نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش اول )

این نقد و بررسی شامل سه بخش میباشد. در حال حاضر بخش اول آنرا مشاهده میکنید، از طریق لینک های زیر میتوانید بخش های دیگر را مطالعه کنید :

نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش دوم )

نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش سوم )

سونی VPL-FH35 از سری پروژکتور های سینمای خانگی است که قابلیت نمایش تصاویر با جزئیات بالا و ابعاد بزرگ را دارد. به لطف روشنایی ۵۲۰۰ لومنی آن ابعاد تصویر تا ۲۰۰ اینچ هم میتواند بزرگ باشد بدون اینکه از کیفیت تصویر کم شود. در ادامه در قالب ۳ نوشته این پروژکتور را مورد ارزیابی قرار میدهیم.

بعضی از محصولات وقتی از جعبه خارج می شوند به قدری زیبا هستند که انتظار میرود عملکرد خوبی هم داشته باشند، در واقع زیبایی ظاهری آنها عملکردی فنی دستگاه را هم تحت تاثیر قرار میدهد. پروژکتور سونی VPL-FH35 که برای هر نیازی از اتاق های کنفرانس بزرگ تا سالن های اجتماعات کوچک مناسب می باشد، یک محصول از این نوع می باشد.

ظاهر خوب ترکیبی از طراحی هوشمند و اندازه ی فوق العاده می باشد. جعبه ی سفید آن همراه با گوشه های گرد و اندازه ی ۵٫۸ اینچ در ۱۵٫۳ اینچ در ۱۸٫۸ اینچ به این پروژکتور ظاهری ظریف داده است. به علاوه، قرار گرفتن اتصالات در جلوی پروژکتور به شما اجازه می دهد که کابل ها را به گونه ای به پروژکتور متصل نمایید که مخاطبان شما کابل ها و اتصالات را نبینند.

زیبایی آن چیزی بیشتر از قسمت ظاهری آن است. سونی میزان روشنایی آن را ۵۲۰۰ لومن اعلام کرده است. در تست ما میزان روشنایی کمی پایین تر از این مقدار بود، ولی به اندازه ای است که روشنایی مورد نیاز اتاق هایی که برای آن ها طراحی شده است را تامین کند. با تکنولوژی LCD، رزولوشن اصلی ۱۹۲۰x1200 آن را  به عنوان گزینه ای مناسب برای نشان دادن تصاویری با جزئیات پیچیده مطرح می کند.

سونی همچنین برخی قابلیت های کلیدی دیگر را ارائه کرده است که شامل بزرگنمایی ۱٫۶ برابری لنز و تغییر تصویر لنز در جهات افقی و عمودی به منظور نصب آسان می باشد، یک حالت پهلو به پهلو دارد که به شما اجازه می دهد دو تصویر به پهنای ۹۶۰ پیکسل را از منابع مختلف در کنار یکدیگر نماش دهید، و همچنین دارای یک حالت گاما طراحی شده برای تصاویر پزشکی مانند اشعه ی ایکس و ام آر آی می باشد. پروژکتور سونی VPL-FH35 به صورت خلاصه، هم از نظر کیفی فوق العاده است و هم قیمت مناسبی دارد.

نقاط قوت سونی FH35

رزولوشن مناسب برای جزئیات خوب : رزولوشن ۱۹۲۰x1200 پروژکتور VPL-FH35 برای نمایش تصاویر با جزئیات پیچیده یا نمایش چند تصویر به صورت همزمان در کنار هم با جزئیات بالا مانند صفحات واید  ایده آل  می باشد. برای مثال این پروژکتور می تواند چهار تصویر ۹۶۰x600 را به صورت همزمان در کنار هم نمایش دهد، که هر کدام از آن ها به تنهایی می توانند اطلاعات بیشتری در مقایسه با یک صفحه ی نمایش SVGA 800×600 نمایش دهند. هنگام پخش ویدئو، پروژکتور می تواند یک تصویر ۱۰۸۰p را بدون تغییر اندازه نمایش دهد. همچنین یک حالت پهلو به پهلو وجود دارد که می تواند به صورت همزمان دو تصویر را از دو منبع مختلف نمایش دهد، تا زمانی که یکی از آنها به پورت VGA متصل باشند. در تست های من، این حالت به خوبی کار کرد که یک کامپیوتر از طریق پورت VGA و یک بلوری پلیر از طریق پورت HDMI به پروژکتور متصل بودند.

کیفیت فوق العاده ی تصاویر دیتا : کیفیت تصاویر دیتای پروژکتور VPL-FH35 یکی از بهترین نقاط قوت آن می باشد. رنگ ها پر جنب و جوش و به خوبی اشباع شده بودند، توازن رنگ ها فوق العاده بود، با سطوح خاکستری طبیعی مناسب، و نوشته ها واضح و به خوبی حتی در اندازه ی بسیار کوچک ۷ نیز قابل خواندن بودند. اگر چه بسته به اندازه ی صفحه ی نمایش، ممکن است مجبور شوید برای خواندن فونت های ریز به صفحه ی نمایش نزدیکتر شوید.

من کمی بی ثباتی پیکسل ها را مشاهده کردم، ولی فقط در بعضی تصاویر، این مشکل به اندازه ای کم است که برای دیدن آن باید در فاصله ی بسیار کمی از صفحه ی نمایش قرار گرفته باشید. زمانی که در رزولوشن ۱۹۲۰x1200 اتصال HDMI را امتحان کردم، پروژکتور فقط یک تصویر جزئی را نشان داد. این ممکن است به چیپ گرافیکی موجود در کامپیوتری که برای تست استفاده کردم  ربط داشته باشد. همچنین هنگام تست تصاویر ۱۰۸۰p با اتصال HDMI به کامپیوتر نیز همین مشکل وجود داشت، هر چند که پروژکتور در حالت ۱۰۸۰p و با اتصال HDMI به یک منبع ویدئویی بدون مشکل کار کرد.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »