نقد و بررسی پروژکتور کانن WX6000 شامل ۶ بخش است، صفحه ای که مشاهده میکنید بخش چهارم آن است، برای مطالعه دیگر بخش میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش اول )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش دوم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش سوم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش پنجم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش ششم )

کیفیت تصویر ویدئو پروژکتور کانن WX6000

همانگونه که از ویدئو پروژکتورهای LCoS انتظار داریم، کانن WX6000 در هر حالت و حتی در روشن ترین حالت ممکن تصویری با کیفیت خوب و وضوح بالا همراه با بازتولید رنگ خوب نمایش می دهد.  با تغییر به حالت سینما، عمق رنگ ها بهبود پیدا می کند و می تواند حتی حساس ترین تماشاگرها را هم راضی نگه دارد. با این حال، با استفاده از سیستم مدیریت رنگ شش محور WX6000 همراه با تجهیزات کالیبراسیون مناسب، دقت هر رنگ را می توان با تنظیم صحیح به بالاترین کیفیت  ممکن رساند.

تماشای عکس ها هم کاملاً لذت بخش بود. باز هم وضوح تصویر و رنگ های قوی در بالا بردن کیفیت تصویر نقشی عمده دارند. رزولوشن بالا و وضوح لنز باعث می شوند تا تصویر با تعداد پیکسل های بالا بسیار طبیعی به نظر برسند.

بدون در نظر گرفتن دیتا، ویدئو پروژکتور کانن WX6000 تصویری واضح و با کیفیت بالا نمایش می دهد که پروژکتورهای DLP رقیب آن حداقل در روشن ترین حالت خود به سختی می توانند با آن رقابت کنند. همچنین، با تکنولوژی LCoS، همانند LCD، مشکل اثر رنگین کمان که اکثر پروژکتورهای DLP با آن مواجه هستند دیده نمی شود.

پروژکتور کانن WX6000: خوانا بودن

من لپتاپ خودم را از طریق پورت HDMI به پروژکتور متصل کرده و با رزولوشن اصلی WX6000 اقدام به پخش تصاویر کردم. تصویر بدست آمده بسیار واضح و تمیز و بدون هیچ اشکال و در کل فوق العاده بود. این به خاطر کیفیت بالای لنز آن است. متن های کوچک (۸ pt.) در یک تصویر ۷۰ اینچی ارسال شده به راحتی قابل خواندن بود. این در مورد متن سفید روی پس زمینه ی سیاه و متن زرد در پس زمیه ی تیره نیز صدق می کند.

با تغییر به رزولوشن های ۱۶۰۰x1200 و ۱۰۲۴x768 برای تست پردازش ویدئویی WX6000، هیچ افت کیفیتی در وضوح تصویر دیده نشد. به همین ترتیب، افزایش رزولوشن به ۱۹۲۰x1080 موجب کاهش کیفیت رنگ و تداخل آن ها باهم نمی شود. مشکل انحراف رنگ ها به هیچ وجه وجود نداشته و تصویر با هر ترکیب رنگی وضوح خود را حفظ می کند. به طور کلی، تصاویر این پروژکتور با هر اندازه ی متن، رنگ یا رزولوشن خوانا خواهند بود.

در نهایت، تغییر ورودی منابع از HDMI به یک ورودی آنالوگ وضوح تصویر را به طور قابل ملاحظه ای کاهش نمی دهد.