ویدئو پروژکتور سونی VPLFX500L

برخی قابلیت های کلیدی پروژکتور سونی VPLFX500L :

 • پروژکتور Sony VPLFX500L با رزولوشن XGA یک پروژکتور قوی با روشنایی ۷۰۰۰۰ لومن و نسبت ابعاد ۲۵۰۰:۱ می باشد. به دلیل وجود پنل های ارسال تصویر BrightEra 3LCD  ۰٫۹۹ اینچی (۲۵ میلیمتری)  این پروژکتور تصاویر شفاف واقعی و با جزئیات عالی تولید می کند.

تکنولوژی ۳LCD تصاویر واضح تر و شفاف تر با جرئیات سطح خاکستری (سیاه و سفید) فوق العاده ایجاد می کند. ولی سونی این تصاویر را با تکنولوژی BrightEra خود نیز کیفیت این تصاویر را ارتقا داده است، که باعث افزایش روشنایی با اعتبار بالا، افزایش سطح کنتراست و لرزش کمتر آن ها شده است. مطمئناً ویدئو پروژکتور VPLFX500L امکاناتی را که شما از یک پروژکتور سطح بالا انتظار دارید در خود دارد. این پروژکتور میتواند تصاویر کیفیت بالای  ۷۲۰p, 1080i و ۱۰۸۰p را نمایش دهد، و توانایی های فراگیر آن شامل قابلیت انتخاب خودکار و ارسال تصاویر  سیگنالهای , NTSC 4.43, PAL, PAL-M, PAL-N, PAL-60 و SECAM می شود. همچنین یک منبع تغذیه ی منطبق با سیستم برق نقاط مختلف دنیا از ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت AC 50/60 هرتز دارد. شما می توانید فوکوس، بزرگنمایی تصویر و تغییر جهت تصویر (هم عمودی و هم افقی) را از خود پروژکتور و هم توسط ریموت آن کنترل نمایید. با کمک سوکت RJ-45 شما می توانید دیتا پروژکتور VPLFX500L را به شبکه ی LAN خود متصل کرده و تمامی عملیات های معمول مانند مدیریت و کنترل یک یا چند پروژکتور از طریق یک کامپیوتر را  انجام دهید. همچنین می توانید پروژکتور را طوری برنامه ریزی کنید تا زمانی که مشکلی را شناسایی می کند از طریق ایمل شما را مطلع کند، مثلا زمانی که لامپ پروژکتور به پایان عمر معمول خود نزدیک می شود. البته با دیتا پروژکتور VPLFX500L و یک اتصال LAN شما کارهای بسیار زیادی می توانید انجام دهید. در واقع می توانید از هر کامپیوتر موجود در شبکه مطالب خود را ارائه کنید. اگر آی پی کامپیوتر خود را به صورت دستی با پروژکتور ثبت نمایید، از هرجای شبکه اینترنت می توانید تصاویر خود را با پروژکتور ارسال کنید. این قابلیت برای کنفرانسهای از راه دور و نرم افزارهای آموزش از راه دور فوق العاده است.

سیستم لامپ دوقلو

برای استفاده ی بدون نگرانی از دستگاه، یک لامپ داخلی دیگر برای پشتیبانی خودکار در صورت خرابی لامپ اول تعبیه شده است. از آنجایی که لامپ ها به صورت متناوب کار می کنند، طول عمر کلی لامپ ها به حدود ۸۰۰۰ ساعت افزایش پیدا می کند.

کیفیت تصویر فوق العاده

این پروژکتور سونی یک خروجی فوق العاده ی نور ۷۰۰۰ لومن و یک نسبت ابعاد بالای ۲۵۰۰:۱ را ارائه می کند.  اصلاح گامای سه بعدی دیجیتال ۱۲ بیت درجه بندی با جزئیات بیشتری را تولید می کند. تکنولوژی حالت فیلم تصاویر با کیفیت بالا را از طریق پردازشگر مبدل پیشرفته  ایجاد می کند. سیگنال های منابع فیلم ها  توسط پردازش ۳-۲ و ۲-۲ تبدیل می شوند که در نتیجه باز تولید بسیار دقیق تصاویر را باعث می شود.

تنوع گسترده ی لنزها

VPL-FX500L بدون لنز ارسال می شود و قابلیت سازگاری عقبرو را دارد، به این معنی که با تمامی لنزهای سونی موجود می تواند کار کند که باعث جایگزینی آسان آن با پروژکتورهای موجود می شود.

طراحی لنز در مرکز

قرار گیری لنز در مرکز باعث ایجاد تقارن در راه اندازی پروژکتور می شود، و نصب و راه اندازی دستگاه را بسیار ساده و آسان می کند.

هزینه نگهداری پایین پروژکتور

وقتی که زمان تعویض لامپ فرا می رسد، یک پیغام بر روی صفحه نمایش پروژکتور ظاهر می شود. تعویض لامپ و تمیز کردن فیلتر به سرعت و آسانی و به طور همزمان  می تواند انجام شود، بدون نیاز به جدا کردن پروژکتور، چون هر دو از کناره ها قابل دسترسی هستند. و سیستم محاظفت در برابر گرد و غبار سونی یک چرخه ی تمیز کردن فیلتر پیشرفته را ایجاد می کند که به معنی تغییرات کمتر فیلتر می باشد.

مزایای اقتصادی

با توجه به عمر طولانی لامپ ها که بین ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ ساعت است تعداد دفعات تعویض آن ها بسیار کم خواهد بود. موتور نوری سونی BrightEra، با چشمی های با دوام راندمان آن ها را افزایش داده و در نتیجه با مصرف برق کمتر نور بیشتری را برای ارسال روی صفحه ی نمایش تولید می کند، که به همین دلیل به لامپ های کوچکتری نیز نیاز خواهد داشت. لامپ های کوچکتر ارزان تر هستند، برق کمتری مصرف کرده و گرمای کمتری ایجاد می کنند.

ویژگی های سازگار با محیط زیست

با فشار دادن دکمه ی Eco-Mode روی پروژکتور یا کنترل از راه دور در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، این حالت مصرف برق لامپ ها را کاهش می دهد، اگر به مدت ۱۰ دقیقه پروژکتور هیچ فعالیتی نکند حالت صرفه جویی در برق وارد عمل می شود، و در حالت استندبای (آماده به کار) مصرف برق دستگاه را به حداقل می رساند.

طراحی یکپارچه

دارای بدنه ای سفید و صاف که پنل اتصالات در قسمت پایین جلوی آن قرار گرفته است و کابل ها و بست ها را پنهان می کند؛ پروژکتور VPL-FX500L زمانی که نصب می شود این احساس را به افراد حاضر در سالن می دهد که گویی پروژکتور با سقف یکی شده است. صدای فن ها نیز متوسط است.

تکنولوژی BrightEra با عمر بالای اپتیک ها

BrightEra با عمر بالای اپتیک ها نام تجاری نسل جدیدی از سیستم های نوری است، که نسخه ای پیشرفته تر از تکنولوژی اصلی سونی (BrightEra) می باشد. علاوه بر به کارگیری پنل های LCD که دارای پیکسل هایی با  نسبت دیافراگم بزرگ هستند، تکنولوژی BrightEra با عمر بالای اپتیک ها همچنین از یک لایه ی غیرآلی برای صفحات قطبش به منظور افزایش قابلیت اطمینان استفاده می کند.

سیستم ارسال تصویر ۳LCD

این دیتا پروژکتور سونی از یک سیستم ارسال تصویر ۳LCD متشکل از سه پنل LCD استفاده می کند. این سیستم پروژکتور را قادر می کند تصاویر شفاف و طبیعی تولید کند.

لامپ با دوام پروژکتور

با استفاده از لامپ های به تازگی توسعه یافته ی با کارایی بالا و تکنولوژی پیشرفته ی کنترل لامپ، VPL-FX500L زمان تعویض حدوداً ۸۰۰۰ ساعتی را به شما پیشنهاد می کند.

تبدیل I/P و حالت فیلم

تکنولوژی پردازش سیگنال ویدیویی به کار گرفته شده در VPL-FX500L تبدیل I/P و ۲-۳ را برای ایجاد تصاویر با کیفیت بالا با وضوح فوق العاده به کاربران ارائه می کند.

عملکرد Lens Shift

VPL-FX500L به یک قابلیت تغییر لنز مجهز است که از کنترل پنل پروژکتور یا از طریق کنترل از راه دورقابل تغییر است. با استفاده از این قابلیت، موقعیت تصویر ایجاد شده می تواند به صورت عمودی از +۹۶% تا -۹۶% و به صورت افقی از +۶۴% تا -۶۴% تغییر کند. در زمان نصب تصاویر به راحتی قابل تنظیم به حالت و تنظیمات دلخواه هستند.

تعمیر و نگهداری همزمان لامپ و فیلتر

زمانی که لامپ و فیلتر هوا نیاز به تعویض شدن دارند، یک پیغام به موقع روی صفحه ی نمایش پروژکتور نمایش داده می شود. لامپ ها و فیلتر هوا از دو طرف پروژکتور قابل دسترسی هستند، بنابراین تعویض آن ها نیازی به جدا کردن پروژکتور از سقف نخواهد داشت. همانند لامپ ها، در حالت استاندارد تعویض فیلتر یک چرخه ی تعویض ۸۰۰۰ ساعته دارد. این تعویض همزمان حتی در محیط های سخت نیز با استفاده از سیستم Quad Filter Plus امکان پذیر است که در هزینه و زمان نگهداری آنها صرفه جویی می کند. سیستم Quad Filter Plus از چهار فیلتر الکترواستاتیک  چین دار تشکیل شده است. این واحد قابل توجه برای رسیدن به یک عملکرد قوی در مدت زمانی طولانی طراحی شده است، که فیلتر هوا زمانی نیاز به تعویض خواهد داشت که لامپ نیز  نیاز به تعویض دارد.

مصرف یک طرفه با سیستم Quad Filter Plus

به منظور تمیز نگه داشتن کلیه ی قطعات داخلی، طراحی پروژکتور مصرف هوا را فقط از طریق یک مجرا که با سیستم فیلتری قوی مجهر شده است امکان پذیر می کند.

سایر ویژگی های کلیدی VPLFX500L

 • عملکرد ساکت و آرام: صدای با فرکانس کم
 • پخش متن روی تصویر (Closed Captioning): پخش تلتکست
 • بسته ی امنیتی: قفل امنیتی (پسورد و مکانیکی)، نوار امنیتی، قفل کلید پنل، و برچسب امنیتی
 • دکمه ی الگوی تست: برای تنظیم آسان تر صفحه ی نمایش
 • حالت ID: برای کنترل فردی پروژکتورهای متعدد
 •  قابلیت نظارت صوتی: اجازه می دهد تا صدا بر اساس گزینش ورودی انتخاب شود
 • APA هوشمند: هم ترازی پیکسل خودکار
 • دکمه ی روشن/خاموش مستقیم: کنترل مستقیم برق با استفاده از قطع کننده مدار روی صفحه ی سوئیچ
 • حالت ارتفاع بالا: برای عملکرد پروژکتور در ارتفاع زیاد
 • شبکه و کنترل: وضعیت پروژکتور را نظارت و کنترل می کند. / سازگار با سیستم های کنترل مختلف
 • پشتیبانی از ۲۰ زبان مختلف برای تنظیمات منو (انگلیسی، هلندی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، ترکی، لهستانی، روسی، سوئدی، نروژی، ژاپنی، چینی(ساده و سنتی)، کره ای، تایلندی، ویتنامی، عربی، فارسی)
مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب آموزشی