پروژکتور NEC VE281G ان ای سی

نقد و بررسی ویدئو پروژکتور NEC VE281 ( بخش دوم )

( بخش ابتدایی این نقد و بررسی را میتوانید از این قسمت مشاهده کنید )

منوهای VE281

سیستم منوی این پروژکتور NEC کاملا ساده طراحی شده است و در اولین برخورد با آن ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. تغییر حالت های رنگی و جابجایی بین منوها کاملا آسان انجام می شود و حتی اگر اطلاعات و آشنایی مناسبی در مورد پروژکتورها هم نداشته باشید باز هم در کمترین زمان قادر خواهید بود از آن استفاده کنید. البته توصیه می شود با توجه به برخی ویژگی های جدید بکار گرفته شده در این پروژکتور در ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و آشنایی کلی با آن پیدا نمایید.

nec-ve281-menu3

nec-ve281-menu3

ریموت کنترل NEC VE281X

دکمه های طراحی شده بر روی ریموت کنترل VE281 خوشبختانه دارای اندازه ی بسیار مناسبی هستند و به خوبی قابل لمس می باشند. همچنین شما می توانید با استفاده از یک نرم افزار مخصوص یک ریموت کنترل مجازی را در اختیار داشته باشید که تمامی قابلیت های نسخه واقعی آن را ارائه می کند. توجه داشته باشید که این ویژگی بیشتر در حالت اتصال VGA و USB عملکرد مناسبی دارد.

کیفیت رنگ و تصویر NEC VE281X

همانطور که قبلا هم اشاره شد کیفیت تصاویر نمایش داده شده توسط این پروژکتور کاملا عالی می باشند. از نظر کیفیت رنگ ها نیز همانطور که می دانید پروژکتورهای DLP اغلب با نمایش مناسب رنگ ها مشکل دارند. خصوصا رنگ هایی مانند قرمز و زرد که رنگ های پایه ی اکثر اسلایدها نیز محسوب می شوند. البته زمانی که ویدئوهایی را از طریق پخش کننده دی وی دی خود نمایش می دهید این مشکل در خصوص این رنگ ها وجود ندارد. در واقع رنگ زرد کمی تیره دیده می شود و رنگ قرمز نیز اغلب تمایل به نارنجی دارد. VE281X نیز از این مشکل مستثنی نمی باشد اما از بسیاری از ویدئو پروژکتورهای DLP به مراتب بهتر عمل می کند. البته با افزایش میزان روشنایی و یا استفاده از حالت های رنگی مختلف می توانید تا حدودی این مشکل را برطرف کنید. در مجموع این مشکلات خفیف می باشند و در اکثر مواقع به هیچ عنوان آزار دهنده نخواهند بود.

کیفیت تصاویر در پروژکتور به معنی شارپنس آن می باشد، جایی که VE281X در آن می درخشد. همچنین شما می توانید رزولوشن های بالاتری از رزولوشن اصلی پروژکتور که ۱۰۲۴x768 می باشد را نیز نمایش دهید. به عنوان مثال در تست هایی که به عمل آمد تصاویری با کیفیت ۱۴۰۰x1050 به مدت چندین ساعت به نمایش در آمد که هیچ مشکلی دیده نشد. در مجموع از نظر شارپنس و شفافیت تصاویر قطعا از این پروژکتور راضی خواهید بود.

میزان روشنایی ویدئو پروژکتور VE281

کارایی بدون شک جزو نقاط ضعف این پروژکتور محسوب نمی شود. روشنایی ۲۸۰۰ لومن این پروژکتور در واقعیت نیز بدست می آید و حتی رقمی بالاتر از آن نیز ثبت می شود که واقعا جای تحسین دارد. این پروژکتور از دو حالت روشنایی استاندارد و اکو بهره می برد. برای بیشترین زمان عمر لامپ می توانید از حالت ECO استفاده کنید. علاوه بر آن شما می توانید از حالت های مختلف تصویری استفاده کنید تا بهترین حالت را برای نمایش تصاویر خود انتخاب کنید.این کار اغلب اوقات میزان روشنایی را تغییر می دهد.

در حالت Presentation روشنایی خروجی ۲۵۳۴ لومن اندازه گیری شد، در حالت ECO نیز ۱۷۸۸ لومن ثبت شد. در حالت ویدئو، این پروژکتور میزان روشنایی ۱۴۰۸ لومن را برای حالت استاندارد و ۱۰۲۷ لومن برای حالت اکو ارائه کرد. حالت Movie کمی میزان روشنایی را نسبت به حالت ویدیو افزایش داده و به ترتیب ۱۶۸۹ و ۱۱۹۶ لومن را نتیجه داد. در حالت Graphic نیز ۱۵۷۶ لومن برای حالت استاندارد و ۱۱۲۶ لومن برای حالت اکو ثبت شد. حالت sRGB اغلب نتایجی مشابه حالت گرافیک را ارائه می کند و به ترتیب ۱۶۳۳ و ۱۱۵۴ لومن را ارائه نمود. در حالت High Bright نیز در کمال تعجب شاهد روشنایی ۳۳۰۸ لومنی در مود استاندارد و ۲۳۹۳ لومن در حالت اکو بودیم که فوق العاده عالی می باشد.

اکیدا توصیه می شود که از این حالت تنها در مود اکو استفاده کنید زیرا در غیر این صورت عمر لامپ بسیار کوتاه می شود. بر اساس تست هایی که به عمل آمد بنظر می رسد پروژکتور در حالت Presentation و مود اکو عملکرد خیلی خوبی دارد.

نمایش ویدئو در VE281

بطور کلی ویدئو پروژکتور VE281X برای استفاده به عنوان یک سینمای خانگی طراحی نشده است، اما عملکردی بهتر از آنچه انتظار می رود را ارائه می کند و بخاطر اینکه این پروژکتور از محتوای ۳D پشتیبانی می کند، کیفیت تصویر مناسب یک ضرورت محسوب می شود. با توجه به ورودی HDMI می توانید از محتوای با کیفیت بالا نیز استفاده کنید. رزولوشن اصلی این پروژکتور ۱۰۲۴x768 می باشد، بنابراین یک پروژکتور اچ دی محسوب نمی شود، اما فشرده سازی تصاویر به اندازه ای خوب بود که بتوان ویدئوها را به زیبایی در کلاس های درس و محیط های آموزشینمایش داد.

نتیجه گیری

NEC یک پروژکتور بسیار عالی و قدرتمند را تولید نمود. همانطور که اشاره شد VE281X بر اساس سادگی در استفاده و در نظر گرفتن افراد مختلف طراحی شده است که علی رغم قابلیت حمل و نقل بالایی که دارد، بسیار مستحکم و با دوام نیز بنظر می رسد. این ویدئو پروژکتور دارای روشنایی ۲۸۰۰ لومن است که با تست های انجام شده روشنایی آن حتی از این مقدار هم بالاتر می رود. با این حال در حالت های رنگی مختلف ممکن است کارایی کمی افت پیدا کند. اما توجه کنید که اگر از حالت ECO استفاده کنید می توانید سال ها از پروژکتور خود بهره ببرید. برای مدرسین، تمامی قابلیت های ضروری و مفید در نظر گرفته شده است. پشتیبانی از تصاویر سه بعدی به همراه روشنایی بالا و نرخ کنتراست ۳۰۰۰:۱ باعث می شود تا از محتوای سه بعدی لذت ببرید.

با رزولوشن اصلی ۱۰۲۴x768 طبیعی بنظر می رسد که این پروژکتور بهترین انتخاب شما نخواهد بود، خصوصا اینکه نسبت تصویر آن نیز ۴:۳ می باشد که امروزه تقریبا در لپ تاپ ها منسوخ شده است. با این حال این پروژکتور تصاویر با رزولوشن بالاتر را به راحتی و با زیبایی نمایش می دهد و مشکلی وجود ندارد. در مجموع شما پروژکتوری با رزولوشن بالاتر را به قیمت یک پروژکتور با رزولوشن استاندارد در اختیار خواهید داشت.

نقاط قوت پروژکتور NEC VE281

  • استفاده از جاروبرقی(مکنده هوا) برای تمیز کردن پروژکتور
  • روشنایی ثبت شده به میزان تبلیغ شده بسیار نزدیک می باشد
  • تصاویر شارپ حتی در هنگام نمایش تصاویری با رزولوشن بالاتر از پروژکتور
  • پشتیبانی از محتوای سه بعدی از طریق کامپیوتر
  • عمر لامپ به میزان ۶۰۰۰ ساعت در حالت اکو

نقاط ضعف NEC VE281

  • نیاز به تنظیم رنگ برای کاربردهای خیلی خاص
  • لامپ توسط کاربر قابل تعویض نیست
  • ورودی های محدود(اما همچنان کارآمد)
  • قابلیت های بزرگنمایی بسیار محدود

جهت خرید ویدئو پروژکتور NEC VE281 به این صفحه بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تجهیزات کنفرانس

میکسر تصویری دیجیتال

میکسر دیجیتال یا میکسر تصویر دیجیتال این تجهیزات به طور کلی به دسته های آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. با پیشرفت تکنولوژی و وضوح

ویدیو وال چیست

آیا تاکنون به سیستم های نمایشگر عظیم – مانند آنهایی که در اتاق های کنترل ، بورس ، اوراق بهادار و غیره موجود است –

قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس

برای اطلاع از قیمت دستگاه ویدئو کنفرانس، بهتر است ابتدا بیشتر با این دستگاه آشنا شوید. در بازار امروز، نمونه‌های گوناگونی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس

معرفی سوئیچ hdmi کنترلدار

 معرفی سوئیچ hdmi کنترلدار , ممکن است این اتفاق برای شما هم پیش آمده باشد که برای استفاده از درگاه hdmi نمایشگر خود با مشکلات

مطالب سیستم کنفرانس

معرفی سیستم ویدئو کنفرانس Polycom

در عصر حاضر شرکت­های مختلفی در زمینه طراحی و تولید سیستم­ های ویدئو کنفرانس فعال هستند. شرکت پلیکام یکی از پرچم­داران تولید سیستم ویدئو کنفرانس

معرفی برند های سیستم کنفرانس ایرانی

تجهیزات اصلی کنفرانس شامل سه بخش تصویری، صوتی و روشنایی می‌شود. یک نمونه از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز سازمان‌ها، وجود سیستم کنفرانس برای برگزاری جلسات

آشنایی با سیستم صوتی سالن جلسات

عواملی مانند گسترش شرکت‌ها، افزایش پست‌ها و پیچیدگی فعالیت کارمندان، مدیران سازمان‌ها را ناگزیر به برگزاری جلسات مختلف به منظور بهبود عملکرد کارکنان، ایجاد همفکری

مطالب ویدئو کنفرانس