پروژکتور کانن wx6000

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش دوم )

نقد و بررسی پروژکتور کانن WX6000 شامل ۶ بخش است، صفحه ای که مشاهده میکنید بخش دوم آن است، برای مطالعه دیگر بخش میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش اول )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش سوم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش چهارم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش پنجم )

بررسی تخصصی پروژکتور کانن WX6000 ( بخش ششم )

امکانات ویژه ی ویدئو پروژکتور کانن WX6000

لنزهای اپتیکال

برای سهولت راه اندازی، کانن امکان انتخاب چهار نوع لنز مختلف را بسته به انتظارات شما از پروژکتور به شما ارائه می کند. لنز استاندارد (که معمولا همراه با این پروژکتور عرضه می شود و برای این بررسی تخصصی مورد استفاده قرار گرفت) دارای فاصله ی پرتابی است که از ۱٫۵ تا ۲٫۲۱ برابر متفاوت می باشد (این بدین معنی می باشد که پروژکتور را می توان در فاصله ای ۱٫۵ تا ۲٫۲۱ برابر عرض صفحه ی نمایش قرار داد). دو نوع لنز بزرگنمایی پرتاب بلند وجود دارد که فاصله ی پرتاب آن ها ۲٫۱ تا ۳٫۷۲:۱ و ۳٫۸ تا ۷٫۳:۱ می باشد. مفهوم این چیست؟ به این معنی که با انتخاب لنز مناسب، پروژکتور می تواند تصویری بزرگ با قطر ۲۰۰ اینچ را از فواصلی بین ۶٫۵ تا ۳۰  متری روی صفحه ی نمایش ارسال نماید.

همچنین یک لنز زاویه عریض (فیکس شده در زاویه ی پرتاب ۰٫۸ درجه) موجود است که به طور خاص برای کاربردهای ارسال تصویر از عقب مورد استفاده قرار می گیرد (برای ارسال تصویری ۲۰۰ اینچی فقط به ۳٫۵ متر فاصله نیاز دارد).

حالت تصویر DICOM

کانن یک حالت تصویر ویژه را در ویدئو پروژکتور WX6000 قرار داده است که تصاویر پزشکی را با شبیه سازی استانداردهای DICOM (تصویربرداری و ارتباطات در پزشکی) نمایش می دهد (مانند تصاویر اشعه ایکس). این حالت جزئیات رنگ های سیاه، خاکستری و سفید را بهینه سازی می کند. همانند سایر پروژکتورهایی که این حالت تصویر را دارند، برای تشخیص واقعی پزشکی در نظر گرفته نشده است، ولی امکان آموزش دقیق تر دانشجویان پزشکی و ارائه ی تصاویر پزشکی با جزئیاتی بیشتر را فراهم می کند.

تغییر لنز عمودی و افقی

برای سهولت راه اندازی پروژکتور، این ویدئو پروژکتور دارای امکان تفییر لنز دستی دردو جهت عمودی و افقی می باشد. بیشترین میزان تغییر عمودی معادل -۱۵% و +۵۵% بوده  و بیشترین مقدار تغییر افقی آن +/-۱۰% می باشد. (چپ و راست)

ظاهر کانن WX6000

ویدئو پروژکتورWX6000 دارای یک طراحی صنعتی جعبه مانند با بدنه ای سیاه و قسمت بالای سفید می باشد. در پنل جلوی پروژکتور، لنز در سمت راست مرکز آن قرار گرفته است. نصب لنز کار آسانی نیست. ابتدا باید کاور بالایی پروژکتور جدا شود. این همچنین شامل باز کردن کاور لامپ نیز می شود (که توسط یک پیچ نگه داشته شده) تا پیچ نگه دارنده ی کاور اصلی نمایان شود. زمانی که کاور اصلی جدا شد، برای آزاد کردن محل قرارگیری لنز باید چهار پیچ دیگر را نیز باز کنید. اکنون لنز را می توان توسط چهار پیچ اضافی داخل پروژکتور نصب کرد، سپس تمامی قطعات جدا سازی شده را باید دوباره سر جای خود قرار دهید. این پروسه کمی زمان بر خواهد بود و اگر پروژکتور روی سقف نصب شده باشد بدون جدا کردن آن نمی توان این کار را انجام داد، زیرا بعضی از پیچ ها در زیر پروژکتور قرار گرفته اند. زمانی که لنز را نصب کردید، می توانید تنظیم ارتفاع آن را توسط دو پیچ در هر گوشه ی جلوی پروژکتور انجام دهید. در سمت چپ لنز یک ورودی هوای بزرگ همراه با گیرنده ی مادون قرمز کنترل از راه دور وجود دارند. فیلتر هوا درست در پشت ورودی هوا قرار گرفته و به راحتی از گوشه ی جلو سمت چپ پروژکتور خارج می شود.

projector-canon-wx6000-2

پنل اتصالات پروژکتور به جای عقب پروژکتور که معمولاً قرار می گیرند در سمت چپ آن قرار دارد، کنترل پنل پروژکتور نیز آنجاست. ابتدا، کنترل پنل دارای چراغ های نمایشگر روشن بودن، استندبای، اخطار، لامپ و دما می باشد. زیر آنها کلیدهای روشن کردن، ورودی، لنز و منو همراه با کلیدهای جهت های منو و کلیدهای انتخاب وجود دارند.

زمانی که کلید لنز را فشار دهید، دکمه های جهت یابی به عنوان کنترل های تغییر لنز، بزرگنمایی و فوکوس نیز عمل می کنند. دکمه های راست و چپ جهت یابی همچنین به عنوان دکمه های کنترل میزان صدا (ولوم) استفاده می شوند. از چپ به راست، پنل اتصالات بدین ترتیب می باشد: ورودی برق و پورت قفل کِنسینگتون، یک پورت LAN برای شبکه، یک ورودی RGB استاندارد کامپیوتر، یک ورودی DVI و یک ورودی HDMI.

در سمت راست پروژکتور چیزی وجود ندارد، و در پشت آن فقط یک پورت بزرگ خروجی هوا وجود دارد که همزمان به عنوان کاور لامپ نیز عمل می کند. این کاور با یک پیچ نگه داشته می شود و جدا کردن آن بسیار آسان است. لامپ توسط سه پیچ در جای خود ثابت شده است و به منظور جایگزینی راحت تر به صورت مستقیم خارج می شود. قرارگیری لامپ و فیلتر گرد و خاک در پنل های پشت  و جلوی پروژکتور باعث دسترسی آسان به آن ها هنگامی که پروژکتور روی سقف شده است می شود.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »