PT-AE8000U

بررسی تخصصی ویدئو پروژکتور سینمای خانگی PT-AE8000U پاناسونیک

نقد و بررسی پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000  (یا PT-AE8000U در آمریکا) نسل دوم پروژکتور سه بعدی پاناسونیک می باشد. این ویدئو پروژکتور هم اکنون در بازار موجود است.

ویژگی های کلیدی پاناسونیک PT-AE8000U در یک نگاه :

 • سازگاری با تصاویر دو بعدی و سه بعدی همراه با بهترین میزان روشنایی برای تصاویر سه بعدی
 • رنگ های بسیار طبیعی
 • عملکرد سطوح سیاه فوق العاده خوب، یک پروژکتور با کنتراست فوق العاده بالای واقعی
 • داشتن امکانات گسترده آن را به یک انتخاب خیلی خوب برای اکثر افراد با بودجه ای متوسط تبدیل می کند.
 • داشتن ۲۴۰۰ لومن روشنایی آن را به یک پروژکتور با روشنایی بالا برای سینمای خانگی تبدیل می کند که به همین منظور نیز طراحی شده است.
 • با در نظر گرفتن همه ی جوانب، شاید این ویدئو پروژکتور بیشترین انعطاف پذیری را در انتخاب مکان نصب بین هر پروژکتور خانگی بدون داشتن لنزهای قابل تعویض ارائه می نماید.
 • حافظه ی لنز که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد بخشی از بهترین قابلیت های آن می باشد.
 • بزرگ نمایی و فوکوس اتوماتیک و امکان تغییر دستی موقعیت لنز
 • سه ورودی HDMI 1.4a
 • عملکرد فوق العاده با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه

دستگاهی که امروز در مورد آن صحبت میکنیم یکی از قوی ترین ویدئو پروژکتورها از نظر امکانات در بازار می باشد. پاناسونیک PT-AE8000 یک ویدئو پروژکتور همه کاره با انعطاف پذیری زیاد در انتخاب محل نصب می باشد. این ویدئو پروژکتور حتی دارای امکاناتی عالی برای کاربران حرفه ای که شامل مولد سیگنال های الکتریکی، و توانایی ایجاد تصاویر همزمان برای مقایسه ی دو تصویر هنگامی که برخی از تنظیمات را تغییر می دهید می باشد.

این ویدئو پروژکتور روشنایی بالایی نیز دارد.ویدئو پروژکتور PT-AE7000 که سال گذشته ارائه شده بود نیز روشنایی خوبی معادل ۲۰۰۰ لومن داشت. امسال پاناسونیک۴۰۰ لومن دیگر را به میزان روشنایی پروژکتور اضافه کرده است. این موضوع قطعا کیفیت تصاویر سه بعدی را بالاتر می برد، و تصاویری خاص و پرنور را در اختیار شما قرار می دهد. این ویدئو پروژکتور به طور خاص برای سینماهای خانگی و محیط های تاریک طراحی شده است، ولی می توان گفت که PT-AE8000 یکی از بهترین پروژکتورها برای استفاده در محیط های روشن مانند اتاق های نشیمن می باشد.

review-video-projector-panasonic-ptae8000u-1

امسال مهمترین رقیب پاناسونیک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی اپسون۵۰۲۰ می باشد. (هر ساله رقابت اصلی بین این دو شرکت می باشد، زیرا این دو کمپانی با کیفیت ترین پروژکتورهای سینمای خانگی ۳LCD را در دنیا تولید می کنند.) امسال یک اتفاق عجیب رخ داده است. برای سال های متمادی، پروژکتورهای اپسون همواره روشنایی بالاتری داشتند، ولی امسال پروژکتور PT-AE8000U پاناسونیک با داشتن روشنایی معادل ۲۴۰۰ لومن با اپسون برابری می کند. در پرنور ترین حالت آن ها هنگامی که ما اندازه گیری کردیم، پاناسونیک با چندین لومن بیشتر اپسون را شکست داد.

این اتفاق در گذشته هرگز نیفتاده بود. برای اولین بار، در روشن ترین حالت، پاناسونیک میزان لومن بیشتری از اپسون دارد.

 رقابت اصلی بین ویدئو پروژکتورهای دو بعدی و سه بعدی است، و این بدین معنی میباشد که ویدئو پروژکتورهای مهم دیگرکه  پس از PT-AE8000U به بازار عرضه شدند مانند : پروژکتور VPL-HW50ES سونی، پروژکتور اشاره شده ی اپسون و هم خانواده ی آن Cinema 6020، پروژکتور اپتما HD8300، شارپ XV-Z30000 را میتوان جز رقبای PT-AE8000U حساب کرد. ویدئو پروژکتورهای دیگری نیز وجود دارند، ولی قیمت آن ها بسیار بیشتر از این پروژکتور پاناسونیک می باشد. به عنوان مثال، دو مدل قوی پروژکتورهای سه بعدی JVC قیمتی معادل ۷۹۹۹ و ۱۱۹۹۹ دلار دارند. سونی نیز یک مدل گران تر با قیمت ۵۹۹۹ دلار دارد.

review-video-projector-panasonic-ptae8000u-2

ویدئو پروژکتور PT-AE8000U برای سینمای خانگی شما طراحی شده است. همان گونه که گفته شد، دوباره تکرار می کنم، این مدل یکی از پرنور ترین پروژکتورهای حال حاضر است، و این بدین معنی می باشد که می توانید از آن در اتاق های با نور محیطی بالا مانند اتاق های نشیمن و پذیرایی نیز استفاده کنید. فقط چند پروژکتور با روشنایی بالاتر از پاناسونیک PT-AE8000U وجود دارند که قیمت آن ها کمتر از ۱۰ هزار دلار می باشد.

 

حافظه ی لنز و امکانات آن در ویدئو پروژکتور PT-AE8000U

حافظه ی لنز پاناسونیک چیست؟ با کمک آن می توانید بدون نیاز به خرید یک لنز آنامورفیک تصویری سینمایی با ابعاد ۲٫۳۵:۱ به جای ۱۶:۹ داشته باشید. در حالی که این قابلیت را برای اولین بار پاناسونیک در بین پروژکتورهای سینمای خانگی ارائه کرد، چندین برند دیگر نیز در حال حاضر وجود دارند که همان توانایی را با استفاده از صفحه ی نمایش عریض ارائه می کنند. از آن جایی که بزرگنمایی لنز این در این پروسه دخیل است، فقط پروژکتورهای با بزرگنمایی مکانیزه می توانند این کار را انجام دهند.

ویدئو پروژکتور PT-AE8000U، تقریبا همانند تمامی پروژکتورهای سینمای خانگی، نسبت ابعادی معادل ۱۶:۹ دارد. ولی فیلم ها اکثراً در فرمت ۲٫۳۵:۱ (یا مشابه آن) می باشند که از آن ها با نام های سینما اسکوپ یا آنامورفیک یاد میشود. زمانی که یک فیلم با ابعاد نا متناسب را تماشا می کنید، تصویر شما دارای آن حاشیه های مشکی آزاردهنده در بالا و پایین تصویر در یک صفحه ی نمایش ۱۶:۹ می باشد. حافظه ی لنز به شما اجازه می دهد تا بجای صفحه ی نمایش ۱۶:۹ فرمتی را انتخاب کنید که شکل آن مشابه فیلم ها می باشد. اگر یک صفحه ی نمایش با فرمت آنامورفیک خریداری کنید، از تمام صفحه ی نمایش برای خود فیلم استفاده می کنید. مشکل اینجاست، زمانی که بخواهید از فرمت HDTV استفاده نمایید، چون این فرمت ارتفاع بیشتری دارد، ۱۰ در صد از بالا و پایین تصویر از صفحه ی نمایش خارج خواهند شد.

review-video-projector-panasonic-ptae8000u-2

به صورت دستی، می توانید بزرگنمایی را کمتر کنید، و در نتیجه تصویری را بدست آورید که از نظر افقی در صفحه ی نمایش جا می شود، ولی از نظر عمودی سازگاری نخواهد داشت. کاری که پاناسونیک انجام داده است، خودکار کردن این پروسه می باشد. به طور کلی انجام دادن این کار به صورت دستی بسیار سخت می باشد.صفحه نمایش عریض برای فیلم ها، کاهش دادن بزرگ نمایی برای HDTV، عقب و جلو کردن؛ همچنین شما مجبور خواهید بود تا موقعیت لنز را نیز تغییر دهید. پس از راه اندازی ویدئو پروژکتور، با کمک پاناسونیک به سادگی فشار دادن یک دکمه می توانید تمامی این کارها را انجام دهید. به عنوان نظر نهایی من، حافظه ی لنز به خوبی کار می کند. با داشتن آن دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی اضافی و خرید صفحه های نمایش ۲٫۳۵:۱ نخواهید داشت. یک ایراد که برای حافظه ی لنز مطرح می شود این است که وقتی از آن استفاده می کنید؛ بیش از نیمی از محدوده ی نصب ویدئو پروژکتور را از دست می دهید، زیرا باید از فاصله ای دور از دو تنظیم بزرگنمایی متفاوت استفاده کنید.

ویدئو پروژکتور PT-AE8000: امکانات سه بعدی

همانند بسیاری از ویدئو پروژکتورهای سه بعدی، این پروژکتور پاناسونیک دارای حالت های سه بعدی مختلفی می باشد. اگر اندازه ی صفحه ی نمایش شما نسبتاً کوچک نباشد، به احتمال زیاد برای استفاده از روشنایی فوق العاده، از کمی افت کیفیت تصویر چشم پوشی خواهید کرد. تصاویر سه بعدی در حالت های معمولی، بازی و دینامیک، دو تا سه برابر روشنایی بیشتری نسبت به حالت سینما و همچنین سایر ویدئو پروژکتورهای رقیب خود دارند. حالت دینامیک دارای بیشترین میزان روشنایی است، ولی شما می توانید یکی از حالت های دیگر را نیز انتخاب کرده، و با از دست دادن مقداری روشنایی دقت رنگ قوی تری بدست بیاورید. در کل، استفاده از حالت دینامیک برای تماشای مسابقات ورزشی توصیه می شود.

 روشنایی تصاویر سه بعدی را نیز می توان با استفاده از تنظیم عینک این ویدئو پروژکتور به نام “Eyewear” تغییر داد. بدین منظور می توانید یکی از تنظیمات تیره، معمولی یا روشن را انتخاب کنید. مطمئنا حالت روشن دارای روشنایی و نور بیشتری می باشد، و به ویدئو پروژکتور کمک می کند تا عملکرد روشنایی سه بعدی فوق العاده ای داشته باشد، ولی با استفاده از این حالت با کمی نویز و پارازیت نیز مواجه خواهید شد. با انتخاب حالت معمولی، که من اکثر اوقات از آن استفاده می کردم، متوجه کاهش روشنایی تصویر خواهید شد، ولی وضوح تصویر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. حالت تاریک، تصویری تیره، ولی واضح تر نیز به شما ارائه خواهد داد. حالت معمولی از نظر من بسیار مناسب می باشد، اگر چه از حالت روشن برای تماشای چند مسابقه ی ورزشی و در مواقعی که احساس می کردم تصویر کمی مات و تیره می باشد نیز استفاده کردم. همانند سایر ویژگی ها، با استفاده از این حالت ها ممکن است کیفیت تصویر کمی کاهش یابد، ولی میزان انعطاف پذیری که این حالت ها به کاربر می دهند را من دوست دارم.

ویدئو پروژکتور PT-AE8000: کنترل پنل

کنترل پنل پاناسونیک، که در سمت راست بخش جلویی قرار گرفته است، جمع و جور بوده و به خوبی بر روی پروژکتور جای گرفته است. دکمه ها را به راحتی می توان پیدا کرد و کار کردن با آن ها بسیار آسان می باشد. در گوشه بالای چپ کنترل پنل دکمه ی پاور قرار گرفته است (با یک بار فشردن روشن و با دوبار فشردن خاموش می شود)، و در سمت راست آن، دکمه ی انتخاب ورودی ویدئو پروژکتور قرار گرفته است. دکمه های جهت یابی پروژکتور در زیر این دکمه قرار گرفته اند، دکمه ی چهار جهت با ترکیبی دایره ای شکل و با دکمه ی Enter در میان آن ها بر روی کنترل پنل قرار داده شده اند. در پایان، در قسمت پایین کنترل پنل، دو دکمه وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان فوکوس و بزرگنمایی مکانیزه را کنترل کرد.

ورودی و خروجی های پاناسونیک PT-AE8000U

از سمت چپ، سه ورودی HDMI 1.4a وجود دارند (وجود این ورودی ها برای بلوری سه بعدی ضروری است). همواره وجود اتصال سوم HDMI از نظر من ضروری بوده است. امروزه استفاده از یه منبع HDMI در میان کاربران به امری عادی تبدیل شده است (برای مثال: ماهواره، بلوری یا دی وی دی، کنسول بازی). باید از پاناسونیک برای ورودی HDMI سوم تجلیل کرد. از سمت راست، اول یک جفت اتصال HD15 وجود دارند. اتصال بالایی ورودی آنالوگ استاندارد کامپیوتر شما می باشد، و در زیر آن، یک ورودی سریال برای فرمان و کنترل قرار داده شده است. اتصال بعدی کامپوننت ویدئو می باشد (همراه با کانکتورهای سه رنگی RCA). ورودی S-Video (اتصال DIN) و ویدیو کامپوزیت (جک زرد رنگ RCA) نیز در کنار بقیه وجود دارند. در کنار این اتصالات، منبع ورودی برق، شیار قفل کنزینگتون و دکمه ی اصلی برق نیز در پشت پروژکتور قرار گرفته اند.

۵۰۴۶۵a76a3ea1

پرتاب لنز پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

همان گونه که قبلا گفته شد، این ویدئو پروژکتور دارای بزرگنمایی دستی لنز ۲:۱ می باشد. این موضوع قابلیت انعطاف پذیری زیادی را در انتخاب محل نصب ویدئو پروژکتور به کاربر می دهد. برای داشتن تصویری ۱۰۰ اینچی بر روی صفحه ی نمایش ۱۶:۹، پروژکتور را می توان در فاصله ی نزدیک ۳ متری یا فاصله ی دور ۶ متری قرار داد. هر چند، برخی افراد صفحه های نمایش ۲٫۳۵:۱ یا ۲٫۴۰:۱ (آنامورفیک یا سینما اسکوپ) خریداری می کنند. با داشتن این صفحات نمایش، فاصله ی قرارگیری ویدئو پروژکتور کمی متفاوت شده و در حدود ۵۰ درصد کاهش می یابد. به همین دلیل به منظور استفاده از چنین صفحه ی نمایشی برای فیلم های صفحه عریض و ۱۶:۹، مجبور خواهید بود تا تنظیمات بزرگنمایی خود را تغییر دهید. بدین منظور بیش از نصف فاصله ی ویدئو پروژکتور تا صفحه ی نمایش را از دست خواهید داد. در این صورت امکان قرار دادن ویدئو پروژکتور در فاصله ی خیلی نزدیک یا خیلی دور از بین خواهد رفت. به یاد داشته باشید، دیگر قادر نخواهید بود تا ویدئو پروژکتور را دورتر برده و در نزدیکی دیوار عقب قرار دهید.

تغییر لنز ویدئو پروژکتور PT-AE8000

این ویدئو پروژکتور دارای قابلیت تغییر لنز دستی می باشد. اهرم کنترل کننده به صورت مخفی در داخل یک محفظه دارای درب در کنار لنز قرار گرفته است. محدوده ی تغییر لنز ویدئو پروژکتور PT-AE8000 نسبتاً عالی می باشد. با این که ما انتظار بیشتری از این ویدئو پروژکتور داشتیم، ولی مطمئناً محدوده ی تغییر لنز آن از بسیاری از پروژکتورهای دارای این قابلیت بهتر می باشد.

لامپ ویدئو پروژکتور PT-AE8000

طبق اعلام پاناسونیک، طول عمر لامپ این پروژکتور در حالت معمولی ۴۰۰۰ ساعت، و در حالت اکو ۵۰۰۰ ساعت می باشد. با دانستن این که این ویدئو پروژکتور از لامپ های LED یا منابع نور حالت جامد استفاده نمی کند، این میزان طول عمر بسیار عالی می باشد. بسیاری از پروژکتورهای رقیب PT-AE8000 طول عمری معادل ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ و ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساعت دارند، هر چند که پروژکتور اپسون که رقیب اصلی این پروژکتور می باشد طول عمری مشابه PT-AE8000 دارد.

روشنایی ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

 میزان روشنایی این ویدئو پروژکتور را اندازه گیری کردیم. توجه داشته باشید که این تست در حالتی گرفته شد که بزرگنمایی لنز در حالت معمولی قرار داشت. بنابراین میزان لومنی که ما بدست می آوریم به اندازه ی محاسبات کارخانه سازنده نمی باشد، زیرا آن ها محاسبات خود را در زوایایی گسترده و نزدیک که همیشه روشنایی بیشتری از بزرگنمایی معمولی دارد انجام میدهند. دوباره تکرار می کنم، همانند ویدئو پروژکتور سال گذشته ی پاناسونیک، پروژکتور PT-AE8000  فقط حالت های REC 709 و D-Cinema غنای رنگ مناسب معادل ۶۵۰۰K را دارند. برای آن هایی که با این اصطلاحات آشنا نیستند، REC 709 استاندارد رسمی برای فضای رنگ در HDTV می باشد، و ویدئو پروژکتورهای زیادی از این حالت پشتیبانی می کنند. از نظر من این بهترین حالت این ویدئو پروژکتور برای تماشای برنامه های مختلف می باشد.

روشنایی سه بعدی ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

در مقایسه با مدل قبلی خود، افزایش ۴۰۰ لومن روشنایی آن تفاوت قابل توجهی را در تصاویر سه بعدی ایجاد می کند. اگر برای تصاویر سه بعدی از حالت REC 709 استفاده نمایید، تصویر روشنایی کافی را نخواهد داشت، مگر این که صفحه ی نمایش کوچکتری داشته باشید. ممکن است کمی از کیفیت تصویر را از دست بدهید، ولی پاناسونیک روشنایی کافی برای نمایش مطالب سه بعدی با کیفیت را دارد. پروژکتورهای بسیار کمی با این میزان روشنایی و در این محدوده ی قیمت وجود دارند. اپسون ممکن است چنین روشنایی داشته باشد، ولی سونی روشنایی کمتری در مقایسه با پاناسونیک دارد. من فکر نمی کنم که بنکیو W7000 یا شارپ Z30000 بتوانند شانسی در مقابل این ویدئو پروژکتور داشته باشند. اگر ویدئو پروژکتور را در نزدیکترین موقعیت از صفحه ی نمایش قرار دهید، حدودا ۱۴% میزان روشنایی افزایش خواهد یافت. در فاصله ی full telephoto پروژکتور ۴۰% روشنایی کمتری در مقایسه با حالت زاویه ی گسترده دارد. این بدین معنی می باشد که اگر آن را در فاصله ای دور نصب کنید پروژکتور را از یک پروژکتور با روشنایی بالا به پروژکتوری با روشنایی معمولی تبدیل می کنید.

بررسی نویز تصویر

ما هنوز تلاش می کنیم تا بدانیم چه میزان عدم وجود نویز تصویر در ویدئو پروژکتورهای سه بعدی می تواند به عنوان قابل قبول، خوب و عالی مطرح شود، ولی هنگام بحث در مورد تصاویر دو بعدی، این ویدئو پروژکتور عملکرد خیلی خوبی از خود نشان می دهد. چندین سال است که پروژکتورهای با قیمت بالای ۲۰۰۰ دلار عملکرد خیلی خوب تا عالی از نظر پردازش تصویر دارند. این بدین معنی نیست که ویژگی های دینامیک مانند CFI هیچ مشکلی ندارند، ولی برای تماشای فیلم های معمولی با ۲۴ فریم بر ثانیه، و برنامه های معمولی تلویزیونی و HDTV، میزان نویز تصاویر حداقل می باشند. در بحث CFI، حالت ۱ این ویدئو پروژکتور یکی از روان ترین تصاویر ممکن را ارائه می کند. این موضوعی کاملا منطقی می باشد، زیرا آن ها برای اولین بار این قابلیت را به پروژکتورها اضافه کردند، و حتی در آن سال ها بهترین عملکرد ممکن را ارائه می دادند.

بررسی نویز شنیداری

این ویدئو پروژکتور یکی از کم سر و صدا ترین پروژکتورهای سینمای خانگی تاکنون می باشد. فکر کنم یک یا دو پروژکتور میتسوبیشی را دیده ام که صدای نسبتا کمتری دارند، ولی این پروژکتور در حالت اوج عملکرد صدای کمتری نسبت به سایر پروژکتورها در حالت ECO خود تولید می کند. مدل قبلی این پروژکتور نیز به همان اندازه آرام و بی صدا بود. PT-AE8000 پاناسونیک به دلیل داشتن لامپی با روشنایی بیشتر، ممکن است صدای فن آن کمی افزایش یافته باشد. من باور دارم که حتی سخت گیرترین کاربران هم نمی توانند ایرادی از میزان صدای این پروژکتور بگیرند، و حتی ممکن است آن را به همین خاطر تحسین هم بکنند.

مزایای پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

 • دارای حالت های با روشنایی بسیار بالا
 • تصاویر سه بعدی با وضوح بسیار زیاد، سه تنظیم روشنایی مختلف
 • عینک های سه بعدی خیلی راحت و با وزن بسیار کم
 • انعطاف پذیری بی نظیر در انتخاب محل نصب
 • حافظه ی لنز، برای تماشای فیلم های صفحه عریض بدون نیاز به لنز آنامورفیک
 • سه ورودی HDMI (سازگار با بلوری سه بعدی)
 • پنل های ۴۸۰ هرتز به منظور زمان پاسخ گویی سریع تر، مخصوص بازی
 • ریموت کنترل کاربردی
 • با عینک های متفرقه و عینک های شرکت هایی مثل اپسون و اپتما کار می کند
 • طول عمر لامپ عالی (۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ساعت)
 • بسیار بی سر و صدا، حتی در اوج عملکرد
 • منوهای گسترده و خوب طراحی شده
 • رنگ مشکی، که برای بسیاری از پروژکتورهای سینمای خانگی مناسب می باشد

معایب پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

 • مشکل بودن پیدا کردن کنترل روشنایی لامپ در منو
 • سطوح سیاه خوب برای این محدوده ی قیمت (برای پروژکتورهای دو بعدی و سه بعدی) ولی برای رقابت با سایر ویدئو پروژکتور ها می توانست بهتر هم باشد
 • عدم داشتن وضوح فوق العاده مانند بعضی پروژکتورهای رقیب

کیفیت تصویر پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

PT-AE8000 پاناسونیک دارای حالت های رنگی مختلفی می باشد. از نظر من بهترین آن ها برای این ویدئو پروژکتور، حالت REC 709 می باشد (استاندار رسمی HDTV). نوع دیگری که پس از آن قرار می گیرد حالت D-Cinema می باشد، هرچند ممکن است از نظر بسیاری افراد این مورد خیلی تاریک به نظر برسد. حالت های سینما ۱، ۲ و معمولی خوب به نظر می رسند، ولی هرکدام نسبت به حالت قبلی خود از نظر غنای رنگ سردتر یا به بیان بهتر بی روح می باشند، و میزان سفیدی آن ها در حدود ۷۵۰۰K تا ۹۰۰۰K+ می باشد. در همین حال، این میزان برای D-Cinema و REC 709 به همان مقداری است که انتظار میرود، در حدود ۶۵۰۰K. به طور کلی، عملکرد این ویدئو پروژکتور در نمایش تصاویر با کیفیت خیلی خوب می باشد. فقط باید حالت مناسب را برای آن چه که می خواهید تماشا کنید انتخاب نمایید.

کیفیت رنگ پروژکتور پاناسونیک PT-AE8000

رنگ ها پس از کالیبراسیون بسیار طبیعی به نظر می رسند. ایرادها و معایب آشکاری در آن دیده نمی شوند، در واقع اگر بسیاری از افراد معمولی آن را ببینند خواهند گفت که کیفیت تصویر فوق العاده است. ولی برای افرادی مثل ما کوچکترین جزئیات نیز بسیار با اهمیت می باشند. کیفیت تصویر مناسب می باشد. ولی همیشه کیفیت بهتری نیز وجود دارد، ولی این ویدئو پروژکتور اگر در اتاقی مناسب با میزان نور محیطی ایده آل قرار بگیرد شما و دوستانتان را شگفت زده خواهد کرد. به یاد داشته باشید، رنگ ها زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کنند که تصاویری پر از رنگ های مختلف را تماشا می کنید، مانند تصاویر یک جشنواره ی بالن ها، برای این منظور باید ویدئو پروژکتوری داشته باشید که بتواند از پس این همه رنگ بر بیاید، و مطمئناً این پروژکتور قادر به انجام این کار خواهد بود.

