نقد و بررسی پروژکتور کانن WX6000 شامل ۶ بخش است، صفحه ای که مشاهده میکنید بخش پنجم آن است، برای مطالعه دیگر بخش میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش اول )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش دوم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش سوم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش ششم )

پروژکتور کانن WX6000: عملکرد پخش ویدئو

در حالی که توانایی ویدئو پروژکتور WX6000 در نمایش نقاط سیاه محدود می باشد (به دلیل کنتراست پایین ۱۰۰۰:۱ آن)، ویژگی گاما دینامیک آن صحنه های ویدئویی را از داشتن نقاط سفید یا سیاه آسیب دیده دور نگه می دارد. اگرچه، این پروژکتوری نیست که کسی از آن برای تماشای فیلم های با کیفیت استفاده کند، به عبارت دیگر اصلاً برای این منظور طراحی نشده است.

در حالی که سطوح سیاه کانن WX6000 خیلی خوب نیستند، کیفیت ویدیوی آن فوق العاده است. با لنز استاندارد آن و استفاده از یک بلوری پلیر Oppo BDP-83، پروژکتور تصاویر با کیفیت خوبی را به نمایش می گذارد و جزئیات بالایی که به دنبال آن هستید را در اختیار شما قرار می دهد. بهترین عملکرد این ویدئو پروژکتور در اتاقی با کمی نور محیطی است، زیرا روشنایی بالا و توانایی آن در تنظیم تصویر بر اساس میزان نور محیطی و نوع آن تصویری با کیفیت فوق العاده را در اختیار شما قرار می دهد.

عملکرد ویدئویی از طریق یک اتصال آنالوگ از لپ تاپ نیز بسیار خوب بود، اگرچه فاقد عمق و کیفیت بالای تصویر یک دیسک بلوری از طریق اتصال HDMI می باشد. همانگونه که این ویدئو پروژکتور برای نصب دائمی در سالن های بزرگ طراحی شده است، هیچ گونه اسپیکر داخلی یا حتی مسیر صوتی داخلی ندارد. برای ارائه ی مطالب همراه با صدا، به یک سیستم اسپیکر خارجی نیاز خواهید داشت.

پروژکتور کانن WX6000: روشنایی

روشنایی ویدئو پروژکتور WX6000 معادل ۵۷۰۰ لومن می باشد. در حالی که ما قادر به رسیدن به این میزان خروجی در تست های خود نبودیم، ولی توانستیم تصویری با روشنایی ۴۵۴۷ لومن در بزرگنمایی عریض کامل با لنز استاندارد در حالت دینامیک بدست بیاوریم. شاید با یک لنز متفاوت بتوان خروجی بالاتری را نیز بدست آورد. با این وجود، کانن WX6000 هنوز روشنایی خیلی بالایی دارد و بعید به نظر می رسد که شما به لومن های بیشتری از آن چه که این پروژکتور فراهم می کند نیاز داشته باشد. برای بقیه ی تست ما، لنز در بزرگنمایی معمولی قرار داشت، که خروجی روشنایی را بسیار کم و به ۴۴۵۲ لومن کاهش داد. بقیه ی حالت ها باعث افت معمول خروجی لومن می شوند. انتخاب حالت سینما یا Photo/sRGB خروجی لومن را به ۳۹۵۷ کاهش می دهد، ولی این مقدار هنوز می تواند برای ارائه ی مطالب تصویری یا ویدیویی گزینه ای بسیار روشن و متعادل باشد. حالت استاندارد و حالت ویدئو به ترتیب میزان روشنایی را به ۳۷۲۷ و ۳۴۵۱ لومن کاهش می دهند.

پروژکتور کانن WX6000: صدای فن

از آن جایی که WX6000 یک لامپ ۳۳۰ وات دارد که باید خنک نگه داشته شود، میزان صدای فن قابل توجه بوده و معادل ۴۰ دسی بِل می باشد. هر چند، استفاده از این پروژکتور در سالن های بزرگ بدین معنی می باشد که در مورد صدای فن جای نگرانی زیادی وجود ندارد.

حتی وقتی که در یک سالن کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، بعید به نظر می رسد که صدای فن آن مورد اعتراض قرار بگیرد، مخصوصاً اگر پروژکتور در یکی از حالت های با روشنایی پایین تر قرار داشته باشد. در کل برای پروژکتوری با این میزان روشنایی که به منظور نصب دائمی در فاصله ای دور از مخاطبان طراحی شده است، صدای فن نمی تواند مشکل محسوب شود.