BenQ W1070

نقد و بررسی پروژکتور بنکیو W1070

W1070 یکی از آخرین پروژکتورهای اضافه شده به جمع پروژکتورهای DLP سینمای خانگی بنکیو می باشد. این پروژکتور قابلیت پخش سه بعدی را دارد و رزولوشن فول اچ دی (۱,۹۲۰x1,080) همراه با روشنایی ۲۰۰۰ لومن جزو سایر ویژگی های آن می باشد. در ادامه در قالب ۲ نوشته این ویدئو پروژکتور را مورد نقد و بررسی قرار میدهیم.

عجیب است این  پروژکتور با این قیمت، قابلیت تغییر عمودی لنز ۵% دارد. به علت نیاز به یک پیچ گوشتی دو سو برای استفاده از آن ممکن است این قابلیت بی فایده به نظر برسد، ولی این ویژگی تراز کردن پروژکتور را آسان تر کرده و به این معنی خواهد بود که دیگر به قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش دیجیتال که کاهش دهنده ی کیفیت است نیاز نخواهید داشت.  این پروژکتور همچنین محدوده ی گسترده ای از ورودی ها در قسمت پشت خود دارد که راه اندازی آن را بسیار آسان می کنند. در کنار دو ورودی HDMI، ورودی های VGA، کامپوننت، کامپوزیت و ورودی های S-Video و پورت mini-USB نیز وجود دارند.

 همچنین دو عدد جک ۳٫۵ میلیمتری برای ورودی و خروجی صدا وجود دارند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که از این پورت ها استفاده کنید، زیرا اسپیکرهای ۱۰ وات داخلی نسبتاً ضعیف هستند. این اسپیکرها ولوم بالایی داشته و مقدار کمی بیس دارند، ولی کیفیت آن ها در مقایسه با یک سیستم جداگانه ی صوتی بسیار ناچیز خواهد بود.

 خوشبختانه، کیفیت تصویر بنکیو W1070 فوق العاده است و به خوبی جای هرگونه کمبودی را در کیفیت صدای آن پر میکند. پروژکتور به خوبی از عهده ی تست اتاق روشن ما برآمد، به گونه ای که رنگ ها واضح و پر جنب و جوش بودند، و فقط تاریک ترین صحنه های شبانه به سختی دیده می شدند آن هم فقط هنگامی که چراغ ها روشن بودند. هنگامی که چراغ ها خاموش می شوند تصاویر به صورت کاملاً طبیعی دیده می شوند، اما حتی شدیدترین نور محیطی هم تاثیری بر کیفیت کلی تصویر نمی گذارند، بنابراین هنگام استفاده از پروژکتور بنکیو W1070 در طول روز مشکلات چندانی نخواهید داشت. سطوح سیاه عمیق و کنتراست آن خوب بودند، و ما توانستیم هنگام پخش فیلم های مرجع و تست خود جزئیات زیادی را در صحنه های تاریک شبانه ببینیم.

 با ۲۰۰۰ انسی لومن، روشنایی کافی برای استفاده از این پروژکتور بدون نیاز به نشستن در اتاقی کاملا تاریک وجود دارد. طول عمر لامپ در حالت استفاده با حداکثر روشنایی ۳۰۰۰ ساعت و در حالت اکو  ۵۰۰۰ ساعت بوده و هزینه های نگهداری خیلی بد نیستند.

 BenQ_W1070+W

پروژکتور تعدادی محدود اما معقول از حالت های تصویر از پیش تنظیم شده را دارد و برای مطالب ۲ بعدی، امکان انتخاب از بین حالت های استاندارد، دینامیک، سینما، و دو حالت قابل تنظیم توسط کاربر دارید، در حالی که برای مطالب سه بعدی فقط دو حالت متفاوت وجود دارد: حالت سه بعدی و حالت سوم قابل تنظیم توسط کاربر. ما حالت استاندارد را ترجیح دادیم، زیرا حالت دینامیک سایه هایی تند و زننده به رنگ فیروزه ای در صفحه ی نمایش ایجاد می کند و در حالت سینما به دلیل افزایش میزان تنظیمات گاما برخی از جزئیات از بین می روند.

خوشبختانه، کاربر می تواند تمامی حالت ها را به دلخواه خود تنظیم کند. مانند روشنایی، کنتراست، وضوح و تنظمیات نرخ رنگ، همچنین امکان کاهش پارازیت و تنظیمات جامع و منحصر به فرد رنگ نیز وجود دارند که به شما کمک می کنند تا کیفیت نهایی تصویر را بهبود ببخشید.

 تماشای فیلم در پروژکتور بنکیو W1070 بسیار لذت بخش است، ولی به میزانی که ما انتظار داشتیم بدون اشکال نبود. با عدم وجود گزینه هایی برای حل این مشکل، بعضی سکانس های اکشن همراه با لرزش های سریع به نظر می رسند. در کل، این مشکل تاثیر منفی زیادی بر تجربه ی تماشای کلی ما نگذاشت. خسته کننده تر اثر رنگین کمانی بود که در زمانی که به نقاط مختلف صفحه ی نمایش نگاه می کردیم اتفاق می افتاد، هر دوی این مشکلات در هنگام تماشای فیلم ها و تصاویر ثابت به وجود می آمدند. ولی در حالت کلی این مشکلات نسبتا اندک بودند و مشکلی برای ما در هنگام تماشای فیلم های تست به وجود نیاوردند.

W1070-09

قابلیت های سه بعدی پروژکتور بنکیو W1070 نیز قابل توجه است. همراه با پروژکتور عینک سه بعدی ارائه نمی شود، بنابراین باید آن ها را جداگانه از جای دیگری خریداری کنید.. گفته میشود که هنگام استفاده از عینک روشنایی دریافتی کاهش میابد، ولی ما هنگام استفاده از عینک هایی که برای بررسی تخصصی همراه با پروژکتور برای ما ارسال شده بودند هیچ نوع تداخل یا سایه اندازی ندیدیم.

 متاسفانه، کنترل از راه دور کوچک آن بسیار نامناسب است. گزینه های انتخاب مفیدی وجود دارند، ولی دکمه های جهت یابی خیلی نرم و برای استفاده دشوار هستند، که باعث می شود استفاده از منوی آن کمی همراه با دردسر باشد. خوشبختانه، وقتی که برای اولین بار پروژکتور را راه اندازی کردید دیگر نیاز چندانی به استفاده از کنترل از راه دور نخواهید داشت

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »