نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش سوم )

این نقد و بررسی شامل سه بخش میباشد. در حال حاضر بخش سوم آنرا مشاهده میکنید، از طریق لینک های زیر میتوانید بخش های دیگر را مطالعه کنید :

نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش اول )

نقد و بررسی پروژکتور سونی FH35 ( بخش دوم )

در پخش سوم و پایانی نقد و بررسی پروژکتور سونی VPL-FH35 به بررسی تخصصی قابلیت های ارائه شده توسط کمپانی سونی و تست صحت آنها میپردازیم. از جمله قابلیت های خوب اتصالات وسیع و از نکات منفی این دیتا پروژکتور میتوان به نداشتن اسپیکر اشاره کرد.

نتایج تست ها و قابلیت اتصال پروژکتور

تصویر روشن: پروژکتور VPL-FH35 به اندازه ی کافی برای یک کلاس درس بزرگ یا اتاق کنفرانس یا سالن اجتماعات کوچک روشنایی دارد. من مقدار آن را با روشن ترین حالت پیش تنظیم و تنظیم زاویه ی گسترده ی کامل ( برای بدست آوردن بزرگترین اندازه ی تصویر) ۴۳۲۳ لومن محاسبه کردم، که ۸۳% ۵۲۰۰ لومن ادعا شده می باشد. دو حالت پیش فرض دیگر هر کدام میزان روشنایی را در حدود ۲۱% کاهش می دهند و  به میزان ۳۴۰۵ و ۳۴۱۴ لومن می رسانند.حالت اکو میزان روشنایی را فقط ۲۴% و به ۳۲۷۷ لومن همراه با تنظیم زاویه ی گسترده و روشن ترین حالت پیش فرض کاهش می دهد. این حالت همچنین طول عمر لامپ را از ۲۵۰۰ ساعت به ۳۵۰۰ ساعت افزایش پیدا می کند.

یکنواختی روشنایی : پروژکتور میزان یکنواختی روشنایی را ۷۶% محاسبه می کند و در تست حتی بهتر از این میزان بود. روشن ترین و تاریک ترین مناطق به میزان خوب از هم دور بودند، و روشنایی به تدریج کاهش پیدا می کند، که تشخیص تفاوت آن در یک صفحه ی نمایش سفید به سختی امکان پذیر بود. تجزیه ی صفحه ی نمایش با متن و تصاویر گرافیکی امکان دیدن آن را غیر ممکن کرد.

قابلیت اتصال خوب: سونی VPL-FH35 بیشترین اتصالاتی را که شما نیاز دارید ارائه می کند؛ هر چند فقط یک ورودی آنالوگ VGA برای کامپیوتر دارد. گزینه های دیگر شامل دو عدد پورت HDMI و پورت های DVI-D برای ورودی دیجیتال از یک کامپیوتر یا منبع ویدیویی و پورت های S-video و ویدیو کامپوزیت می باشد. برای ویدیو کامپوننت، مجموعه ای از پنچ اتصال BNC به شما اجازه می دهد تا RGBHV  یا سیگنال سه سیمی YPbPr را که رایج تر می باشد را به پروژکتور متصل کنید.

اتصال های صوتی شامل یک جک استریو که با اتصال های BNC مطابقت دارد، یک جک دوم که با اتصال های DVI-D و VGA مطابقت دارد، و مجموعه ای از اتصال های فونو RCA استریو می باشد که با ورودی های S-Video و کامپوزیت مطابقت دارند می شود. علاوه بر این، یک عبور از طریق پورت VGA، یک جک خروجی استریو، یک پورت LAN برای کنترل از طریق شبکه، و یک پورت RS232 برای کامپیوتر یا کنترل کننده ی دیگر نیز وجود دارند. در نهایت، شما می توانید از طریق یک جک کوچک استریو پروژکتور را به یک کنترل از راه دور متصل نمایید.

محدودیت ها

اسپیکری وجود ندارد: بر خلاف ورودی های صوتی، این پروژکتور هیچ اسپیکر داخلی ندارد. این موضوع قابل درک است، زیرا شما برای اتاقی بزرگ که پروژکتور برای آن طراحی شده است به یک سیستم صوتی خارجی نیاز خواهید داشت. چون ورودی های صوتی با ورودی های تصویری خاصی مطابقت دارند، شما می توانید صدا را از طریق پروژکتور راه اندازی نمایید تا با صورت خودکار هنگامی که منبع تصویر تغییر پیدا می کند منبع صدا نیز عوض شود. همچنین می توانید توسط کنترل از راه دور صدا را کم و زیاد کرده یا آن را قطع کنید.

کنترل توسط ماوس یا خواندن مستقیم فایل ها وجود ندارد : پروژکتور سونی VPL-FH35 پورت USB ندارد، این بدین معنی می باشد که راهی برای اتصال به کامپیوتر برای کنترل ماوس از طریق کنترل از راه دور پروژکتور وجود ندارد. پروژکتور همچنین فاقد یک پورت USB A می باشد که نمی توان با اتصال یک حافظه ی USB به صورت مستقیم فایل ها را پخش کرد.

تغییر تصویر لنز به سمت پایین وجود ندارد : تغییر لنز ۰% پایین و ۶۰% بالا به این معنی می باشد که اگر می خواهید پروژکتور را روی یک قفسه و در جلوی مخاطبان قرار دهید، مجبور خواهید شد که پروژکتور را به صورت وارونه نصب کنید، یا این که قادر نخواهید بود که تصویر را به سمت پایین و جایی که باید باشد تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که اگر پروژکتور را در پشت مخاطبان خود قرار دهید، شما هدف طراحی قرار دادن اتصالات در قسمت جلوی پروژکتور را نقض خواهید کرد، زیرا تمامی اتصالات و کابل های در جایی قرار خواهند گرفت که مخاطبان شما می توانند آن ها را ببینند.

نتیجه گیری

ترکیب رزولوشن بالا، کیفیت فوق العاده ی تصاویر دیتا، کیفیت ویدیو ی بالاتر از حد معمول، و یک سطح مناسب از روشنایی پروژکتور VPL-FH35 سونی را به گزینه ای جذاب تبدیل می نماید. شبیه سازی DICOM GSDF آن را به گزینه ای مناسب برای استفاده های مرتبط با پزشکی تبدیل می کند. همچنین از مزایای دیگر آن بزرگنمایی ۱٫۶ برابری و تغییر لنز می باشد، که به شما انعطاف پذیری خوبی در تصمیم گیری برای محل نصب پروژکتور می دهند. طول عمر لامپ یکی از موارد ضعف این پروژکتور می باشد. اگر چه طول عمر ۲۵۰۰ ساعت، یا افزایش آن به ۳۵۰۰ ساعت در حالت Eco خیلی زیاد نمی باشند، بیشتر از ۲۰۰۰ ساعت بعضی پروژکتورهای معمولی می باشد.

همه چیز گفته شد، پروژکتور VPL-FH35 سونی یک انتخاب فوق العاده است، با نقاط قوت بسیار زیاد، بدون کاستی جدی، و عدم وجود مشکلات زیاد تا توانایی های آن را کاهش دهند. به صورت کاملاً ساده، این یک پروژکتور با روشنایی زیاد و رزولوشن بالا، کیفیت تصویر زیاد، و قیمتی بسیار مناسب می باشد. اگر به پروژکتوری برای یک اتاق کنفرانس بزرگ یا سالن اجتماعات کوچک نیاز دارید، این پروژکتور را یک مدعی جدی محسوب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

تجهیزات کنفرانسی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »