55

ویدئو پروژکتور VPL-FHZ55 سونی یک پروژکتور ال سی دی لیزری با روشنایی بالا (۴۰۰۰ لومن) و رزولوشن بالا (WUXGA – ۱۹۲۰ X 1200) می باشد که به منظور نصب دائمی در سالن های بزرگ یا مساجد طراحی شده است. این ویدئو پروژکتور از لیزر آبی از طریق یک چرخ فسفری به منظور تولید نور سفید استفاده می نماید، که بعداً از طریق یک سیستم ۳LCD مشابه پروژکتور های LCD لامپی به روی صفحه ی نمایش ارسال می شود. این پروژکتور همچنین انعطاف پذیری بسیار زیادی را در هنگام نصب به کاربر ارائه می دهد. آن را می توان در هر زاویه ای، بر روی لبه ها یا حتی به صورت سر و ته نصب کرد، مجهز به قابلیت های تغییر لنز عمودی و افقی می باشد و دارای تکنولوژی ترکیب لبه ها به منظور استفاده همراه با یک پروژکتور دیگر برای ارائه ی تصاویر بسیار عریض می باشد.

این ویدئو پروژکتور همچنین دارای یک حالت روشنایی ثابت می باشد که به آن کمک می کند تا در طول عمر ۲۰ هزار ساعته ی خود همان میزان روشنایی همیشگی خود را حفظ کند. پروژکتور سونی FHZ55 همچنین دارای یک تنظیم خودکار روشنایی می باشد که میزان خروجی پروژکتور را بر اساس میزان روشنایی تصویر ارسال شده تنظیم می کند. در نهایت، این ویدئو پروژکتور دارای مجموعه ای از گزینه های اتصال برای یک کامپیوتر، رایانه های مکینتاش و سایر منابع ویدیویی می باشد که شامل کابل VGA، DVD-I، HDMI، ۵-BNC ویدیو کامپوننت، اس ویدیو و کامپوزیت ویدئو می شود. سونی VPL-FHZ55 را می توان از طریق یک پورت LAN به شبکه متصل کرد، که امکان کنترل یک یا چند ویدئو پروژکتور شبکه ای، و همچنین کنترل وضعیت پروژکتور، تعمیر و نگهداری دوره ای و اخطار خطای عملکرد از راه دور را برای کاربران فراهم می کند. برای آموزش در مدارس پزشکی و ارائه ی تصاویر پزشکی، سونی حالت شبیه سازی DICOM را نیز در این پروژکتور ارائه نموده است. با این قابلیت امکان ارائه ی تصویری واضح تر از عکس های اشعه ی ایکس فراهم می شود.

نکات قابل توجه در مورد این پروژکتور :

* روشنایی بسیار خوب، ۴۰۰۰ لومن

* ۲۰ هزار ساعت طول عمر منبع نور

* حالت های ارائه ی تصاویر مختلف به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی

* انعطاف پذیری زیاد هنگام نصب، تغییر لنز عمودی و افقی، به علاوه ی قابلیت نصب در هر زاویه ی دلخواه

* حالت شبیه ساز تصویربرداری پزشکی DICOM

* روشن شدن سریع و خاموش شدن تقریباً آنی

دو صفحه ی نمایش در کنار هم، قابلیت های ترکیب لبه ها

پروژکتور سونی VPL-FHZ55 می تواند دو صفحه ی نمایش مجزا را از دو منبع مختلف در کنار یکدیگر نمایش دهد. تکنولوژی Edge Blending نیز در این ویدئو پروژکتور ارائه شده است که توانایی استفاده از چندین پروژکتور مختلف برای نمایش تصاویری بدون درز و بسیار عریض را فراهم می نماید.

حالت ECO با روشنایی ثابت در ویدئو پروژکتور سونی

زمانی که این حالت فعال شود، میزان نور خروجی اگر در حالت زیاد قرار داشته باشد به میزان ۲۵ درصد، و در صورتی که در حالت استاندارد باشد به میزان ۴۵ درصد کاهش می دهد. این قابلیت به ویدئو پروژکتور اجازه می دهد تا روشنایی خود را در طول عمر سیستم نوری خود حفظ کند، که در نتیجه ی با افزایش طول عمر آن میزان نور خروجی کاهش پیدا می کند. این قابلیت در مواردی که سطح روشنایی پایدار مورد نیاز است می تواند بسیار مفید باشد.

قابلیت اصلاح خودکار زاویه ی نمایش تصویر

علاوه بر قابلیت اصلاح زاویه های نمایش تصویر افقی و عمودی، این پروژکتور دارای امکان اصلاح تمامی گوشه های تصویر ارسال شده می باشد، همچنین امکان اصلاح نقطه ی وسط هر طرف تصویر نیز وجود دارد که در کل می توان با کمک آن زاویه ی هشت نقطه ی مختلف تصویر را اصلاح کرد. این مورد در مواقعی که ویدئو پروژکتور به صورت زاویه دار یا کج نصب شده است (نهایتا تا ۳۰ درجه) می تواند بسیار مفید باشد. محدود کردن محدوده ی اصلاح تصویر می تواند از کاهش کیفیت آن در مقایسه با اصلاح زاویه ی نمایش معمولی جلوگیری نماید. در این صورت، این قابلیت در مواقعی که پروژکتور به صورت غیر دائمی نصب می شود می تواند بسیار مفید باشد. هر چند، اگر پروژکتور به صورت دائمی در یک مکان مشخص نصب خواهد شد، بهتر است تا نصب آن به گونه ای باشد که نیازی به استفاده از این قابلیت ها وجود نداشته باشد.

حالت شبیه سازیDICOM GSDF

هنگام ارسال تصاویر از یک منبع کامپیوتری، سونی یک حالت با میزان گامای ویژه را به این ویدئو پروژکتور اضافه کرده است تا با استفاده از استاندارد های DICOM (تصویر برداری و ارتباطات دیجیتال در پزشکی) GSDF (تابع نمایش استاندارد سطوح خاکستری) تصاویر پزشکی B/W مانند تصاویر اشعه ایکس را نمایش می دهد. این حالت جزئیات رنگ های سیاه، خاکستری و سفید را با ارائه ی یک منحنی گامای سفارشی تغییر می دهد. همانند سایر پروژکتورهایی که مجهز به این حالت می باشد، این قابلیت برای تشخیص های واقعی پزشکی مناسب نمی باشد، ولی امکان آموزش دقیق تر برای دانشجویان و همچنین ارائه ی مطالب پزشکی با جزئیات زیاد را فراهم می نماید.

SONY VPL-FHZ55

طراحی ظاهری

ویدئو پروژکتور VPL-FHZ55 دارای یک طراحی تمیز و صنعتی با بدنه ی سفید یا سیاه پلاستیکی می باشد. طراحی آن متفاوت از طراحی های معمولی می باشد که دکمه های کنترل در بالای پروژکتور قرار می گیرند (آن ها در سمت چپ قرار گرفته اند) و تمامی اتصالات آن در پنل جلویی پروژکتور قرار گرفته اند. در پنل جلویی ویدئو پروژکتور، لنز در مرکز آن قرارگرفته است که دکمه های تغییر عمودی و افقی لنز در کنار آن قرار گرفته اند. یک حلقه در اطراف لنز برای فوکوس و یک اهرم در کنار آن نیز برای بزرگنمایی لنز قرار گرفته اند. تنظیمات ارتفاع لنز را به کمک دو پیچ که در دو گوشه ی پروژکتور قرار گرفته اند می توان انجام داد. در سمت چپ لنز نیز یک گیرنده ی مادون قرمز برای کنترل از راه دور پروژکتور و چراغ های روشن بودن و وضعیت لامپ نیز در لبه ی بالای جلویی آن قرار گرفته اند.

کنترل پنل

در سمت چپ پروژکتور، در نزدیکی قسمت جلویی آن کنترل پنل و در عقب آن یک ورودی هوای بزرگ قرار گرفته اند. کنترل پنل شامل یک دکمه ی خاموش و روشن، دکمه ی انتخاب منبع ورودی، دکمه ی منو و دکمه های جهت یابی آن، دکمه ی Enter و یک دکمه برای قرار دادن ویدئو پروژکتور در حالت ECO وجود دارند. در سمت راست آن یک ورودی قفل Kensington، یک نوار قفل ضد دزدی و یک ورودی هوای بزرگ دیگر وجود دارد و در نهایت در عقب پروژکتور، یک خروجی گرم هوا و یک گیرنده ی مادون قرمز دوم و کاور جدا شونده به منظور خارج کردن فیلتر هوا وجود دارد.

sony-video-projector-vpl-fhz55-3

ورودی ها

تمامی اتصالات این ویدئو پروژکتور به صورت مجموعه ای از جک ها در بخش زیرین پنل جلویی قرار گرفته اند. مهم ترین بخش آن پورت HDMI است.

sony-video-projector-vpl-fhz55-4

راه اندازی و منو های سونی VPL-FHZ55

سونی یک قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش چهار گوشه ای را ارائه می کند که کاربر به کمک آن می تواند بدون کاهش کیفیت تصویر، تصویری مربعی را روی صفحه ی نمایش ارسال نماید. به طور ایده آل، شما نباید بیشتر از اصلاح گوشه ها از این قابلیت ها استفاده نمایید، زیرا استفاده ی بیش از اندازه از این قابلیت می توان تاثیری منفی بر روی کیفیت و وضوح تصویر باقی بگذارد. این ویدئو پروژکتور تصویری بسیار واضح ارائه می کند، و این که شما بخواهید وضوح تصویر را با انجام این کار کاهش دهید منطقی به نظر نمی رسد.

زمانی که از قابلیت تغییر لنز برای هماهنگی تصویر با صفحه ی نمایش  استفاده کردید، می توانید با استفاده از منو ها حالت تصویر دلخواه خود را انتخاب کرده و تنظیمات تصویر مختلفی را انجام دهید. یکی از سه حالت مختلف تصویر را انتخاب کنید، با کمک تنظیمات مختلف تصویر را به صورت دلخواه خود تنظیم کنید و همه چیز برای ارسال تصویر روی صفحه ی نمایش آماده خواهد بود. برای کاربران ماهر، سونی سه حالت تصویر دیگر با غنای رنگ سفارشی را نیز آماده کرده است (کم، معمولی، زیاد). این سه حالت سفارشی با این پیش تنظیم ها شروع می شوند و می توان هر کدام از آن ها را تغییر داد. ویدئو پروژکتور لیزری VPL-FHZ55 با هر کدام از این تنظیمات پیش فرض سریعا روشن می شود و سپس امکان اعمال تنظیمات بیشتر بر روی آن ها فراهم می گردد. این منو برای افرادی که قبلا با پروژکتورهای سونی کار کرده اند آشنا بوده و کار کردن با آن بسیار ساده می باشد. به راحتی یکی از حالت های رنگ موجود را انتخاب کنید، آن را با کمک تنظیمات مختلف روشنایی، کنتراست و وضوح به صورت دلخواه خود درآورید و همه چیز آماده خواهد بود.

 sony-video-projector-vpl-fhz55-6

ریموت کنترل

ویدئو پروژکتور سونی FHZ55 یک کنترل از راه دور معمولی، ولی با طراحی خوب دارد. رنگ آن سفید بوده و دکمه های آن ترکیبی از رنگ های سفید و خاکستری می باشد، به جز دکمه ی روشن کردن و استند بای که به رنگ سبز است. دکمه های روشن کردن و انتخاب ورودی در سمت راست بالای کنترل از راه دور قرار گرفته اند که برای هر ورودی یک دکمه ی جداگانه قرار داده شده است.

sony-video-projector-vpl-fhz55-5

در زیر دکمه های ورودی دکمه های منو و جهت یابی منو قرار گرفته اند. دکمه های دیگری نیز برای بزرگنمایی دیجیتال، ولوم صدا، ثابت نگه داشتن تصویر و قطع کامل صدا و ویدیو وجود دارند. یک دکمه ی دیگر هم برای فعال کردن حالت نمایش همزمان دو تصویر در کنار هم وجود دارد. این کنترل از راه دور با سایر پروژکتورهای سونی نیز کار می کند، بنابراین چندین دکمه روی ریموت کنترل هستند که در مورد این ویدئو پروژکتور هیچ عملکردی برای آن ها تعریف نشده است (مانند تغییر لنز و بزرگنمایی). از آن جایی که این ویدئو پروژکتور قابلیت تغییر لنز دارد، ولی تغییر لنز آن از نوع مکانیکی نیست، این مورد می تواند برای کاربران جدید کمی گیج کننده باشد.

کیفیت رنگ و تصویر سونی VPL-FHZ55

همان گونه که از ویدئو پروژکتور های سونی انتظار می رود، پروژکتور VPL-FHZ55 تصویری واضح با رنگ هایی غنی و با سطح اشباع خوب به نمایش گذاشت. رنگ های قرمز عمیق بود ولی رنگ های تیره و سبز به گونه ی قابل توجهی بیش از حد اشباع نبودند. با استفاده از هر نوع اتصال ویدیویی رنگ ها کیفیت بسیار خوبی دارند، ولی نمایش یک مطلب با کیفیت بسیار بالا از طریق پورت HDMI کمی نویز به تصویر اضافه می کند.

 بر خلاف بسیاری از ویدئو پروژکتور، رنگ های این پروژکتور در حالت ارائه ی مطلب (پر نور ترین حالت) از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند.کمی رنگ ها مایل به سبز می باشند، ولی این مورد در پرنور ترین حالت بسیاری از پروژکتورها طبیعی می باشد، ولی در هر حال رنگ ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند. این بدین معنی می باشد که شما می توانید به طور کامل از خروجی لومن پروژکتور بهره ی مورد نظر خود را ببرید، بدون این که نتیجه ی کار شما حالتی غیر طبیعی داشته باشد. هر چند، اگر به بهترین عملکرد رنگی ممکن نیاز دارید و می توانید کاهشی ۳۳ درصدی در خروجی لومن را قبول کنید، استفاده از حالت دینامیک یا حالت استاندارد بهترین نتایج را ارائه خواهد داد. با استفاده از این حالت ها کنتراست بهتری نیز بدست خواهید آورد که عمق تصویر را افزایش می دهد. در نتیجه ی تفسیر رنگ خیلی خوب این حالت ها، تصاویر عکاسی کاملاً واضح به نمایش در آمد و رنگ های آن به خوبی اشباع شده بودند و رنگ های پوست کاملاً طبیعی بودند. به خاطر رزولوشن بالا، جزئیات کوچک نیز به خوبی مشخص بودند.

 خوانایی

از آن جایی که سونی VPL-FHZ55 یک ویدئو پروژکتور با رزولوشن بالا می باشد (۱۹۲۰*۱۲۰۰)، متن های کوچک (۸ pt.) حتی در تصاویر ۸۰ اینچی واضح و خوانا بودند. این موضوع در مورد متن سفید روی پس زمینه ی سیاه و متن زرد روی پس زمینه آبی تیره نیز صادق می باشد. در کل، اینپروژکتور سونی تصاویر خوب و واضحی را از هر منبعی می تواند ارائه کند. تغییر منبع ورودی از HDMI به یک ورودی آنالوگ به طور قابل توجهی بر کیفیت و وضوح تصویر تاثیر نمی گذارد.  از آن جایی که به نظر نمی رسد هیچ منبعی رزولوشن بالاتری از رزولوشن این پروژکتور داشته باشد، بنابراین مشکلی از نظر خوانایی در تمامی مطالب ارائه شده وجود نخواهد داشت.

 با تغییر رزولوشن به رزولوشن های UXGA (1600 x 1200) و XGA (1024 x 768) به منظور تست کردن پردازش ویدیویی پروژکتور، هیچ گونه کاهشی در  کیفیت تصویر مشاهده نشد. هیچ ایرادی حتی در کوچکترین متن های روی تصویر نیز مشاهده نشد. همانند بسیاری از ویدئو پروژکتورهای مولتی مدیا، یک بزرگنمایی الکتریکی قابل حرکت وجود دارد که به کمک آن می توان بر روی بخش خاصی از تصویر زوم کرد. این مورد در هنگام اشاره به جزئیات بخش خاصی از تصویر یا نمودارها می تواند بسیار مفید باشد. همچنین می توانید به کمک یک دکمه روی کنترل از راه دور، تصویر را ثابت نگه دارید.

 کیفیت ویدئو

به دلیل رزولوشن بالای این ویدئو پروژکتور، تماشای ویدیو از یک منبع بلوری بسیار رضایت بخش بود. همانند ویدئو پروژکتور سونی VPL-FH30، حالت ارائه ی مطلب  فقط از طریق یک منبع کامپیوتری قابل دسترسی است، بنابراین اگر می خواهید در یک اتاق با نور محیطی معمولی ویدیو های خود را به نمایش بگذارید، باید آن را از طریق یک منبع کامپیوتری انجام دهید.

 ارائه ی مطالب ویدیویی از طریق اتصال آنالوگ یک لپ تاپ نیز بسیار خوب بود و دومین مزیت استفاده از پر نور ترین حالت محسوب می شد.

روشنایی سونی VPL-FHZ55

میزان روشنایی این ویدئو پروژکتور ۴۰۰۰ لومن می باشد. همانند سایر ویدئو پروژکتورهای لیزری که در بازار وجود دارند، میزان خروجی لومن در بسیاری از حالت ها به جز پرنور ترین حالت و در بزرگنمایی عرضی کامل به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در حالت ارائه ی مطلب (پرنور ترین حالت، با استفاده از تنظیمات High Lamp و Text Gamma)، میزان روشنایی را در بزرگنمایی عرضی کامل ۳۴۳۶ لومن، و در بزرگنمایی عرضی متوسط ۳۲۶۱ لومن محاسبه کردم. در حالت بزرگنمایی telephoto، خروجی روشنایی به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و به ۲۴۶۲ لومن رسید. این میزان همچنان روشنایی خوبی را فراهم می کند، ولی بهتر است پروژکتور را طوری نصب کنید که در فاصله ای نزدیک از صفحه ی نمایش قرار گرفته و بزرگنمایی را همواره بین متوسط و کامل قرار دهید. با استفاده از تنظیمات گامای پیش فرض آن (گرافیک ۱)، خروجی بزرگنمایی عریض در بزرگنمایی متوسط به ۲۸۰۵ لومن کاهش پیدا کرده است. هر چند، در آن تنظیم گاما، تعادل رنگ و کنتراست به طور زیادی بهبود پیدا کرده اند. من میزان خروجی روشنایی را با تنظیمات تغییر لنز مختلفی نیز اندازه گیری کردم، ولی این موضوع تاثیر چندانی روی میزان خروجی روشنایی نداشت. دو تنظیم گامای دیگر نیز وجود دارد که می توان از آن ها نیز استفاده کرد: گرافیک ۲ – در ۲۷۰۹ لومن و حالت شبیه ساز DICOM GSDF – در ۲۰۹۵ لومن. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، ویدئو پروژکتور FHZ55 مشکلی در نمایش تصاویری با کیفیت مناسب در شرایط نوری مختلف نخواهد داشت.

  نویز (سر وصدا)

سونی میزان صدای تولیدی این پروژکتور را ارائه نکرده است، ولی می توان آن را با سایر پروژکتورهای با روشنایی و اندازه ی مشابه مقایسه کرد. بررسی های ما نشان داد که صدای تولیدی آن در حالت High Lamp در محدوده ی ۳۵ تا ۴۰ دسی بل قرار می گیرد. در حالی که این میزان خیلی بی سر و صدا نیست، ولی با توجه به مکانی که این پروژکتور در سالن های بزرگ نصب خواهد شد، این موضوع نمی تواند به عنوان یک مشکل مطرح شود. در صورتی که در محیطی ساکت از این پروژکتور می خواهید استفاده کنید، تغییر حالت لامپ آن به حالت استاندارد می تواند به طور قابل توجهی میزان سر و صدای تولیدی آن را کاهش دهد. اگر کاهش ۲۵ درصدی خروجی لومن برای شما قابل قبول باشد، سونی FHZ55 در حالت استاندارد به اندازه ی کافی بی سر و صدا خواهد بود تا بتواند تجربه ی تماشای ویدئو یا فیلم راحتی را برای شما فراهم کند. به طور کلی، برای چنین ویدئو پروژکتوری که به طور دائمی دور از مخاطبان و در سالن های بزرگ نصب خواهد شد، میزان سر و صدا نمی تواند به عنوان یک مشکل مطرح شود.

 ویدئو پروژکتور سونی FHZ55 می تواند یکی از گزینه های اصلی برای اتاق های کنفرانس، موزه ها، سالن های اجتماعات کوچک یا حتی صفحه های نمایش دیجیتالی باشد. این پروژکتور طول عمر لامپ طولانی را با ترکیبی از روشنایی، وضوح، باز تولید رنگ و عمق تصویر خوب ارائه می کند که پروژکتورهای اندکی از چنین توانایی هایی برخوردار هستند. سونی FHZ55 همچنین به راحتی نصب و راه اندازی می شود و مجموعه ای از اتصالات مختلف را ارائه می نماید که پاسخ گوی تمامی نیازهای کاربران می باشد. حالت شبیه سازی DICOM یک ویژگی مناسب برای آموزش پزشکی بوده و قابلیت ترکیب لبه ی آن، این ویدئو پروژکتور سونی را به یک گزینه ی جذاب برای مواقعی که صفحه های نمایش فوق العاده بزرگ مورد نیاز هستند تبدیل می کند.

 زمانی که به هزینه های کلی نگهداری آن نگاه می کنید، سونی FHZ55 در این بخش نیز به خوبی می درخشد. با داشتن منبع نوری که نه تنها ۲۰ هزار ساعت طول عمر دارد، بلکه می تواند روشنایی خود را در طول این مدت نیز حفظ کند، می توانید درک کنید که این ویدئو پروژکتور چقدر می تواند در مقایسه با یک پروژکتور معمولی که هر ۲ هزار ساعت باید لامپ آن را به دلیل کاهش روشنایی تعویض نمایید، هزینه های شما را کاهش دهد.

 در حالی که اگر این پروژکتور قابلیت ارائه ی مطلب شبکه ای را نیز داشت خیلی بهتر می شد، این یک ایراد جزئی می باشد. قابلیت های مختلف سونی FHZ55 و عملکرد فوق العاده ی آن، که در یک پکیج فوق العاده ارائه شده اند، آن را به یک رقیب جدی برای سایر پروژکتور ها تبدیل می نماید. علاوه بر آن، گارانتی و برنامه ی پشتیبانی On-Time سونی جزو بهترین برنامه های صنعت پروژکتور ها محسوب می شوند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد؛ پروژکتور VPL-FHZ55 سونی می تواند جایزه ی یک محصول فوق العاده را بدست آورد.

 مزایا

  • روشنایی خیلی خوب با طول عمر ۲۰ هزار ساعتی منبع نوری
  • اشباع رنگ فوق العاده و کیفیت کلی عالی تصویر در رزولوشن های مختلف
  • گارانتی و پشتیبانی فوق العاده به کمک برنامه ی پشتیبانی On-Time
  • تکنولوژی ترکیب لبه ها به منظور استفاده ی همزمان در کنار چند پروژکتور
  • ارائه ی دو تصویر همزمان به صورت پهلو به پهلو
  • حالت شبیه سازی DICOM برای آموزش های پزشکی
  • پس از خاموش شدن به سرعت می توان آن را از برق جدا کرد
  • انعطاف پذیری عالی هنگام نصب

 معایب

  • روشنایی کامل فقط با وجود یک منبع کامپیوتری قابل ارائه است
  • فیلتر گرد و غبار دارد که باید هر چند وقت یک بار تمیز و تعویض شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی بهترین دوربین‌ های live

دوربین live , یکی از ابزارهایی که این روزها در دنیا از آن استفاده می‌کنیم، دوربین‌های live هستند. با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانیم از

سیستم تصویری اتاق کنفرانس

سیستم تصویری در اتاق کنفرانس  به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می گیرد. در سیستم تصویری اتاق کنفرانس دستی (manual) دوربین های نصب شده

کارت کپچر

کارت کپچر چیست ؟  کارت کپچر که با نام هایی مانند ویدیو کپچر ، کپچر کارت یا Video Capture Card هم نامیده می شود، به

مطالب سیستم کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس در مشهد

تجهیز سالن کنفرانس یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر سازمانی محسوب می‌شود؛ علت حساسیت این موضوع در این است که تمامی جلسات مهم، تصمیم‌گیری ها و

اسپیکرفون چیست ؟

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، افراد نسبت به قبل، زمان بیشتری را در خانه سپری می­کنند. همچنین اساتید، معلمان، مدیران

مطالب ویدئو کنفرانس