عملکرد HDTV و تصاویر ورزشی و سه بعدی با پاناسونیک PT-AE8000

با کمک این ویدئو پروژکتور می توانید از تماشای یک مسابقه ی فوتبال با کیفیت عالی در کنار دوستانتان لذت ببرید. همان گونه که این اتفاق برای من افتاد. در اتاقی که ما این بازی را تماشا می کردیم، توسط پرده ها جلوی نور ورودی از پنجره ها را گرفته بودیم. اتاقی که ما برای تست از آن استفاده  دارای هفت عدد چراغ رو به پایین بود که اکثر آن ها از نوع LED 50 تا ۶۵ وات بودند. ما از قسمت جلویی و کناری اتاق استفاده کردیم. ترکیب کلی نسبتا خوب به نظر می رسد، اتاقی پر از افراد مختلف که کاملاً تاریک نشده است. سطوح تیره مطمئنا نقشی اساسی در کیفیت کلیارائه تصاویر ایفا می کنند، ولی این را باید در نظر داشته باشید که این ویدئو پروژکتور در هنگام نیاز بیش از ۲۰۰۰ لومن نور ارسال می کند، که حدودا دو برابر پروژکتورهای معمولی می باشد، و به ما اجازه می دهد تا از تصاویری با روشنایی بالا لذت ببریم. برای تماشای برنامه های این چنینی چیزی بهتر از یک ویدئو پروژکتور با روشنایی بالا و کیفیت رنگ خوب وجود ندارد. برای تماشای برنامه های ورزشی قابلیت CFI نیز وجود دارد، من آن را روی حالت کم قرار داده بود. اگر جنبه ای دیگر از تماشای برنامه های ورزشی و HDTV وجود داشته باشد که پاناسونیک در آن بی نقص عمل میکند، وضوح تصویر است. در مطالب دیجیتال، نسبت به فیلم وضوح تصویر اهمیت بیشتری پیدا می کند. هیچ کدام از پروژکتورهای LCD یا LCoS با سه چیپ نمی توانند در این زمینه عملکرد خیلی خوبی داشته باشند، ولی پروژکتورهای دارای یک چیپ وضوح به مراتب بهتری دارند. این ویدئو پروژکتور پاناسونیک عملکرد خوبی در این زمینه دارد، ولی چندین پروژکتور DLP با وضوح فوق العاده بالا در این محدوده ی قیمت وجود دارند.

2 پاسخ

 1. سلام
  چرا وقتی پروژوکتور به htmi وصل میشود اطلاعات لبتاب را نمی آورد
  مدام سرچ میکند و سیگنالی پیدا نمیکند

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما
   ابتدا نسبت به نصب بودن کارت گرافیک دستگاه خود اطمنیان حاصل فرمایید
   در صورت نصب بودن گرافیک خود کابل خود را تعویض نمایید و اگر با تعویض کابل مشکل شما رفع نشد
   باید نسبت به سالم پورت های دستگاه خود اطمینان حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

معرفی ویدئو کنفرانس لاجیتک گروپ

معرفی ویدئو کنفرانس لاجیتک گروپ ، در عصر کنونی وجود سالن یا اتاق کنفرانس در هر سازمانی الزامی است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سالن کنفرانس

آشنایی با مانیتور کنفرانس آسانسوری

مانیتورهای لیفت یکی از مهم‌ترین ملزومات در حوزه تجهیزات سالن کنفرانس هستند که در برطرف‌سازی مشکلاتی مثل کمبود فضا، عملکرد بسیار خوبی دارند. در واقع

فروش تجهیزات کنفرانس در مشهد

شاید تصور کنید که حتی در یک اتاق بزرگ و با چیدمان مناسب می‌توان جلسات و کنفراس‌ها را برگزار کرد؛ اما بدون شک باید بدانید

معرفی شرکت Aten

معرفی شرکت Aten ، امروزه تجهیزات سخت افزاری مربوط به سیستم ­های مختلف، بیشترین کاربرد را دارند؛ به­ طوری که استفاده از آن­ها را می­توان

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس چینی

یکی از مهم­ترین تجهیزات در سالن­ های اجتماعات ، سیستم صوت کنفرانس است؛ بدین ترتیب باید سیستم صوت را متناسب با سالن یا اتاق کنفرانس

معرفی سیستم کنفرانس C&D

در سال‌های اخیر به‌دلیل پیشرفت کسب و کار‌ها و گسترش سازمان‌ها، استفاده از سیستم کنفرانس در سازمان‌های خصوصی افزایش یافته و شیوع بیماری کووید-۱۹ این

معرفی سیستم کنفرانس LEM

سیستم کنفرانس LEM یکی از مهم‌ترین تجهیزات مربوط به هر سالن کنفرانسی است. این سیستم از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که میکروفون ریاست جلسه،

مطالب ویدئو کنفرانس