ActivBoard-378

نقد و بررسی برد پرومتین مدل ActivBoard 378

بعد از معرفی Smart Board توسط شرکت تکنولوژیهای هوشمند پرومتین اکنون ActivBoard نام آشنایی دیگر در صنعت بردهای هوشمند می باشد. پرومتین دارای جامعه ای متشکل از چهارصد هزار معلم در سراسر دنیا می باشد.

پرومتین ActivBoard 378 یک برد لمسی با ۷۸ اینچ محدوده ی فعال است. اندازه ی آن حدودا ۲ متر در ۱٫۵ متر و وزنی معادل ۲۵ کیلوگرم دارد. برد هوشمند Activboard از یک سطح الکترومغناطیسی بهره می برد، مانند یک تبلت غول پیکر است و قلمی آهنربایی دارد. کمپانی تولید کننده ادعا می کند که این تکنولوژی دقت و کنترل بیشتری را برای کار روی صفحه ی آن برای کاربر فراهم می کند. سطح آن جامد بوده و به نظر می رسد کاملا با دوام باشد.

 راه اندازی و نصب برد پرومتین ActivBoard 378

به دلیل بزرگ تر بودن در مقایسه با دیگر بردهای هوشمند نصب و راه اندازی این برد آسان نیست. ما Promethean Activeboard 378 را در مقابل کلاس با استفاده از پایه ها و پیچ هایی که در داخل جعبه وجود داشت روی دیوار نصب کردیم. این کار را افراد فنی مطمئناً بهتر از من می توانند انجام دهند.

 همچنین یک مدل حرفه ای تراز این مدل برد نیز وجود دارد که دارای پایه ای متحرک با قابلیت تنظیم ارتفاع، یک پروژکتور پرتاب کوتاه و اسپیکرهای یکپارچه بوده که به قیمت زیادی در بازار عرضه میشود. مطمئن نیستم که نصب این مدل آسان تر هست یا نه و لی مطمئنا بسیار شیک خواهد بود.

 ما یک لپ تاپ متصل به پروژکتوری که در مقابل Activboard قرار گرفته بود داشتیم که با ویندوز، مک و لینوکس کار می کند. مراحل نصب و راه اندازی  به صورت خلاصه این گونه می باشد:

۱-    نصب برد هوشمند روی دیوار مقابل کلاس (۶۰ دقیقه)

۲-    اتصال کابل برق Activboard به پریز

۳-    نصب نرم افزار

۴-    اتصال کابل برد هوشمند به لپ تاپ

پس از یک مرحله ی کوتاه کالیبراسون (تنظیم)، سیستم نصب شده و آماده ی استفاده بود.

 سهولت استفاده برد Promethean ActivBoard 378

استفاده از قابلیت های اساسی این برد هوشمند بسیار آسان بود. با استفاده از نرم افزار ActivPen یک فایل پاور پوینت را باز کردیم. ActivPen هم به عنوان یک ماوس برای حرکت دادن و دستکاری کردن اشیاء و هم به عنوان یک قلم دیجیتال برای برجسته (هایلایت) کردن و حاشیه نویسی استفاده می شود. برای نوشتن روی برد هوشمند به کمی تمرین نیاز پیدا کردیم چون بازخوردی که سطح آن به کاربر ارائه می دهد کمی با بردهای معمولی تفاوت دارد. متوجه شدیم که موقع نوشتن اگر به اندازه ی کافی قلم را بر روی برد فشار ندهیم حروف واضح و مشخص دیده نمی شوند، ولی وقتی به محکم نوشتن عادت کردیم Activboard به خوبی کار می کرد.

 برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ActiveBoard 378

۱-   خصوصیات ActiveSoftware: نرم افزار دارای یک برنامه ی ارائه ی مطلب، یک برنامه ی طراحی و یک حالت است که به دو نفر اجازه می دهد که در کنار هم همزمان روی برد بنویسند.

۲-   محتوا: دارای  محتوایی غنی شامل تصاویر، برنامه ی دروس و فعالیت ها است. برنامه ی PrometheanPlanet دارای یک جامعه ی آماری ۴۰۰ هزار نفری است که در آن می توانید هزاران برنامه ی دروس مختلف را دانلود، آپلود و جستجو کرده و با معلمان سراسر دنیا به اشتراک بگذارید.  جستجوگر منابع ActivSoftware شامل هزاران تصویر، قالب و ابزارهای مولتی مدیا برای هر چه پربارتر کردن برنامه های درسی شما می باشد. اگر چیزی را که دنبالش هستید در کتابخانه نمی توانید پیدا کنید با استفاده از این نرم افزار می توانید آن ها را به پوشه ی منابع شخصی خود اضافه کنید.

۳-   ضبط و ذخیره کردن: پخش دوباره ی آموزش یک درس در حین حل یک مسئله ی ریاضی به عنوان مثال بسیار مفید و کارساز می باشد. تمامی نوشته ها هم توسط داشن آموزان و هم توسط معلم قابل ذخیره کردن می باشند.

۴-   گارانتی: پرومتین ActivBoard 378 گارانتی ۳ ساله ای دارد که در صورت نصب برد توسط یک نصاب مورد تایید مطمئنا تا سالها نیاز به هیچگونه تعمیری نخواهد داشت.

 این برد پرومتین محتوای غنی، جامعه ی آماری بالا و نرم افزاری پیچیده و قوی دارد. در حالی که ویژگیهای اساسی آن به راحتی قابل استفاده است، به کمی زمان و تمرین برای یادگیری و اجرای قابلیت های پیشرفته ی آن نیاز خواهید داشت. اگرچه برد هوشمند ActivBoard برخی امکانات و قابلیت های خوبی را ارائه میکند، اما قیمت آن در مقایسه بسیاری از برد های موجود در بازار بالاتر است.

( برای خرید برد هوشمند ActiveBoard 378 اینجا را کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

کنفرانس و ویدئو کنفرانس

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »

تجهیزات کنفرانسی

برد هوشمند ونتک em83

برخی قابلیت های کلیدی برد هوشمند ونتک em83: سایز داخلی (فعال): ۸۳ اینچ تکنولوژی لمسی: الکترومگنتیک وزن برد: ۲۵کیلوگرم رابط کاربری: قلم مخصوص برد تعداد کاربر: ۲ کاربر

مطالعه بیشتر »